X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 20 września 2017, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, staramy się z mężem od roku o dziecko. Jestem w trakcie pierwszej kuracji clo. Wyniki nasienia wyszły takie: 4% prawidłowych plemników, 50 % plemników typu a+b. Czy jest możliwe w takiej sytuacji naturalne zajście w ciążę?

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 20 września 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina2811 a jakie masz normy podane przy wynikach??

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 20 września 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4% mamy prawidłowych plemników a norma powyżej 4. Plus pojedyncze bakterie. Czy te bakterie mogą jakoś wpływać na to?

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 20 września 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morfoligia 4% to minimum z tego co kojarzę po wynikach mojego męża. Łapie się w normach, więc szanse są.
    Kwestia liczby plemników na 1 ml, liczby plemników w ogóle oraz ich ruchliwości.

    Pojedyncze parametry nic nam nie mówią.

    Ja dzisiaj wstałam z bólem na @. Może przyjdzie punktualnie jutro. To dobrze.

    Czytałam o tej luteinie, ale rozmawiając Wami nie zgadza mi się dużo, np. w artykule o suplementacji progesteronu wyczytałam, że jeżeli luteina wywołuje nieporządane skutki jak bóle głowy, mdłości, to duphaston tym bardziej je wywoła bo jest syntetykiem.

    Ale wyczytałam, że luteina działa rozkurczowo na macicę także, dlatego rzadko podczas jej brania dochodzi do krwawienia, a częstą przyczyną plamień lub @ podczas przyjmowania jest bezowulacyjność cyklu.

    Czasami myślę, że lepiej tego wszystkiego nie wiedzieć :)

    Natomiast cieszę się, że urosły mi po niej piersi i to chyba jedyny plus :p szkoda, że tylko na chwilę

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 20 września 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda, mi się w ogole czasami wydaje, że ulotek się nie powinno wogole czytać, bo tam takie rzeczy piszą ze na wstępie się wystraszysz.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 20 września 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie w ulotce nic praktycznie nie ma. A ja niepotrzebnie czytałam artykuły :p ale takie sprawdzone, nie fora, czy jakieś subiektywne opinie.

    Ja jutro rano biorę ostatnią luteinę, nie mam już na popołudnie, więc pomoże popołudniu przyjdzie @. Jak nie to ta cholerna beta mnie czeka.

    Dzisiaj też pogoda znowu siadła, ale jedziemy dziś do znajomych na kolację, nie będę o tym myśleć!

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 20 września 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jak samopoczucia? Ja załapałam doła po wynikach tsh. A już miało być tak pięknie.
    Boli mnie dziś brzuch jakbym dostała okres:/ a tu dopiero 23 dc :/

    Oda im więcej się czyta tym gorzej później:) ja już się o tarczycy naczytalam i zaczynam się już bać. Sądziłam, że przy problemach z tarczyca są rozregulowane cykle, a u mnie takich problemów nie ma, więc też już nic nie wiem.

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 20 września 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też zimno i ponuro, z pod kołdry się nie chciało wyłazić. ja biorę dzisiaj ostatniego dupka i też już czekam. Dzisiaj doszedł lekki ból piersi, ale tylko jak lekko nacisnę.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 20 września 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel, nie nie, o dolegliwosciach nie czytaj :p Ja czytałam o luteinie bo myślałam, żeby podmienić na duphaston, bo mam kiepskie samo poczucie po luteinie.

    Na pewno wszystko będzie dobrze, podniesione tsh nie jest tragedią, szczególnie, że ty chyba nie masz ponad normę, tylko za wysokie jak na starania prawda?

    Dobre leki i raz dwa problem minie ;-)

    Gacka ja tak marznę w domu, masakra! Chodzę w ciepłym kardiganie, skarpetach i pije ciepłę napoje.
    Widzę, że podobnie nam cykle się zbiegły, ja rano jutro odstawiam luteinę i czekam z Tobą ;)

    Ból piersi to niestety norma i dla ciąży, i dla @. Szczególnie podczas przyjmowania progesteronu.

    Moje bolą jak cholera!! Do tego są duże :)

    Oby Twoja @ nie przyszła, najgorzej że ostatnio tak dlugo czekałaś.

    A robisz tesy jutro?

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 20 września 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda w sumie racja,
    Lepiej nie sprawdzać;) Współczuję gorących piersi, moje bolą po treningach teraz tylko:)
    U mnie w domu też zimnica, chodzę już w grubych skarpetach :p salę ja jestem zmarłych.
    Więc nawet latem, gdy na dworze 30stopni to ja w domu w skarpetkach bo stopy jak sopelki.
    Mąż wrócił szybciej ż pracy,
    Coś co rozkłada. Wiedziałam, że po niedzielnej wizycie rodzinki będę mieć w domu umieralnie:/

    71c05e5d3d902d3a990c9c949e3cf25d.png[/url

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 20 września 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszyscy chorują. Mój też podziębiony, ja gorączka, ale u mnie to chyba przed @, bo co kilka tygodni mam przez klka dni taka temperaturę.

    Nie łamię się, mamy teraz dużo planów z mężem i nie mam czas na łóżko. A przynajmniej nie w kontekscie choroby :) No i to HyCoSy mam mieć po @, węcmuszę na siebie uważać.

    A jak u reszty Was kobiety, u kogoś słońce??

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 20 września 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane;) mam przerwe wiec cos skrobne do Was ;)

    Oj teraz kazdy chory ja jezdze z gorączką katarem i kaszlem;( a dzis do tego od 6 rano bo robilam poranne dostawy sushi do Piptrow i Pawlow.. jezdze na dwoe restaurację wiec mam straszny kociol a jak wracam o 22 to kuz na nic nie mam sily.

    Welonka mam nadzije ze te plamienie jest znakiem ciazy czego bardzo Ci zycze . Tak jak wszystkim;)

    Te myslenie o ciazy czu sie udalo czy nie i to czekanie jest strasznie meczace , nawet ja teraz jestem mega ciekawa ktory dc;) ale jak tetaz pracuje od rana do późnego wieczora to nie mysle tak bardzo

    U mnie w drugom cuklu z dupkiem nie bulo zadnych skutkow ubocznuch wiec sie miło zaskoczyłam;)

    Jak dobrze ze jutro wolne moze troche się podlecze;)

    A jak u Was?

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 20 września 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kochana to masz pracy. Jeszcze taka pogoda...
    A sushi uwielbiam <3
    a najlepsze domowe!

    Ja na szczeście nie myślę, czy sie udało czy nie (chociaż to bardzo smutne), ale chyba polączenie luteiny i gorączki jest dla mnie zabójcze. A idziemy na tę kolację, nie wiem ile wysiedzę.

    Oby i u mnie w 2 cyklu z luteiną nie było objawów bo słabo znoszę.

    Czas się ogarniać, jakiś upominek kupić po drodze i jazda :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 20 września 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jak dzień mija?
    Ja dzisiaj w pracy dużo papierkowej roboty miałam, ale ogarnęłam wszystko na szczęście. Po pracy zrobiłam pizzę bo nas naszło. Ogólnie u mnie rozkręca się pms bo mam straszna ochotę na słodycze, których nie jadam normalnie. Piersi dalej męczą, ale czekam już na @. Zastanawia mnie z czego ten ból piersi skoro prog taki słaby... mam nadzieję że jak tylko @ przyjdzie to minie. Pogoda dzisiaj koszmarna, senność łapie, ale żeby nie paść idę szyć ;).

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 20 września 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie leje od rana, ok 14 w pracy myślałam, że zasnę. Dzisiaj już drugą kawę piję. Od jakiegoś czasu tak mam, że zasypiam na siedząco, a pogoda to jeszcze wzmaga :/

    Jeszcze 2 dni i weekendzik <3 Mam nadzieję, że mój mąż nie będzie musiał w sobotę iść do pracy i w końcu pojedziemy do rodziców, trochę odpocząć od dużego miasta :) Całkiem inaczej się tam człowiek czuje

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 20 września 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex - na pewno! Ja jak jade do rodzicow do miasta to zawsze mi jakos gorzej ;)...
    Ja w sobotę mam szkolenie cały dzień, a mąż caluśki weekend na uczelni :(

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 20 września 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda nie testuje bo jestem 8 albo 5 dpo, a po drugie nie zamierzam chyba ze @ nie przyjdzie po tych 11 od odstawienia dupka.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 20 września 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u mnie od rana leje deszcz z przerwami :(
    Gacka tak teraz patrzę na Twój wykres i jak dla mnie on wygląda na bezowulacyjny :(

    My wróciliśmy dopiero z pracy i zakupów ja leze pod kolderka w dwóch bluzach a M rozpala w piecu i robi obiadokolacje:d dobrze ja z nim mam :d
    W pracy zabrali mi dwa dni wolnego a dali jeden jak zwykle mi.

    San mam taka cicha nadzieje,ale takie plamienie zazwyczaj trwa1-3dni a nie kilka godzin narazie spokojnie czekam do soboty będzie to 14dpo wiec wynik testu bedzie wiarygodny .

    age.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 20 września 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik u mnie piersi miały boleć przez prolaktynę. Ale w sumie prolaktyna wysoka obniża progesteron więc nie wiem. Poza tym Twój progesteron był całkiem ok (12?), to znaczy, że owulacja była i piersi mają jak najbardziej prawo boleć.

    Mnie dopiero drugi cykl w życiu bolą, kiedyś może delikatnie. W tym dodatkowo są wielkie :) ale to zasługa luteiny niestety.

    Więc też mnie mylą objawy, które mam pierwszy raz a nic z tego :(

    Alex też już czekam na weekend :) Chociaż coś mnie rozkłada więc zobaczymy ja będzie,

    Pilik no to macie weekend pełen rozwoju osobistego, dobrze :) Ja myśle, zeby zapisać się do jakiejs szkoly jezykowej bo brakuje mi nauki.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 20 września 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja Wam zazdroszczę, że już w domku. Ja jeszcze 2h w pracy. Zrobilam wszystko co trzeba i teraz się nudzę. Nagle dla odmiany zaczęły piec mnie sutki,wieki nie miałam tego uczucia.
    Wszystkim się na chorowanie zbiera? Ja lubię jesień, ale nie lubię tego momentu przejścia z lata w jesień bo ciśnienie jest do dupy i śpię gdzie popadnie.

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
‹‹ 236 237 238 239 240 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ