X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 21 września 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    U mnie poki co ponuro, moze potem wyjdzie słońce wyjdzie. Jestem zmeczona psychicznie najchetniej bym sie zapakowala pod koc i nie wychodzila, ale trzeba isc na 11 dzisiaj.
    Wiem welonka wiem, że termometr duzo robi. Przynajmniej nastepny cykl bedzie wiarygodny. Dzisiaj temperatura podskoczyla o dziwo a od dwich dni spadala w dół.
    Udanego dnia kochane.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 21 września 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, lekarz zlecił mi clo od 5-10 dnia cyklu. Nie zlecił mi jednak żadnego monitoringu. Czy to normalne czy raczej powinnam zmienić lekarza?

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 21 września 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina ja bym się wybrała do innego gina na monitoring a najlepiej zmienić, nie wiadomo jak zareagujesz na stymulacje moze dawka byc za mala/duża mogą zrobić się torbiele . Ja w pierwszym cyklu tez brałam od 5dc i gdyby niw monitoring nie wiedziałabym ze clo nie zadziało dopiero jak zaczęłam brać od3dc to pęcherzyki rosły, w innym cyklu pęcherzyki nawet nie pękły zrobila się torbiel. Moim zdaniem przy stymulacji monitoring to podstawa .

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Dzień dobry!
    U mnie dziś 14 dpo i punktualnie @. Na szczęście na razie tylko lekko mnie ćmi w podbrzuszu. Pytanie: została mi jeszcze jedna dawka luteiny, jak mam @ nie muszę jej brać? :)

    Zapisuję się dziś na HyCoSy i to podobno ostatnia rzecz, która może jeszcze nie grać, ale trochę się boję bólu tego badania.


    Jeżeli @ się zaczęła, to już nie bierz luteiny.Muszę sprawdzić, co to to HyCoSy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedyś przez dwa miesiące brałam clo, a potem przez następne dwa letrozol i też nie miałam sensownego monitoringu, kontrolowano mi tylko w pierwszym dniu @.

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 września 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, dzieki za odpowiedź. Nie biorę w takim razie ;-)

    HyCoSy jest podobne do HSG, ale nie pod rentgenem robione tylko USG. Podobno zdrowsze przez brak naświetlania, szybsze, ale nie wiem. U mnei w klinice tak zaproponowali to się zgodziłam.

    Mam 28.09, mąż ma 29.09 USG jąder, więc już będzie krok dalej. Czuję, że to kwestia nasienia, pracujemy nad jego poprawą ;)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż też niedawno miał USG jąder w czasie wizyty u urologa. Dobrze, że poszliśmy, bo się okazało, że ma powiększone pęcherzyki nasienne i sam urolog powiedział, że to może być przyczyna niepowodzeń, bo bakterie, stan zapalny przewlekły, aglutynacja i leukocyty w nasieniu. Jest co leczyć. Na szczęście po 3 seriach antybiotyków bakterie z nasienia poszły precz :)

    Ja miałam HSG razem z laparoskopią ponad dwa lata temu. Było ok. Ale tak sobie myślę, żeby w tym roku sprawdzić, czy mi jajowody przypadkiem nie zarosły. Popytam o to HyCoSy.

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 września 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia ja miałam 2 razy w życiu laparoskopię i prawdopodobnie to może powodować niedrożność. Nie pod kątem drożności, ale mówi się, że po takiej laparoskopii mamy ileś tam cykli bo po niej też ponownie robią się zrosty...

    Ja wszystkiego dowiem się 28.09 i dam Ci znać jak badanie etc :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok.Nawet jeśli zastosowano żel antyzrostowy?

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 września 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, nie mam pojęcia jak działa żel antyzrostowy, ale pewnie bardzo zmniejsza ryzyko zrostów :-)

    Ja mam badaną drożność pod kątem IUI, bo z nasieniem męża, raczej naturalna ciąża odpada.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 21 września 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.

    Gacka po odstawieniu dupka @ a powinna przyjsc do 14 dni.
    11 dni to dlugo ale ja w pierwszyn cyklu dostalam @ na 5 dnien po odstawieniu a w drugim do 8 dniach wiec to roznie bywa. Sa kobiety ktore dostają po 3 dniach jak w zegrku

    Mbie juz calkiem scielo;( goraczka 38.8 kaszel , katar i okropny bol glowy;( nawet nie mam sily wstac do lazienki ale u mbie zawsze przy grypie sa zawroty glowy u ledwo stoje na nogach.

    Milego dnia;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 września 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    San :( Chorutka jesteś! Dużo zdrowia! Pod kołdrę, z kubkiem herbaty. U mnie dziś 37,2 pojawiło się plamienie albo !@ i temperatura spadła :-)

    Dzisiaj znowu mam wieczór ze znajomymi więc się cieszę, że mi lepiej.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 21 września 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda dobrze ze lepiej juz sie czujesz;) mam nadzieje ze moja grypa odpusci bo nie chce brac zadnych lekow od staran wzbraniam sie od brania lekow.
    Ale sie ciesze ze mam teraz pare dni wolnego.. bo nie wiem jak bym sobie dala rade.
    Baw sie dobrze;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2017, 17:20

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 21 września 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy w 25dc mogę zrobić proga czy za późno?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2017, 21:22

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 21 września 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gacka a ilu dniowe masz cykle? I wiesz kiedy owu była?
    Generalnie jak cykle 27-30 to ja bym niż nie robiła. Jak dłuższe albo owu była pózniej to pewnie bym poszła.

    Sam - zdrówka bidulko!!
    Ja wewnętrznie czuje jakby miało mnie rozłożyć, ale nie wiem czy to nie kwestia nadciągającej @ w połączeniu z koszmarną pogodą...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 21 września 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik ostatnio mam między 30 a 37 dc według skoków temp. dzisiaj mam 8 albo 5 dpo wydaje mi się ze owu była bo bolał mnie prawy jajnik wcześniej no i śluz też był ładny

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 21 września 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gacka to leć jutro spokojnie!

    gacka89 lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 21 września 2017, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej staramy się z mężem 8 cykl,niektóre z was kojarzę z innych wątków a niektóre mam nadzieje już niedługo poznam;)Za wszystkie trzymam kciuki :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 21 września 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ineczka ;)

    opowiedz coś więcej o sobie ;))


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 21 września 2017, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starania zaczęliśmy w styczniu bez spiny bez niczego zaraz po ślubie odstawiłam tabletki i odczekalam 3 cykle zgodnie z zaleceniem gin heh postanowiłam zrobić sobie kontrolne badania, ktore mi zleciła wiedząc, ze planuje zajście w ciąże.Zrobilam FSH,LH, estradiol tsh i prolaktyne.Okazalo się, ze tsh do zbicia 2,6 i prolaktyna ponad 40 zrobiłam dodatkowe badania pod katem tarczycy wyszło zapalenie dostałam euthyrox najmniejsza dawkę i norplorac na prolaktyne .Po trzech miesiącach poszłam ma kontrole tsh spadło do 1,6 a prolaktyna do 10 endo stwierdził ,ze prawdopodobnie prolaktyna wpłynęła na wysokie tsh i teraz powinno być dobrze leków nie odstawił chyba, ze zajdę w ciąże to miałam się zgłosić. niedługo zbliża się wizyta kontrolna mam już skierowanie od swojej gin na ft3,ft4 PRL kortyzol dodatkowo dostałam na wit d i kwas foliowy. W między czasie robiłam dwa monitoringi cykle mam długie od 33-35 dni dostałam Ovarin i powoli się skracają.Monitoring pokazał ze pecherzyk rośnie pęka i owu jest. Tydzień temu miałam robione hsg oba jajowody drożne :) Muszę popracować nad endo zazwyczaj mam coś w okolicy 8mm co nie powala.Mierze temp robię testy owulacyjne i wspomagam się wiesiołkiem tyle o mnie :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
‹‹ 238 239 240 241 242 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ