X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    F. Naprawdę obrósł w piórka...
    Ja nie wiem co robić jestem rh (-) mąż plusowy. F. Odradza zastrzyk z immunoglobuliny że mu to komplikuje bo później już przeciwciał się nie bada bo po co itp , większość kobiet z tego co czytam jednak decyduje się na zastrzyk pomiędzy 28-30 tyg. Nie wiem co robić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomijam fakt że kobiety prowadzę ciążę na NFZ zastrzyk dostają za darmo a te co prywatnie muszą za niego zapłacić ok 400 zł...

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moze skonsultuj z kims innym? Chyba to nie wielka zbrodnia? Mi Sliz nie wpisal nic w ksiazeczke wiec nie powiem F nawet o tej wizycie ;p

    anecz_kaa lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mam zapłacić za kolejną wizytę u kogoś z 200 zł to już wolę dopłacić 100 i mieć te szczepionkę dla świętego spokoju... Sama nie wiem co robić. W zasadzie nie do końca rozumiem jej działania na tym etapie i bym musiała porozmawiać z naprawdę jakaś mądra głowa.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zdecydowała się. Bo nawet potem może być utrudnione zajście w ciążę. Moja teściowa nie dostała tej szczepionki a mieli konflikt i przeżywała, że nie mogła mieć drugiego dziecka.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam kednak wizytę jitro a nie dziś. Dzwonili z potwierdzeniem i lekko się zdziwilam. No ale jak się nie garnia ktory dzosiaj mamy hah. Zakręt wrócić po urlopie do pracy w środku tygodnia;)

    A ten M.Sliz to on jest w pakiecie luxmed czy tylko za odpłatną?

    Seli, futuremama lubią tę wiadomość

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati88 wrote:
    a ja mam kednak wizytę jitro a nie dziś. Dzwonili z potwierdzeniem i lekko się zdziwilam. No ale jak się nie garnia ktory dzosiaj mamy hah. Zakręt wrócić po urlopie do pracy w środku tygodnia;)

    A ten M.Sliz to on jest w pakiecie luxmed czy tylko za odpłatną?

    nie mam pakietu to nie powiem :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam termin na kolposkopię na Borowską 20.06 i już się stresuję tymi tłumami studentów :D Któraś z Was może była na Borowskiej?

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie bylam w zadnym z Wroclawskich szpitali ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ja bym zdecydowała się. Bo nawet potem może być utrudnione zajście w ciążę. Moja teściowa nie dostała tej szczepionki a mieli konflikt i przeżywała, że nie mogła mieć drugiego dziecka.
    Seli tylko że standardowo każda kobieta rh ujemna dostaje szczepionkę po porodzie. I to jest ochrona na ewentualnie kolejną ciążę a ta w 28 tyg jest napisane że jest do rozważenia. I gadanie że nie mogla mieć drugiego dziecka jest trochę na wyrost :) no ale rozumiem :) ja się zastanawiam tylko dlatego że nie ogarniam jej sensu w 28 tyg i chciałabym żeby ktoś mądry mi wytłumaczył tylko

  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons ja byłam na Borowskiej już 4 razy ale na gastrotenterologii heh. No pewnie lepiej niż na klinikach z tego co tu pisałyście ale nie wiem czy na każdym oddziale:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2018, 21:20

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Cóż... Dużo z Gineamediki pracuje w luxmedzie jak patrzyłam :P a sprzęt wydawał mi się dość dobry.

    Daj spokoj, przeciez to jest kpina. Wiekszosc kobiet prowadzi ciaze na nfz majac 3 usg przez cala ciaze, ma tylko podstawowe badania, a F. bedzie z tego kpil. Zenada. Nie ma prawa oceniac tylko dlatego, ze pracuje w miejscu z telewizorem podłączony do usg ;)

    Ja nie mam konfliktu krwi wiec nie wiem. Moja ciocia nie dostala szczepionki po porodzie, niestety pozniej byla 3 razy w ciazy, ale cala trojka umierala pare dni po porodzie. Straszne przezycie.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam tylko na Klinikach na septycznym. Jest tam wspaniała pani Bożenka i tylko dzięki niej pobyt tam był znośny w tej sytuacji. Kobieta powinna dostać jakiś medal. Ona rządziła tym oddziałem :D Byłyśmy przyjęte z jedną dziewczyną w czwartek, dostałyśmy cytotec i łyżeczkowanie miałyśmy mieć najwcześniej o 22 albo nawet później. Pani Bożenka nam wszystko tłumaczyła co będą z nami robić, bo obie miałyśmy bardzo nikłe pojęcie i ogólnie byłyśmy przerażone. Nawyzywała na lekarzy, że nic pacjentkom nie tłumaczą, często przychodziła. Niestety w nocy były komplikacje z jakąś cesarką bardzo poważne :( i zabieg miałyśmy następnego dnia dopiero po interwencji pani Bożenki, która przyszła na swoją zmianę po południu i się wkurzyła, że my wciąż nie po zabiegu. Ja jechałam na salę koło 15. Przez ten czas od przyjęcia dnia poprzedniego nic nie jadłyśmy i nie piłyśmy. Jak przyszła anastezjolog to się przeraziła i od razu kazała podłączać kroplówkę, a pani Bożenka była tak bardzo wściekła. Także no... Mam nadzieję, że wszędzie gdzieś się znajdzie taka pani Bożenka :D Przyjemnie nie było. Kobiet dużo, miejsca brak. Byłam od rana, a łózko dostałam o 13... No, ale wtedy na Kamieńskiego oddział był chyba jeszcze zamknięty, więc to zrozumiałe, że gdzieś te kobiety musiały się rozlokować. No, ale mimo wszystko trochę niesmak ;) A i tak się zastanawiam czy tam kiedyś kiedyś w przyszłości nie rodzić. Ale to chyba tylko z tego względu, że znam szpital O.o Syndrom sztokholmski :P

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Seli tylko że standardowo każda kobieta rh ujemna dostaje szczepionkę po porodzie. I to jest ochrona na ewentualnie kolejną ciążę a ta w 28 tyg jest napisane że jest do rozważenia. I gadanie że nie mogla mieć drugiego dziecka jest trochę na wyrost :) no ale rozumiem :) ja się zastanawiam tylko dlatego że nie ogarniam jej sensu w 28 tyg i chciałabym żeby ktoś mądry mi wytłumaczył tylko

    A to moze chodzilo o ta po porodzie ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Daj spokoj, przeciez to jest kpina. Wiekszosc kobiet prowadzi ciaze na nfz majac 3 usg przez cala ciaze, ma tylko podstawowe badania, a F. bedzie z tego kpil. Zenada. Nie ma prawa oceniac tylko dlatego, ze pracuje w miejscu z telewizorem podłączony do usg ;)

    Ja nie mam konfliktu krwi wiec nie wiem. Moja ciocia nie dostala szczepionki po porodzie, niestety pozniej byla 3 razy w ciazy, ale cala trojka umierala pare dni po porodzie. Straszne przezycie.

    Na nfz tez sa tv ;p i fajny sprzet bo chocby na grobli maja umowe jak i w tym DCG ;) a on troche przesadza

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • anecz_kaa Autorytet
    Postów: 1920 904

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do szczepionek to kumpela teraz, bo ma termin na 25 czerwca miała problem zeby ktos wogole jej ta szczepionke podał. Ostatecznie w przychodni ale z 2 tyg to trwalo, bo pielegniarki sie bały

    a odnosnie umieralnosci dzieci po porodzie.... tez mam w rodzinie taki przypadek 1 dziecko przezylo a 3 pozostałych zmarło po porodzie, ale to były lata 50 wiec pewnie zadnej immunoglobuliny nie było podanej, tylko roznica wieku 8 czy 9 lat miedzy 1 porodem a kolejnym



  • anecz_kaa Autorytet
    Postów: 1920 904

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do klinik- rodziłam tam 2x i teraz bedę 3. Opieka i przed i po naprawdę super szpital moze straszy wygladem, ale to nie o to w tym chodzi :)



  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anecz_kaa, nie wątpię :) Ja jestem wyrozumiała i rozumiem, że mieli dużo na głowie wtedy, bo to też te strajki lekarzy były :) q beznadziejny okres po prostu trafiłam. No, ale pani Bożena super o bez problemu dali mojej mamie cała paczkę podkładów po zabiegu. Do tego nikogo nie wyrzucali z sali. Moja mama mogła siedzieć cały dzień. Wiadomo, że hałasu nie robiliśmy. Zresztą w sali były bardzo wyrozumiałe panie. Mama nawet o 5 rano bez problemu weszła :) a do jednej jakis kolega przyszedł po 23 nawet :D także pod tym względem było super. To że szpital stary to jakoś mnie nie rusza, choć wiadomo, że w nowym przyjemniej :) no ale może jakieś remonty będą robić, bo oni chyba się połączyli z borowska, więc może stopniowo zaczną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2018, 08:05

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anecz_kaa wrote:
    co do szczepionek to kumpela teraz, bo ma termin na 25 czerwca miała problem zeby ktos wogole jej ta szczepionke podał. Ostatecznie w przychodni ale z 2 tyg to trwalo, bo pielegniarki sie bały

    a odnosnie umieralnosci dzieci po porodzie.... tez mam w rodzinie taki przypadek 1 dziecko przezylo a 3 pozostałych zmarło po porodzie, ale to były lata 50 wiec pewnie zadnej immunoglobuliny nie było podanej, tylko roznica wieku 8 czy 9 lat miedzy 1 porodem a kolejnym

    Z tymi szczepionkami dla mnie jest parodia totalna...Dowiedziałam się że tę w 28 tyg jakbym prowadziła na NFZ ciąże to bym miała refundowaną a w innych sytuacjach nie...Podobno działa ona max 10 tygodni czyli w ogóle nie rozumiem jej sensu w 1 ciąży. Chyba rezygnuje, po prostu po porodzie dopilnuje żebym na pewno dostała immunoglobuline i tyle.
    W dzisiejszych czasach nawet w ryzyku konfliktu robi się już zabiegu w łonie matki. wiadomo nic przyjemnego, ale są już takie mozliwości.

    Co do klinik też byłam 2 razy, raz na 3 dni raz tylko jednodniowo i zawsze było dobrze ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2018, 08:06

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Z tymi szczepionkami dla mnie jest parodia totalna...Dowiedziałam się że tę w 28 tyg jakbym prowadziła na NFZ ciąże to bym miała refundowaną a w innych sytuacjach nie...Podobno działa ona max 10 tygodni czyli w ogóle nie rozumiem jej sensu w 1 ciąży. Chyba rezygnuje, po prostu po porodzie dopilnuje żebym na pewno dostała immunoglobuline i tyle.
    W dzisiejszych czasach nawet w ryzyku konfliktu robi się już zabiegu w łonie matki. wiadomo nic przyjemnego, ale są już takie mozliwości.

    Co do klinik też byłam 2 razy, raz na 3 dni raz tylko jednodniowo i zawsze było dobrze ;)

    Hmm... tylko 10 tygodni? To też nie rozumiem...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ