X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2019, 21:17

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • zaprogramowana Ekspertka
    Postów: 172 73

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Equestria wrote:
    Zaprogramowana ja ponad dwa lata trzymałam wszystko po córce i nie pozwoliłam niczego sprzedać. Wierzyłam że jakimś cudem znajdę w ciążę aż przed samą Wielkanocą kilka moich koleżanek pochwaliło się że są w ciąży. Żadna nie starała się, po prostu się udało. To głupie bo ja się cieszyłam ich szczęściem ale taka mnie złość ogarnęła na los że jak stałam zaczęłam wystawiać wszystkie rzeczy Młodej. W Wielki Piątek sprzedałam ostatnią rzecz czyli łóżeczko a wszystko wskazuje że w Wielką Niedzielę zaszłam w ciążę;-) tylko 8 tygodni mogłam się Nią cieszyć ale zaszłam naturalnie. Głowa to silny sprzymierzeniec w Naszych staraniach :-)

    No to faktycznie coś w tym chyba było. Przykro mi z powodu straty :( Wielokrotnie dziewczyny pisały o tej psychice, wszyscy o niej mówią wiadomo - wyłącz głowę działaj ;) No ale niestety w moim przypadku to nie podziałało: wakacje, czasem nawet inne problemy, praca które moje myśli o dziecku odciągała na bok zawsze to samo... Teraz zresztą nie mogę wyłączyć głowy, kiedy trzeba trzymać się kalendarza, liczyć te dni, chodzić do kliniki, brać te wszystkie leki ehhhh ale właśnie mogę to olać i to zrobiłam, po prostu być obojętna.

    Po nowym roku ruszamy do ośrodka adopcyjnego także dajemy sobie z dwa cykle później zaprzestajemy leczenia. Ostatnio byłam z synkiem na zajęciach akrobatyki - on idzie do sali z trenerem i innymi dziećmi, a inni rodzice czekają w szatni. Zajęcia są o tyle fajne że czekając w TV możemy obserwować co robią dzieci jak sobie radzą z ćwiczeniami itd. i zwykle można z kimś porozmawiać. W piątek siedział koło mnie starszy pan - dziadek jednej z ćwiczących dziewczynek. Rozmawiamy itd no i jak to zwykle bywa opowiada jakie ma zdolne wnuczki i że aż 3, dziwnie podkreślił mówiąc to że córka stwierdziła że nigdy tego córkom nie zrobi i da im rodzeństwo. Trochę mi się żal tego pana zrobiło i mu powiedziałam że czasem dobrze jest mieć jedno dziecko że wygodniej i rozumiem itd. Chciałam go w jakiś sposób pocieszyć żeby się nie zadręczał tym że mieli tylko jedno dziecko - na co on prawie ze łzami w oczach powiedział że czekał na swoje dziecko 11 lat. Że ona jest dla niego wszystkim co ma, a te trzy dziewczynki całą radością ich życia. Powiem Wam wmurowało mnie... Ja nie chcę tyle czekać. Chcę żyć mam już synka wierzę że będzie miał rodzeństwo w naturalny czy inny sposób.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 12:21

    02.2014 - Jestem w ciąży (Pierwszy Złoty Strzał)
    11.2014 - Nasz synek :)
    10.2015 - Starania o drugie dziecko
    12.2018 - Kierunek Ośrodek Adopcyjny
    Wiem że gdzieś na Nas czekasz - Znajdziemy Cię....
    >>>Lukas Graham - Love Someone <<<
  • zaprogramowana Ekspertka
    Postów: 172 73

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    Zaprogramowana to ja tez trzymam kciuki. Ja tez duzo gromadzilam rzeczy a teraz jak jest okazja to sprzedaje lub rozdaje. Ja dalej czekam okazuje sie ze maja dwie poważne operacje onkologiczme i wszystko jest przesuniete ja czekam o glodzie bez picia od wczoraj od 18.juz mi slabo. A dowiedzialam sie ze jest tez mozliwosc ze mnie przeniosa na jutro.

    Rety skąd ja to znam w tych szpitalach to właśnie zero organizacji, a może uda nam się zrobić zabieg? A może nie ? I tak sobie leżysz bez jedzenia. Trzymam kciuki żeby to było dzisiaj najpóźniej jutro.

    02.2014 - Jestem w ciąży (Pierwszy Złoty Strzał)
    11.2014 - Nasz synek :)
    10.2015 - Starania o drugie dziecko
    12.2018 - Kierunek Ośrodek Adopcyjny
    Wiem że gdzieś na Nas czekasz - Znajdziemy Cię....
    >>>Lukas Graham - Love Someone <<<
  • Bergmotka85 Koleżanka
    Postów: 74 12

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaprogramowana wrote:
    Powiem Wam od 3 lat w domu trzymam specjalnie miejsce na łóżeczko dla dziecka Mąż nawet o nim nie wspomina choć chciał gabinet w nim zrobić No i mu powiedziałam wczoraj urządzajmy gabinet to się śmiał że jak kupimy to biurko to zajdę w ciążę hehe Ja już w nic nie wierzę Pozbywam się już ubranek i innych rzeczy
    Zaprogramowana..coś w tym jest bo gdy ja postanowiłam żyć dalej i nie organizować życia tylko pod zajście w ciążę i namowiłam męża na kota..całe moje myśli zajął..przygotowywaliśmy się na jego przyjście i nawet nie zwróciłam uwagi że okres mi się spóźnił..przyjechaliśmy z kotem do domu a na drugi dzień chciałam popiwkować ze Szwagierką a muliło mnie w brzuchu i postanowiłam się upewnić i czekać na okres..wtedy zaskoczyły mnie dwie kreski..kocham tego Naszego kota najbardziej na świecie..wierzę że on mi pomógł psychicznie w tym wszystkim..bo nastawienie jest mega ważne..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    Zaprogramowana to ja tez trzymam kciuki. Ja tez duzo gromadzilam rzeczy a teraz jak jest okazja to sprzedaje lub rozdaje. Ja dalej czekam okazuje sie ze maja dwie poważne operacje onkologiczme i wszystko jest przesuniete ja czekam o glodzie bez picia od wczoraj od 18.juz mi slabo. A dowiedzialam sie ze jest tez mozliwosc ze mnie przeniosa na jutro.

    Ja mialam miec histero jako ostatnia czyli coś ok.13 a rano o 7 juz mnie szykowali. Takie czekanie jest okropne, jeszcze z nerwow dostalsm migreny wiec bylam ledwo zywa. O 12 zadzwonilam do meza zeby po mnie przyjechal bo dluzej czekac nie bede. Wiec wspolczuje tego glodu i czekania.

  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaprogramowana kiedy wyniki bety i proga??

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2019, 21:17

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    No i przelozyli na jutro. Dostalam zupe nie do zjedzenia. Jestem bez sil. Mige zjesc jeszcze jogurcik.
    Ale lipa...niepotrzebny stres do jutra...no, ale co zrobisz jak nic nie zrobisz. Buziaki

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Equestria Znajoma
    Postów: 20 18

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    No i przelozyli na jutro. Dostalam zupe nie do zjedzenia. Jestem bez sil. Mige zjesc jeszcze jogurcik.
    Takie rzeczy to chyba tylko w Polsce :-/ Trzymaj się tam, tulam Cię moco :-)

  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Equestria wrote:
    Takie rzeczy to chyba tylko w Polsce :-/ Trzymaj się tam, tulam Cię moco :-)

    Czasami wypada lekarza coś "ważniejszego ja akurat leżałam z dziewczyną która miała po laparo jakieś powikłania i musiała mieć na cito robiona laparotomie więc te które czekały musiały poczekać na drugi dzień.

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaprogramowana - mnie też korci żeby pozbyć się rzeczy po córce. Mam tego tyle, że... 2 wózki, łóżeczko, leżaczek, krzesełko, ubrania. Rodzina mnie powstrzymuje. Mówią, że potem będę od nowa kupować wszystko, ale ja się boję, że te rzeczy się zmarnują.

    Teraz jestem po pierwszej @ po wywołaniu poronienia Cytoteciem i chciałabym się starać, ale się boję. Czy są tu dziewczyny, które poroniły bez zabiegu? Kiedy wznowiłyście starania?

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Equestria Znajoma
    Postów: 20 18

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavende86 ja w maju poroniłam. Miałam podany Cytotec i obyło się bez zabiegu. Po pierwszej miesiączce byłam na kontroli u gina i ten kazał się wstrzymać aż 3 miesiące. Mówił że wcześniejszą ciąża jest niebezpieczna. To jest mój pierwszy cykl w którym się staramy. 5 miesięcy po stracie.

  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie to dziwne bo większości osób pozwalają już po pierwszej @. 3 miesiące to każą czekać jeśli się miało zabieg łyżeczkowania.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • zaprogramowana Ekspertka
    Postów: 172 73

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny

    23 dc - Beta 1,5 / Progesteron 16,2 = Nigdy nie miałam takiego progesteronu także leki działają faktycznie jeśli chodzi o podniesienie tego hormonu. Co do ciąży to co raczej nie ma szans ? Czy myślicie że z 1,5 może się coś podnieść hehe ? Dla przykładu w tamtym cyklu w 26 dc czyli o wiele później niż teraz miałam poniżej 0,5. W swojej pierwszej ciąży w 35 dc kiedy regularnie miałam cykle co 28 dni i podejrzewałam że mogę być w ciąży beta wyszła 3,0 ... ,a byłam w ciąży i lekarz też się dziwił, także teraz nie wiem czy te leki odstawiać czy nie co myślicie ? Może poczekać jeszcze do czwartku je brać i powtórzyć betę ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 18:37

    02.2014 - Jestem w ciąży (Pierwszy Złoty Strzał)
    11.2014 - Nasz synek :)
    10.2015 - Starania o drugie dziecko
    12.2018 - Kierunek Ośrodek Adopcyjny
    Wiem że gdzieś na Nas czekasz - Znajdziemy Cię....
    >>>Lukas Graham - Love Someone <<<
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaprogramowana nie znam się dobrze ale czy zastrzyk ovitrelle to nie jest przypadkiem hormon hcg i czy on nie wplywa jeszcze na poziom beta-hcg co dzis robilas? Bo dosc szczybko ci kazali testowac. Czy są jeszcze szanse to nie mam zielonego pojecia ale nadal trzymam kciuki zeby coś dyglo i to było to.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaprogramowana a ile dni ma Twój cykl? Kiedy termin @?

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Equestria Znajoma
    Postów: 20 18

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaprogramowana ja bym pewnie zrobiła w środę raz jeszcze betę żeby być pewnym :-) trzymam kciuki

    Levende86 gin mi tłumaczył że chodzi o to że organizm i hormony muszą dojść do siebie po starconej ciąży. Prawdę mówiąc nie dopytywałam ani jego ani nigdzie indziej bo i tak nie byłam wtedy gotowa. A na kontroli już byłaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 19:12

  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różnie lekarze mówią. Na zachodzie widzę, że zwykle po pierwszej @ zalecają się starać i u nas też się odchodzi od tego czekania. Mi zaraz po poronieniu lekarka mówiła, żeby odczekać dwie @ i wtedy zaczynać. Nie wiem czy tyle wytrwam.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • zaprogramowana Ekspertka
    Postów: 172 73

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykle mam 27 dniowe teraz dziś 23 dzień cyklu i 14 dni po zastrzyku oviratelle także raczej już nie efekt hormonu powtórzę w czwartek za 3 dni może

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 19:42

    02.2014 - Jestem w ciąży (Pierwszy Złoty Strzał)
    11.2014 - Nasz synek :)
    10.2015 - Starania o drugie dziecko
    12.2018 - Kierunek Ośrodek Adopcyjny
    Wiem że gdzieś na Nas czekasz - Znajdziemy Cię....
    >>>Lukas Graham - Love Someone <<<
  • Bergmotka85 Koleżanka
    Postów: 74 12

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavende86 wrote:
    Zaprogramowana - mnie też korci żeby pozbyć się rzeczy po córce. Mam tego tyle, że... 2 wózki, łóżeczko, leżaczek, krzesełko, ubrania. Rodzina mnie powstrzymuje. Mówią, że potem będę od nowa kupować wszystko, ale ja się boję, że te rzeczy się zmarnują.

    Teraz jestem po pierwszej @ po wywołaniu poronienia Cytoteciem i chciałabym się starać, ale się boję. Czy są tu dziewczyny, które poroniły bez zabiegu? Kiedy wznowiłyście starania?
    Ja przeszłam że tak powiem 2 formy poronienia..pierwszy raz byłam łyżeczkowana i musiałam odczekać 3 miesiące a po drugim sama się oczyściłam pod kontrolą lekarską i mogłam się starać jak tylko wrócił mi cykl..

    Lavende86 lubi tę wiadomość

‹‹ 1150 1151 1152 1153 1154 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ