Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 23 maja 2018, 18:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ciężko :( kurczę... A teraz masz jakąś stymulację, leczenie?
    Obecnie mam Letrozol i Ovitrelle. Do tego całą serię leków plus sterydy na komórki nk.

• Seli Autorytet

Wysłany: 23 maja 2018, 18:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaaarolynaaa wrote:
    Obecnie mam Letrozol i Ovitrelle. Do tego całą serię leków plus sterydy na komórki nk.

Trzymam kciuki by starania się ukróciły ;)

kaaarolynaaa lubi tę wiadomość

dZhdp1.png

Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

Wysłany: 23 maja 2018, 18:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Trzymam kciuki by starania się ukróciły ;)
    Dziękuję.

A Ty długo się starałaś?

• Seli Autorytet

Wysłany: 23 maja 2018, 18:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    7 cykli, mam jeden jajnik, io, hashimoto i endometriozę, jajnik jeden ale pracuje za dwa i amh w sumie mam wyższe niż przeciętnie na swój wiek, do tego stosunek lh do fsh pokazywał, że dobrze pracuje, problem był większy z io... W sumie nie sądziłam, że tak szybko pójdzie :) Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i na farcie jak do tej pory :)

dZhdp1.png

Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

• nick nieaktualny

Wysłany: 23 maja 2018, 18:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli a co przyjmujesz na io?

• Seli Autorytet

Wysłany: 23 maja 2018, 18:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam formetic 500 mg 2x dziennie jakoś przez 2 miesiące, potem ponowne badanie krzywej i dostałam glucophage 1000 2x dziennie i brałam go jakoś 18 dni :P

dZhdp1.png

• nick nieaktualny

Wysłany: 23 maja 2018, 18:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm mi lekarka zabroniła powtarzać krzywą. Mówiła, że to za bardzo obciąża organizm i mam badać tylko insulinę na czczo teraz. Ja biorę Glucophage XR 2000 na dobę.

A powiedz u jakiego lekarza się leczysz? We Wrocławiu?

• Seli Autorytet

Wysłany: 23 maja 2018, 18:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam homair 2,3 a wzrosło do 4,8... Podobno trzeba powtórzyć...

Chodzę obecnie do Fabijańskiego, przed ciążą byłam u niego 2 razy... A wcześniej u Zabielskiej - nie polecam, widziała u mnie zrosty i mięśniaki na macicy... Byłam u Myszczyszyna - dla niego byłam "tymczasowo" bezpłodna i powinnam leczyć się nie u gina a u dietetyka ;P a pierwsze wizyty miałam u Walaska... - dla niego ogólnie problemu nie było ;P

dZhdp1.png

• nick nieaktualny

Wysłany: 23 maja 2018, 18:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja po 8 latach teraz wiem, że od leczenia niepłodności jest endokrynolog :) a ginekolog jest od prowadzenia ciąży. Szkoda, że przez te wszystkie lata na to nie wpadłam, ale cóż. Dla nas we Wrocławiu nikt nie widział rozwiązania poza in vitro takich mamy "specjalistów".

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2018, 18:49

• Seli Autorytet

Wysłany: 23 maja 2018, 18:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaaarolynaaa wrote:
    No ja po 8 latach teraz wiem, że od leczenia niepłodności jest endokrynolog :) a ginekolog jest od prowadzenia ciąży. Szkoda, że przez te wszystkie lata na to nie wpadłam, ale cóż. Dla nas we Wrocławiu nikt nie widział rozwiązania poza in vitro takich mamy "specjalistów".

Ja usłyszałam, że jak nie ogarnę io to nawet na in vitro nie mam co liczyć i owulacji nie będzie... a mam dzidzię :) Ja 8 lat się leczę na endometriozę - ogólnie myślałam, że to będzie największy z problemów.

dZhdp1.png

• nick nieaktualny

Wysłany: 23 maja 2018, 18:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uwierzę dopiero jak urodzę, że się udało. Za długo już czekam, żeby od razu uwierzyć. Obecnie leczymy się w Gdańsku.

• Seli Autorytet

Wysłany: 23 maja 2018, 18:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaaarolynaaa wrote:
    Ja uwierzę dopiero jak urodzę, że się udało. Za długo już czekam, żeby od razu uwierzyć. Obecnie leczymy się w Gdańsku.

Łooo to daleko ale jak dobry specjalista to warto :)

kaaarolynaaa lubi tę wiadomość

dZhdp1.png

• futuremama Autorytet

Wysłany: 24 maja 2018, 14:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    czy ja wiem... jadłam dużo ananasa bo lubię smoothie z mango i ananasem :P
    Ostatnio czytałam, że jakoś dużo tego enzymu jest w środku a nie dookoła tego ananasa także wiele różnych teorii krąży o ananasie :D

Co tam słychać dziewczyny? :)
    Dawno mnie nie było :)

3i499vvjgxlea61b.png
    mhsvpx9ikkhwn9ej.png
  • Seli Autorytet

Wysłany: 24 maja 2018, 14:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jadłam dużo bo bardzo lubiłam, a akurat w tym szczęśliwym cyklu mniej - tak wyszło :P

ja się dziś mega lenie, nie chce mi się nic. zaczęłam układać ciuchy i segregować bo muszę zmienić ciuchy a i lato mamy :)

dZhdp1.png

• Paula_071 Autorytet

Wysłany: 24 maja 2018, 15:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na szkoleniu wyjazdowym. W koncu sie wyspie bez mlodego! ;)

wff2x1hpqpzjp32o.png
    82doj44j1y4t9kiw.png
  • Seli Autorytet

Wysłany: 24 maja 2018, 15:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:

ooo :P wręcz "wakacje" :P a jak brzuch?

dZhdp1.png

• nick nieaktualny

Wysłany: 24 maja 2018, 15:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na weekend u rodziców, poszalałysmy z mamą w sklepach, kupiłyśmy kilka rzeczy dla małej, mama mi też kupiła ciuchy jakieś a ja w rewanzu zaprosiłam ją na obiad i lody :D To i tak mało ale no nie mogła się powstrzymywać przed tymi małymi ciuszkami.

Poza tym miałam wizytę dokładnie 4 tyg temu i już ledwo żyję, a kolejną wizytę mam w poniedziałek. Nic mi nie dolega ale i tak mam jazdy że coś jest nie tak. Bez sensu.

Właśnie wróciłam z kawki i ciacha z miasta, byłam z koleżanką poplotkować w ramach drugiego śniadania hehe

• Pati88 Autorytet

Wysłany: 24 maja 2018, 16:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 26dc i proócz starndardowego bólu cycków nic mi nie jest. Nie skupiam się na objawach jakoś;) Powinnam jutro zrobić test bo popołudniu idziemy na 18stkę i nie wiadomo czy można procentować:) mówicie że ten żółty bobotest najlepszy?

07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • futuremama Autorytet

Wysłany: 24 maja 2018, 17:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    My się smiałyśmy z koleżanki jak wróciła z urlopu macierzyńskiego, że teraz dopiero zaczyna urlop :D

Ja dziś też już kupiłam dwie pary spodni, bo nie mam w czym chodzić. Niby jakoś się mieszczę w normalne ale cisną.
    Kartę ciąży założyłam i chyba wiem gdzie zadeklaruje położną bo bardzo mi pasuje ta kobieta :)
    W pracy podwyżka i obiecana na wrzesień kolejna plus awans tylko "muszę się rozwijać i zrealizować dodatkowe zadanie" ale to w ramach godzin pracy więc spoko.
    O ciąży wie mój szef/lider ale ma nie przekazywać dalej do badań czyli 1,5 tyg

Mi pink espress się sprawdzały :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2018, 17:52

Paula_071 lubi tę wiadomość

3i499vvjgxlea61b.png
    mhsvpx9ikkhwn9ej.png
  • Grzechotka2 Autorytet

Wysłany: 24 maja 2018, 19:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, poszukuję informacji na temat doktora Zołnierczyka. Wiecie cos?

l22nio4pm7glhik4.png
    w57v3e3kpq4472hr.png
‹‹ 90 91 92 93 94 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego