X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mnie teść wku... i naprawde zaraz będę plakac. Zaciskam zęby ale tylko bede sama w domu to na pewno sie rozrycze.

    Sprobuje jeszcze dzis isc do innej przychodni do gina. Ale nie jestem ich pacjentka to nie wiem czy sie uda.

    Jestem tym okropnie zmeczona i zła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2019, 10:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A prywatna pielegniarka nie może dać szczepionki?

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 6 września 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza co za ludzie... Ktoś już chyba tu pisał że w takich sytuacjach trzeba zażądać żeby Ci dali pisemną odmowę - może to by na nich poskutkowalo? Może rzeczywiście rozwiązaniem jest prywatna pielęgniarka... Szkoda Twojego czasu, nerwów i kasy :(

    A my jak się dowiedzieliśmy że tylko ivf i to dopiero jak zrobimy genetyke i ja laparoskopie... Termin miałam na za pół roku i nie dało się nic wcześniej. Przeplakalam cały tydzień a potem powoli wróciłam na tory "normalnego" funkcjonowania i pogodzilam się z tym, nie umiałam całkiem zapomnieć o staraniach ale nie było już wizyt, monitoringow, leków, badań... Zmieniłam pracę, kupiłam mężowi zestaw witaminek i czekałam spokojnie na laparo a potem mieliśmy podejść do procedury i finalnie okazało się że jednak nie będzie to konieczne :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paranoja goni paranoje, totalny smiech na sali. C.d. przygód ze szczepionka- dostalam się do gina na nfz, powiedzialam o co chodzi, bez problemu wypisal zlecenie, wracam do swojej przychodni gdzie zostawilam szczepionke a tam ida w zaparte ze mi tej szczepionki nie zrobią, ze mam isc do szpitala. Wrocilam do gina., az sie te pielegniarki zasmialy, położna kazała przywiezc szczepionke i za oplata (bo nie jestem ich pacjentka) zrobily mi ten zastrzyk. AMEN!

    P.S. kto wie gdzie sklada sie skargi? Bo jak zmienia się przychodnie to juz wypytalam.

  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 6 września 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Paranoja goni paranoje, totalny smiech na sali. C.d. przygód ze szczepionka- dostalam się do gina na nfz, powiedzialam o co chodzi, bez problemu wypisal zlecenie, wracam do swojej przychodni gdzie zostawilam szczepionke a tam ida w zaparte ze mi tej szczepionki nie zrobią, ze mam isc do szpitala. Wrocilam do gina., az sie te pielegniarki zasmialy, położna kazała przywiezc szczepionke i za oplata (bo nie jestem ich pacjentka) zrobily mi ten zastrzyk. AMEN!

    P.S. kto wie gdzie sklada sie skargi? Bo jak zmienia się przychodnie to juz wypytalam.
    Iza, nie rozumiem komu
    Płaciłas za zrobienie szczepionki? Przychodni na NFZ? Nie ma konieczności przynależenia do jednej przychodni przecież.... dali Ci paragon?

    a5e703bbfa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dali paragon. Przychodnia na nfz ale nie moja jesli chodzi o interniste.
    Evs juz mi bylo bez roznicy czy zaplacilam czy nie. Wazne ze zrobili.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 września 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhhh to ta Twoja stara przychodnia to na serio jakieś nieporozumienie, najpierw mówią, że zrobią jak lekarz wypisze zlecenie, a potem jak już je masz mówią, że nie... nieźle. Ale najważniejsze, że już po :) teraz odpoczywaj po tym ciężkim i stresującym dniu

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 6 września 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co za podejście jeszcze do kobiety w ciąży. Ciemnogród jakiś :/

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 6 września 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Dali paragon. Przychodnia na nfz ale nie moja jesli chodzi o interniste.
    Evs juz mi bylo bez roznicy czy zaplacilam czy nie. Wazne ze zrobili.

    Masakra 🤦🏼‍♀️ Ja pamietam, ze pielęgniarka tez mi nie chciała robić, tylko ze w tej samej przychodni miałam gin, która do niej zadzwoniła i kazała wykonać....
    Najgorzej, ze wchodzi jakieś rozporządzenie, szczepionka ma być refundowana, a i tak musisz sama wszystko ogarnąć 🤦🏼‍♀️

    a5e703bbfa.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 6 września 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza
    To jakaś paranoja z tą szczepionką... Pisz skargę i nawet się nie zastanawiaj! Chyba bym ich tam rozszarpała...

    Mother
    Przykro mi bardzo. Jeśli klinika miałaby pomóc, to mimo cen warto skorzystać. A może wydarzy się niespodzianka przed? ;)

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie sadzilam ze takie przeboje moga mi sie zdazyc w ciąży. Teraz musze odpoczac.

    A za was staraczki mocno trzymam kciuki. Czytam o waszych problemach i mam nadzieje ze je pokonacie. Sama przez to przechodzilam. Byly i lzy, i złość, i zrezygnowanie, wstawanie z kolan i walka od nowa mimo kolejnych łez itd. A tak naprawdę niewiadomo co pomoglo. I mam nadzieje ze i u was bedzie to szczescie.

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 6 września 2019, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza w tych przychodniach to jakiś koszmar.. moje miasto to w ogóle zacofane. Wyczytałam na wątku mam ze kupowały glukozę cytrynowa a nawet w niektórych przychodniach sami podają cytrynowe. No i co taka wlasnie kupiłam. Zadowolona poszłam do przychodni a ona z gęba do mnie ze proszę wyjść apteka obok i proszę kupic zwykła glukozę... masakra. Nie rozumiem dlaczego gdzieś można a w mojej nie.. no taka tylko dygresja bo już mnie to wszystko zaczyna wkurzać. Mam wiele badań z pakietu z pracy i zmieniłam już 2 przychodnie bo nie wiedziały o co chodzi zawsze było zamieszanie, w trzeciej nie lepiej... wrrr

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to nie wiem po co ktos pracuje jako polozna a nie orientuje sie w temacie, jak ta kobieta jest juz na emeryturze i tylko dorabia a nie chce zagłębiać tematu to niech juz sobie da spokoj z praca. Albo druga- mloda a przyznala sie ze nie ma uprawnien do szczepien. A najlepsza doktora- kompletnie nie wie o co chodzi. Nie wie- to niech sie dowie, chociaz niech ma jakąś podstawowa wiedzę, tyle to by mogla jak chodze i pytam nie jeden raz. Powinni zamknąć ta przychodnie, brak wiedzy i kompetencji.

    AdelaX lubi tę wiadomość

  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 7 września 2019, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Ja to nie wiem po co ktos pracuje jako polozna a nie orientuje sie w temacie, jak ta kobieta jest juz na emeryturze i tylko dorabia a nie chce zagłębiać tematu to niech juz sobie da spokoj z praca. Albo druga- mloda a przyznala sie ze nie ma uprawnien do szczepien. A najlepsza doktora- kompletnie nie wie o co chodzi. Nie wie- to niech sie dowie, chociaz niech ma jakąś podstawowa wiedzę, tyle to by mogla jak chodze i pytam nie jeden raz. Powinni zamknąć ta przychodnie, brak wiedzy i kompetencji.

    Iza pozostaje zapytać, kto tu jest lekarzem/pielęgniarka i takie rzeczy ma wiedzieć? 😂

    Mój syn postanowił dzisiaj wstać 5:30 🙄
    Zapowiada się dluuuuuugi dzień....
    miłego dziewczyny, w ta deszczowa sobotę!

    a5e703bbfa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas słonecznie i oby tak zostało. 😀 Bo w planach w końcu spędzenie czasu rodzinnie. ☺️

    Mnie to aż głowa boli jak słucham o braku wiedzy lekarzy, pielęgniarek i innych specjalistów..
    To jest niedopuszczalna sytuacja! 😑

    W każdej innej branży człowiek się musi ciągle doszkalac i edukować. A w tak ważnej dziedzinie jak medycyna to jest sytuacja naganna 😡

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 7 września 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Iza w tych przychodniach to jakiś koszmar.. moje miasto to w ogóle zacofane. Wyczytałam na wątku mam ze kupowały glukozę cytrynowa a nawet w niektórych przychodniach sami podają cytrynowe. No i co taka wlasnie kupiłam. Zadowolona poszłam do przychodni a ona z gęba do mnie ze proszę wyjść apteka obok i proszę kupic zwykła glukozę... masakra. Nie rozumiem dlaczego gdzieś można a w mojej nie.. no taka tylko dygresja bo już mnie to wszystko zaczyna wkurzać. Mam wiele badań z pakietu z pracy i zmieniłam już 2 przychodnie bo nie wiedziały o co chodzi zawsze było zamieszanie, w trzeciej nie lepiej... wrrr
    To ostatnio jak placilam za wizytę w rejestracji to pielęgniarka do mnie, że jak teraz będę robić glukoze to żebym kupiła sobie smakowa 🙂 I skoro i tak płacę za badanie to zrobię U nich, tam przynajmniej mają wygodną kanapę i przyjemniejsza atmosfera 😉

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 7 września 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Wam powiem, że coraz częściej dochodzę do wniosku, że czasem to my wiemy więcej od tych lekarzy😂 niedługo zrobimy specjalizację ✌️
    U nas też deszczowo...a ja z małym muszę wyjść po zakupy, więc czekam, żeby się jakoś wstrzelić w lepszą pogodę.

    AdelaX lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 7 września 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother a @ przyszła? Mnie mega plecy już bolą i brzuch zaczyna. Ale dziś 26 dc więc jutro będzie wredota. W tym cyklu pms chociaż nie miałam. Dziś dopiero mam nerwa 😅🤭

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 7 września 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie już się rozkręca plamienie. Jak nie dziś to jutro pewno @. Ale jak przyjdzie dziś to będę miała cykl 24-dniowy, a takiego nigdy w życiu nie miałam...nawet 25-dniowego nie. Z raz czy dwa może 26dniowe były, a tak to więcej. Wszystko mi się rozregulowało. Ale te plamienia itp to też po poronieniu, bo szybciej nie miałam chyba takich akcji. Ehhh mówię Wam. No, ale przynajmniej nastrój trochę lepszy. Dziś jest sama z synkiem cały dzień to jakoś on mnie podnosi na duchu i nie mam czasu na zamartwianie.
    Hugo ja właśnie też pmsa nie miałam😂

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 7 września 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio jestem cały czas sama z synkiem. Dzień swistaka jak do pracy chodzę 😅
    mnie nogi bolą ale to już prawie tydzień 😐
    Nastrój mam kiepski trochę.
    Idę na plac dziecko zmeczyc troche

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
‹‹ 1539 1540 1541 1542 1543 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ