X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starające się po przejściach - od nowa
Odpowiedz

Starające się po przejściach - od nowa

Oceń ten wątek:
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    midnight czuj się jak u siebie, pisz kiedy masz ochotę i mów kiedy będziesz gotowa:) To fakt dużo nas po stratach:( mamy, jak to powiedział lekarz do gamy
    gama wrote:
    i jeszcze powiedział fajne słowa "prosze pamietac, ze Panstwo nie straciliscie Dziecka, ale zyskaliście Dziecko, Oredownika w Niebie"

    :) czas nie goi ran Kochana, czas jedynie pozwala dalej żyć. Ból zawsze w sercu zostanie, ale musimy żyć dalej nie zmienimy przeszłości... możemy walczyć o przyszłość :)

    gama, midnight lubią tę wiadomość

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Aradia*** Ekspertka
    Postów: 180 207

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ze najlepsze co moge zrobic to poczekac jescze przez ten cykl zwlaszcza ze w moim przypadku pewnie konieczna bedzie heparyna wiec wole zaczac cykl z czystym sumieniem i w razie powodzenia od razu zaczac przyjmowac leki. Najgorsze tylko to czekanie.....ale tak jak piszesz jest na co czekac :)

    qdkk4z17vp90lfbe.png
    m3sxgov390omtlvc.png
  • Aradia*** Ekspertka
    Postów: 180 207

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Midnight ja przeszlam chyba przez wszelkie mozliwe badania po 3 poronieniu ale wydaje mi sie ze to wlasnie te na zespol antyfosfolipidowy sa najwazniejsze bo przy wykryciu nieprawidlowosci mozna podjac odpowiednie dzialanie.
    Rowniez mialam wykonywany kariotyp ale on wg mnie az tak duzo nie wnosi....swoich genow nie jestesmy juz niestety w stanie zmienic ale dla swietego spokoju oczywiscie lepiej zrobic. Do tego jeszcze obowiazkowo pakiet tarczycowy i choroby zakazne jak toksoplazmoza czy chlamydia. Postaraj sie jak najwiecej skierowan wyciagnac od lekarza. Badan nigdy za wiele , a lepiej byc mozliwie zabezpieczonym przed kolejnymi staraniami .
    Sciskam :)

    qdkk4z17vp90lfbe.png
    m3sxgov390omtlvc.png
  • Pikcia Autorytet
    Postów: 405 649

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiedzcie mi proszę, jak to jest z tymi badaniami...
    Czy po drugim poronieniu to już jest wskazane?
    Które z nich można zrobić na NFZ, jeżeli w ogóle się da?
    Ja jestem świeżo po stracie, na razie muszę dojść do siebie i nawet nie myślę o kolejnych staraniach, ale... Przecież mogę coś zacząć robić, działać... Tylko za bardzo nie wiem, od czego zacząć.
    Pozdrawiam Was ciepło :)

    km5scwa1iu8rlkuf.png

    F. <3 III.2019
    M. <3 VII.2017
    K. <3 IV.2006

  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pikcia ja straciłam ciążę raz, nie miałam po stracie żadnych badań, u mnie jakiekolwiek badania wynikły po wielu miesiącach bezskutecznych starań. Nie bardzo Ci pomogę w tym temacie.
    Trzymaj się dzielnie, musisz przejść swoją żałobę, musisz wrócić na nowo do życia i pamiętaj żyj nadzieją, nasz Aniołki odeszły, w sercach będą zawsze ale musimy żyć dalej i starać się dalej. Takie jest życie, że daje a potem zabiera a człowiek z poranionym serduchem musi nauczyć się żyć na nowo.. damy radę, musimy dać, Ty też dasz.. potrzebujesz trochę czasu, nie zapominaj ale nie pozwól aby to zawładnęło Tobą. Trzymaj się :)

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Pikcia Autorytet
    Postów: 405 649

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aasienkaa, dziękuję za słowa otuchy :)

    km5scwa1iu8rlkuf.png

    F. <3 III.2019
    M. <3 VII.2017
    K. <3 IV.2006

  • midnight Autorytet
    Postów: 1679 1433

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie
    Aradia koagulant tocznia mam ujemny tarczyca w normie, reumatyzmu nie mam...coś tam jeszcze miałam ale wszystko ok..ale o chlamydi nie wiedziałam...dziękuję bardzo.
    Pikcia, zależy jaką masz lekarkę...Ja za drugim razem straciłam dużą ciążę...dlatego różnymi sposobami i chwytami- ciiii... mam robione badania.
    Jeśli masz dobrego zaufanego lekarza, zapytaj...
    Przytulam, trzymajcie się.

    Córcia-2012 <3
    J-6/11tc [*] 13.02.15,
    S -18tc [*] 30.09.15,
    F-16tc. [*] 12.05.16
    K-21tc. [*] 02.02.17
  • Aradia*** Ekspertka
    Postów: 180 207

    Wysłany: 1 lutego 2016, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wklejam wam pelna liste badan ktora kiedys zamieszczona byla przez jedna z uzytkowniczek na ktoryms watku w dziale Poronienie. Nie przerazajcie sie ich iloscia , napewno dobrze ta liste skonsultowac ze swoim lekarzem bo byc moze w waszym wypadku bedzie wymagana tylko czesc z nich.

    Badania
    1. Antygen tocznia ( lupus antykoagulant) we krwi
    2. Przeciwciała antykardiolipinowe IgG, IgM
    3. Przeciwciała przeciw beta-2 glikoproteinie 1 IgG, IgM
    4. Przeciwciała przeciw fosfatydyloinozytolowi IgG, IgM
    5. Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie IgG, IgM
    6. Przeciwciała przeciw protrombinie IgG, IgM -
    PIERWSZE 6 BADAŃ TO PEŁNE ROZPOZNANIE ZESPOŁU ANTYFOSFOLIPIDOWEGO, JEŚLI WSZYSTKIE BADANIA NIE BYŁY ROBIONE NIE MOŻNA GO WYKLUCZYĆ Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ.
    7. Przeciwciała przeciwjądrowe ANA 1 oraz ANA 2
    8. Przeciwciała przeciwłożyskowe
    9. Mutacja czynnika V Leiden
    10. Mutacja genu protrombiny 20210
    11. Mutacja genu MTHFR C 766 T
    12. Mutacja genu MTHFR A1298 C
    13. Przeciwciała Allo- MLR+ test cytotoksyczny - ocena obecności przeciwciał blokujących ALLO-MLR.
    15. Kariotypy partnerów
    16. Wymazy z szyjki macicy w kierunku mycoplasma, ureplasma i chlamydia
    17. KIŁA
    TOXOPLAZMA IGG, IGM
    CYTOMEGALOWIRUS IGG, IGM
    18. Aktywnośc białka C
    19. Aktywność białka S
    20. Prolaktyna, progesteron, pozostałe hormony
    21. Krzywa cukrowa i insulinowa
    22. TEST potrójny nasienia lub badanie nasienia metodą TUNEL- inne badania nic nie wnoszą. Warto też zrobić badania w kierunku bakterii w nasieniu.
    23. HOMOCYSTEINA
    24. HSG lub laparoskopia w celu oceny budowy macicy

    qdkk4z17vp90lfbe.png
    m3sxgov390omtlvc.png
  • Pikcia Autorytet
    Postów: 405 649

    Wysłany: 1 lutego 2016, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aradia, rzeczywiście sporo tych badań.
    Dzięki, że wypisałaś je tu wszystkie.
    Ja w przyszły poniedziałek mam wizytę. Miała to być rutynowa wizyta, ale będzie kontrolna po zabiegu :( To będzie wizyta w Medicover (na NFZ też chodziłam), więc może pani doktor skieruje mnie na jakieś badania.
    Miłego poniedziałku Dziewczyny :)

    km5scwa1iu8rlkuf.png

    F. <3 III.2019
    M. <3 VII.2017
    K. <3 IV.2006

  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 1 lutego 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wrzucam to na wielu wątkach:

    czy ktoś wie czy i jaki wpływ na plemniczki ma morsowanie?

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • Aradia*** Ekspertka
    Postów: 180 207

    Wysłany: 1 lutego 2016, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gama ja nie mam zielonego pojecia,nigdy nie slyszalam aby mialo jakis negatywny wplyw ale kto wie :)

    A tak z ciekawosci to morsujecie razem z mezem? Podziwiam!

    qdkk4z17vp90lfbe.png
    m3sxgov390omtlvc.png
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 2 lutego 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie :) w zimnej wodzie jeszcze bym wytrzymala,ale wyjsc i zanim sie ubierzesz w tym zimnie na dworze, to chyba bym umarla z zimna.....:) brrrrrr

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 2 lutego 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja to w zimnej wodzie chyba bym nie wytrzymała ;) jestem strasznie ciepłolubna :D a Twój mąż morsuje?

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • Aradia*** Ekspertka
    Postów: 180 207

    Wysłany: 2 lutego 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie wszedzie pisza ze raczej zbyt wysoka temperatura niszczy plemniki wiec tu moze w druga strone......zbyt niska konserwuje :):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2016, 20:32

    qdkk4z17vp90lfbe.png
    m3sxgov390omtlvc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2016, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aradia*** wrote:
    Dziewczyny wklejam wam pelna liste badan ktora kiedys zamieszczona byla przez jedna z uzytkowniczek na ktoryms watku w dziale Poronienie. Nie przerazajcie sie ich iloscia , napewno dobrze ta liste skonsultowac ze swoim lekarzem bo byc moze w waszym wypadku bedzie wymagana tylko czesc z nich.

    Badania
    1. Antygen tocznia ( lupus antykoagulant) we krwi
    2. Przeciwciała antykardiolipinowe IgG, IgM
    3. Przeciwciała przeciw beta-2 glikoproteinie 1 IgG, IgM
    4. Przeciwciała przeciw fosfatydyloinozytolowi IgG, IgM
    5. Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie IgG, IgM
    6. Przeciwciała przeciw protrombinie IgG, IgM -
    PIERWSZE 6 BADAŃ TO PEŁNE ROZPOZNANIE ZESPOŁU ANTYFOSFOLIPIDOWEGO, JEŚLI WSZYSTKIE BADANIA NIE BYŁY ROBIONE NIE MOŻNA GO WYKLUCZYĆ Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ.
    7. Przeciwciała przeciwjądrowe ANA 1 oraz ANA 2
    8. Przeciwciała przeciwłożyskowe
    9. Mutacja czynnika V Leiden
    10. Mutacja genu protrombiny 20210
    11. Mutacja genu MTHFR C 766 T
    12. Mutacja genu MTHFR A1298 C
    13. Przeciwciała Allo- MLR+ test cytotoksyczny - ocena obecności przeciwciał blokujących ALLO-MLR.
    15. Kariotypy partnerów
    16. Wymazy z szyjki macicy w kierunku mycoplasma, ureplasma i chlamydia
    17. KIŁA
    TOXOPLAZMA IGG, IGM
    CYTOMEGALOWIRUS IGG, IGM
    18. Aktywnośc białka C
    19. Aktywność białka S
    20. Prolaktyna, progesteron, pozostałe hormony
    21. Krzywa cukrowa i insulinowa
    22. TEST potrójny nasienia lub badanie nasienia metodą TUNEL- inne badania nic nie wnoszą. Warto też zrobić badania w kierunku bakterii w nasieniu.
    23. HOMOCYSTEINA
    24. HSG lub laparoskopia w celu oceny budowy macicy
    Super,dziękuję bardzo za tak kompletną listę badań :) 11.2 ide do gin i mam zamiar sobie ją wydrukować i dac gin do przeanalizowania,co zrobić po pierwszym poronieniu,żeby drugi raz mnie to nie spotkało...

  • Aradia*** Ekspertka
    Postów: 180 207

    Wysłany: 3 lutego 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobo_frut Nie chce Cie zniechecac ale wiekszosc lekarzy raczej nie zaleca zadnych badan po pierwszym poronieniu :/ lista ktora podalam jest stosowana przy poronieniach nawracajacych czyli 3 lub wiecej. Oczywiscie postaraj sie wyciagnac od swojego gina jak najwiecej! Niektore mozesz zrobic na wlasna reke w kazdym labolatorium . Ja niestety posluchalam opini mojego gina ze tak sie po prostu zdarza i nie zrobilam po pierwszym poronieniu zadnych badan czego teraz bardzo zaluje.

    qdkk4z17vp90lfbe.png
    m3sxgov390omtlvc.png
  • Pikcia Autorytet
    Postów: 405 649

    Wysłany: 3 lutego 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Bobo_frut, jak samopoczucie? Wróciłaś już do pracy?

    Ja mam wizytę w poniedziałek, u gina i u ogólnego i jeszcze do endokrynologa się mam zapisać...

    Mam nadzieję, że nie potraktują mnie jak naciągaczki i może skierują na jakieś badania...

    km5scwa1iu8rlkuf.png

    F. <3 III.2019
    M. <3 VII.2017
    K. <3 IV.2006

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aradia*** wrote:
    bobo_frut Nie chce Cie zniechecac ale wiekszosc lekarzy raczej nie zaleca zadnych badan po pierwszym poronieniu :/ lista ktora podalam jest stosowana przy poronieniach nawracajacych czyli 3 lub wiecej. Oczywiscie postaraj sie wyciagnac od swojego gina jak najwiecej! Niektore mozesz zrobic na wlasna reke w kazdym labolatorium . Ja niestety posluchalam opini mojego gina ze tak sie po prostu zdarza i nie zrobilam po pierwszym poronieniu zadnych badan czego teraz bardzo zaluje.

    wiem właśnie, że mogę nie dostać żadnego skierowania, ale będę próbowała :) a tak to mam zamiar właśnie sporo badań porobić na własną rękę, już tak liczyłam, że na początek koło 300 zł będę musiała wydać, no ale nic, tak z mężem postanowiliśmy, bo nie chcemy znów przez to przechodzić właśnie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pikcia wrote:
    Hej :)
    Bobo_frut, jak samopoczucie? Wróciłaś już do pracy?

    Ja mam wizytę w poniedziałek, u gina i u ogólnego i jeszcze do endokrynologa się mam zapisać...

    Mam nadzieję, że nie potraktują mnie jak naciągaczki i może skierują na jakieś badania...

    hej Pikcia :)
    a samopoczucie raz lepiej raz gorzej, mówię oczywiście o psychice, wczoraj akurat był bardzo płaczliwy dzień, bo byliśmy po wyniki hist-pat w szpitalu, no i wspomnienia wróciły... oczywiście badania niczego nie wykryły.
    do pracy wracam 15.02, bo teraz mam ferie w szkole, także jeszcze trochę się zregeneruję.
    a co tam u Ciebie? jak się miewasz?
    daj znać koniecznie, jak już będziesz po wizycie, co udało Ci się załatwić. Życzę powodzenia żeby udało Ci się dostać skierowania.

  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 3 lutego 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, moj maz morsuje

    w zeszlym rokű regularnie raz - dwa razy w tyg, i przechodził tylko jedno lekke przeziębienie,a do tej pory ze dwa razy go kładło cięzko chorobowe


    a w tym roku jakos sie nie składa, i byl naraze tylko raz......

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2016, 18:18

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ