X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 11 maja 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na forum już prawie rok, jeśli tylko będę umiała pomóc to chętnie się podzielę doświadczeniem ;)

    O mikroskopie czytałam, miałam kupować ale w końcu jakoś się nie zdecydowałam. SanKwt a Ty używasz?

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • Asiafaj Przyjaciółka
    Postów: 81 21

    Wysłany: 11 maja 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niczego takiego nie używałam. Zastanawiałam sie nad testami owulacyjnymi, ale wobe tego ze współczujemy często to chyba nie maja większego sensu, bo jesCze częściej to chyba bez sensu:p obecnie staram sie wrzucić na luz , bo w poprzednim cyklu byłam PEWNA , że sie udało .....

    1 ciąża-w 1cs- 11tc [*]
    staramy się od 2.2017
    trombofilia wrodzona i mutacja MTHFR
  • Asiafaj Przyjaciółka
    Postów: 81 21

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek , poczytałamTwojego bloga , współczuje klimatu w domu :( to rzeczywiście nie sprzyja, może w wakacje wyluzujcie i mąż poczuje wiecej luzu ? Trzymam kciuki :-*

    1 ciąża-w 1cs- 11tc [*]
    staramy się od 2.2017
    trombofilia wrodzona i mutacja MTHFR
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiafaj wrote:
    Parsleyek , poczytałamTwojego bloga , współczuje klimatu w domu :( to rzeczywiście nie sprzyja, może w wakacje wyluzujcie i mąż poczuje wiecej luzu ? Trzymam kciuki :-*

    Dziękuję!
    Tak.. teraz trzeba się skupić na poprawie relacji, aczkolwiek gin nie karze odkładać starań. I to tak kółko się zamyka​. Ale najpierw małżeństwo, potem dziecko. Szczęśliwi rodzice, szczęśliwe dziecko - jakoś tak to leci ;) ;) ;)

    Tobie życzę powodzenia! Przykro mi z powodu straty :( mam nadzieję że niedługo się uda ale już szczęśliwie!

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny :)

    Czy mogę dołączyć? Byłam długo na swoim wątku jako założycielka ale większość dziewczyn szczęśliwie pozachodziły w ciążę a ja zostałam i szczerze cisza powoli zapada bo na pewno na fioletowej stronce siedzą :) a walczyć chcę dalej i właśnie z kimś w gronie jest o wiele lepiej :)

  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek wrote:
    Ja jestem na forum już prawie rok, jeśli tylko będę umiała pomóc to chętnie się podzielę doświadczeniem ;)

    O mikroskopie czytałam, miałam kupować ale w końcu jakoś się nie zdecydowałam. SanKwt a Ty używasz?
    Ja uzywam od wczoraj, tak naprawde dopiero sie ucze z niego korzystac;) troche mam mieszane uvzuvia poniewaz pokszuje mi dni plodne po mimo tego ze spodziewam sie miesiaczki (ktora sie spoznia) wiec nie wiem czy to wiartgodne.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    Witam Was dziewczyny :)

    Czy mogę dołączyć? Byłam długo na swoim wątku jako założycielka ale większość dziewczyn szczęśliwie pozachodziły w ciążę a ja zostałam i szczerze cisza powoli zapada bo na pewno na fioletowej stronce siedzą :) a walczyć chcę dalej i właśnie z kimś w gronie jest o wiele lepiej :)
    Rozgisc sie;)

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej i ja się dołączę. Też staramy się o pierwsze dziecko. Ślub wzięliśmy we wrześniu 2016 r. o dziecko chcieliśmy się starać jeszcze przed ślubem ale wykupiliśmy bilety n tydz do Anglii i lot samolotem nie sprzyja ciąży, byliśmy w grudniu więc starania zaczęły się od stycznia. mój mąż jest kierowcą więc nasze starania nie są do końca przewidywalne ale jakoś widać można bo w kwietniowym cyklu zaszłam w ciążę, niestety w 6 tc straciłam fasolkę, obecnie godzę się z losem.
    do tej pory chodziłam państwowo do gin słyszałam że mam czekać rok i się nie przejmować, żeby się nie badać bo po co? że plamienia przed okresem kilka dni zależy to normalne... sama zaczęłam robić badania krwi, wszystko ok, ale progesteron pewnie będzie teraz sztuczny bo spadł mi w kilka dni z 18 na 1 i to mogło być przyczyną że poroniłam.
    teraz jak dojdę do siebie to idę prywatnie do ginekologa ze swoimi badaniami i podejmę diagnostykę.

    witam wszystkie staraczki i fajnie że jest nas już kilka :)

    SanKwt lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Rozgisc sie;)


    Dziękuję SanKwt :) W takim razie powiem kilka słów o sobie: 29lat, starania ponad dwa lata ( w tym staranka nie planowane tzn. jak się uda to ok a jak nie to trudno ) ale od roku to już mogę powiedzieć że są pełną parą. Na początku spokojnie z mierzeniem tempki i prowadzeniem wykresu, później badanie hormonów. Obecnie jestem na drugim cyklu z Clo (wcześniej brak naturalnych owulacji) teraz piękne i drugi ginek z którego jestem bardzo zadowolona. Poza tym obniżona jakość nasienia i żylaki powrózka nasiennego u mojego partnera (23.05 czeka go zabieg). No to w sumie tyle o mnie :)

    Miło będzie mi Was poznawać i zbierać kolejne doświadczenia :)

    SanKwt lubi tę wiadomość

  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Ja uzywam od wczoraj, tak naprawde dopiero sie ucze z niego korzystac;) troche mam mieszane uvzuvia poniewaz pokszuje mi dni plodne po mimo tego ze spodziewam sie miesiaczki (ktora sie spoznia) wiec nie wiem czy to wiartgodne.

    Właśnie podobno trzeba chwilę by nauczyć się odczytywać te 'krzaczki'. Masz Afrodytę czy jakiś inny? Zdawaj relacje z używania jak możesz :) zobaczymy czy na dłuższą metę się sprawdza.

    Fajna grupa się zbiera. Miło Was poznać dziewczyny! :)

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może tak na miły początek napiszecie laski skąd jesteście? Ja klikam do Was z Olsztyna (ogólnie to kilka km za Ol) ale pracuję w Ol więc Olsztyn a Wy? :)

  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek wrote:
    Właśnie podobno trzeba chwilę by nauczyć się odczytywać te 'krzaczki'. Masz Afrodytę czy jakiś inny? Zdawaj relacje z używania jak możesz :) zobaczymy czy na dłuższą metę się sprawdza.

    Fajna grupa się zbiera. Miło Was poznać dziewczyny! :)
    Mam FERTIL CONTROL aesy. Bede zdawac relacje . Mozna tu dodac zdj? Bo jestem tu od dzis i nie wiem jak wstawic . Polazala bym wam zdj z tego mikroskopu

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa wszyatkie Was przepraszam za literowki , koszystam z telefonu i szybko pisze stad te bledy ;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt tak można fotkę wstawić z zapodaj.net klikasz na forum, wybierasz plik, klikasz zapodaj i ostatni link wklejasz tutaj :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2017, 19:34

  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    A może tak na miły początek napiszecie laski skąd jesteście? Ja klikam do Was z Olsztyna (ogólnie to kilka km za Ol) ale pracuję w Ol więc Olsztyn a Wy? :)
    Ja z Płocka;)

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    thumbs

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    San dokładnie tak jak napisała Karolina, możesz dodać fotkę przez zapodaj :)
    Ja - Rzeszów.

    Edit: faktycznie widać sporo tych krzaczków ale dopiero jak będziesz około owulacji to chyba będziesz mieć porównanie. Choć przed @ to chyba nie powinno ich być?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2017, 19:39

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    thumbs
    O to moje paprotki;) lecz nie wiem jak tp mozliwe iz spodziewam sie okresu..

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę San pierwszy raz widzę coś takiego :D ja nie mam zielonego pojęcia o co kaman w tym całym podglądaniu i zapewne szlak by mnie trafił gdybym miała próbować. Wolałabym jednak testy owu ;)

  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 11 maja 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    Kurczę San pierwszy raz widzę coś takiego :D ja nie mam zielonego pojęcia o co kaman w tym całym podglądaniu i zapewne szlak by mnie trafił gdybym miała próbować. Wolałabym jednak testy owu ;)
    Przy moich nieregularnych cyklach wydalabym majatek;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ