X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staram się i ... ci do tego !
Odpowiedz

Staram się i ... ci do tego !

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    perelka89 wrote:
    Ja w tym roku bede miala 26 lat a moj maz 27, oboje mamy prace ktore lubimy i ktore sa dobrze platne, mamy dom, poczulismy sie gotowi by zostac rodzicami wiec zaczelismy dzialac ale to nie takie proste jednak niestety:/ i jakos ostatnio jak rozmawilismy z tesciami to powiedzielismy ze ju pora na dzidzie u nas, a na to tesciowa ze to za szybko, zdziwilam sie bo tesciowa nigdy sie zbytnio nie wtracala no ale coz. Takze moim zdaniem jesli ktos czuje sie gotowy to nie wazne ile ma lat, poprostu niech ma ten najwiekszy skarb w postaci dziecka:)
    perełka macie obydwoje prace itd, ale sa dziewczyny, ktore utrzymuje facet, nie skonczyły szkoły, pozniej załozmy facet ma wypadek, umiera i nici. Sama mam na osiedlu taka babke, ma 6 dzieci i co z tego jak one jej płącza z głodu, a kobieta zarabia najnizsza jako sprzataczka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2015, 14:35

    kate55 lubi tę wiadomość

  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajsonek jesteś młodziutka i prawdopodobnie dlatego niektóre osoby z otoczenia ci tak "radzą". Może chodzi o to, że chcą, abyś jeszcze nacieszyła się młodością, albo boją się o twoją i dziecka niepewną przyszłość (nie znam waszej sytuacji finansowej). to prawdopodobnie wynika z dobrego serca, więc staraj się tak tym nie denerwować :)

    znam przypadek, gdzie dziewczyna starsza od ciebie o rok zaszła w ciążę, 'bo chciała i koniec', nie patrząc na to, że nie ma za co żyć. niestety teraz ją, jej faceta i ich dziecko utrzymują rodzice tej dziewczyny. dziewczyna ma zero perspektyw na ukończenie studiów, bo zaraz musi iść do pracy, żeby na własne dziecko zacząć zarabiać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2015, 16:57

    Zajsonek lubi tę wiadomość

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas sytuacja finansowa jest bardzo dobra, ja pracuję mój przyszły mąż jest górnikiem mamy własne mieszkanie, które dostaliśmy już od rodziców mojego jako prezent ślubny :)
    Także nie martwię się o finanse :)
    Na forum jest wiele dziewczyn w moim wieku i nawet młodsze, ale tak jak już było pisane nie ważny jest wiek, ważne jest to co czuje się w serduszku :)
    My pragniemy dziecka oboje i tak jak w temacie staramy się i .... Ci do tego :*
    Oczywiście tekst w/w nie kieruję w waszą stronę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2015, 18:19

    perelka89, tygrys73 lubią tę wiadomość

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • perelka89 Autorytet
    Postów: 500 772

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2016, 21:34

    Zajsonek lubi tę wiadomość

    klz920mm8wuzprdr.png
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    perelka89 wrote:
    To sie nie przejmuj i nie sluchaj "zyczliwych". Zycze szybkiego powodzenia:)

    dziękuję i wzajemnie <3

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajsonek bardzo długo Cie na forum nie było ;)

    Zajsonek lubi tę wiadomość

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No troszke mnie nie było :)
    Ale wróciłam i mam nadzieje ze to będzie wielkie wejście :*
    A tobie gratuluję <3

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doskonale Cię rozumiem :) Ja za kilkanaście dni skończę 23 lata,staramy się drugi cykl. Maż starszy o 5 lat, ma stałą pracę. Na co mamy czekać? Na 30stkę żeby się wtedy okazało, że mam jakieś problemy (też podejrzewam u siebie endometriozę) i czekać kolejne kilka lat? Nie uśmiecha mi się to. Teściowa mówi, że już czas (głownie na męża :P ) a mama, żebym skończyła studia (i tak skończę, zostało mi 1,5 roku) , ale wiem,że chce już wnuka. Jeśli masz endometriozę- nie słuchaj nikogo i rób swoje :) A jeśli mogę spytać- jak u Ciebie ją wykryto> Dopiero podczas laparoskopii czy już na usg ? Miałaś jakieś objawy?

    Zajsonek lubi tę wiadomość

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było tak, że podejrzewano, że mam torbiel endometrialną. Co za tym idzie endometriozę, ale gin powiedziała, że nie da się tego wykryć przez USG. Potwierdzenie diagnozy odbywa się tylko przy zabiegu inaczej się nie da :P
    Ale ja swoją laparoskopię wspominam dobrze, po tygodniu od zabiegu już był seksik :P
    Objawy: bardzo bolesne miesiączki, po zabiegu mniej bolesne.
    Mocno odczuwam owulację, tzn. jajniki mega bolą i nic po za tym :)
    Endometriozę ma się całe życie (z tego co kojarzę), tylko są jej różne stopnie, że tak nazwę zaawansowania :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2015, 22:28

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wyglada to podobnie a mianowicie staramy sie juz 26 cykl moje siostry o tym wiedza ale matki nie bo nie chcemy ich zeby sie martwily moja mama ma to w naturze :) a wiec siostry sa ode mnie mlodsze jedna z nich urodzila dziecko w sierpniu to byla wpadka juz meza znala tylko rok jak zaszla i troche mnie zdenerwowala bo bedac w ciazy powiedziala mi ze po co mi dziecko tyle kasy na niego wydajemy i jeszcze wiecej was to stresow kosztuje mloda jestes masz czas. Ooo myslalam ze jej cos zrobie. Ona zaliczyla wpade i jeszcze jest mlodsza i mnie poucza nie ukrywam bylo mi przykro. Byla tylko raz taka sytuacja ale jak cos takiego powie Ci osoba ktora kochasz to boli strasznie.

    Ale moja przyszla tesciowa juz sie nie moze doczekac dziecka juz imiona nam podpowiada i na wigilii rodzina mojego M powiedziala ze may ich blogoslawienstwo :) bylam zdziwiona bo myslalam ze odradza nam bo mieszkamy razem na kocia lape i w tym roku 24lata bd mieli dopiero to tez byl powod zeby nie chwalic sie nasza decyzja :)

    A to taka historia z mojego zycia

    Zajsonek lubi tę wiadomość

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama by sie ucieszyla jak bym jej powiedziala bo juz 60lat w lutym bd miala i jak to mowi ma tylko 2 wnukow a by chciala jeszcze wnuczki :) nie mwi to bezposrednio do mnie ale jak ja odwiedzam to zawsze slysze jak Ty zle wygladasz same kosci jak Ty ciaze donosisz. A zawsze sobie mysle mamo nie pytaj jak donosze jak ja w ciaze ne moge zajsc

    Zajsonek lubi tę wiadomość

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja przyszła teściowa też już by chciała wnuczkę/wnuka z naszej strony :)
    Tym bardziej, że od młodszego syna już ma wnuczkę (chłopak 20 lat a jego dziewczyna/narzeczona 16) i mają wspaniałą córkę (wpadka) i póki co jest to moja mała perełka dla której wszystko mogę oddać :)
    Ale chciałabym już swoje tym bardziej, że jak się można domyślać choroba (endometrioza) z roku na rok będzie postępować do przodu :(
    Ale uda nam się wierzę w to i trzymam za nas wszystkie kciuki ! <3

    zonaboba lubi tę wiadomość

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zonaboba wrote:
    Moja mama by sie ucieszyla jak bym jej powiedziala bo juz 60lat w lutym bd miala i jak to mowi ma tylko 2 wnukow a by chciala jeszcze wnuczki :) nie mwi to bezposrednio do mnie ale jak ja odwiedzam to zawsze slysze jak Ty zle wygladasz same kosci jak Ty ciaze donosisz. A zawsze sobie mysle mamo nie pytaj jak donosze jak ja w ciaze ne moge zajsc

    Kochana mam to samo jestem jak wieszak nie mogę przytyć, a tak bardzo bym chciała i to właśnie gadanie czy ty w ogóle coś jesz? Tak jem, nie moja wina że odziedziczyłam przemianę materii po ojcu :P Mam jednak nadzieję, że po ciąży coś mi zostanie (tak bardzo bym chciała boczki :P)

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj narzeczony jest jedynakiem wiec tesciowa liczy tylko na mas i oby sie nie przeliczyla hehe. Ale mimo to nie chcemy nic mowic ze chcemy miec dziecko :) trzymam kciuki kochana zeby Ci sie udalo :*

    Zajsonek lubi tę wiadomość

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję i wzajemnie <3

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • zonaboba Autorytet
    Postów: 624 202

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje :)

    Zajsonek lubi tę wiadomość

    To nasz 50 cs +10 na luzie <3 Na OVU od 04.2014r.
    26 lat, nieplodnosc idiopatyczna... 17.08-1 IUI :(

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że powinniście robić to, co uważacie dla Was za dobre. Macie fajną sytuację ekonomiczną, wiecie, że chcecie być razem, więc na co czekać? :) Może najbliżsi widzą w Tobie jeszcze dziecko, w końcu nie tak dawno byłaś pewnie ich ukochaną córeczką, a teraz mieszkasz z narzeczonym, masz pracę, swoje życie :) Nie każdy potrafi szybko to zrozumieć, zaakceptować to.

    Poza tym w społeczeństwie pokutuje przekonanie, że 20 kilka lat to bardzo młody wiek, za młody na dziecko. Człowiek nie jest wystarczająco dojrzały itd. Niewiele kobiet w tym wieku chce świadomie mieć potomstwo, bo często nawet nie mają stałego partnera, nie mówiąc już o pracy czy mieszkaniu. Sama w tym wieku studiowałam i myśl o dziecku była bardzo odległa.

    Ja z kolei miałam teraz odwrotny problem - 5 lat po ślubie, 10 lat razem i brak dziecka. Wydaje mi się, że rodzina myślała, że nie możemy mieć dzieci, a my po prostu nie chcieliśmy. Nawet nie bardzo podejmowali rozmowy na ten temat, bo chyba bali się nas urazić.

    Zajsonek lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie :)
    Najgorsze jest to, że takie słowa słyszy się od osób, które kochasz..
    Ale trudno, ja nie będę grała pod nikogo dyktando, jestem już dorosła mam swoje życie i swoje zdanie oraz pragnienie zostania mamą :)
    a Tobie gratuluję z całego serduszka i zabieram troszkę wirusków :P

    perelka89, lilirose lubią tę wiadomość

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze ze nie tylko ja mam problem z takimi 'dobrymi radami'
    Ja poczulam ze jestem gotowa na dziecko bardzo wczesnie, mialam 18 lat mieszkalam juz za granica sama sie utrzymywalam, mialam swoje mieszkanie,imprezy przestaly mnie interesowac, chcialam poprostu stabilizacji I spokojnego zycia z osoba ktora by mnie kochala bezwarunkowo.A taka milosc moze dac ci tylko wlasne dziecko.W tedy slyszalam ze jestem glupa i za mloda na dziecko.Moze to byla prawda mialam wtedy partnera ale widocznie niebyl mi pisany bo sie rozstalismy.W wieku 20 lat zaczelam sie spotykac z moim mezem decyzje o slubie podjelismy bardzo szybko bo po kilku miesiacach, co za tym poszlo zaczelismy sie starac o dzidzie, wtedy slyszalam ze nie mam slubu wiec po co ryzykowac bo moge zostac samotna matka.Glupota wiem, bo samotna matka mozna zostac nawet jak ma sie slub. Niestety nie udawalo nam sie wiec udalismy sie do lekarza,i tak sie zaczelo.Ze jestem jeszcze mloda, ze mam czas, ze to nic takiego ze przez rok nam sie nie udalo, wystarczy ze schudne i wszystko samo sie rozwiaze. Myslalam ze ich tam pozabijam, nawet moj maz ostoja spokoju niemogl mnie uspokoic ;) I co teraz ma 26 lat jestem w tym samym miejscu jak 6 lat temu i teraz juz zaden lekarz nie mowi ze jestem mloda i mam czas.
    Dlatego kazda dziewczyna ktora czuje ze jest gotowa na macierzynstwo i ma wsparcie w tej jedynej najwazniejszej osobie ktora jest potrzebna do 'zrobienia' dzidzi, powinna sie starac, bo czekanie nie nie sprawi ze bedziemy lepiej przygotowane na macierzynstwo, tylko mozemy pogorszyc nasza sytuacje.
    Poza tym ja chcialam dziecka tak wczesnie poniewaz moj maz jest starszy odemnie o 7 lat i chcialabym zeby on rowniez mogl sie nacieszyc dzieckiem, to nie tylko chodzi o moj wiek ale rowniez o wiek tej drugiej osoby,a o tym nikt nie mysli ani lekarze ani ci 'serdeczni' luszie ktorzy nie wiedza co czujemy a wyglaszaja swoje nieprzemyslane opinie.
    O to tyle odemnie, niesluchajcie innych bo nikt nieprzezyje zycia za was.

    perelka89, jaskolka89, fresa lubią tę wiadomość

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie fajna historia :(
    Ale widzę ze jakiś procent staraczek musi przez to przejść :/

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ