X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja się chyba tutaj nie witałam jeszcze.
    U mnie 4 cykle staraniowe za nami.
    Teraz pierwszy bez starań, bo M nie ma do października.
    Mam 25l, w zeszłym roku wycięta tarczyca całkowicie.
    Obecnie problem z 2 polipami przy wejściu do macicy i torbiel (zdania podzielone, albo krwotoczna ciałka żółtego, albo dermoidalna).

    Jak macie pytania odnośnie robienia wyników, co i kiedy, to chętnie podpowiem. Widzę tutaj dyskusję odnośnie progesteronu. Sama z nim walczę Duphastonem. Do tego zbijałam ostatnio prolaktynę. Miałam nawracające się plamienia po terminie owulacji aż do kolejnej @.

    Może i nie mam dużego stażu, ale przez te 5 cykli byłam tyle razy kuta, jak chyba nikt :D

    SanKwt lubi tę wiadomość

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 17 lipca 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie masz późną owulacje, ale myślę, że lepiej wyregulować sobie cykl, bo to bardziej ułatwi niż próbowanie przy 40 dniowych cyklach. U Ciebie 2 cykle to prawie jak 3 takie "książkowe".

    Mnie prawdopodobna owulacja mega zaskoczyła w 14-16 dc. U mnie cykl ok 28 dniowy to taka rzadkość. Traktuję to jako dobry znak, ale nie nakręcam się ;-) Mam następny cykl z monitoringiem, więc myślę, że jak nie ten , to w następnym się uda :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 17 lipca 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odda u nas tez bylo chłodno jak słońce zaszło, ale więcej bylo chwil ze słońcem a dzisiaj podoba nie może sie określić rano zimno teraz duszno chyba bedzie pafac. Akurat na plaży byla dyskoteka wiec sie wyszalałam fajne miejsce tylko szkoda ze kawałek ode mnie.

    Sankwat ja też rzadko kiedy obserwuje u siebie śluz płody jak pojawi się to tylko delikatnie a tego nie płodnego po dupku jest makabrycznie duzo

    A ja nawet nie wiem który u mnie jest dc

    age.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 17 lipca 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Hej, ja się chyba tutaj nie witałam jeszcze.
    U mnie 4 cykle staraniowe za nami.
    Teraz pierwszy bez starań, bo M nie ma do października.
    Mam 25l, w zeszłym roku wycięta tarczyca całkowicie.
    Obecnie problem z 2 polipami przy wejściu do macicy i torbiel (zdania podzielone, albo krwotoczna ciałka żółtego, albo dermoidalna).

    Jak macie pytania odnośnie robienia wyników, co i kiedy, to chętnie podpowiem. Widzę tutaj dyskusję odnośnie progesteronu. Sama z nim walczę Duphastonem. Do tego zbijałam ostatnio prolaktynę. Miałam nawracające się plamienia po terminie owulacji aż do kolejnej @.

    Może i nie mam dużego stażu, ale przez te 5 cykli byłam tyle razy kuta, jak chyba nikt :D

    Hej, hej! Witamy :-) Widzę, że już dużo przeszłaś, ale jesteś pełna optymizmu :)

    Ja wlaśnie zbijam prolaktynę, więc chętnie poznam Twoje doświadczena :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 17 lipca 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Odda u nas tez bylo chłodno jak słońce zaszło, ale więcej bylo chwil ze słońcem a dzisiaj podoba nie może sie określić rano zimno teraz duszno chyba bedzie pafac. Akurat na plaży byla dyskoteka wiec sie wyszalałam fajne miejsce tylko szkoda ze kawałek ode mnie.

    Sankwat ja też rzadko kiedy obserwuje u siebie śluz płody jak pojawi się to tylko delikatnie a tego nie płodnego po dupku jest makabrycznie duzo

    A ja nawet nie wiem który u mnie jest dc

    W Warszawie leje!!

    Też bym potańczyła <3


    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Hej, hej! Witamy :-) Widzę, że już dużo przeszłaś, ale jesteś pełna optymizmu :)

    Ja wlaśnie zbijam prolaktynę, więc chętnie poznam Twoje doświadczena :)

    U mnie zbadałam prolaktynę sama z siebie w poprzednim cyklu. Bo oczywiście ginekolog nie zaproponowała, mimo że się skarżyłam na plamienia od dłuższego czasu.
    2dc 37 (zakres do 23), 8dc spadła do 27 bez leków. Potem dostałam Norprolac i po 3 tyg. brania spadło do 8. Więc jakoś większych problemów nie miałam na razie. Do tego polepszyły się wykresy. Nie ma skoków jednodniowych jak wcześniej.
    Dupka biorę 16-25 i plamień brak.
    Czekam jednak na histeroskopię w sierpniu i na wchłonięcie się torbiela, bo nie zdecydowałam się na razie na laparoskopię.

    Straszono mnie, że prolaktynę będzie dopiero można sprawdzić po 3 miesiącach, bo nie jest łatwa do zbicia, a jednak... spadło u mnie bardzo. I szybko. Z nowym cyklem powtórzę chyba wynik i zobaczę czy dalej brać Norprolac czy przestać. Nie mam żadnych skutków ubocznych, więc nie przeszkadza mi 0,5 tabletki tego na noc.

  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 17 lipca 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Hej, ja się chyba tutaj nie witałam jeszcze.
    U mnie 4 cykle staraniowe za nami.
    Teraz pierwszy bez starań, bo M nie ma do października.
    Mam 25l, w zeszłym roku wycięta tarczyca całkowicie.
    Obecnie problem z 2 polipami przy wejściu do macicy i torbiel (zdania podzielone, albo krwotoczna ciałka żółtego, albo dermoidalna).

    Jak macie pytania odnośnie robienia wyników, co i kiedy, to chętnie podpowiem. Widzę tutaj dyskusję odnośnie progesteronu. Sama z nim walczę Duphastonem. Do tego zbijałam ostatnio prolaktynę. Miałam nawracające się plamienia po terminie owulacji aż do kolejnej @.

    Może i nie mam dużego stażu, ale przez te 5 cykli byłam tyle razy kuta, jak chyba nikt :D
    Hej. Mysle ze kazdy kolejmy cykl daje duzo doawiadczenia;) super ze sugierujesz pomoc napewno skozystam;)
    Ja obecnie w tym cyklu zaczne brac duphaston, mam pozme owulacje bo cykle ostatnio u mnie trwaja pomad 40 dni.
    Cirsze sie ze wkoncu dostalam cos na wyregulowanie i szczerze mam nadzieję ze dupek nada rytm moom cykla, jedynie co mnoe trapi to ze zablokuje owulacje ale staram sie nie myslec , uwazam ze warto poswiecic miesiac czy dwa ma regulacje bo potem bedzie łatwiej;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 17 lipca 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Pewnie masz późną owulacje, ale myślę, że lepiej wyregulować sobie cykl, bo to bardziej ułatwi niż próbowanie przy 40 dniowych cyklach. U Ciebie 2 cykle to prawie jak 3 takie "książkowe".

    Mnie prawdopodobna owulacja mega zaskoczyła w 14-16 dc. U mnie cykl ok 28 dniowy to taka rzadkość. Traktuję to jako dobry znak, ale nie nakręcam się ;-) Mam następny cykl z monitoringiem, więc myślę, że jak nie ten , to w następnym się uda :)
    Tak zdecydowanie warto poczekac i miec owulacje wczesniej ;) Oda fajnie ze jestes;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 17 lipca 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Odda u nas tez bylo chłodno jak słońce zaszło, ale więcej bylo chwil ze słońcem a dzisiaj podoba nie może sie określić rano zimno teraz duszno chyba bedzie pafac. Akurat na plaży byla dyskoteka wiec sie wyszalałam fajne miejsce tylko szkoda ze kawałek ode mnie.

    Sankwat ja też rzadko kiedy obserwuje u siebie śluz płody jak pojawi się to tylko delikatnie a tego nie płodnego po dupku jest makabrycznie duzo

    A ja nawet nie wiem który u mnie jest dc
    Sluz jest bardzo potrzebny do zaplodnienia ale jest troche kobiet ktorym sie udalo bez sluzu wiec jestem dobrej mysli;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Anastazja Barbara Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 17 lipca 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny. Jestem tu nowa, choc moja historia staran krotka nie jest. Od 5 lat walczymy o zakonczona sukcesem ciaze. Mam 34 lata i 2 poronienia za soba w 6 i 8 tc (ciaza biochemiczna). Do tego PCOS, I stopien endo, Mialam HyCoSy i laparoskopie diagnostyczna wiec jakby ktoras z Was miala jakies pytania chetnie opowiem jak to u mnie bylo. Poniewaz nie mamy jeszcze dzidziusia, a czas leci, od nastepnego cyklu zdecydowalismy sie podejsc do InVitro. Dzis mamy wizyte w klinice. Denerwuje sie i weszlam tu bo bardzo chcialam wymienic sie swoimi myslami z osobami, ktore dokladnie wiedza co czuje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2017, 13:53

    SanKwt lubi tę wiadomość

  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 17 lipca 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja Barbara wrote:
    Czesc Dziewczyny. Jestem tu nowa, choc moja historia staran krotka nie jest. Od 5 lat walczymy o zakonczona sukcesem ciaze. Mam 34 lata i 2 poronienia za soba w 6 i 8 tc (ciaza biochemiczna). Do tego PCOS, I stopien endo, Mialam HyCoSy i laparoskopie diagnostyczna wiec jakby ktoras z Was miala jakies pytania chetnie opowiem jak to u mnie bylo. Poniewaz nie mamy jeszcze dzidziusia, a czas leci, od nastepnego cyklu zdecydowalismy sie podejsc do InVitro. Dzis mamy wizyte w klinice. Denerwuje sie i weszlam tu bo bardzo chcialam wymienic sie swoimi myslami z osobami, ktore dokladnie wiedza co czuje :)
    Hej. Na poczatku zycze powodzenia przy in vitro, trzymamy kciuki;)jesli chodzi o waparcie z checia tutaj przutulamy;)
    Podziwiam wasza wytrwałość;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2017, 14:01

    Anastazja Barbara lubi tę wiadomość

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 17 lipca 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    postaram się jakoś chronologicznie odpisać :-)

    1. Prolaktyna podobno szybka do zbicia. Ja zaczęłam dostinex w zeszłym cyklu i mam nadzieję, że u mnie już pięknie, szczególnie że ten test pozytywny i śluz się pojawił :-))

    Właśnie jestem ciekawa jak długo po odstawieniu leku dobry wynik się utrzymuje, bo zostało mi dostinexu do 20 dc, a następną wizytę mam w 13 dc w sierpniu, na monitoring...

    2. SanKwt :-) Od razu lepiej jak podejmuje się konkretne działanie nie? Ja tak miałam jak dostałam dostinex, jakbym psychicznie się odblokowała. że jest jakaś przyczyana i zaczynam ją zwalczać :)

    3. Śluz jest mega istotny, ale to, że go nie zauważamy, albo jest go mało, nie przekreśla szans :-) Ja np. mega mało piję, wody to w ogóle prawie nie piję, a to też ma wpływ na ilośc śluzu, muszę się poprawić.

    4. Hej Antastazja! Witamy i dziękujemy że chcesz się dzielić z nami swoimi doświadczeniami. bardzo trzymam kciuki, daj znać po wizycie!

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 17 lipca 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem nie da sie wyregulować cykli dupahstonem ,chyba jeszcze nikogo nie spotkałam kto po całkowitym odstawieniu miał dalej regularne cykle , biorę duphaston mam regularne odstawiam leki i odrazu sa nieregularne cykle.

    age.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 17 lipca 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, to złe wieści. Ale może w czasie brania duphastonu, skoro cykl się reguluje, zacznie pojawiać się ovu przed 15 dc?
    Chodzi o to, żeby zajść przede wszystkim, po ciąży i tak regularność nie jest też taka oczywista, nawet jak miało się ją przed ciążą.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 17 lipca 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Moim zdaniem nie da sie wyregulować cykli dupahstonem ,chyba jeszcze nikogo nie spotkałam kto po całkowitym odstawieniu miał dalej regularne cykle , biorę duphaston mam regularne odstawiam leki i odrazu sa nieregularne cykle.
    Tez wlasnie sluszlam ze nie da sie całkowicie wyregolowac, w sensie odstwiasz dupka i cykle znow sa dluzsze poki sie go bierze jest ok , ale jak bede go brac i cykle sie wyrgulyja to i owu bedzie w terminie i łatwiej bedzie zajsc w ciaze ,przynajmniej mam taka nadzieję

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co do regulacji cykli Dupkiem się nie wypowiem. Miałam i mam regularne cykle co 28 dni. Pierwszy cykl z Dupkiem był taki, że @ była o czasie. Więc ja go nie stosuję na regulacje.

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 17 lipca 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem czy duphaston czy luteina maja jakis wpływ na owulację ,bo przeciez zaczynasz brać po owulacji , Ty duphastonem wywołujesz @zeby cykl niw trwał 40dni tylko 28-30 to jest"sztuczna"miesiączka . Najlepiej zrobic monitoring i sprawdzić kiedy u Ciebie występuje owulacja, jesli bardzo późno to moze warto pod stymulować jajniki wtedy bedzie wcześniej. Takie jest moje zdanie duphaston ułatwi zagnieżdżenie skróci cykl ,ale nie przyspieszy Ci owulacji

    age.png
  • aga94 Ekspertka
    Postów: 195 108

    Wysłany: 17 lipca 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, zrobiliśmy badanie nasienia tak jak radziłyście i są już wyniki.


    konsystencja płyn płyn
    lepkość <1 cm 0 1
    objętość ejakulatu 6,25 ml 1,5 5 H
    pH 7,2 7,2 8 ~
    liczba plemników 24 mln/ml 15 120 ~
    całkowita liczba plemników 150 mln/ejakul
    całkowity ruch plemników 48 % 40
    ruch postępowy 41 % 32
    - szybki postępowy 35
    ruch oscylujący 7 %
    ilość plemników prawidłowych 5 % 4
    plemniki patologiczne 95 % 96 ~
    -patologia główki 93
    -patologia wstawki 35
    -patologia witki 10
    -plemniki niedojrzałe 0
    aglutynacja 0 % 0 10 ~
    agregacja 5 % 0 10 ~
    komórki okrągłe 0,8 mln/ml 0 5 ~
    liczba leukocytów 0,2 mln/ml 0 1 ~
    liczba komórek spermatogenezy 0,4 mln/ml 0 1 ~
    VIABILITY (plemniki żywe) 67 % 58
    HOST 65 % 58


    wszystko wygląda w porządku, martwi mnie tylko tak niski procent prawidłowych plemników.

    p19uyx8dljo0zhvp.png

    Starania od lipca 2017.
    11.12.2017 - pierwsza IUI na cyklu stymulowanym - cb
    01.02.2018 - HCG 8748,4 mlU - naturalny cud / 03.02.2018 - HCG 11482,1 mlU / 05.02 - <3 110/min
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 17 lipca 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. możesz mieć w sumie rację, ja to tak na logikę rozkminiałam, że jak cykl krótszy, nawet sztucznie, to owu się ruszy i będzie wcześniej następnym razem. SanKwt - myślę, że i tak powinnaś słuchać lekarza, jeżeli jest dobry, a przy najbliższej wizycie wyjaśnić te wątpliwości.

    Najlepiej jest skorzystać z monitoringu - słyszę to juz wiele razy i cieszę się, że będę miała okazję w następnym cyklu :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 17 lipca 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, nie mam bladego pojęcia, jesteśmy przed badaniem wyników, ale chętne się czegoś dowiem od bardziej dośw koleżanek :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
‹‹ 115 116 117 118 119 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ