X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 22 września 2017, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że masz owu;) to już połowa sukcesu zwłaszcza, że masz ją potwierdzoną monitoringiem ;) co do endo to mam ten sam problem ;/ ostatnio "zaszalało" i było 7mm w 13dc (zapewne po estrofemie) a tak to mam w okolicach 4 mm... ale wszystko powiedziała w klinice więc teraz pozostaje mi czekać na @ i zbadać hormony, które mi zapisała lekarka;) A mąż robił badania???


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 22 września 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ineczka:) witamy w naszym gronie:)

    Dziewczyny dziś tradycyjnie w 10dpo. Pokusiło mnie żeby zrobić test, ale się wstrzymałam. Będę twarda tym razem. Dziś znów mi niedobrze po śniadaniu, ale brzuch ledwo czuje więc ciągle coś.
    Pogoda paskudna, ledwo wstałam z łóżka. Dziś wolne, więc zbieram się w końcu do rodziców:) niedługo mnie wydziedzicza, nie byłam u nich 2miesiace;p

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 22 września 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erastel u mnie też pogoda paskudna ;/ do tego jeszcze trzeba do roboty pójść, ale dobrze,że weekend wolny więc odpocznę bo jakaś zmarnowana się czuję po tym tygodniu ;/cały czas męczą mnie wzdęcia ... jutro ostatni dzień brania dupka i zobaczymy kiedy @ przyjdzie... zazwyczaj 3 dni po już miałam, ale na razie jakby się w ogóle na to nie zapowiadało ... do tego wszystkiego mój M będzie musiał przełożyć badania nasienia bo dostał wysypki.... cały jest pokryty czerwonymi placami... chodzi i się drapie a wapno w ogóle nie pomaga;/ zapisał się do dermatologa,ale wizyta dopiero w czwartek ....wrr co chwila coś ;/


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 22 września 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga długo Cię męczą te wzdecia:/ nie zmieniłaś diety? Dup może powodować bóle brzucha, a może u Ciebie przełożyło się to na wzdęcia. Może @Nie przyjdzie Co?:) u Ciebie się nie zapowiada, a ja ciągle się czuje jakbym już ja miała tylko krwawienia brak.
    Ciekawe skąd ta wysypka u Twojego M. a nie stresuje się badaniami? U mnie stres odbija się czasem czerwonymi plackami na ciele. Ja coś czuje, że jak mój K. zacznie bardziej smarkac to też ż naszej czwartkowej wizyty nici:/

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 22 września 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie diety nie zmieniłam...nie wiem może to wina dupka a może przez to, że się denerwuje pracą i w ogóle... mam nadzieję, że to minie ;) dzisiaj jest już nieco lepiej :) a co do wysypki M to wiem co się stało ;/ nic innego niż zazwyczaj nie jadł, proszku nie zmieniłam , żel sobie nawet kupił hipoalergiczny i nic... oby tylko nie dostał uczulenia na kocią sierść ...


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 22 września 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaaa90 wrote:
    Super, że masz owu;) to już połowa sukcesu zwłaszcza, że masz ją potwierdzoną monitoringiem ;) co do endo to mam ten sam problem ;/ ostatnio "zaszalało" i było 7mm w 13dc (zapewne po estrofemie) a tak to mam w okolicach 4 mm... ale wszystko powiedziała w klinice więc teraz pozostaje mi czekać na @ i zbadać hormony, które mi zapisała lekarka;) A mąż robił badania???
    Jeszcze nie dajemy sobie kilka cykli dopiero teraz wiem kiedy owulka hormony w normie chce iść w następnym roku nie chce naciskać bo u niego z lekarzami to masakra,ale ostatnio staram się wklejać na spokojnie ten temat między rozmowy

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 22 września 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaaa90 wrote:
    Erastel u mnie też pogoda paskudna ;/ do tego jeszcze trzeba do roboty pójść, ale dobrze,że weekend wolny więc odpocznę bo jakaś zmarnowana się czuję po tym tygodniu ;/cały czas męczą mnie wzdęcia ... jutro ostatni dzień brania dupka i zobaczymy kiedy @ przyjdzie... zazwyczaj 3 dni po już miałam, ale na razie jakby się w ogóle na to nie zapowiadało ... do tego wszystkiego mój M będzie musiał przełożyć badania nasienia bo dostał wysypki.... cały jest pokryty czerwonymi placami... chodzi i się drapie a wapno w ogóle nie pomaga;/ zapisał się do dermatologa,ale wizyta dopiero w czwartek ....wrr co chwila coś ;/
    U mnie swego czasu tak było jak zjadłam coś co miało jakieś szcztuczne rzeczy mogłam być testerem zdrowej żywności jak proszek miał jakieś pachnidla to podobnie a kiedyś mnie wysypało takimi krostkami nie wiedziałam od czego mojego tez i okazało się ze produkty nivea nas uczulają nie wiem czy skład zmienili czy co ale tragedia

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 22 września 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem ;) też coś wiem na temat naciskania... ale po mojej wizycie w klinice jak powiedziałam M, ze też będzie musiał się zbadać w ogóle nie protestował. Stwierdził, że przynajmniej on będzie wiedział co z jego zdrowiem bo wale nie jest powiedziane, ze tylko ja mam problemy. Widzę, że się denerwuje, ale próbuje tego nie okazywać... szkoda tylko, że będzie musiał przesunąć te badania... ale cóż on moze je zrobić kiedy chce w końcu faceci cykli nie mają ;p najważniejsze żebyśmy wiedzieli co jest przyczyną naszych niepowodzeń....


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • muffinkaa Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 22 września 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :).

    Ostatnio nie mam czasu ani siły pisać, ale regularnie podczytuję co tam u Was słychać ;).
    U mnie w pracy sezon chorobowy w pełnym rozkwicie - w związku z tym mam mase dodatkowych obowiązków wynikających z zastępstw.

    Co do starań, to jutro powinnam dostać @, póki co nie ma żadnych znaków na niebie i ziemi. Nie testowałam, staram się nie nakręcać ani nic. Z potencjalnych objawów to żyłki na piersiach i ból jajnika tak silny, że aż mnie obudził. Ale jak wiadomo, to o niczym nie świadczy ;).

    Trzymajcie się dziewczynki, w ten ponury, deszczowy dzień!

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 22 września 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ja dzisiaj smutna :( Nocy prawie nie przespałam, bo takie miałam silne bóle w podbrzuszu. Fatalnie się czuję bo w nocy aż wymiotowałam, a dzisiaj mam mdłości. Najgorsze, że wczoraj miała tylko plamienie i dzisiaj po nocy wkładka czysta. Skad te bóle jak @ się jeszcze nie rozkręciła :(

    Mąż mowi, żeby jechać na tą betę, ale dzisiaj byłby 15 dpo więc zrobie najwyżej test sikany żeby go uspokoić, najgorsze, że zapisałam się na tę drożność na czwartek, a jak okres dopiero ma nadejść to nie wiem, czy się nie poprzestawia.

    To tyle z użalania.

    Cześć Ineczka, goń męża na badania. też mowilismy z moim ze mam prolakynę do zbicia to się uda, ze monitoring w nastepnym cyklu to sprawdzimy czy ok, i 3 miesiace nie zrobil. A u niego klapa i teraz 3 miesiace czekamy az poprawia mu sie wyniki. Szkoda czasu naprawdę. Jak coś jest mechanicznie niei tak to też faceci muszą miec zabiegi, to trwa, terminy, operacje, dochodzenie do siebie...

    Widze, że u nas kulminacja jeżeli chodzi o nadchodzące @, mam nadzieję, że zasypiecie forum zdjęciami ze swoimi dwoma kreskami <3

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 22 września 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Oda dla świętego spokoju zrob nawet ten sikany przynajmniej bedziesz spokojna.
    Ja miałam isc na proga no i zaspalam wiec juz nie zrobie do nastepnego cyklu. W sobote u mnie nie czynne, a w poniedziałek jade dwu dniowe szkolenie. Bylam wczoraj tak wsciekla na sytuacje w pracy ze az mi sie z nerwów plakac chciało, mam taki syrop z melisy to az wzielam lyzeczke i poszlam spać.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 22 września 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Cześć dziewczyny! Ja dzisiaj smutna :( Nocy prawie nie przespałam, bo takie miałam silne bóle w podbrzuszu. Fatalnie się czuję bo w nocy aż wymiotowałam, a dzisiaj mam mdłości. Najgorsze, że wczoraj miała tylko plamienie i dzisiaj po nocy wkładka czysta. Skad te bóle jak @ się jeszcze nie rozkręciła :(

    Mąż mowi, żeby jechać na tą betę, ale dzisiaj byłby 15 dpo więc zrobie najwyżej test sikany żeby go uspokoić, najgorsze, że zapisałam się na tę drożność na czwartek, a jak okres dopiero ma nadejść to nie wiem, czy się nie poprzestawia.

    To tyle z użalania.

    Cześć Ineczka, goń męża na badania. też mowilismy z moim ze mam prolakynę do zbicia to się uda, ze monitoring w nastepnym cyklu to sprawdzimy czy ok, i 3 miesiace nie zrobil. A u niego klapa i teraz 3 miesiace czekamy az poprawia mu sie wyniki. Szkoda czasu naprawdę. Jak coś jest mechanicznie niei tak to też faceci muszą miec zabiegi, to trwa, terminy, operacje, dochodzenie do siebie...
    Gonie gonie myślę tak samo jak ty ostatnio po hsg mu powiedziałam ze nie ma opcji,żeby nie poszedł bo spust do pudełka jest o wiele mniej bolesny niż hsg i ma mnie nie wkurzać; )
    Widze, że u nas kulminacja jeżeli chodzi o nadchodzące @, mam nadzieję, że zasypiecie forum zdjęciami ze swoimi dwoma kreskami <3

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 22 września 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89 wrote:
    Hej, Oda dla świętego spokoju zrob nawet ten sikany przynajmniej bedziesz spokojna.
    Ja miałam isc na proga no i zaspalam wiec juz nie zrobie do nastepnego cyklu. W sobote u mnie nie czynne, a w poniedziałek jade dwu dniowe szkolenie. Bylam wczoraj tak wsciekla na sytuacje w pracy ze az mi sie z nerwów plakac chciało, mam taki syrop z melisy to az wzielam lyzeczke i poszlam spać.
    Miałam podobnie w pracy tragedia ciągle stres wszystko na nie pracowałam w przedszkolu a tam same baby to wiecie co jest dlatego prolaktyna i kortyzol musze zbijac stres robi swoje w końcu któregoś dnia położyłam wypowiedzenie czego się nikt nie spodziewał bo każdy knul w kącie moja ciążę powiedziałam na do widzenia co myślę o tym wszystkim i spokoj mam :) Zdrowie najważniejsze jak go nie będzie to i w ciążę nie zajdę a praca zawsze się znajdzie teraz w moim mieście jest za dużo miejsc pracy a za mało ludzi heh

    MisiaABC, Erastel lubią tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 22 września 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ale pospalam;)
    Pogaoda typowo jesienna dzisiaj;/
    Tymrochr lepiej sie juz czuje bo goraczka spadla ale mojego meza zarazilam;/

    Ineczka patrze na Twoj wykres jest calkiem ładny widze ze niedlugo testowanie;) trzymam kciuki:)

    A czemu przy wysypce nie mozna zrobic badania? Konsultowaliscie to z lekarzem? Moze to wlasnie na tle nerwowym?

    Oda mam nadzieje ze @ pezyjdzie w takim czasie aby nie trzeba bylo przekladac badania albo zeby @ wcale nie przyszla. Ale ten bol to dziwne , az tak bolalo ze sie obudzilas? Okropne. Mialas tak wczesniej?

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Anuś_ku Ekspertka
    Postów: 222 103

    Wysłany: 22 września 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny :-) ja dzisiaj 4 dzien dupka i mam pytanie czy tez mialyscie kucie w podbrzuszu? Ja mam wrazenie ze na dole brzucha ale w srodku tak czasem mnie kuje. Nie mam infekcji, pecherza tez nie przeziebilam, a torbiel mi pekl przy @. I juz zaczybam piersi czuc, ale wiem ze to nornalne. Milego dnia

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 22 września 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    San to z mężem się wygrzewajcie :)

    Tak, taki silny ból miałam podczas okresu (może nie aż tak ale 70% wczorajszego bólu), ale wtedy też miałam bardzo obfitą @. A na razie nic. Boję się, że jak się zacznie ból wróci :(

    Może to kwestia odstawienia luteiny?

    Ból był taki, że naprawdę bolało mnie wszystko, nogi, żołądek, do tego wymioty. Dzisiaj się czuję jakby mnie tramwaj potrącił.

    Mąż jednak dzielnie się mną opiekował i okazał mi duuużo czułości to od razu mi lepiej ;)

    Oj jednak taki mąż to największy skarb :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 22 września 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuś ja zawsze mam kłucie w podbrzuszu po owulacji. Na progesteronie nawet może silniejsze. Ja to z kolei zastanawiałam się czy to nie kwestia jakichś zrostów, ale widzę, że nie jestem sama z tym kłuciem i na forum się spotkałam z podobnymi wpisami, więc może to norma :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 22 września 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda moze zrob tego sikanca , ale masz racje moze to byc kwestia odstawienia luteiny.

    Anuska jak bralam dupka to co jakis cos mnie kulo, wiec to chyba norma.
    Pietsi mnie bolaly , ale bardziej sutki. Ooo a jaka senna bylam oo matko , godzine po przebudzeniu juz chciało mi sie spac.

    Aa mam takie pytanie, hajnik czuje od paru dni prawy i czasem lewy delikatnie , ale w poprzednim cyklu mialam tak samo , czy to oznacza ze owu z prawego dwa cyle pod rzad? Zdawało mi sie ze raz jeden raz drugi co miesuac naprzemiennie.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 22 września 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    San, ja mialam dwie owuclacje z rzedu z tego samego (potwierdzone monitoringiem) więc nie ma reguły :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 22 września 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo to mnie troche uspokoilas;) dzieki za odp;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
‹‹ 239 240 241 242 243 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ