X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka mój mąż brał androvit, u niego była teratozoospermia, generalnie nasienie po braniu tabletek było kiepskie, ale część parametrów się poprawiła, nie wiem czy tak po prostu czy dzięki tym tabsom, ale wiem, że często faceci łykają te tabletki przy problemach z nasieniem.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodatkowo starał się zdrowiej odżywiać, może nie ciągle na jakiejś diecie, ale więcej warzyw, mniej śmieciowego jedzenia, ograniczył bardzo colę od której jest uzależniony haha i zero alkoholu praktycznie, tylko od święta

    Izka86Ss lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka86 wez go pod wlos,ze napewno u niego wszystko ok,znajdz mu klinike ktora bedzie miala dobre pomieszczenie na badanie, wytlumacz jak to sie odbywa i wyjasnij,ze nie ma sie czym denerwowac. Moj maz poszedl na badanie i okazalo sie,ze miejscem do wykonania pracy recznej ze tak powiem byla lazienka z telwizorkiem :/ a za sciana lekarz siedzący i czekający na probke :D to sa dopiero niekomfortowe warunki hehehe. I obiecalam mu,ze nastepne badanie wykona w klinice gdzie jest pokoj odpowiednio przygotowany, z daleka od rejestracji i ze sluzą na ktkrej stawia probke i naciska swiatelko a ktos z drugiej str dyskretnie odbiera badanie :)

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj mąż bral fertillman plus, kupe kasy to kosztowalo (warto kupowac przez internet) a parametry i tak w dol. Nie pisze tego zeby kogoś zniechecic do tego suplementu, w necie praktycznie same superlatywy o nim pisza, mezowi nie pomogl, i cos jeszcze nie tak skoro parametry w dol. Teraz 4 miesiac jest bez supli i zobaczymy co wyjdzie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap to gdzie twoj mąż robil?

    My robimy w Nowum, mąż "odwiedzil" tam 2 rozne pokoiki przygotowane w tym celu, jeden dosc ciasny i ciemny, drugi podobno wygodniejszy. Tam to faceci jeden przez drugiego chodza z "tajemniczymi torebeczkami". Kiedys jak nam sie nudzilo jak czekalismy na wizyte to obstawialismy jak szybko dany facet uwinie sie ze sprawa. Wtedy to byly zarty miedzy nami ale za pierwszym badaniem wcale nie bylo nam do smiechu. Pierwszy raz najtrudniejszy. I trzeba takiego faceta zrozumiec ze ma opory, moj nie zapieral sie, poszedl ale no tam w srodku jak opowiadal lekko nie bylo.

  • Izka86Ss Przyjaciółka
    Postów: 126 33

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jasne rozumiem ze to badanie jest bardzo wstydliwe dla faceta;/

    ja bardzo przezyłam badanie HSG - jak sobie to przypomne to az mam ciary, nigdy wiecej.

    A jak długo sie czeka na wynik nasienia?
    i jak opisane jest to badanie,
    aaa i zwykle badanie nasienia co moze nam pokazac? a na czym polega bardziej rozszerzone badanie nasienia?

    2014 Ł<3 Aniołek
    2015Adaś 3 latka <3
    starania o kolejną ciąże rok i nic :(
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wynik czeka się kilka dni góra. Badanie pokazuje ile plemników jest w ml, ile w całym ejakulacie, pH, lepkość, aglutynacja, barwa, ruchliwość w %, żywotność w %, ile jest o prawidłowej budowie itp

    My badaliśmy nasienie metodą manualną, bo podobno lepsza niż komputerowa. 100 zł płaciliśmy

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Novum 115zl manualne, wyniki nastepnego dnia, teraz bedziemy robic z posiewem to +67zl i czeka sie 3 dni. Posiew to tak jak my robimy to czy nie ma w nasieniu bakterii czy grzybow. Na innych typach badan sie nie znam. Moze Hugo ci wiecej powie, meza na jakies zapisała.

  • gibonek Przyjaciółka
    Postów: 626 44

    Wysłany: 14 listopada 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po usg jader i powiem wam że ok. Opiszę wam przebieg całej sytuacji po wizycie jutro u androloga lecz chyba będę musiała usiąść do kompa. Tyle tego się nazbierało.

    W krótkim przypomnieniu ja biorę metę z racji tego że mam Io oraz pcos miesiączki nieregularne. Mąż w zeszłym roku nasienie ok stymulacja i do dupy kupę kasy monitoring itp. A teraz 2 razy oddawał nasienie z 1 nie byli co badać a w 2 po 30 dniach wyniki lepsze (brał androvit) nie wiem czy pomogło? Mój gin wysłał nas do urolog który robi badanie jader usg. I do androloga. P. Dr bardzo rzeczowa kobieta poświęciła nam 1 godz. Wspomniała że może być tak że wyniki nie są aż tak mega złe lecz mąż może mieć jakąś bakterie i mój organizm go odrzuca i nie dochodzi do zapłodnienia. Kazała zrobić wymaz na bakterie (być może kiedyś sobie jajka przeziebil i już gotowe) przepisał antybiotyk lecz mamy zadzwonić do niej z wynikami najlepiej. To tyle a jutro androlog. Badania z krwi zrobiliśmy jesteśmy przygotowani.

  • gibonek Przyjaciółka
    Postów: 626 44

    Wysłany: 14 listopada 2018, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja się dowiedziałam że posiew to co innego niż andiogram czy coś takiego jutro poszukam nazwy i ci napisze. My robiliśmy posiew lecz był ok Pani dr powiedziała że mamy zrobić to 2 badanie i tym się kierować. I zaznaczyła że te badanie nasienia jest mało szczegółowe.

  • gibonek Przyjaciółka
    Postów: 626 44

    Wysłany: 14 listopada 2018, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do badania bakterii. Powinnam wydać jakąś książkę jak starać się o dziecko he he

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gibonek a facet moze sobie jajka przeziebic? Pierwszy raz slysze. Ale to jak, tak jak my kobiety przeziebiamy pecherz, jak to mówią "wilka lapiemy" bo usiadziemy na zimnym? Bo moj to cala zime, mroz nie mroz, bez znaczenia czy wychodzi tylko na 10 min. czy na pol dnia na pole to kaleson nie zalozy.

    To napisz mi nazwe tego badania poki jestesmy przed posiewem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja usiadlam zeby troche ochlonac przed snem po calym dniu. Corka bardzo pozno chodzi spac, milion powodow zeby nie dojsc do lazienki sie myc i tyle samo zeby nie isc do lozka, do tego powiedzialam tesciowej "nie" z cala lista argumentów i mąż mi przyznal racje, ona wstała i poszla pofukana, a teraz chodzilam i szukalam kropli do nosa i byc moze corka je schowala myslac ze to jej bo swoje chowa bo nie chce stosowac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 23:44

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 15 listopada 2018, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u mnie na dniach @... Już od 2 dni brzuch boli.. :(

    Wczoraj myślałam ile mnie czeka badań to aż myśleć się nie chce...na tą chlamydie bym też chciała zrobić.. objawów nie daje a może też utrudniać.. ale czytalam,że to wymaz się bierze nie wiem czy inaczej jakoś można ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele nue jestem pewna ale chyba mozna i z moczu. Poznuej ci sprawdze.

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 15 listopada 2018, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza nie wiem czy z krwi jakiś genetycznych się nie robi na te bakterie.. a nie chce myśleć ile kasy może iść na to

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 15 listopada 2018, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Adele to jak na chlamydie to. Może zrób cała ta MUChe te trzy badania się robi z wymazu.
    A plamienia masz? Może to nie @ a kropek. Mój M we wtorek ma badania. Zapomniałam zapisać na którą tylko :P sama czekam jeszcze ze swoimi. Może po wypłacie haha

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 15 listopada 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    normalny wymaz sie bierze, gin to musi pobrać

    niestety to tylko prywatnie, ok 200 zł za te 3 bakterie (mycoplasma, ureaplasma, chlamydia)

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W klinice- chlamydia PCR badanie z moczu, u kobiet moze to byc tez wymaz z kanalu szyjki macicy lub z pochwy, cena 219zl. W diagnostyce to samo badanie 120zl.

  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 15 listopada 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale zajscie w ciaze moze utrudniac bakteria w drogach rodnych , wiec tylko i wylacznie wymaz

    ja robilam w diagnostyce , to za te 3 bakterie niecale 200 zl

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
‹‹ 1162 1163 1164 1165 1166 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ