X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nerwowo to się wykończymy... Ja oszaleję czekając na skok temperatury, Wy szalejecie o testy, jajeczka i inne pęcherzyki...

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, na szczęście aż tak nerwowo nie podchodzę. Mam szczwany plan - testy owulacyjne, jak
    Pokażą, że w nast cyklu owu teoretycznie powinna być, będę spokojnjejsza, a jeszcze w nastepnym mam
    Monitoring <3

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Agu90 Przyjaciółka
    Postów: 200 44

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda, szkoda że jednak test wyszedł negatywny. No ale następny cykl - nowe możliwości :)

    Ja sobie teraz siedzę w luxmedzie i czekam na swoją kolej (badania do pracy).

    p19us65g7l1efcda.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny my juz jutro odbieramy wyniki nasienia jak narzeczony zdarzy po pracy w tym mamy posiew od razu robiony tylko na posiew będziemy czekać dwa tygodnie od tych wyników zalezy moje dalsze leczenie

    age.png
  • Kamczatka Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do tego testowania z mężem to mi sie juz nie zdarza. Mieliśmy jeden miesiąc (bodajże drugi w staraniu) gdzie nadzieja była ogromna, okres się przesunął i bylo mi ciągle słabo, mialam tez wrazenie podwyższonej temp(dokładnie to samo co w tym cyklu). Nakrecilismy sie z mężem, umówiliśmy wizytę u gina, a test pokazał cień cienia kreski. W dniu wizyty okres przyszedł z całą mocą, a jak nawet nie chcialam wiedzieć, czy to zepsuty test czy biochemiczna. Od tej pory mężu raczej stara się nie nakręcac i sam jakby z dystansem podchodzi do tematu. Widac ze mu zależy i nie traci nadzieje, ale nigdy sam nie zaczyna tematu. Tak jak mówię, troche nam ciężej bo w Pl bywamy raz na rok, najbliższa Polska klinika jest 70km od nas. A wszyscy dookoła trabili by odczekać ten pierwszy rok. Tak więc testy robie sama, chociaz czasem mi przykro ze moj tak mało sie angazuje otwarcie.

    Oda jeszcze nic straconego. Nadzieja spływa dopiero z okresem :) Poki to nie ma, nic straconego.

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki, żeby było wszystko Ok!

    Ja dzisiaj mam tyyyle oracy Kochane, a pogoda nie taka fajna, jakbym chciała. Trochę się chmurzy i wieje :-) Njgorsze, ze caly lipiec ma byc sredni nad morzem, a my tam mielismy jechac na urlop.

    Obiecalismy sobie nie szalec z wycieczkami nak dotychczas, bo odkladamy na mieszkanie, ale z taka pogoda ... :p chociaz juz w tym roku bylismy na wyjdzdzie, ale :)

    Moze to bedzie sprzyjać fasoli :-)

    Haha a najlepsze,
    Ze moj maz, sceptyk , dzisiaj zobazyk cien cienia na tescie. Akurat jak go nie ma, a jak na wczesniejszych ja widzialam to mowil ze sie nakrecam :p

    Nawet nie wiedzialam, ze taka ekscytacje bede czula na mysl o kolejnychbstaraniach. Przez to ze te ziola beda, testy, widze nadzieje :D tylko @ nadchodz!! :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Kamczatka Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda mieszkam nad morzem ( dokladnie nad Kanałem La Manche), pogoda w większości super, wiec jakbyś chciała to zapraszam :) co prawda w większości kamienista plaża ale i wyspy piaskowe poodplywowe sa, więc jest trochę frajdy.

    Dziewczyny, A czy badania które robiliście na poczatek, robilyscie na własną rękę czy za zleceniem ginekologa? Poradzcie mi, od czego zacząć, bo nie mam zielonego pojecia. W Polsce bede prawdopodobnie w drugiej fazie mojego cyklu. Na jakie badania moge sie załapać? I jak duzo czasu na poczatek powinnam na to poswiecic? ( wstepnie mam byc w Krakowie tylko 1 dzien i jechać do siebie, ale mogę zaplanować dłuższy pobyt).

    Poki co ide na cytologię w tym miesiącu w Uk (ostatnia 3 lata temu).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2017, 12:06

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda a może faktycznie u Ciebie będą dwie kreski :)

    Kamczatka ja miałam na początku sprawdzane hormony w 3dc LH,Fsh ,prolaktyna ,testosteron ,androstendion ,tsh, ft4 i 7 dni po owu zazwyczaj 21-24dc progesteron, później monitoring i wprowadzenie leczenia po 3 cyklach z clo lekarz skierował narzeczonego na badanie nasienia

    age.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, test totalnie negatywny. Nie ma żadnego cienia :-) Myślę, że @ tuż tuż.

    Ja badania robiłam na razie te na początku cyklu - wiec nie pomogę, bo nie wiem jakie w 2 połowie wykonać.

    Ale zazdroszczę lokalizacji :-) też chciałabym mieszkać z jakimś fajnym widokiem, wodą itp. Ale to już jak się dorobię, będę bogata i wyjadę do Włoch albo Hiszpanii :D

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No co szkoda no.
    Masz racje nowy cykl ;) ja od nowego cyklu kupuje wiesiolka na 100 % i jakis zel zeby pomoc zolnierzyka;)
    Mnie boli brzuch jak na okres a jeszcze przeciez tydzien..

    Kamczatka proponuje zrobic podstawowe os lekarza rodzinnego; mocz , tsh, ob korcze reszty nie pamietam , ale jak piprosisz lekarza o podstawowe to napewno wypisze skiwrowaie.

    A od gina dokladnie te co podala welonka;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Kamczatka Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka - ło matko, muszę się zaczac doksztalcac, bo większość terminów jest mi nieznana. Od jutra biorę się za naukę! Wogole co do czego... dzieki za podpowiedź

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    No co szkoda no.
    Masz racje nowy cykl ;) ja od nowego cyklu kupuje wiesiolka na 100 % i jakis zel zeby pomoc zolnierzyka;)
    Mnie boli brzuch jak na okres a jeszcze przeciez tydzien..

    Kamczatka proponuje zrobic podstawowe os lekarza rodzinnego; mocz , tsh, ob korcze reszty nie pamietam , ale jak piprosisz lekarza o podstawowe to napewno wypisze skiwrowaie.

    A od gina dokladnie te co podala welonka;)

    Mnie na @ boli dokładnie od 10.06, to już ponad 2 tygodnie i to tak, że ciągle myślę, że dostałam @ :/
    Ale może być to też objaw - sama wiesz czego :D

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Mnie na @ boli dokładnie od 10.06, to już ponad 2 tygodnie i to tak, że ciągle myślę, że dostałam @ :/
    Ale może być to też objaw - sama wiesz czego :D
    Musze przetrwac ten tydzien. Strasznie bedzie sie dluzyc.

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od tego Waszego pisania o @ to zaraz i mi się udzieli :D A ja owu jeszcze nie miałam :D

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamczatka wrote:
    Welonka - ło matko, muszę się zaczac doksztalcac, bo większość terminów jest mi nieznana. Od jutra biorę się za naukę! Wogole co do czego... dzieki za podpowiedź

    Polecam zostać na forum. Bezpłatna skarbnica wiedzy, cierpliwe koleżanki, które odpowiadają dość szczegółowo na pytania. Mają spore doświadczenie no i łatwiej wszystko razem ogarnąć ;-)

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda wrote:
    Od tego Waszego pisania o @ to zaraz i mi się udzieli :D A ja owu jeszcze nie miałam :D
    A robilas dzis test owu?

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marudaruda wrote:
    Od tego Waszego pisania o @ to zaraz i mi się udzieli :D A ja owu jeszcze nie miałam :D

    Haha, tak, mi to już wszystko się dziś udziela. Migrena. a czesto jak ja mam to mam mdłości, do tego zgaga, uczucie duszności i rozkręcającej się @. no gorzej być nie może!!

    Nie wiem, czy jednak nie lepiej się przespać teraz, ale mam tyle pracy...

    Fatalny dzień, jezeli chodzi o samopoczucie fizyczne. Ale psychicznie jest OK

    Marudaruda - mam nadieję, że Twoja owulacja mi sie udzieli :p

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamczatka ja duzo informacji czerpię z tego forum :) jest duzo badan hormonalnych ,ale te co podałam to chyba taka pierwsza podstawa. A jak będziecie w PL to namów męża odrazu na badania .

    Sankwat cos czuje ze u Ciebie będą dwie kreseczki :)który to dzień po owu?

    age.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak dzieeczyny mówią - w kupie raźniej :D

    A testu nie robiłam dzisiaj, bo w pracy jestem jeszcze. Wrócę do domu to biegiem polecę, bo sama jestem ciekawa :D

    Wszystkie testy mam na biurku położone do porównania i Małż dzisiaj do mnie ze śmiechem "a co to za kolekcja?" :D

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Kamczatka ja duzo informacji czerpię z tego forum :) jest duzo badan hormonalnych ,ale te co podałam to chyba taka pierwsza podstawa. A jak będziecie w PL to namów męża odrazu na badania .

    Sankwat cos czuje ze u Ciebie będą dwie kreseczki :)który to dzień po owu?
    7 dni dopiero ;(
    Ja yez czulam ze i Ody beda dwie kreseczki i niestety.

    Chetnie wymiemilabym sie z Wami facebookami ale nie bardzo mam ochote pisac tu swoje imie i nazwisko;)

    Ja od 27 dc czyli od owulacji zalozylam zeszyt na notatki i zapisuje co tam sie wyrabia u mnie w ciagu dnia, a testy owu yez zostawilam na pamiątkę sobie;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ