X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko cz.2
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko cz.2

Oceń ten wątek:
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mika88 Twój mąż nie robił jeszcze badania nasienia czy to powtórne?
    Miłej drzemki czy już nocki ;)

    MartitaS też sporo za to badanie, sama bałam się ile mi ten powie, ale czytałam że ceny od 350 do 1500 zł i na szczęście okazało się, że ta lepsza opcja ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 17:01

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    mika88 Twój mąż nie robił jeszcze badania nasienia czy to powtórne?
    Miłej drzemki czy już nocki ;)

    MartitaS też sporo za to badanie, sama bałam się ile mi ten powie, ale czytałam że ceny od 350 do 1500 zł i na szczęście okazało się, że ta lepsza opcja ;)
    Nie bo jak dotad z mojej sttony byla wina ale teraz jrsli sie nie uda to kaz idzie.

  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, u Ciebie to totalny absurd z tym 13tym miesiącem.
    U mnie to mąż sam chciał iść. Mi intuicja podpowiadała, że u niego wyjdzie dobrze, a problem we mnie. Poszedł i wyszło ok. Z jednej strony myślę, że mężczyznę trochę łatwiej się leczy. Dostanie na 3 tabletki i z reguły się poprawia (wiadomo są też ciężkie przypadki), a u kobiety to milion rzeczy może być, prolaktyna, niedomoga fl, niedrożne jajowody, polipy itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 17:42

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a kiedy sie tobi badania tarczycy tsh ft3 ft4 ? Wyczytalam nie dawno ze zimne stopy rece i nos moga swiadczyc o niedoczynnosci albo zlym krazeniu brslam jakis czas clexane ale dolegliwosci wtedy takie swme byly. Musze chyba powtorzyc bo mi to spokoju nie daje i jeszcze cukier musialabym sobie zrobic nahlepiej krzywa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 18:09

  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaa88 wrote:
    Dziewczyny a kiedy sie tobi badania tarczycy tsh ft3 ft4 ? Wyczytalam nie dawno ze zimne stopy rece i nos moga swiadczyc o niedoczynnosci albo zlym krazeniu brslam jakis czas clexane ale dolegliwosci wtedy takie swme byly. Musze chyba powtorzyc bo mi to spokoju nie daje i jeszcze cukier musialabym sobie zrobic nahlepiej krzywa.

    Ja miałam problem z zimnymi stopami i dłońmi, zrobiłam pakiet tarczycowy i tsh wyszło lekko poniżej górnej granicy. Brałam przez 7 miesięcy Euthyrox, miesiąc temu zmieniłam na letrox i teraz mam tsh na poziomie 1.46, czuję się dużo lepiej i nie mam tak zimnych nóg i dłoni jak wcześniej, a i włosy tak nie wypadają. Badania się robi w dowolnym dniu cyklu i warto zrobić cały pakiet

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaa88 wrote:
    Uciekam spac jestem wykonczona kochane sciskam Was cycki do gory i walczymy ;) ja juz podlamalam sie ttmi aptekami ale znalazlam w koncu wiec do skutku trzeba probowac. I jesli bede miala gorszy dzien dajcie mi mega kopa nie powiem w co zebym sie ogarnela.

    Też poproszę takiego kopniaka czasem.. bo jest momentami ciężko..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    Ja miałam problem z zimnymi stopami i dłońmi, zrobiłam pakiet tarczycowy i tsh wyszło lekko poniżej górnej granicy. Brałam przez 7 miesięcy Euthyrox, miesiąc temu zmieniłam na letrox i teraz mam tsh na poziomie 1.46, czuję się dużo lepiej i nie mam tak zimnych nóg i dłoni jak wcześniej, a i włosy tak nie wypadają. Badania się robi w dowolnym dniu cyklu i warto zrobić cały pakiet
    Rozumiem ze trzeba byc na czczo? Mi bardzo wypadaja wlosy ale pytanie czy to od tego czy od np. Sterydu

  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Ja mam 15 do 17 d.c., ale drożnośc i tak robią do 11-12 d.c maksymalnie, to nie ma szans czekając 11 dni, gdyby nawet te 5 dni czekania na wyniki to musiałoby być ogromne szczęście, że wszystko zagra czyli, że te badania zrobiliby mi akurat w ten I możliwy dzien no i że lekarz akurat będzie przyjmował po tych 5 dniach i uda się hsg. Ginka ma świadomość tego bdb, ale ma też bardzo dużo pacjentek i myślę, że przez to przeoczyła to i nie skupiła się na tym wcześniej, żeby mnie poinformować i przygotować normalnie.

    Alexandra88 to fajnie błoby gdybyś miała możliwośc kontaktu z nią tel lub mail (poproś na następnej wizycie) lub próbuj między pacjentkami wejść tylko o ustalenie wizyty hsg to nie trzeba sie rejestrować, a jeśli mowiła, że to w tym cyklu ma być to przypomnij jej o tym i poproś o termin, już jej głowa w tym aby znaleźć dla Ciebie dodatkowy termin w stosownym czasie. Czasem jest też tak, że pacjentki dzwonią i odmawiają wizytę to poproś aby o Tobie pamiętała i zostaw swój nr tel. ;)

    Iness - mam telefon do swojej gin. Hsg czeka mnie w tym cyklu co będzie jeśli @ przyjdzie. Zadzwonienia niej jak już @ przyjdzie żeby tak jak mówisz zarezerwowała mnie jakoś :)

    Co do ceny za sono u mnie liczą sobie 700 zł. Co do wizyt tez sporo, ale nie zmieniłabym swojej ginki na kogoś innego (już byłam u kilku innych).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 19:29

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki wynik jesli chodzi o tarczyce jest dobry w przypadku staran ?

  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika88 podobno w okolicach powyżej 1, a nie więcej niż 2 tak przynajmniej mi ginka mówiła. Ja mam podwyższona - ostatnio jak spr to 2,1 - teraz w sobotę idę tez na tsh. Chyba ze dziewczyny słyszały inaczej ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 19:34

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ciazy tej pozamacicznej mialam 2.8 ft3 3.47 a ft4 1.38

  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaa88 wrote:
    Rozumiem ze trzeba byc na czczo? Mi bardzo wypadaja wlosy ale pytanie czy to od tego czy od np. Sterydu

    Tak, na czczo. No tak, po sterydach mogą lecieć. jak dawno nie badałaś to może warto ;)
    Też mi się wydaje, że im bliżej 1 tym lepiej, ale ogólnie dobry poziom jest poniżej 2. Lekarz mi powiedział, że odpowiedni poziom zależy też od tego jak się człowiek czuje. Ja się zaczęłam lepiej czuć poniżej 1.7, wcześniej wypadanie włosów, zimne nogi i dłonie, zmęczenie, ospałość. jak czytałam na forum to często udawało się dziewczynom zajść i z wyższym tsh.

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moze warto ti zrobic choc nie powiem mam juz tych badan dosc

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak Was czytam i zastanawiam się, czy u mnie wszystko ok z tą tarczycą, bo też mam zimne stopy, dłonie, wypadanie włosów (to może ze stresu) i częste zmęczenie. Często mąż mówi do mnie czy ja żyję, jak zobaczy jakie dłonie zimne, ale ja nie odczuwam tego zimna jakoś dotkliwie, może się przyzwyczaiłam, że tak mam od dawna.

    Można wejśc już na stary wątek, więc skopiowałam co odpisałam o te badania co pytałaś mikaa88, tylko dostępne nie było:

    mikaa88 napisała:
    Czesc co tam u Was?
    inness00 a Ty jak dlugo sie starasz o dzidziusia? Mozesz rozpisac jakie badania robilas?
    Hej :) Staramy się juz 1,5 roku.
    Miałam robione: AMH, PRL, FSH, LH, Estradiol, Kreatynina, eGFR, TSH III, całą morfologię 18 parametrów, chyba nic nie pominęlam. Mąż miał oczywiście robione badanie nasienia. Po tym cyklu (bo na pewno tez nie uda się) idę na drożność, a mąż swoje badanie powtórzyć.
    Rozglądam się za jakimś pakietem korzystnym i te mutacje genu dziewczyny pisały.
    Myślisz że coś jeszcze powinnam zrobić?

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 15 listopada 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odkąd pamiętam mam zimne dłonie i stopy, a tarczyce zawsze miałam w normie (teraz jak zaczęliśmy się starć to ginka powiedziała, że powinna być mniejsza, ale mieściła się w normie podawanej przy badaniach). Problem z wypadaniem włosów zaczęłam mieć również jakiś czas temu (teraz w miarę się unormowało), ale też nie wiadomo jaka była taka przyczyna.

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 15 listopada 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra88 wiele czynników ma na te wszystkie objawy wpływ, ale zawsze czegoś będziemy doszukiwać się, bo czemu nie wychodzi...

    Dziewczyny stary wątek jest spowrotem aktywny to przenosimy się na stare śmieci, chodźcie tam ;)

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/starajac-sie-o-pierwsze-dziecko,12984,545.html?sd=1

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 19 listopada 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :-) dawno mnie tu nie bylo :-( za co niezmiernie przepraszam ale w koncu nasza droga ma jakis sens i od srody zaczynamy stymulacje do ivf.

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ