X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z UK !!! Jak sie starać w Anglii
Odpowiedz

Staraczki z UK !!! Jak sie starać w Anglii

Oceń ten wątek:
  • Drica78 Koleżanka
    Postów: 96 18

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bedzie dobrze dziewczyny musimy tak sie wspierać bo zwariujemy ! Próbuje ten zel w tym miesiącu i znow bede jechac na testach owulacyjnych zobaczymy co to da..... Musimy trzymać sie razem
    Ja postanowiłam ze do konca roku zajdę !!!! Wy tez !!!!
    Działamy ?????

    Emy lubi tę wiadomość

    Ferrari
  • Emy Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Również zazdroszczę że w Polsce można zrobić tyle badań. Byłam ostatnio w Polsce i stwierdzono u mnie PCO. Dostałam ponad 10 opakowań metformax i czekam na rezultaty. Pozdrawiam was dziewczyny

  • Emy Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drica witaj ja też ze Szkocji :) tylko bardziej na północ Aberdeen.
    Ale na gp natrafiłam na paskudna :( poszłam do niej i powiedziałam,że spóźnia mi się 3 m-ce miesiączka to stwierdziala,że to nie problem jak za 3 kolejne nie dostanę to mam przyjść to da mi tabletki na wywołanie . A w Polsce jak był na urlopie to w dwa tygodnie i diagnoza postawiona.

    ZakręconaOna lubi tę wiadomość

  • Drica78 Koleżanka
    Postów: 96 18

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Aberdeen ;-)
    Bedzie dobrze wierzmy w to ! Faktycznie ręce opadaja !!!! Mam córkę która miesiączkuje juz i ona nie ma miesiączki od 3 mies a jak ja ma to umiera ... Stwierdzili ze ....... Taka sie urodziła .... Wtf????
    Ktoś pytał mnie czy naprawde mam bolesne miesiączki tzn szczerze boli mnie brzuch kiedys nie odczuwałam tego tak ... Do tego migrena ! I kilka ost miesiączek miałam ulewę !! Nie mogłam zrobic kroku bo krew była wszedzie !!! Ale minęło moze to tez miało powód ...?!
    Dziewczyny piszcie mi szybko jak nie śpicie o jakie badania prosić dla siebie ;/( bo ja dopiero przygodę zaczęłam z lekarzami to moja 3 wizyta 2 pobrane krwi i dzis rano test mojego faceta .... Usg to napewno ale co jeszcze ... Pomóżcie mi

    Ferrari
  • Emy Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam hormony badane i czy czasem tarczycy nie mam. Ale wyniki krwi mam dobre tylko usg mi źle wyszło bo mam ma jajnikach pęcherzyki :( . Mam też córkę Ale co do miesiączki to jeszcze jej brakuje ma 9 lat.

  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Ja też mam córce ma 11 lat i już od pol roku miesiaczkuje. Na szczęście nie ma narazie problemów :)
    Drica78 myślę że cytologia przydałaby się i zbadanie hormonu tarczycy :) usg i byłoby git na początek.
    Emy ja pcos, możesz napisać czemu przepisał Ci metformax?

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym miesiącu też zakupiłam żel Conceive Plus i mam testy owulacyjne. Dziś 14dc i na owulacje się nie zapowiada :) Ciekawa jestem jak długi będzie ten cykl.
    U mnie tarczyca w normie. Wczoraj na wizycie widziałam na monitorze wyniki hormonów. Myślałam że zbadali tylko testosteron bo ich zdaniem był lekko podwyższony ale były też inne opisane. Skoro nic o nich nie wpominali to chyba wyszły ok.

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • Drica78 Koleżanka
    Postów: 96 18

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok wiec lecę do lekarza :-) mam nadzieje pierwsze badania ktore miałam tydz temu dzis wyszły ok :-(

    Ferrari
  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki ;) daj znać koniecznie jak po wizycie :)

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • Drica78 Koleżanka
    Postów: 96 18

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok jestem po !
    A wiec ; nie dostałam na żadne specjalistyczne badania uznał ze moje ciało jest uśpione po tabletkach antykoncepcyjnych gdyż wyniki mam bardzo dobre ! Ale jezeli w 6 tyg nic sie nie zmieni skieruje mnie do kliniki na te badania ktore dzis chciałam wymusić na nim a wiec odpuściłam ... Powiedział ze wg niego to jest psychika u mnie bo za duzo myśle o tym a stres blokuje najbardziej zapłodnienie bo wstrzymuje owulacje ... Powiedział ze nic naturalnie nie można zaplanować ani ciąży ani śmierci ! Na 100% par 80% ma dziecko w ciagu roku 60% w ciagu 2 lat 40% w ciagu 3 lat a tylko 20% par nie moze miec wcale !
    Oh ... ;-(
    Moze faktycznie musze znalesc sposób na odpuszczenie bo ja ciagle siedzę przed kompem i czytam " nie mogę zajść w ciąże" a to chyba błąd

    Ferrari
  • Drica78 Koleżanka
    Postów: 96 18

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec nast wizyta za 6 tyg koniec lipca jesli nie zajdę w ciąże klinika

    Ferrari
  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drica78 najważniejsze że wyniki masz bardzo dobre :) Wydaje mi się że dobrze Cię potraktował mówiąc ze za 6 tygodni pokieruje Cię dalej :) Będziemy się wspierać i dzięki temu może troszkę wyluzujesz ;) Doczekamy się szczęśliwego zakończenie zobaczysz!!!

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • Justine M Autorytet
    Postów: 787 1025

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj tak różnie to z tą opieką bywa, trzeba czasem umieć ściemniać
    Ja z pierwszym dzieckiem ponad tydzień miałam przenoszoną ciąże, nic nie badali nie sprawdzali, nieźle nakłamać musialam ze mroczki mam przed oczami ze dizecka nie czuje żeby w ogóle mnie na badania wziąć - na szczęście w szpialu już okazali się ok i jak tylko lekarz wszedł do sali i uslyszal tydz przenoszone powiedzial to wywoływać trzeba
    a dopiero potem zbadał i oznajmił że już 3cm rozwarcia jest :)

    teraz poroniłam w nocy, zadzwonilam na 111 kazali przyjechac od razu na ginekologie trafiłam, opieka naprawde ok
    chcieli łyżeczkować pod narkozą ale dogadałam się z lekarka ze wolałabym nie i pomogła mi inaczej

    niestety ciężko się o badania doprosić, głupi progesteron - podstawa w ciąży a oni nie chca slyszec dopoki 3 razy nie poronisz
    znalazłam prywatnie,50f badanie, nie kosmos, zrobie sobie w polsce tez duzo osob prywatnie chodzi bo roznie z nfz bywa jak i z angielskim

    Poronilam....nigdy tego nie zapomnę mimo że udało się zajść w ciążę i urodzić dziewczynke. Skończyła już rok. Ta dziura i smutek w sercu jest i zawsze zostanie po moim aniolku
  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2577

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine bardzo mi przykro ze to Cię spotkało :(
    Najbardziej boje się tego że jeżeli zaszła bym w ciążę a nie daj Boże wyszły by problemy to nie pomogą. Trzeba się zaopatrzyć w luteine bo tutaj chyba nie dają nic na podtrzymanie ciąży. A pamiętam że z córką od początku ja brałam bo miałam plamienia.

    Justine M lubi tę wiadomość

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za Was laski mocni trzymam kciuki!! Bardzo mocno. Justine M ja też jestem po poronieniu i wiem co czujesz mocno współczuję. Ja prosiłam w uk o zrobienie prolaktyny bo ona też uniemożliwia zajście w ciążę jak czasami nawet ponad normę jest, fsh i lh zrobili owszem w 21 dc wszystko na raz gdzie.prolaktyne się robi w tym dniu tylko a fsh i lh żeby było wiarygodne musi być wykonane w 3-5 dc... Kurde laski ja się na badaniach jeszcze wtedy nie znałam Ja miałam wynik fsh taki jak poza menopauza już. Wynikało że dzieci nigdy nie bd miala. Ja mam w dupie osobiście służbę zdrowia w uk są niekompletne osoby i tyle. Trzymam mocno za was kciuki

    Justine M lubi tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Justine M Autorytet
    Postów: 787 1025

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też miałam plamienia dwa dni przed poronieniem, gdybym dostala luteine albo duphaston prawdopodobnie - no bo nie na pewno ciąże by uutrzymał
    Miałam usg prywatnie w 8 tyg i wszystko było książkowo a w 11 tyg poroniłam :(

    Rodzice w Polsce mi załatwili duphaston i przysłali. Jak teraz zajdę to będę brać 2raszy po 1. w razie plamienia zwiększe. No i oczywiscie zrobie to prywatne badanie na progesteron i w razie niskiego polce do gp to może przepisze cyclogest (odpowiednik progesteronu w uk)
    Mam polskiego gina z godzine ode mnie, 60f za wizyte z receptą.

    kochane może którejś się przyda to:

    https://www.medichecks.com/find-a-test/tests/Hormones_13/

    badania krwi, bez wychodzenia z domu

    Poronilam....nigdy tego nie zapomnę mimo że udało się zajść w ciążę i urodzić dziewczynke. Skończyła już rok. Ta dziura i smutek w sercu jest i zawsze zostanie po moim aniolku
  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drica ja mam 37 lat i troche ubarwilam swoja historie staran, bo mimo wieku,u mnie do kliniki kieruja po roku staran. U nas wlasnie zaraz bedzie rok.
    Na badanie nasienia tez szybko dostalismy skierowanie bo po jakichs 3 miesiacach staran. Wyniki byly slabe, moj T rzucil palenie, zaczal sie zdrowo odzywiac, zero gazowanych napojow. Po kolejnych 4 miesiacach wyniki sie poprawily znaczaco. Moje wyniki sa w normie jego tez i juz prawie rok sie nie udaje. Teraz czekam na HSG, ale to wszystko tu dlugo trwa.

    Zakrecona naprawde Twoj GP jakis nie z tej planety. Ja w sumie mam skopo lekarzy, ale zajelo mi kilka lat, zeby ich wszystkich w przychodni przetestowac :D

    Co do wynikow badan, kazdy ma prawo do wgladu w historie medyczna. Ja zawsze pytam o wydruk moich badan na recepcji i nigdy nie ma z tym problemu.
    Lekarze tu wlasnie nie chca zlecac badan, ale mozna poprosic o zbadanie LH, FSH, Estradiolu, Prolaktyny I TSH w 2 dc i Progesteronu w 7dpo.
    Ja mieszkam w Londynie i w poprzedniej ciazy chodzilam do ginekologa polskiego. Ostatnio tez znalazlam laboratorium, ktore nie jest az tak drogie, pojedyncze badanie jakiegokolwiek hormonu kosztuje okolo £10 - £15.
    Tez wlasnie wybieram sie do Poski i przy okazji zrobie wszystkie badania, ale co z tego, wszystko zawsze mam w normie, a lekarz nie moze mi pomoc na odleglosc i kolo sie zamyka :(

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine M wrote:
    ja też miałam plamienia dwa dni przed poronieniem, gdybym dostala luteine albo duphaston prawdopodobnie - no bo nie na pewno ciąże by uutrzymał
    Miałam usg prywatnie w 8 tyg i wszystko było książkowo a w 11 tyg poroniłam :(

    Niekoniecznie, ja dostalam Cyclogest na plamienia w 6tc, maluch sie rozwijal, bylo serduszko, a mimo to poronilam w 10tc. Przyczyn moglo byc wiele, niewiadomo co tak naprawde zawinilo

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poronilam w 6 tyg ale Ja pamietam 20 stego października na USG byłam wszystko super a 21 z rana poronilam. BraLam dupka od tego 20 stego i bachlo: ( za tydzień bym rodziła .. Ale jestem szczęśliwa bo jutro zaczynam 21 tydzień ciąży i dziękuje bogu za mojego maluszka !!! Ojj tak moje GP to banda debili dosłownie !!!
    Ja teraz w tej ciąży bralam dupka na wszelki bo poronilam raz juz lekarz kazał 2x1 ja bralam 3x1 i jest wszystko ok


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Emy Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania1718 wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Ja też mam córce ma 11 lat i już od pol roku miesiaczkuje. Na szczęście nie ma narazie problemów :)
    Drica78 myślę że cytologia przydałaby się i zbadanie hormonu tarczycy :) usg i byłoby git na początek.
    Emy ja pcos, możesz napisać czemu przepisał Ci metformax?

    Wiesz metformax jest lekiem na cukrzycę. Od razu mi lekarz o tym poinformował. Mimo,że nie mam cukrzycy to ten lek ma pobudzić moje jajniki do pracy i dzięki niemu mają być owulacje.Czytałam wiele ma temat tego leku na pco. Mój organizm ma się nim nasycić i wtedy jajniki rusza. Efekt już po pierwszym miesiącu gdyż w dniu 18 miałam owulacje potwierdzona tym elektronicznym monitoringiem ,więc widać że coś zaczyna się dziać i idzie to w dobrym kierunkku. Zapisał mi więcej tych lekarstw i powiedział,że gwarancji mi oczywiście nie da Ale ma nadzieję,że za pół roku nie będzie już nikt musiał przychodzić mi po lekarstwa i lek zadziała. U mnie wyniki krwi są ok tylko usg jajników pełne niepeknietych jajeczek.

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ