X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Ja sobie obiecałam, że do końca weekendu się spakuje. Część rzeczy mam na komodzie, jutro pochowam do torby, wyparze laktator etc.

    Niestety gbs wyszedł dodatki więc naszprycuja mnie antybiotykiem.

    Ja się chyba spakuje w dwie mniejsze torby i tę dla siebie do porodu spakuje szybciej, a powoli bede pakować tę poporodową dla mnie z rzeczami dla malucha.

    Podejrzewam, że mnie też gbs wyjdzie dodatni, bo i tak mi już wyszedł dwa razy. A antybiotyki bierze się wcześniej, czy jak Cię przyjmują? Bo przecież może być sytuacja „na szybko” i co wtedy?

    Ja muszę jeszcze zamówić laktator, mam już wkładki laktacyjne (24szt) i nie wiem czy jeszcze z laktatorem jakieś lakto-gadżety na gemini zamawiać, czy na razie sam laktator?

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antybiotyk można podać nawet pół godziny przed porodem. A jak się nie zdąży to następnego dnia bada się crp dziecku i w zależności od wyniku dziecko dostaje antybiotyk.
    Ja oprócz laktatora nic nie mam, nie było mi potrzebne.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Seli, ale ta dziewczyna nie jest z Wrocławia, chyba jest z Krk, no i ma dziecko w domu chyba 2 letnie więc też inaczej :)
    Seli, Ty chyba podobnie urodziłaś, prawda?

    Ja 34+5 czyli jednak dużo później. Domyślam się,że nie z Wrocławia, na styczniówkach była dziewczyna co urodziła 33+4 i mały najlepiej i najszybciej sobie poradził i wyszedł, a najgorzej było co urodził się 35+6 (jakoś tak). Ale tylko ja mogłam bez problemu być w szpitalu ile chciałam przy małym. Od jednej brali za hotel przyszpitalny 80 zł doba... A wiem,że na klinikach była dziewczynka urodzona jakoś w 32 tc i była tydzień dłużej niż my i z tydzień jeszcze chyba po nas została i jej mama ciągle była :)

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szwagierka 36+0 i normalnie z dzieckiem była. Ale ich szybko puścili, bo mała zdrowa tylko trochę żółtaczke miała.

    Paula nie wiem czy taki urok drugiej ciąży czy mając już dziecko w domu więcej się nagimnastykujesz bo mi w drugiej ciąży zdecydowanie częściej też twardniał brzuch. Ale mi ogólnie o wiele bardziej dokuczała druga ciąża.

    Niesamowite jak to zleciało:D Mam wrażenie że dopiero co było czekanie kiedy Veritaserum się rozpakuje, a tu lada moment Wasze dzieciaczki będą też po drugiej stronie :)

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli może status się zmieni jak minie data gotowości? W sensie że będzie widoczne miejsce na którym jest dziecko. Veritaserum mówiła że ma ale też że Ania ma ustawione że mogłaby już iść.
    No nic jak przyjdzie grudzień i będzie miała jakieś kosmiczne miejsce to pójdę do żłobka zagadać o prywatne z nadzieją że dość szybko uda się zmienić na dofinansowane.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Seli może status się zmieni jak minie data gotowości? W sensie że będzie widoczne miejsce na którym jest dziecko. Veritaserum mówiła że ma ale też że Ania ma ustawione że mogłaby już iść.
    No nic jak przyjdzie grudzień i będzie miała jakieś kosmiczne miejsce to pójdę do żłobka zagadać o prywatne z nadzieją że dość szybko uda się zmienić na dofinansowane.

    To sobie jeszcze poczeka :p Ja mysle o urlopie bezplatnym i dorabianiu popoludniami.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas kolejna rozpakowana (34+1) zaczynam się bać :P Co prawda to bliźniaki więc to też inaczej.

    marchev lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oprocz mojego na styczniowkach byly jeszcze dwa wczesniaki. Oba z ciaz idealnych, bez komplikacji, bez infekcji itp. Wiec to roznie bywa, nie ma co sie nakrecac ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na majówkach dopiero zaczęły się porody sn, w tamtym tygodniu było kilka cc, ale to wszystko w 38tc. Spokojnie Magda, masz długą szyjkę, szew, młody jeszcze posiedzi :)
    Ja dzisiaj zamówiłam w końcu szumisia, bo stary umarł śmiercią naturalną. Jutro wizyta u F. i parę spraw do załatwienia na mieście, potem młody 5 dni w domu, bo weekend majowy. Kończą się moje ostatnie wolne południa ;)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, a kupowałaś tego z cry sensor, czy bez? Bo ja też się nad nim zastanawiam :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Paula, a kupowałaś tego z cry sensor, czy bez? Bo ja też się nad nim zastanawiam :)

    Ja mam z cry sensor, miałam ten sam z Tomkiem. Tzn teraz dokupiłam sam mechanizm szumiący, bo misia mam.
    https://whisbear.pl/sklep/szczegoly/whisbear-szumiacy-mis-z-funkcja-crysensor-52

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam i zwykly i ezzy... i uzywalam zwyklego :p tamtego nawet nie wlaczylam... :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My młodego w czwartek puszczamy do przedszkola ale on jest maniak przedszkolny a my odpoczniemy :) Mąż ma wolne to chociaż trochę czasu w spokoju spędzimy. No chyba że mała będzie miała dzień marudzenia :D
    Teściów widzę co tydzień, wiadomo lepiej niż codziennie ale i tak mam dość:D byli w sb i na weekend majowy też chcieli żebyśmy przyjechali. Jedziemy w niedzielę do maluszka więc pewnie i tak ich tam spotkamy :D
    Trzeba naprawdę pomyśleć żeby im po prostu młodego w któryś weekend rano zawieźć i pod wieczór odebrać, wtedy teściowa skorzysta i my :D

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasze przedszkole zamknięte w czwartek, inaczej bym go wysłała bez zastanowienia.
    Ale mam bóle okresowe, 9 MSC temu wzięłabym Ibuprom, teraz chyba nie pospie... Dobrze, że jutro F. Nie wierzę, że dotrwam do 21.05, w pierwszej ciąży nic mi nie było, a teraz...

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula to trzymam kciuki. Kazda ciaza inna i roznie bywa... Dlatego nigdy nic nie wiadomo. Kuzynka co zaszla pierwsza na luziku przeszla. Nawet przez pierwsze 3 miesiace nie wiedziala, ze jest... A teraz od samego poczatku zdycha a maluch po domu biega.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że nie ma reguły. Tylko wolałabym w spokoju i z siłami przetrwać ostatnie dni/tygodnie.
    A jak Twój młody? Musicie jeździć na jakieś badania kontrolne?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, a jak noc? Jak się dziś czujesz?

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Wiem, że nie ma reguły. Tylko wolałabym w spokoju i z siłami przetrwać ostatnie dni/tygodnie.
    A jak Twój młody? Musicie jeździć na jakieś badania kontrolne?

    Wiadomo ;) oby tak bylo! Daj znac jak wizyta.

    Na poczatku robilismy obchod. Druga ture u niektorych mamy za soba. Jeszcze chce powtorzyc usg glowki i neurologa.

    Ostatnio bylismy u fizjo bo podrywal sie do siadu z pozycji pollezacej... Ma silne miesnie miednicy a za slabe brzuszka. I cwiczymy to, ale ogolnie bardzo ladnie sobie radzi ze wszystkim. Pelza, obroty robi piekne, podpor ma bardzo ladny z brzuszka.

    Powtarza dzwieki, duzo krzyczy i piszczy z radosci ;p powtorzyl po mezu "tata" i jest szal... ale uznaje, ze skoro nie nagrane to sie nie liczy ;p najlepiej powtarza "lidl" z takim przeciagiem i akcentami na "l".

    Spi ladnie w nocy, zasypia ok 20 i o 1-2 jest jedzonko i potem 3-4 i 6, budzi sie na ok 30 min i dosypia do 8 albo czasem 9.

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, jak po wizycie, wszystko dobrze?

    Ja się spakowałam... nie ma to jak porządna motywacja.

    Szyjka z 3.3 na 1.8/2.0 tak informacyjnie dla Was dziewczyny, bo z Paulą się chwilę widziałam.
    Mały 2kg :)

    futuremama lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja szyjka 3,8cm, niby porodu nie widać na horyzoncie. Ale czuję się okropnie.

    Magda, torba spakowana nie zaszkodzi. Trzymam kciuki, żeby młody jeszcze kilka dobrych tygodni posiedział.

    Magda - mbc, futuremama lubią tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
‹‹ 331 332 333 334 335 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ