X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko cz.2
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko cz.2

Oceń ten wątek:
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 14 listopada 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 wrote:
    Iness u mnie dzisiaj 21 dc, już po owu (potwierdzone monitoringiem), teraz pozostaje czekać.

    Jak się nie uda to czeka mnie hsg - tylko ciężko "wstrzelić" się w dobry termin. Do mojej ginki wizyty już dużo wcześniej są porezerwowane.

    Iness Ty w tym cyklu na monitoring ?

    A jak tam dziewczyny u Was?
    To niech powiedzie się tym cyklu i ominie Cię hsg :) Jeśli chodzi Ci o umówieniu wizyty to idź bez rejestracji między pacjentkami, no i dopytać najlepiej wcześniej jakue badania przed masz wykonać żebyś mogła ogarnąć sobie to wcześniej a nie jak u mnie wyszło. Chyba nie będę mieć monitoringu, skoro clo mam nie brać, ale jeśli nie uda się w tym cyklu to hmm może nie trzeba rezygnować z clo.

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 14 listopada 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Byłam tydzień i 2 tyg temu na wizycie i rozmawiałyśmy o tym hsg i nie raczyła mi gin powiedziec,co przed badaniem trzeba zrobic,wizyty mi nie wyznaczyla wiec wczoraj poszłam bez rejestracji bo nie dodzwonilam sie i okazuje się że przed hsg (byłoby to w szpitalu na nfz) muszę zrobić szczepienie na zoltaczke jeśli nie miałam w szkole, nie pamietam, wydaje mi się ze są to 3 szczep. w odstepach czasu. Powiedzialam,ze chcę sonohsg to mi przytaknela ze lepsze jest bo mniej obciążające dla organizmu, a mi chodzi też o to, żeby rentgenem po jajnikach mi nie strzelali bo zniszczą pęcherzyki,które dojrzewają,a każdy na wagę złota hehe. Dostałam namiary gdzie robią prywatnie a tu kolejna niespodzianka trzeba zrobić cytologia i posiewy po zakończonej @ i plamieniach,ze już śladu po okresie ma nie być. Do piątku nie ma szans, żeby mnie oczyscilo, na wynik trzeba czekać 4-5 dni, czyli do środy(jeśli w pt cudem udałoby mi się zrobić jednak) a w środę doktor nie przyjmuje, czwartek za późno trochę :/ Jak tu się nie denerwować. Mogła mi szybciej gin powiedzieć żeby badania ogarnąć przed bo są ważne 2 miesiące, a nie teraz na wariata wszystko i tak nie uda się.

    Z tymi badaniami przed to trochę się dziwię, bo jak czytałam na stronie kilku placówek (w tym ta, w której ja robiłam) to wymagają cytologię max sprzed roku, a posiew zrobiony max miesiąc przed, mi pobrała podczas monitoringu 16.10, potem miałam @ i potem badanie. Tak jak napisałaś czeka się kilka dni na wynik posiewu, a cytologii u mnie ok 2-3 tygodni. To trochę niewykonalne, żeby zrobić badania, otrzymać wyniki i się wyrobić przed owulacją.

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 14 listopada 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS cytologie mam z wakacji 2017 więc odpada. Mnie doktor powiedział, że muszę zrobić to przed zabiegiem bo gdyby mnie potem czymś zarazila to do kogo pretensje i to rozumiem, że oni zabezpieczają się i pacjentka ma komfort psychiczny, że wszystko ok. Nie pocieszylas mnie, że aż tyle czeka się u Ciebie, tu mówił 4-5 dni ale może chciał mnie uspokoić. Naprawdę to niewykonalne, chyba, że zakombinuje coś :)

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 14 listopada 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    To niech powiedzie się tym cyklu i ominie Cię hsg :) Jeśli chodzi Ci o umówieniu wizyty to idź bez rejestracji między pacjentkami, no i dopytać najlepiej wcześniej jakue badania przed masz wykonać żebyś mogła ogarnąć sobie to wcześniej a nie jak u mnie wyszło. Chyba nie będę mieć monitoringu, skoro clo mam nie brać, ale jeśli nie uda się w tym cyklu to hmm może nie trzeba rezygnować z clo.


    Mi moja gin powiedziała co mam zrobić już z 1 miesiąc wcześniej, zanim zaczęłyśmy o tym myśleć - także posiew i cytologie mam ogarnięta :)

    Z tym posiewem to zależy czy będziesz mieć bakterie - ja na wynik czekałam 3 dni (przy założeniach że max 5 się czeka). Gorzej chyba z cytologią.

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 14 listopada 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 wrote:
    Mi moja gin powiedziała co mam zrobić już z 1 miesiąc wcześniej, zanim zaczęłyśmy o tym myśleć - także posiew i cytologie mam ogarnięta :)

    Z tym posiewem to zależy czy będziesz mieć bakterie - ja na wynik czekałam 3 dni (przy założeniach że max 5 się czeka). Gorzej chyba z cytologią.
    No i to rozumiem, wszystko przemyślane i wykonalne wcześniej. Jeszcze weekend przeszkadza bo wtedy wiadoo nic nie dzieje się.

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 14 listopada 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    MartitaS cytologie mam z wakacji 2017 więc odpada. Mnie doktor powiedział, że muszę zrobić to przed zabiegiem bo gdyby mnie potem czymś zarazila to do kogo pretensje i to rozumiem, że oni zabezpieczają się i pacjentka ma komfort psychiczny, że wszystko ok. Nie pocieszylas mnie, że aż tyle czeka się u Ciebie, tu mówił 4-5 dni ale może chciał mnie uspokoić. Naprawdę to niewykonalne, chyba, że zakombinuje coś :)

    No wiadomo, że chcą jak najbezpieczniej, ale jakby się uprzeć to przez te pare dni też można coś podłapać i mogą zarazić.
    Może faktycznie u Ciebie wyniki posiewu i cytologii są po paru dniach. Tylko trafić, że zaraz po @ dostaniesz się na wizytę, na której wykona posiew i cytologię, szybko wynik i tydzień po wizycie HSG, to nie lada szczęście. Jeszcze owulację dobrze by było mieć bliżej 15-20dc, żeby cykl nie poszedł na straty.

    Alexandra88 lubi tę wiadomość

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 14 listopada 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie właśnie pojawia się problem z @ - bo co z tego że mam badania, jak jest ciężko umówić się na wizytę (gdyby nie zastrzyk z ovitrelle uważam że byłoby mi łatwiej bo @ zawsze była regularna). Po wrześniowym zastrzyku @ cykl miał 28 dni, gdy normalnie mam 31-32 dni.

    Najbardziej zastanawia mnie fakt czy trafie z terminem bo boje się że 10 dc przypadnie w sobote/niedziele, a wtedy lipa bo moja ginka nie przyjmuje ;/

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS moje nadzieje zostały pogrzebane właśnie, doktor mówił wczoraj, że czeka się na wynik 4-5 dni,więc łudziłam się jeszcze, a pielęgniarka, która rejestruje powiedziała dziś, że 11 dni, masakra. Nie uda się w tym cyklu, stracony :(

    Alexandra88 umów się zaraz po okresie na zabieg jak już całkowicie skończą się plamienia, nie wiem ile to u Ciebie trwa? ale od 7 d.c do 11 d.c masz 5 dni bezpiecznych na to badanie, to na pewno lekarz będzie przyjmował w któryś z tych dni, nawet jak weekend wypada to jeszcze 3 dni Ci zostają. To nie musi być dokładnie 10 d.c., czemu tak zakładasz? W tym cyklu jeśli uda Ci się zrobić hsg to nie wiadomo czy gin da Ci też zastrzyk Ovitrelle, a nawet jeśli to owulację w którym dniu masz zazwyczaj? Jeśli od 12 do 15 dnia lub dalej to nie ma problemu chyba?

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    MartitaS moje nadzieje zostały pogrzebane właśnie, doktor mówił wczoraj, że czeka się na wynik 4-5 dni,więc łudziłam się jeszcze, a pielęgniarka, która rejestruje powiedziała dziś, że 11 dni, masakra. Nie uda się w tym cyklu, stracony :(

    Alexandra88 umów się zaraz po okresie na zabieg jak już całkowicie skończą się plamienia, nie wiem ile to u Ciebie trwa? ale od 7 d.c do 11 d.c masz 5 dni bezpiecznych na to badanie, to na pewno lekarz będzie przyjmował w któryś z tych dni, nawet jak weekend wypada to jeszcze 3 dni Ci zostają. To nie musi być dokładnie 10 d.c., czemu tak zakładasz? W tym cyklu jeśli uda Ci się zrobić hsg to nie wiadomo czy gin da Ci też zastrzyk Ovitrelle, a nawet jeśli to owulację w którym dniu masz zazwyczaj? Jeśli od 12 do 15 dnia lub dalej to nie ma problemu chyba?

    Tak jakby Twoja doktor nie miała świadomości który dc wychodzi kończąc procedurę przygotowawczą. Mając @ przypuśćmy 5/6 dni, w najlepszym przypadku 8dc (żeby mieć pewność, że nie ma @ i plamień po) wizyta, podczas której pobierany jest posiew i cytologia i czekasz na wynik 11dni czyli wychodzi przynajmniej 19dc, a większość dziewczyn w tym dniu jest po owulacji. A Ty w którym dniu masz owu?

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    MartitaS moje nadzieje zostały pogrzebane właśnie, doktor mówił wczoraj, że czeka się na wynik 4-5 dni,więc łudziłam się jeszcze, a pielęgniarka, która rejestruje powiedziała dziś, że 11 dni, masakra. Nie uda się w tym cyklu, stracony :(

    Alexandra88 umów się zaraz po okresie na zabieg jak już całkowicie skończą się plamienia, nie wiem ile to u Ciebie trwa? ale od 7 d.c do 11 d.c masz 5 dni bezpiecznych na to badanie, to na pewno lekarz będzie przyjmował w któryś z tych dni, nawet jak weekend wypada to jeszcze 3 dni Ci zostają. To nie musi być dokładnie 10 d.c., czemu tak zakładasz? W tym cyklu jeśli uda Ci się zrobić hsg to nie wiadomo czy gin da Ci też zastrzyk Ovitrelle, a nawet jeśli to owulację w którym dniu masz zazwyczaj? Jeśli od 12 do 15 dnia lub dalej to nie ma problemu chyba?

    Tak wiem, że zaraz po okresie, tylko problem polega na tym że do mojej ginki terminy są już pozajmowane na miesiąc, a czasem 1,5 miesiąca przed i trudno tak mi się umówić (bardziej o to mi chodziło). Ginka mi powiedziała że mam przyjśc 10 - z owulacją u mnie różnie, czasem jest wcześniej już około 14 dni, a czasem później, pewnie dlatego ten dzień 10.

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    Tak jakby Twoja doktor nie miała świadomości który dc wychodzi kończąc procedurę przygotowawczą. Mając @ przypuśćmy 5/6 dni, w najlepszym przypadku 8dc (żeby mieć pewność, że nie ma @ i plamień po) wizyta, podczas której pobierany jest posiew i cytologia i czekasz na wynik 11dni czyli wychodzi przynajmniej 19dc, a większość dziewczyn w tym dniu jest po owulacji. A Ty w którym dniu masz owu?
    Ja mam 15 do 17 d.c., ale drożnośc i tak robią do 11-12 d.c maksymalnie, to nie ma szans czekając 11 dni, gdyby nawet te 5 dni czekania na wyniki to musiałoby być ogromne szczęście, że wszystko zagra czyli, że te badania zrobiliby mi akurat w ten I możliwy dzien no i że lekarz akurat będzie przyjmował po tych 5 dniach i uda się hsg. Ginka ma świadomość tego bdb, ale ma też bardzo dużo pacjentek i myślę, że przez to przeoczyła to i nie skupiła się na tym wcześniej, żeby mnie poinformować i przygotować normalnie.

    Alexandra88 to fajnie błoby gdybyś miała możliwośc kontaktu z nią tel lub mail (poproś na następnej wizycie) lub próbuj między pacjentkami wejść tylko o ustalenie wizyty hsg to nie trzeba sie rejestrować, a jeśli mowiła, że to w tym cyklu ma być to przypomnij jej o tym i poproś o termin, już jej głowa w tym aby znaleźć dla Ciebie dodatkowy termin w stosownym czasie. Czasem jest też tak, że pacjentki dzwonią i odmawiają wizytę to poproś aby o Tobie pamiętała i zostaw swój nr tel. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 15:07

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Ja mam 15 do 17 d.c., ale drożnośc i tak robią do 11-12 d.c maksymalnie, to nie ma szans czekając 11 dni, gdyby nawet te 5 dni czekania na wyniki to musiałoby być ogromne szczęście, że wszystko zagra czyli, że te badania zrobiliby mi akurat w ten I możliwy dzien no i że lekarz akurat będzie przyjmował po tych 5 dniach i uda się hsg. Ginka ma świadomość tego bdb, ale ma też bardzo dużo pacjentek i myślę, że przez to przeoczyła to i nie skupiła się na tym wcześniej, żeby mnie poinformować i przygotować normalnie.

    Alexandra88 to fajnie błoby gdybyś miała możliwośc kontaktu z nią tel lub mail (poproś na następnej wizycie) lub próbuj między pacjentkami wejść tylko o ustalenie wizyty hsg to nie trzeba sie rejestrować, a jeśli mowiła, że to w tym cyklu ma być to przypomnij jej o tym i poproś o termin, już jej głowa w tym aby znaleźć dla Ciebie dodatkowy termin w stosownym czasie. Czasem jest też tak, że pacjentki dzwonią i odmawiają wizytę to poproś aby o Tobie pamiętała i zostaw swój nr tel. ;)

    Rozumiem. Synchronizacja będzie ciężka. A nie myślałaś, żeby pójść gdzie indziej? Zrobić posiew i cytologię tam gdzie chodzisz, a sono HSG w innej placówce?

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wspolczuje Wam tych stresow dlatego ja zdecydowalam sie isc prywatnie i zrobic sonohsg moja kumpela tez miala sonohsg i przepchal jej lekarz jajowody. Fakt jest taki ze trzeba wczwsniej sie umowic na to. Ja nie bralam stymulacji a owu mialam 16 17 dc wiec luz. Mam nadzieje zw Wam sie uda jakos dzisiaj mam zakrecony dzien glowa boli i ta pogoda taka zmienna najchetniej polozylabym sie do lozka i poszla spac a tu obiad ide robic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 15:37

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS Właśnie to jest w dwóch róznych miejscach, u różnych lekarzy, dzwoniłam tam gdzie chodzę i pytałam czy nie da się to zrobić szybciej to okazało się, że nie bo to jeszcze ma zawierac jakieś badanie uroplasmy, a tego tam nie robią tylko cytologię i posiew, bo to juz jakieś specjalistyczne, to już wolę w jednym miejscu i terminie, a sono i tak nie da się ogarnąc w tak krótkim czasie, musze się z tym pogodzić. zresztą babeczka na rejestracji powiedziała, ze około tygodnia czeka się gdziekolwiek na termin, a tu mam od ręki kiedy chcę, bo prywatnie tylko @ jest nadal i to mnie ogranicza i zatrzymuje.

    mika88 ja też prywatnie sonohsg i te badania przed również muszę prywatnie zrobić bo do swojej gin chodzę prywatnie to nie mam możliwości na NFZ skierowanie wyciągnąc od kogoś :/ Sporo to wszystko wyjdzie, ale cóż trzeba zrobić i już. Ile Ty płaciłaś za sono?
    Sprawdź pocztę czy doszły ćwiczenia i daj znać ;)

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znowu mialam dzisiaj taka przygode ze wczoraj nie wykupilam lekarstw i podjechalam do apteki i nie chcieli mi sprzedac vo na recepcie zamiast 13.11.2018 bylo napisane 13 2018 pod spodem 11 no masakra ale diw wkurzylam bo tez nie mam blisko i w koncu w 3 aptwce mi babeczka sprzedala a juz dzwonilam do lekarza ze bede a nie ukrywam nie usmiechaloby mi sie tam jechac strasznie zmeczona jestem :( za sono placilam duzo ok 1000 ale noj lekarz jest mega drogi natomiast dobry i go bie zamienie nawet kosztem tej kasy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 15:58

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale miałaś przygody z apteką, taka głupota a ile nerwów zje i przystawi :/ To rzeczywiście sporo płaciłaś, u mnie 350 zł, a doktor specjalizuje się w leczeniu niepłodności, pracuje w dwóch klinikach tez jest drogi, za to do niego nie chodzę bo 150 zł za wizytę to dla mnie kosmos i wyobraź sobie np. 3 wizyty w miesiącu + pewnie za usg czy inne badania dodatkowo płatne, a nie że w tej cenie, ale sonohsg cena jak w większości miejsc.

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iness dzieki za meila ;) no u mnie jeszcze jedne badania meza ma teraz isc bo jesli nie zaskoczy teraz z lewej a lewy jest drozny to albo slaba kom jajowa albo nasienie.

  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja płaciłam za sonoHSG 780zł.
    Ci lekarze tak piszą, że potem w aptece wychodzą takie akcje. Mi wczoraj też machnął taką receptę, że nie chciała mi sprzedać, ale jakoś przekonałam i się udało.
    Masakra z tymi cenami za wizyty czy usg. Jak sobie pomyślę ile do tej pory kasy poszło O.o no i jeszcze leki...

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    Ja płaciłam za sonoHSG 780zł.
    Ci lekarze tak piszą, że potem w aptece wychodzą takie akcje. Mi wczoraj też machnął taką receptę, że nie chciała mi sprzedać, ale jakoś przekonałam i się udało.
    Masakra z tymi cenami za wizyty czy usg. Jak sobie pomyślę ile do tej pory kasy poszło O.o no i jeszcze leki...
    No tak ale tu chodzilo o date no masakra myslalam ze te babki pobije nie oierwszy raz mi sie zdarzylo to ale szczerze sorry ale 13 miesiecy nie ma przeciez co za... naszczescie jedna dusza sie dobra znalazla po2iedziala ze charakter pisma masakrtczny i musialam jefynie przepisac adres swoj i bylo ok.

    A juz kulminacja w tamtych aptekach bylo ze nie sprzedam Pani tego leku na R ale moge nornalnie o co kaman wiec steryd mozna normalnie kupic i bromergon? Oczywiscie nie kupilam bo kazda zl sie liczy tyle wydaje u lekarza i j3szcze w aptece bez przesady..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 16:37

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uciekam spac jestem wykonczona kochane sciskam Was cycki do gory i walczymy ;) ja juz podlamalam sie ttmi aptekami ale znalazlam w koncu wiec do skutku trzeba probowac. I jesli bede miala gorszy dzien dajcie mi mega kopa nie powiem w co zebym sie ogarnela.

    Ag1988 lubi tę wiadomość

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ