X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 27 lutego 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gorzej będzie jak zacznie wołać Aleksander do brzucha :P
    Mnie się Filip podoba, mało znam Filipów. W sumie nie wiem czy w ogóle jakiegoś :D

    U nas dalej niezdecydowanie między Jerzym a Karolem z małą przewagą na Jerzego obecnie ;)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 27 lutego 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówimy o dziecku w brzuchu cały czas dzidzia :)
    Ja też Flipów nie znam, ale w statystykach wychodzi, że całkiem sporo osób tak ma na imię. Mąż chce, by imię było też międzynarodowe.
    Jestem wykończona, poszłam do biblioteki w rynku wypożyczyć młodemu książki - wzięłam 12 sztuk, ledwo doczłapałam się do auta, które zaparkowałam w Galerii.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 27 lutego 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Mówimy o dziecku w brzuchu cały czas dzidzia :)
    Ja też Flipów nie znam, ale w statystykach wychodzi, że całkiem sporo osób tak ma na imię. Mąż chce, by imię było też międzynarodowe.
    Jestem wykończona, poszłam do biblioteki w rynku wypożyczyć młodemu książki - wzięłam 12 sztuk, ledwo doczłapałam się do auta, które zaparkowałam w Galerii.
    o, to moje akurat wpisują się w międzynarodowość i powiedzmy małe starystyki.
    Wg tej listy: https://akademiaporodu.pl/noworodek/ranking-imion-2017-2018-popularne-rzadkie/
    w 2017 w całej polsce imię Jerzy nadano 450 razy a Karol ponad 2000.
    Mnie się jeszcze Adam podoba, ale mój chrześniak to Adaś :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2019, 14:22

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chłopcu dała Adam albo Szymon. Mąż mówi że Szymon absolutnie nie więc zostałby Adam.

    Ja mam teściowa. Było ok 4 dni. Od wczoraj jest wojenna ścieżka. Doczepia się do wszystkiego. Że nauczyłam Anię zasypiania przy cycku, że mam okropny problem ze ja uzależniłam od siebie bo na mnie reaguje ( a na kogo ma reagować 6 miesięczne niemowlę ??) Że mam się trzymać por drzemek nieważne że jednego dnia Ania wstała 2h wcześniej niż zwykle i tak mam czekać na drzemkę aż padnie. Mam ja odkładać do łóżeczka nieważne że płacze wtedy i się wybudza i w konsekwencji śpi 10 minut i się budzi niewyspana i rozdrażniona. Ale to wszystko moja wina bo do wszystkiego przyzwyczaiłam ;)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 lutego 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Ja bym chłopcu dała Adam albo Szymon. Mąż mówi że Szymon absolutnie nie więc zostałby Adam.

    Ja mam teściowa. Było ok 4 dni. Od wczoraj jest wojenna ścieżka. Doczepia się do wszystkiego. Że nauczyłam Anię zasypiania przy cycku, że mam okropny problem ze ja uzależniłam od siebie bo na mnie reaguje ( a na kogo ma reagować 6 miesięczne niemowlę ??) Że mam się trzymać por drzemek nieważne że jednego dnia Ania wstała 2h wcześniej niż zwykle i tak mam czekać na drzemkę aż padnie. Mam ja odkładać do łóżeczka nieważne że płacze wtedy i się wybudza i w konsekwencji śpi 10 minut i się budzi niewyspana i rozdrażniona. Ale to wszystko moja wina bo do wszystkiego przyzwyczaiłam ;)

    Bosz... zabilabym babe ;p
    Do mnie nikt nie przychodzi, nikt nie pomaga i sumie dobrze bo nikt sie nie wtraca. Jedynie czasem nudno :p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 lutego 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    o, to moje akurat wpisują się w międzynarodowość i powiedzmy małe starystyki.
    Wg tej listy: https://akademiaporodu.pl/noworodek/ranking-imion-2017-2018-popularne-rzadkie/
    w 2017 w całej polsce imię Jerzy nadano 450 razy a Karol ponad 2000.
    Mnie się jeszcze Adam podoba, ale mój chrześniak to Adaś :)

    Ooo... Gabriel na 40 miejscu :D my jakby bylo drugie to Kajetan, choc podoba mi sie Franciszek, Antoni, Jerzy, Kazimierz :D dla dziewczynki mamy za to tylko Anastasje. Choc uslyszalam niedawno Eunika i mi sie tez podoba.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 28 lutego 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Ja bym chłopcu dała Adam albo Szymon. Mąż mówi że Szymon absolutnie nie więc zostałby Adam.

    Ja mam teściowa. Było ok 4 dni. Od wczoraj jest wojenna ścieżka. Doczepia się do wszystkiego. Że nauczyłam Anię zasypiania przy cycku, że mam okropny problem ze ja uzależniłam od siebie bo na mnie reaguje ( a na kogo ma reagować 6 miesięczne niemowlę ??) Że mam się trzymać por drzemek nieważne że jednego dnia Ania wstała 2h wcześniej niż zwykle i tak mam czekać na drzemkę aż padnie. Mam ja odkładać do łóżeczka nieważne że płacze wtedy i się wybudza i w konsekwencji śpi 10 minut i się budzi niewyspana i rozdrażniona. Ale to wszystko moja wina bo do wszystkiego przyzwyczaiłam ;)

    Moja teściowa by się nie odważyła na takie komentarze. Za to ją lubię, haha :D

    My myśleliśmy o Szymonie i Bartoszu na początku, ale zarzuciliśmy te pomysły.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 28 lutego 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ooo... Gabriel na 40 miejscu :D my jakby bylo drugie to Kajetan, choc podoba mi sie Franciszek, Antoni, Jerzy, Kazimierz :D dla dziewczynki mamy za to tylko Anastasje. Choc uslyszalam niedawno Eunika i mi sie tez podoba.
    miałam w gimnazjum i liceum Kajetana. Bardzo fajny, mądry i przystojny chłopak :D Wołaliśmy do niego Kaju, bo na Kajtka byliśmy już za duzi. Ale nie nazwałabym tak swojego syna.

    Franki, Antosie, Ignasie czy Kubusie, Wojtusie, Mateuszki, Maciusie oraz Piotrusie mnie nie kręcą. Albo znam kogoś o takim imieniu i nie bardzo przepadam. To jest w sumie najgorsze- chcesz nadać imię dziecku i sobie myślisz: o nie! ten i ten miał tak na imię. :P

    Moda się zrobiła na imię: Jeremi. Ale to też nie moja bajka.

    Podoba mi się jeszcze imię Michał, ale podobnie jak Adam jest już w rodzinie zajęte :)

    Eunike ma chyba ta laksa co współprowadzi kanał MamaLama na youtubie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2019, 16:47

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 lutego 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    miałam w gimnazjum i liceum Kajetana. Bardzo fajny, mądry i przystojny chłopak :D Wołaliśmy do niego Kaju, bo na Kajtka byliśmy już za duzi. Ale nie nazwałabym tak swojego syna.

    Franki, Antosie, Ignasie czy Kubusie, Wojtusie, Mateuszki, Maciusie oraz Piotrusie mnie nie kręcą. Albo znam kogoś o takim imieniu i nie bardzo przepadam. To jest w sumie najgorsze- chcesz nadać imię dziecku i sobie myślisz: o nie! ten i ten miał tak na imię. :P

    Moda się zrobiła na imię: Jeremi. Ale to też nie moja bajka.

    Podoba mi się jeszcze imię Michał, ale podobnie jak Adam jest już w rodzinie zajęte :)

    Eunike ma chyba ta laksa co współprowadzi kanał MamaLama na youtubie.

    Ola :D tak :P
    też mieliśmy tak z imieniem :P
    A Kajetana mąż zna jako dorosłego faceta i też poukładany, mądry :P nie znamy nikogo z negatywnym więc byłoby ok :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Michał mi się tez podoba !

    U nas nie mam pojęcia jak nazwałbym drugą córkę. Zupełnie nie wiem. Mam nadzieję że będzie chłopak. Najpierw muszę być w ciąży oczywiście :p

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 28 lutego 2019, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomek juz mial byc Michalem, ale nie pasuje do nazwiska, wiec odpada. Ja za to nie lubie tych "starych" imion typu Jan czy Antonina. Kazdy ma swoje preferencje :)
    U Tomka w grupie sa 3 Laury i 4 Piotrusiow!
    U nas pojawia sie jeszcze pomysl na Mikolaja.

    Verita, wspolczuje. Moja tesciowa z tych, co bez pytania sama nic nie skomentuje, az czasem ja podziwiam, ze potrafi przemilczec pewne sprawy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2019, 17:50

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 lutego 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio wysyp Mikołajów :D u męża w pracy są dwa i na styczniówkach też mamy ich ;p ale jak przeglądałam marcówki chyba to dużo jest Bruno... :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja się czuję zbyt pewnie u nas dlatego te wszystkie komentarze ale wkrótce wybuchnę bo powoli nie daje rady.

  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 28 lutego 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Podoba mi się jeszcze imię Michał, ale podobnie jak Adam jest już w rodzinie zajęte :)

    Oj tam. Mojej mamy dwie siostry mają po jednej Marcie :D tylko pomiędzy nimi jakieś 20 lat różnicy :D
    Seli wrote:
    Ostatnio wysyp Mikołajów :D u męża w pracy są dwa i na styczniówkach też mamy ich ;p ale jak przeglądałam marcówki chyba to dużo jest Bruno... :P

    Bruno to moje imię :D i tak stwierdzam, że blogerki chyba mają duży wpływ na windowanie imion w gore, bo Eunika też mi się podoba, do tego zachorowalam na Zygmunta hahaha ciekawe ilu Gilbertów będzie na koniec 2019 :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2019, 18:12

    Seli, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 lutego 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nawet pomyślałam sobie o Gilbercie :P hahaha :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 28 lutego 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Moja się czuję zbyt pewnie u nas dlatego te wszystkie komentarze ale wkrótce wybuchnę bo powoli nie daje rady.

    A dlugo bedzie u Was?

    Ja zadnej bloggerki nie czytam, nie znam tych imion, moge miec tylko skojarzenia, niestety Eunika kojarzy mi sie tylko z eutanazja.

    I Mikolaja tez nie znam zadnego, oprocz swietego ;)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 28 lutego 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Tomek juz mial byc Michalem, ale nie pasuje do nazwiska, wiec odpada. Ja za to nie lubie tych "starych" imion typu Jan czy Antonina. Kazdy ma swoje preferencje :)
    U Tomka w grupie sa 3 Laury i 4 Piotrusiow!
    U nas pojawia sie jeszcze pomysl na Mikolaja.

    Verita, wspolczuje. Moja tesciowa z tych, co bez pytania sama nic nie skomentuje, az czasem ja podziwiam, ze potrafi przemilczec pewne sprawy.

    brat mojego chrześniama Adasia to Mikołaj, także u nas też zajęte, a też mi się podoba :D
    No ja mam właśnie tak różnie, bo podoba mi się trochę starych, trochę takich normalnych i podoba mi się np. imię Gustaw i Feliks, ale nie wiem czy zdecydowałabym się na takie imię ostatecznie.

    A jak wybieraliśmy dla dziewczynki to byliśmy w stanie wybrać tylko Kaję, z chłopcami lepiej nam szło ;)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 28 lutego 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie nadałabym takiego imienia córce jak Eunika, ale tak jak Paula powiedziała, każdy ma swoje preferencje. Chociaż uważam, że to może być krzywdzące imię - dzieci mają wyobraźnię.

    Z takich powiedzmy mało spotykanych, to podoba mi się imię Ina - moja chrześnica ma tak na imię zresztą :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 28 lutego 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons_cat wrote:
    Bruno to moje imię :D i tak stwierdzam, że blogerki chyba mają duży wpływ na windowanie imion w gore, bo Eunika też mi się podoba, do tego zachorowalam na Zygmunta hahaha ciekawe ilu Gilbertów będzie na koniec 2019 :p

    my mamy w bloku psa Bruna więc dla mnie niestety to już spalone imie :P

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 lutego 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feliks jak kocia karma :P

    Prawda taka, że imion bardzo dużo, teraz i egoztycznie i starodawnie, można coś wybrać :) a argument "dzieci mają wyobraźnie" do mnie nie przemawia, z mężem o to walczyłam jak rozmawialiśmy o imionach. Bo dzieci w szkole mają teraz takie pole do popisu i tak przedziwne imiona, że to schodzi na inny plan :P są fejsbunie, ksywki co sobie same dzieci wymyślają ;P pracuje w szkole i nie spotkałam się by którekolwiek dziecko akurat z imienia czyjegoś się śmiało, albo nazwiska (a te też są niektóre dobitne :P ). Teraz dla dzieci ważne jest jaką masz komórę, w co się ubierasz itp... - takie ja odniosłam wrażenie.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 296 297 298 299 300 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ