X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 19 lutego 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, ja czuję się lepiej. Ale mąż wyjechał na tydzień za granicę więc jestem sama z młodym. O 15:05 pojechaliśmy do zoo, ale tylko do 15 wypuszczali pomimo, że mamy całoroczną kartę...

    Ja kupuję laktator, na 100% elektryczny. Albo ten: https://www.aptekagemini.pl/lovi-ekspert-laktator-elektr-dwufazow-1szt.html albo ten: https://www.aptekagemini.pl/canpol-laktator-elektryczny-12-201.html (miałam go przy Tomku i dawał radę). Butelkę dostałam w Medfeminie na dniach otwartych Lovi i innej nie mam zamiaru kupować, bo jeśli młody będzie jak brat to nie będzie chciał z niej pić :P A Tomek wymyślił, że kupi bratu czerwony smoczek, niestety w Smyku i w Rossmannie takiego nie było ;)

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda ja mam lovi prolactis i mogę go polecić w 100 %. Jak jesteś nastawiona na kp to bym kupiła przed. Ja pierwsze 3 miesiące dużo korzystałam. Teraz już nie bo się laktacja ustabilizowała chyba.

    Butelkę dostałam na szkole rodzenia i więcej nie kupiłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 20:22

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 20 lutego 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podjęłam próbę bo mam ręczny, a wychodziłam wieczorem na 2h. Niby mała zawsze śpi w tym czasie ale w razie czego chciałam żeby mąż miał. Ściąganie nim to masakra, przy 60ml się poddałam ale i tak mała nie chciała nawet próbować butli. Z tym że to był avent.
    Myślę o elektrycznym tylko się zastanawiam czy jest sens jak mała butli nie chce. Rozszerzanie diety coraz bliżej, małej raczej nie zostawiam a jakby raz na x czasu się zdarzyło to i mm jej nie zabije.
    Z synem się przydał laktator głównie w szpitalu bo mały był pod lampami na innej sali, nie mogłam to brać kiedy chciałam a walczyłam o laktację i żeby choć trochę miał mojego mleka.
    Teraz jak na kamieńskiego byłam to już dziewczyna miała na sali w wózeczku naświetlanie więc dziecko cały czas przy sobie i przystawiała kiedy chciała więc już karmienie przy naświetlaniu to nie problem.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 20 lutego 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam taki nawał pokarmu, że bez lektatora to piersi by mi eksplodowały.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 20 lutego 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie. Szyjka dalej leci :/ 2x2 luteiny.
    Coś tam wyszło w tych badaniach z Microfarm i dostałam dwa antybiotyki. Mały nam nie pomaga, bo „nawala” w szyjke ostro.
    1.03 kolejna wizyta.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda a ile ta szyjka ? Jak poniżej 2,5 cm to można pessar zakładać. Ale to też na spokojnie. Dużo odpoczywaj w takim razie chociaż jak to przez bakterie to odpoczynek nic nie da. Ale dostałaś antybiotyk i to jest najważniejsze.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Magda a ile ta szyjka ? Jak poniżej 2,5 cm to można pessar zakładać. Ale to też na spokojnie. Dużo odpoczywaj w takim razie chociaż jak to przez bakterie to odpoczynek nic nie da. Ale dostałaś antybiotyk i to jest najważniejsze.
    Jeszcze 3. Konkretnie 3.1, ale miała 4.3 :(
    Bakterii jest na tyle mało (śladowe ilości), że F. mówi, że to może być to, ale nie musi. Natomiast ja mam nadzieję, że po antybiotyku będzie spokój.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze na spokojnie. Ja na tym etapie miałam 3,5 startując z 4,6 i tak mi już zostało do końca a nie oszczędzałam się wcale. Będzie dobrze !

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 20 lutego 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mlody jest duzy czy normalnie rosnie? Trzymam kciuki, zeby szyjka sie nie skracala. Luteina tez swoje zrobi.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 20 lutego 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    A mlody jest duzy czy normalnie rosnie? Trzymam kciuki, zeby szyjka sie nie skracala. Luteina tez swoje zrobi.
    550g, spory jest

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 20 lutego 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie moje pijawki sobie radziły, także nawet jak się nawał zdarzył to i tak pożarły. Teraz mam wrażenie że gorzej z tym pokarmem więc wody staram się pić więcej ponoć to pomaga ą zapominam. No i stresu trochę za dużo. No ale jest jak jest.

    Magda trzymam kciuki żeby antybiotyk pomógł i się nie skracała więcej a jak nie to może rzeczywiście ten pessar. Jeszcze spokojnie może założyć.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 lutego 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda wczesny tydzien... a pol kilo to takie jeszcze male dziecko, w sensie jeszcze ma miejsce i moze sobie plywac w brzuchu. A co Ci wyszlo? Pilnuj kurcze tych bakterii, oby u Ciebie to lepiej poszlo :/

    Co do laktatora - kupilam recznego aventa... Zajechalabym sie na tym. Dostalam w szpitalu lovi prolactis i kupilam sobie go ;) uratowal mi laktacje i pozniej tez sie przydal.


    U nas w sumie sielanka ;p mlody rosnie wiekiem metrykalnym, nie korygawanym :D kazdy mowi "oszukany wczesniak", rozwoj psychoruchowy wedlug neurologow super :D w poniedzialek miną 3 miesiace <3 a od 3 dni sie haha głosno, dziś się kręci, cudo moje :) i zasypia mi ladnie kolo 20 w lozeczku sam, budzi sie co 2-3 h. W dzien duzo gada, rozglada sie, lubi obrazki, moge go zostawic na macie albo w lozeczku :D co prawda od ok 8 do 20 ma dwie albo jedna drzemke po 30 minut ale jest cudownym dzieckiem <3

    Zainwestowalam w pieluchy wielorazowe, nie jest zle ale jeszcze sie wdrazamy w temat, maz narzeka na nie ;p dla niego zbyt skomplikowane hahaha

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 lutego 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Streptococcus agalactiae na jeden „+” czyli skąpy, ale jest. Czyli to chyba jest ten GBS, ale nie znam się na tym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 12:03

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Streptococcus agalactiae na jeden „+” czyli skąpy, ale jest. Czyli to chyba jest ten GBS, ale nie znam się na tym.
    Gbs bada sie po 35 tc i on nic nie zmienia procz tego, ze dostalabys 4h przed urodzeniem antybiotyk ;) i on nie powoduje skracania szyjki. Gbs dodatniego ma wiele kobiet.

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Gbs bada sie po 35 tc i on nic nie zmienia procz tego, ze dostalabys 4h przed urodzeniem antybiotyk ;) i on nie powoduje skracania szyjki. Gbs dodatniego ma wiele kobiet.

    Tak jak pisze Seli, nie wierze, że on powoduje skracanie. Mi to wyszło w pierwszych tygodniach ciazy i nic z tym nie zrobiłam. W kolejnym posiewie już nie miałam.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strept Agalactie się nie leczy...

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 lutego 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzicie, więc dalej nic nie wiem.
    A słyszałyście, że porodówkę na Chałubińskiego mają zamykać? :o
    Dziś ta fizjo mi powiedziała, że dochodzą ją słuchy, że niedługo zamykają.
    Otejpowała mi plecy i brzuch więc fajnje :)

    Seli lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 lutego 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    No widzicie, więc dalej nic nie wiem.
    A słyszałyście, że porodówkę na Chałubińskiego mają zamykać? :o
    Dziś ta fizjo mi powiedziała, że dochodzą ją słuchy, że niedługo zamykają.
    Otejpowała mi plecy i brzuch więc fajnje :)

    Calkowicie czy na jakis czas?...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamykają co dwa lata zazwyczaj na czas wielkiego czyszczenia na wakacje ;p dwa lata temu były zamknięte właśnie Chałubińskiego i Borowska. Nie całe wakacje coś koło miesiąca.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 lutego 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Zamykają co dwa lata zazwyczaj na czas wielkiego czyszczenia na wakacje ;p dwa lata temu były zamknięte właśnie Chałubińskiego i Borowska. Nie całe wakacje coś koło miesiąca.

    To o takim zamykaniu slyszalam :p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 294 295 296 297 298 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ