X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się (1 dziecko) nowe kobietki
Odpowiedz

Staramy się (1 dziecko) nowe kobietki

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Kobietki które są tutaj nowe i nie mogą wbić się w inne wątki! To miejsce dla nas abyśmy mogły się poznać i sobie doradzać 🥰 Zapraszam! ❤️

  • Upragniona niunia Ekspertka
    Postów: 215 112

    Wysłany: 27 października 2019, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Roksana. Z chęcią przyłączyłabym się do takiego wątku. Wcześniej nawet nie próbowałam wchodzić na takie tematy gdzie jest 600 str. Przygarniesz mnie? 😊

    Edit. Mam nadzieję że wcześniejszych moich uwag nie wzięłaś do siebie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2019, 23:14

    Zaczynamy starania od nowa. To jest ten czas.
    12.2017 - cp
    Starania od 10.06.2017

    Nadzczynnosc GB.
    Zielone światło.
    06.22- 5cykl starań na nowo.
  • Miska _a Autorytet
    Postów: 343 341

    Wysłany: 27 października 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny nowy wątek nowe nadzieję :))

    Wrzesień 2018-ciąża biochemiczna,
    niedoczynność tarczycy-Letrox50
    hiperprolaktynemia(dostinex) wyrownana-tsh-1,2,prolaktyna-11,
    -badanie nasienia uległo poprawie(profertil)
    -Hyfosy - 27grudnia 2019 drozne!
    -Ureaplasma... - pokonana!!!!! :)
    15.01.20-betahcg 247,56 🐻progesteron 39,70
    17.01.20-beta 626,7
    29.01.20-❣️😘

    Walczę o cud:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Upragniona niunia wrote:
    Cześć Roksana. Z chęcią przyłączyłabym się do takiego wątku. Wcześniej nawet nie próbowałam wchodzić na takie tematy gdzie jest 600 str. Przygarniesz mnie? 😊

    Edit. Mam nadzieję że wcześniejszych moich uwag nie wzięłaś do siebie.

    Spokojnie, nic się nie dzieje. Oczywiście po to założyłam wątek bo też nie daje rady wbić się w wątki co mają po 600 stron.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wasi partnerzy znoszą sytuację że starcie się o maleństwo i nadal niestety nie jesteście w ciąży? Jestem ciekawa jakby to ewentualnie mogło u mnie wyglądać

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też często nie rozumiem co oznaczają te skróty jak "cp" itd.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miska _a wrote:
    Witam dziewczyny nowy wątek nowe nadzieję :))

    Jak długo starasz się o maleństwo i jak to u Ciebie wygląda?

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 28 października 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z chęcią tutaj przycupnę 😉
    Mój Małż niesamowicie mnie wspiera w tym wszystkim ☺️ U nas problem z zajściem w ciąże leżał po oby stronach, także obydwoje się zawsze wspieraliśmy i nikt się nie obwiniał o zaistaniałą sytuacje.

    My mamy aktualnie mamy 2 cykl stymulowany, a staramy się jakoś od 4 miesięcy 😉

    Cp to chyba ciąża poroniona będzie

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson witaj 😊😊
    To jest super właśnie jak się ma wsparcie w drugiej osobie, jest to budujące i wtedy lepiej przez to wszystko się przechodzi

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roksana wrote:
    Też często nie rozumiem co oznaczają te skróty jak "cp" itd.

    Ciąża pozamaciczna
    Cb ciąża biochemiczna :-)
    Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkie ❤❤❤❤❤

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję 😍

  • Shila Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 28 października 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, można do Was dołączyć?
    U mnie sprawa trudniejsza... jestem już po przejściach niestety :-(
    Pierwsza ciąża pozamaciczna, po roku starań kolejna ciąża, ale tym razem biochemiczna (poroniona w 5 tygodniu).
    Nie poddajemy się i staramy się dalej, ale bezskutecznie od lutego.

    Dziewczyny, co możecie poradzić, żeby zwiększyć swoje szanse? Co mówią wasi ginekolodzy?
    Mi każą próbować i tyle...
    Naprawdę nie ma żadnych sposobów, żeby sobie jakoś pomóc? Jakieś leki?

    Badaliśmy się oboje i niby jest ok, mam lekko podwyższone TSH, ale biorę tabletki na obniżenie, mój partner badał nasienie - rewelacji nie ma, ale wyniki w normie, więc co jeszcze możemy zrobić?

    Starania od końca 2017 roku
    34 l.
    02.2018 - ciąża pozamaciczna, jajowód zachowany
    03.2019 - ciąża biochemiczna, 5 tydzień 💔
    07.2019 - HSG, oba jajowody drożne
    TSH - 1.5, euthyrox 50g
    pozostałe hormony w normie
    AMH - 2.83
    morfologia plemników - 5%, pozostałe parametry dobre
    1 IUI 15.02.2020 - 13 dpi beta 5.9, 14 dpi beta 5.1 biochemiczna?? 24 dpi beta 63 ???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie że możesz do nas dołączyć! Bardzo się cieszę że jest nas tutaj coraz więcej 😊

    Nie wiem co mogę Ci poradzić więc może skonsultuj to z pozostałymi kobietkami. Ale myślę że powinnaś to skonsultować też z lepszym ginekologiem niż tylko takim który Ci powie "musicie się starać" i tyle. Ja kiedy chodziłam do ginekologa w wieku 17 lat po tabletki antykoncepcyjne to miałam straszną ginekolog, wręcz często miała mnie gdzieś albo czułam się obrażana przez nią że jak w tym wieku można już mieć stosunek z partnerem. I dziwnie się czułam z tym. Także znalezienie naprawdę dobrego ginekologa to podstawa chociaż niestety wtedy koszty idą w górę. Ale czego się nie zrobi aby mieć swoje upragnione maleństwo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też korzystam z "diety płodności" która jest w tej aplikacji. Zobaczymy czy zauważe jakąś zmianę. Chociaż my będziemy dopiero zaczynać starania o nasze maleństwo. 😊

  • ami_ami Autorytet
    Postów: 1857 1162

    Wysłany: 28 października 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    to przycupnę i ja. Mam 27 lat. Staramy się z mężem o pierwsze dziecko. Pod koniec marca odstawiłam tabletki i tak staramy się, ale na razie nic...
    Teraz aktualnie mam 28 dzień 8 cyklu starań. 16.10 byłam u lekarza i mówiła, że mam śluz typowo płodny, nawet na drugi dzień widziałam ciut zabarwionego śluzu, więc pewnie ok 17.10 była owulka.

    Dostałam skierowanie na FSH i LH w 3-5 dc i progesteron w 21-23 dc. Więc jeśli przyjdzie @ to będę zaczynała robić badania, bo moja GIN mówiła, że po pół roku zaczniemy coś badać.

    Powiem Wam, że jakoś mam nadzieję na ten cykl... Bo i niby po owulacji mnie kręciło ta na dole itp. Mimo, że próbuję wyluzować, bo wczoraj nawet winko piłam, ale mimo to myślę, że a nóż się udało...
    Kupię chyba test i z rana zrobię, chociaż pewnie zaraz potem dostanę @... eh.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2019, 11:00

    zi13flw1zpqm8v3r.png

    27.12.2020 - II 🍀
    28.12.2020 - HCG total 197,98 mUl/ml 😍
    30.12.2020 - HCG total 529,92 mUl/ml 😍
    15.01.2021 💗
    ******************************************************

    * 28 lat
    * starania od 04.2019
    ON: 250 MLN całość, morfologia 1%, reszta parametrów ok.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ami!
    Miejmy nadzieję że się udało! Mów co i jak 😊
    A przed planowaniem ciąży starałaś się jakoś zmienić swoje nawyki żywieniowe lub ilość ruchu zwiększyć? Jak z kwasem foliowym?

  • ami_ami Autorytet
    Postów: 1857 1162

    Wysłany: 28 października 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roksana wrote:
    Hej Ami!
    Miejmy nadzieję że się udało! Mów co i jak 😊
    A przed planowaniem ciąży starałaś się jakoś zmienić swoje nawyki żywieniowe lub ilość ruchu zwiększyć? Jak z kwasem foliowym?
    Biorę kwas foliowy od początku roku, raz zwykły a raz folian.
    Ogólnie staram się ćwiczyć w domu jak mam tylko czas. Diety nie prowadzę żadnej, staram się jeść zdrowo, mimo, że zdarzają się grzeszki typu kebab pizza. Ogólnie staram się żyć normalnie i nie popadać w paranoję.

    zi13flw1zpqm8v3r.png

    27.12.2020 - II 🍀
    28.12.2020 - HCG total 197,98 mUl/ml 😍
    30.12.2020 - HCG total 529,92 mUl/ml 😍
    15.01.2021 💗
    ******************************************************

    * 28 lat
    * starania od 04.2019
    ON: 250 MLN całość, morfologia 1%, reszta parametrów ok.
  • Lena986 Autorytet
    Postów: 431 157

    Wysłany: 28 października 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shila wrote:
    Cześć dziewczyny, można do Was dołączyć?
    U mnie sprawa trudniejsza... jestem już po przejściach niestety :-(
    Pierwsza ciąża pozamaciczna, po roku starań kolejna ciąża, ale tym razem biochemiczna (poroniona w 5 tygodniu).
    Nie poddajemy się i staramy się dalej, ale bezskutecznie od lutego.

    Dziewczyny, co możecie poradzić, żeby zwiększyć swoje szanse? Co mówią wasi ginekolodzy?
    Mi każą próbować i tyle...
    Naprawdę nie ma żadnych sposobów, żeby sobie jakoś pomóc? Jakieś leki?

    Badaliśmy się oboje i niby jest ok, mam lekko podwyższone TSH, ale biorę tabletki na obniżenie, mój partner badał nasienie - rewelacji nie ma, ale wyniki w normie, więc co jeszcze możemy zrobić?
    Hej! Moze uzupelnij w stopce jakie badania mialas robione bo wydaje się niewiele w diagnostyce, a przyczyn moze byc multum

  • Goldlemon Autorytet
    Postów: 335 199

    Wysłany: 28 października 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem tu nowa- nienowa, bo czytam od dawna. Nie wiem czy sie nadaje do takiego watku bo robie ciagle badania jak szalona i sporo mam juz na koncie. Chyba bardziej potrzebuje wsparcia psychicznego bo mimo leków niezachodze w ciążę. Czy ktoras tez ma taka bogata historię schorzeń?

    Starania od marca 2018
    7u223e3k8pdpu5u1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goldlemon wrote:
    Witajcie, jestem tu nowa- nienowa, bo czytam od dawna. Nie wiem czy sie nadaje do takiego watku bo robie ciagle badania jak szalona i sporo mam juz na koncie. Chyba bardziej potrzebuje wsparcia psychicznego bo mimo leków niezachodze w ciążę. Czy ktoras tez ma taka bogata historię schorzeń?

    A jak wychodzą Ci badania?

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ