X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 12 lutego 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam udało sie w pierwszym cyklu po kauteryzacji i hsg gdzie okazało się że jeden jajowód niedrożny ,mialam szczęście ze dobrze reagowałam na stymulację na 5cykli tylko w 2 nie mialam owulacji ,powiem szczerze ze wtedy nie bylam nastawiona ze uda sie bo troche odebrano mi wtedy nadzieje . A u mnie dobrze ,w środę mam wizytę mam nadzieje ze odstawi mi gin juz luteinę nie cierpię nic brac dopochwowo .

    age.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 13 lutego 2018, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi co ja mam o tym sądzić... w nd wieczorem okres tak jak u mnie to wygląda nawet ciut mocniej wczoraj rano słabiej ale nadal leciało a od 14-15 tylko plamienie a dzisiaj to już w ogóle brudzę tylko papier ...no przecież to zwariować idzie.... wiem, że jutro mam lekarza, ale ostatnio też miałam taki dziwny ten okres.... i do tego mam wrażenie,że ten gigant jeszcze sobie jest bo wczoraj go nadal czułam... ojj ciężki ze mnie przypadek... bardzo jestem ciekawa co mi jutro powie i co zaproponuje ....bo wg mnie od czw mogę brać lamettę (skoro mi została połowa opakowania to po co ma leżeć) przyjdę na monitoring i zobaczymy jak bd tym razem, jeżeli znowu nic to czekam na jego dalszy plan bo ręce opadają....

    Co do kauteryzacji też ją miałam robioną podczas laparo i wtedy usunięto mi zrosty z lewego jajnika a jajowody mam oba drożne.... tylko laparo miałam w kwietniu a za chwile mamy połowę lutego....


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 13 lutego 2018, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Aga, Ty to sie masz. Wez przycisnij tego lekarza, przeciez to sa jakies zarty. Moze naprawde trzeba zmniejszyc dawke o 0.5 tabletki i postawic na zastrzyki?
    Duphaston po owu bierzesz?Ilu dniowe masz teraz cykle ostatnie?

    A amh badalas przed kauteryzacja?Ja mam wysokie to nie ma obaw, ze mi spadnie po zabiegu, ale u Ciebie mniejsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2018, 07:30

    thgfugpjfonf59xe.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 13 lutego 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszmurka dzisiaj mam wolne i mam zamiar zrobić listę pytań do niego bo oczywiście jak juz jestem w gabinecie to o 3/4 zapominam zapytać a sił mi juz brakuje bo nie wiem na czym stoje.... co do zastrzyków to chcę go właśnie podpytać bo po pierwszym cyklu z lamettą kiedy nic nie urosło sam o tym wspominał....a jeszcze żeby było śmieszniej to będę musiała tak się spiąć żeby zdążyć w pół godz bo prace kończę o 15 a wizyta na 15.30(ostatnia godz przyjęć) ale za przeproszeniem wali mnie to w cycki najwyżej przedzwonię i powiem , że się z 10 min mogę spóźnić a ma na mnie czekać bo inaczej zrobię mu krzywdę ;p także będę miała jutro bardzo pełen wrażeń dzień... i do tego jeszcze te walentynki...


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 13 lutego 2018, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a, że tak powiem nikt nie wpadł na to żeby polecić mi zrobienie amh przed laparo.... a ona no nie ma bata musiała je zmniejszyć ...
    a cykle w grudniu pierwszy bez wywoływania normalnie 5 dni a tak to 18 stycznia 2.5 dnia a teraz 1.5... z tym , że nigdy nie miałam pierwszego dnia mocnego a teraz owszem.... niech on mnie jutro dokładnie zbada bo bardzo dziwne zaczyna się to robić.... odkąd biorę lamettę okres dostaje samoistnie, ale jest zupełnie inny niż te które miałam kiedyś.... za krótkie....a dupka nie biorę bo gin wcześniej o tym nie wspomniał.... a teraz jak w końcu zobaczy wynik mojego proga z 23 dc może w końcu wpadnie na ten genialny pomysł

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2018, 08:02


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 13 lutego 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Od jakiegoś czasu regularnie czytam ten wątek. Czasami coś tam pisałam. Staramy się o dziecko półtora roku. Miałam robione już trochę badań i do niedawna wszystko było ok. Aż do teraz. Miałam robione hsg. Samo badanie przeszłam fatalnie. Lekarz powiedział nim odwrócił się na pięcie i wyszedł. Teraz czytam wynik a tam jest napisane że jajowody nie zakontrastowaly się. Załamałam się. Dla mnie to jak wyrok.

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 13 lutego 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaaa90 wrote:
    a, że tak powiem nikt nie wpadł na to żeby polecić mi zrobienie amh przed laparo.... a ona no nie ma bata musiała je zmniejszyć ...
    a cykle w grudniu pierwszy bez wywoływania normalnie 5 dni a tak to 18 stycznia 2.5 dnia a teraz 1.5... z tym , że nigdy nie miałam pierwszego dnia mocnego a teraz owszem.... niech on mnie jutro dokładnie zbada bo bardzo dziwne zaczyna się to robić.... odkąd biorę lamettę okres dostaje samoistnie, ale jest zupełnie inny niż te które miałam kiedyś.... za krótkie....a dupka nie biorę bo gin wcześniej o tym nie wspomniał.... a teraz jak w końcu zobaczy wynik mojego proga z 23 dc może w końcu wpadnie na ten genialny pomysł

    O cykl mi chodziło a nie dlugosc @ :))
    Bo cos mi sie wydaje jak Cie czytam, ze duzo krocej niz 28 dni?
    To przykre, ze wiele rzeczy musimy same dociekac, dowiadywac sie z forum rownoczesnie placac nie mala kase za wizyty...
    Daj znac po wizycie, lista pytan to b.dobry pomysl. Najwazniejsze, zeby tego pecherzyka juz nie bylo.

    thgfugpjfonf59xe.png
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 13 lutego 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka1825 wrote:
    Hejka. Od jakiegoś czasu regularnie czytam ten wątek. Czasami coś tam pisałam. Staramy się o dziecko półtora roku. Miałam robione już trochę badań i do niedawna wszystko było ok. Aż do teraz. Miałam robione hsg. Samo badanie przeszłam fatalnie. Lekarz powiedział nim odwrócił się na pięcie i wyszedł. Teraz czytam wynik a tam jest napisane że jajowody nie zakontrastowaly się. Załamałam się. Dla mnie to jak wyrok.

    Jak rozumiem mialas hsg w szpitalu?Wlasnie po takich historiach sie na te metode nie zdecydowalam. No ale nie o mnie.
    Nie zalamuj sie, jajowody mozna udroznic. Poszukaj dobrego lekarza w swojej okolicy, popytaj moze tu na forum.

    thgfugpjfonf59xe.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 13 lutego 2018, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od grudnia to cykle 18,21, 25....


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • Aga@ op Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 lutego 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny. Pierwszy raz w takim miejscu się udzielam. 2.5 roku staramy się o dziecko i tylko czytam co piszecir i się staram pocieszac.chciałabym opowiedzieć moja historie. Pierwszy rok starań badania hormonów (wszystkie w normie) badanie nasienia (wszystkie dobre) leczenie clostybegytem nic po 16miesiacach tuz przed samym hsg dowiedziałam się ze jestem w ciąży radość trwała tylko 8 tygodni bo ciąża obumarla. Zabieg, kolejne badania szukania przyczyny (brak przyczyn) uslyszalam ze tak po prostu się dzieje czasami. Następny rok starań nic w końcu trafilismy do kliniki provita. Gdzie zrobiono nam dodatkowe badania których nam brakowało a mianowicie moje AMH wynosi 10 co może utrudniać zajście w ciążę i wskazuje na policystyczne jajniki ale nie Nir mam innych objawów tej przypadłości. Owulacja występuje tylko w różnym czasie czasami nawet w 25 dniu cyklu. Natomiast badanie męża test hba wynik 61% norma jest 80% lub więcej. Lekarz stwierdził ze kwalifikuje my się do in vitro z tym wynikiem. Ale jak możliwe jest to ze ciąża naturalna była raz się udało. Dodam ze wynik ten nie miał znaczenia przy poronieniu.

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 13 lutego 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga Ty przed stymulacja brałaś cos na poprawę endometrium dalej bierzesz? Moze faktycznie u Ciebie wystarczyła zmniejszyć dawkę na 2,5tabletki moze dawka jest za duza . Pisałaś ze masz niski progesteron moze występuje u Ciebie niewydolność ciałka żółtego wtedy po owulacji trzeba przyjmować progesteron np.duphaston aby wspomóż organizm i wydłużyć fazą lutealna aby nie doszło do szybszego złuszczenia endometrium . W takiej sytuacji moim zdaniem najlepiej podczas stymulacji jak sa pęcherzyki juz wielkosci20mm podać zastrzyk i po potwierdzonej owulacji zacząć suplementować duphaston. I tez nie wiem czemu nie podał Ci lekarz np.duphastonu ktory ułatwia wchłonięcie sie przerośniętego pęcherzyka. Moze warto wybrać się do innego gina na samą konsultacje zobaczyc co zaproponuje inny lekarz.

    Ja podczas stymulacji tez miałam obfitsze miesiączki i krótsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2018, 10:18

    Jaszmurka lubi tę wiadomość

    age.png
  • kasik25 Debiutantka
    Postów: 11 20

    Wysłany: 13 lutego 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam o tych Waszych bólach jajników przed samym okresem. Jak zaczęły się u mnie wydłużone do 1,5-2 miesięcy cykle, to też to przechodziłam 2-3 tygodnie przed okresem. Po monitoringu okazało się, że moje komórki (w których zawsze była jakaś dominująca) po owulacji jakby przyrastają do jajnika (nie wiem, jak to się fachowo nazywa?). Na USG było widać jajniki z guzem. Na szczęście nie zamieniały się w torbiele - zawsze się wchłaniały, ale ból był co miesiąc nie do zniesienia. Dopiero faktycznie, gdy zaczęłam brać duphaston, to już w pierwszym cyklu tego bólu nie było, a więc wnioskuję, że pęcherzyki nie przyrastały do jajników.

  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 13 lutego 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka bralam estrofem,ale bez dupka I tak okresu nie bylo.... Tez uwazam ze po owu powinnam brac dupka ale teraz owu nie bylo ... Zobacze co uslysze jutro I wtedy bd myslec co dalej bo moja cierpliwosc sie konczy.


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 13 lutego 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam ze nawet jesli nie miałaś owulacji to i tak powinnaś brac duphaston zeby te cykle w miare regularne byly .

    Kssik ja czy biorąc duphaston czy nie to i tak miałam okropne bóle

    Jaszmurka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 13 lutego 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszmurka wrote:
    Jak rozumiem mialas hsg w szpitalu?Wlasnie po takich historiach sie na te metode nie zdecydowalam. No ale nie o mnie.
    Nie zalamuj sie, jajowody mozna udroznic. Poszukaj dobrego lekarza w swojej okolicy, popytaj moze tu na forum.
    Oczywiście że w szpitalu. Po prostu to info mnie dobilo. Pewnie jak się jakoś ogarnę to będę szukać jakiegoś rozwiązania.

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 13 lutego 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, cierpliwości życzę bo nic innego chyba na chwilę obecną nie pozostaje...
    Trzymaj się !

    agaaa90 lubi tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 13 lutego 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa dziękuję bardzo :* dam znać jutro co i jak ...a cierpliwość jak najbardziej by mi się przydała bo już mi jej brakuje.....zwłaszcza, że z natury jestem strasznie nerwowa .... byle do jutra


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • KIM127 Autorytet
    Postów: 367 276

    Wysłany: 13 lutego 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaa powodzenia jutro!!
    Julka głowa do góry tak jak pisze Jaszmurka napewno da się udrożnić...tylko poszukaj kogoś dobrego i z pasja do zawodu żeby naprawdę chciał pomoc!!
    Paulina a jak Ty się miewasz??

    34l, starania od 2017, Hashimoto
    02.2018 -HyCoSy - OK
    31.08.2018 - 1 IUI :(
    27.09.2018 - 2 IUI :(
    11.2018 - start w Novum
    12.2018 -histeroskopia Ok
    30.03.2019 - ICSI - 9dpt - 65,2 l; 11dpt - 220
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 13 lutego 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaaa, a ten progesteron badałaś pierwszy raz? Bo skoro nie było owulacji, to miał prawo być niski, szczególnie, że zaraz potem @. Oby ta torbiel zniknęła razem.z @, dawaj znać!:)
    Paulinaaa, ale Ci suwaczek mknie do przodu!:)
    Julka, znajdź dobrego lekarza i wszystko ogarniecie :)

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Erastel Autorytet
    Postów: 323 100

    Wysłany: 14 lutego 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczęta, wracam do Was na forum. Niestety nie mam wykupionego abonamentu więc nici z obserwacji wykresu;p Ale jakoś nie zaczęłam nawet mierzyć w tym cyklu temperatury jak się po poprzednim zawiodłam:) ale będę Was czytać i muszę ogarnąć co mnie ominęło żeby się poudzielac trochę bardziej !:*

    gabi90, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    30lat. Letrox 75, Jodid 100, kwas foliowy, Magnez, Witamina D3.
    Wyniki 2020r.
    TSH 1,62,FSH 8,5 LH 8,1
    Prolaktyna 398,
    Estradiol 858,
    Progesteron 0,62

    Wyniki męża - dobre :)

    IUI 6.08.2020r.


    Erastel
‹‹ 436 437 438 439 440 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ