Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Paula_071 Autorytet

Wysłany: 11 czerwca 2018, 13:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Mi Fabi mówił 3-5 dc z shgb i wolnym testosteronem :P

Mi też tak powiedział, ale jak wysłałam mu wyniki krzywej to napisał, że zrobiła jeszcze te badania. Odpisałam, że to za jakiś czas, bo muszę poczekać do 3-5 dc, a on odpisał, że mogę w każdej fazie cyklu.

Magda - mbc

Ja byłam teraz u Agaty Skalskiej.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2018, 13:48

wff2x1hpqpzjp32o.png
    82doj44j1y4t9kiw.png
  • Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 11 czerwca 2018, 14:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:25

atdcl6d8afs9zxzu.png
    p19u3e3kjl2wboie.png
  • Paula_071 Autorytet

Wysłany: 11 czerwca 2018, 16:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, a jest cos tam o wolnym testosteronie?

wff2x1hpqpzjp32o.png
    82doj44j1y4t9kiw.png
  • aznarepse Koleżanka

Wysłany: 11 czerwca 2018, 17:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest dosyć dziwne w takim razie, że wszystkie dostajemy metforminę. Czytając fora każda kobieta jest inna i każdej coś innego pomaga. Poza tym myślę, że każda z nas dużo wie o sobie intuicyjnie i lekarze powinni nas uważniej słuchać. Ja bym po prostu chciała zrozumieć, czy rozwalanie sobie metą wątroby będzie miało dla mnie jakiś sens. Dla mojego dziecka, którego jeszcze nie ma jestem oczywiście w stanie zrobić o wiele więcej, ale nie chciałabym brać na darmo takich silnych leków, tym bardziej, że z punktu widzenia endokrynologa moją insulinę można poprawić samą dietą.

W ogóle to jest bardzo istotna informacja, czy meta obniża te androgeny poprzez obniżenie insuliny, bo jeżeli tak, to wolałabym spróbować najpierw dietą i lekarz moich marzeń by mnie o to zapytał. Rozumiem, że przy tylu pacjentkach nie ma czasu na rozległe tłumaczenia co po co i do czego dlatego pewnie lekarza moich marzeń nigdy nie spotkam.

No ale nic, pójdę do niego w lipcu, będę grzecznie brała tą metę przez kilka miesięcy, ale jeżeli do końca roku nie będę w ciąży to zmienię ginekologa na takiego, który nie wyśmiewa obserwacji, diety i naturalnych suplementów + pójdę do endokrynologa. Bo ja uważam, że nawet przy nieregularnych cyklach i pcos obserwacje mają sens, choćby po to, żeby wyłapać powtarzające się nieprawidłowości. Na przykład u siebie na wielu wykresach zauważyłam taki pattern, że w dniu po owulacji temperatura wzrasta trochę, po trzech dniach spada prawie do bazowej, a potem powoli znowu rośnie już całkiem wysoko. To się powtarza z cyklu na cykl i wydaje mi się, że to nie jest prawidłowe. Oglądałam wiele wykresów ciążowych (jak dla mnie tylko takie były na 100% owulacyjne) i prawie we wszystkich skok był gwałtowny. Może to właśnie znaczy, że pęcherzyk mi nie pęka tylko się luteinizuje? Myślę, że gdyby ktoś kto się na tym zna spojrzał na mój wykres powiedziałby więcej o moich cyklach, niż po jednorazowym zbadaniu progesteronu, który ostatnio wyszedł mi bardzo ładny.

Magda - mbc, Paula_071 lubią tę wiadomość

• Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 11 czerwca 2018, 17:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

atdcl6d8afs9zxzu.png
    p19u3e3kjl2wboie.png
  • Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 11 czerwca 2018, 17:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

atdcl6d8afs9zxzu.png
    p19u3e3kjl2wboie.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 11 czerwca 2018, 17:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urszula Sieradzka :)

Magda - mbc lubi tę wiadomość

• aznarepse Koleżanka

Wysłany: 11 czerwca 2018, 17:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    jest we Wrocławiu babeczka, która pracuje z pacjentem na wykresach. Gdzieś tu na ovu o niej czytałam. Na Krętej ma gabinet. Ona leczy niepłodność naprotechnologią. U Ciebie do przemyślenia. A do endo zapisz się już teraz, bo z miesiąc się czeka na wizytę :)

Właśnie o niej myślałam :)

• aznarepse Koleżanka

Wysłany: 11 czerwca 2018, 17:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Urszula Sieradzka :)

Dokładnie!

• nick nieaktualny

Wysłany: 12 czerwca 2018, 10:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Jestem tu nowa, czy są tu dziewczyny , które mogłyby wypowiedzieć się na temat kliniki InviMed we Wrocławiu? Dr. Zórawski ? leczyła się któraś z Was u dr? z jakim skutkiem? długo trwało leczenie? Proszę o odpowiedź...
    Od 3 lat staramy się z mężem, bezskutecznie... Po roku trafiliśmy do Wrocławskiwgo InviMedu ze wstępnym badaniem nasienia męża... I w zasadzie zaczęto diagnozować tylko męża... ponieważ w moich wynikach badań nic nie wskazywało na to żeby był jakiś problem po mojej str... Androlog zalecił przyjmowanie witamin i kontrolę nasienia za pół roku... Mówiono, że jesteśmy młodzi) ja obecnie 30, mąż 32 lata) i jest jeszcze czas na inne metody... Po roku bezskutecznych działań witamin i braku ciąży umówiliśmy się na kolejną wizytę do androloga, po której zalecił umówić się na wizytę do ginekologa w klinice. Tak zrobiliśmy. Trafiliśmy do dr Żórawskiego ale nie do końca byłam zadowolona z tej wizyty... Dr potraktował Nas " taśmowo" wizyta trwała raptem 15 minut z całym badaniem... podsumowując ja dr tylko powiedział albo IUI albo s grubej rury strzelamy in vitro... byliśmy bardzo zestresowani, nie wiedzieliśmy za bardzo o co pytać... dr zlecił wykonanie badań do IUI tam na miejscu zaraz w dniu wizyty... uczyniliśmy to ( po czym okazało się , że połowę tych badań mieliśmy już wykonane wcześniej). Szczerze mamy mieszane uczucia czy tam wrócić, dr nic nam nie objaśnił... jedynie co kazał zgłosić się na następną wizytę 5 dnia cyklu...
    Proszę jeśli któraś z Was ma jakiekolwiek doświadczenie z tą kliniką , z tym dr proszę o jakiejś informację. Pozdrawiam.

• Seli Autorytet

Wysłany: 12 czerwca 2018, 10:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tu wszystkie od Fabijanskiego... o Zorawskim nie slyszalam dobrych opinii. Ale roznie jest. Podobno Gizler jest spoko. Ale nie bylam u niego, tylko rozmawialismy. Kolezanki badania sprawdzal. Wydaje sie w porzadku. Jednak nie wiem...

dZhdp1.png

Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

Wysłany: 12 czerwca 2018, 10:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia nie mam doświadczenia z tą kliniką żadnego, ogólnie tylko krazy opinia że te kliniki to większośc nastawiona głównie na pieniądze i właśnie z grubej rury od razu in vitro .
    3 lata to długo, nie wszystkie problemy są widoczne od razu w zwykłych standardowych badaniach hormonalnych u kobiety.
    Miałaś robione HSG, HSC, laparoskopię? Masz owulację co miesiąc? Chodziłaś na jakies monitoringi? Po 3 latach to już potrzebna konkretna diagnoza jest.
    Jeśli chodzi o kwestie męskie to nic Ci nie pomogę bo za bardzo pojęcia nie mam, ale jaki macie problem ? Ruchliwość, morfologia zła? Co konkretnie?
    Dobrym laboratorium do badania nasienia jest mały lab pani Ewy Zabłockiej albo Zagłockiej robią tam bardzo rzetelnie.

Jeżeli jesteście zdecydowani na in vitro to bym próbowała w innej klinice poza Wrocławiem. Np w Katowicach u dr. Paligi w Angeliusie. Jest wątek o tej klinice w innym dziale, w zasadzie 3/4 transferów doktor prowadzi z sukcesem. Z tego tylko co wiem teraz nawet po 3-4 miesiące czeka się na wizyte u doktor.

Magda - mbc, aznarepse, Paula_071 lubią tę wiadomość

• Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 12 czerwca 2018, 10:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 19:26

atdcl6d8afs9zxzu.png
    p19u3e3kjl2wboie.png
  • aznarepse Koleżanka

Wysłany: 12 czerwca 2018, 11:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez slyszalam, ze te kliniki sa nastawione glownie na invitro, czesto bez sprawdzenia czy w ogole jest szansa na zagniezdzenie. Podobno tez badanie nasienia w takich miejscach czesto daje zanizone wyniki. Jezeli my mielibysmy badac meza to probka bedzie pobrana w warunkach domowych, wynik jest wtedy bardziej rzetelny.

• nick nieaktualny

Wysłany: 12 czerwca 2018, 11:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    aznarepse wrote:
    Ja tez slyszalam, ze te kliniki sa nastawione glownie na invitro, czesto bez sprawdzenia czy w ogole jest szansa na zagniezdzenie. Podobno tez badanie nasienia w takich miejscach czesto daje zanizone wyniki. Jezeli my mielibysmy badac meza to probka bedzie pobrana w warunkach domowych, wynik jest wtedy bardziej rzetelny.

Próbka w warunkach domowych i wynik bardziej rzetelny? Nie sądze...są rzeczy które ocenia się już do 5 minut po pobraniu nasienia i nie mogą czekać.
    Trzeba pójść p oprostu do labu ale nie w klinice i tam oddać nasienie.

• aznarepse Koleżanka

Wysłany: 12 czerwca 2018, 12:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bede sie klocic, po prostu tak slyszalam. Do godziny w odpowiedniej temperaturze z probka nic sie nie stanie. Sa pary, ktore probowaly na dwa sposoby wyniki probki pobranej w domu byly o wiele lepsze. Kazdy oczywiscie robi jak uwaza :)

• Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 12 czerwca 2018, 12:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Pati88 lubi tę wiadomość

atdcl6d8afs9zxzu.png
    p19u3e3kjl2wboie.png
  • anecz_kaa Autorytet

Wysłany: 12 czerwca 2018, 13:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mnie F rozczarował.... bo mam b mało wód i kazał mi przyjechać do poradni patologii ciazy na kliniki w pt na 7, byłam i kuzwa poradnia nieczynna! ok............na korytarzu widział mnie i nie wiem czy nie zauwazył czy olał... pozniej dzwoniłam to musiałam 2x przyjechac po 15 na IP. Poza tym byłam w poniedziałek i siedziałam tam 11h! jak chodziłam do curyło to wogole tam nie siedziałam. Na koniec zbadał mnie Śliżi zapytał jak jestem z F umówiona... mówie ze dopiero na 20 czerwca na wizyte wczesniej tu...i powiedział zebym przyszła w sobote na IP zebym tyle nie czekała juz... a te wody kontrolować trzeba...

• Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 12 czerwca 2018, 14:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

atdcl6d8afs9zxzu.png
    p19u3e3kjl2wboie.png
  • aznarepse Koleżanka

Wysłany: 12 czerwca 2018, 14:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mysle, ze on po prostu wzial na siebie za duzo pacjentek i nie ogarnia... Albo jakosc albo ilosc.

Paula_071, Pati88 lubią tę wiadomość

‹‹ 110 111 112 113 114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego