Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 10:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    Iza jakas masakra, niepowazni ci ludzie

Ginekolog wpisując recepte na szczepionke powinien wypisac zlecenie, ja o tym nie wiedzialam. Wczoraj bylam pod gabinetem na nfz, stwierdzilam ze nie mam po co isc do lekarza, skad mogłam wiedzieć o zleceniu. Dzis nie przyjmuje. No i problem z przewozem tej szczepionki. To kupe km. Teraz jest bezpieczna.

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • PLPaulina Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 10:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Zaraz się rozrycze w srodku miasta- mam szczepionke i nie chca mi jej zrobić, przynajmniej ta pielegniarka z którą bylam umowiona, bo nie mam zlecenia z ona sie boi. Lekarz rodzinna umywa rece. Gina dziś nie ma, szczepionka droga i delikatna. A ja strzepek nerwow.
    A sama nie możesz jej dać ?

Czy to jakoś inaczej się podaję niż takie zwykłe 🤷🏻‍♀️

Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2019, 10:17

relgh3710yaghoyu.png
    😍
    km5skrhm690oz42r.png
  • mother84 Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 10:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza masakra z tą szczepionką. Przecież mieli Ci ją zrobić...ja nie rozumiem co za lekarze i pielęgniarki tam są...mam nadzieję, że jednak Ci się uda to załatwić

Emrica no chyba poczekam na wizytę w klinice i wtedy zobaczę co dr powie. Planujemy raczej na listopad pierwszą wizytę, bo mąż ma wtedy dłuższy urlop to łatwiej będzie to zorganizować. Mnie to jeszcze przeraża sama organizacja, jak np.bedzie miała być inseminacja to te monitoringi w klinice, dojazdy ponad 200 km, nagły urlop męża na zabieg (u niego strasznie ciężko z urlopem na ostatnią chwilę). Eh nawet nie chcę o tym myśleć, bo nie ogarniam

zem33e5egd6wxyy8.png

m3sx3e3kek2594vp.png

Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 10:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mnie teść wku... i naprawde zaraz będę plakac. Zaciskam zęby ale tylko bede sama w domu to na pewno sie rozrycze.

Sprobuje jeszcze dzis isc do innej przychodni do gina. Ale nie jestem ich pacjentka to nie wiem czy sie uda.

Jestem tym okropnie zmeczona i zła.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2019, 10:30

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • PLPaulina Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 12:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A prywatna pielegniarka nie może dać szczepionki?

relgh3710yaghoyu.png
    😍
    km5skrhm690oz42r.png
  • Miśkowa Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 14:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza co za ludzie... Ktoś już chyba tu pisał że w takich sytuacjach trzeba zażądać żeby Ci dali pisemną odmowę - może to by na nich poskutkowalo? Może rzeczywiście rozwiązaniem jest prywatna pielęgniarka... Szkoda Twojego czasu, nerwów i kasy :(

A my jak się dowiedzieliśmy że tylko ivf i to dopiero jak zrobimy genetyke i ja laparoskopie... Termin miałam na za pół roku i nie dało się nic wcześniej. Przeplakalam cały tydzień a potem powoli wróciłam na tory "normalnego" funkcjonowania i pogodzilam się z tym, nie umiałam całkiem zapomnieć o staraniach ale nie było już wizyt, monitoringow, leków, badań... Zmieniłam pracę, kupiłam mężowi zestaw witaminek i czekałam spokojnie na laparo a potem mieliśmy podejść do procedury i finalnie okazało się że jednak nie będzie to konieczne :)

4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 16:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paranoja goni paranoje, totalny smiech na sali. C.d. przygód ze szczepionka- dostalam się do gina na nfz, powiedzialam o co chodzi, bez problemu wypisal zlecenie, wracam do swojej przychodni gdzie zostawilam szczepionke a tam ida w zaparte ze mi tej szczepionki nie zrobią, ze mam isc do szpitala. Wrocilam do gina., az sie te pielegniarki zasmialy, położna kazała przywiezc szczepionke i za oplata (bo nie jestem ich pacjentka) zrobily mi ten zastrzyk. AMEN!

P.S. kto wie gdzie sklada sie skargi? Bo jak zmienia się przychodnie to juz wypytalam.

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • evs6 Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 16:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Paranoja goni paranoje, totalny smiech na sali. C.d. przygód ze szczepionka- dostalam się do gina na nfz, powiedzialam o co chodzi, bez problemu wypisal zlecenie, wracam do swojej przychodni gdzie zostawilam szczepionke a tam ida w zaparte ze mi tej szczepionki nie zrobią, ze mam isc do szpitala. Wrocilam do gina., az sie te pielegniarki zasmialy, położna kazała przywiezc szczepionke i za oplata (bo nie jestem ich pacjentka) zrobily mi ten zastrzyk. AMEN!

P.S. kto wie gdzie sklada sie skargi? Bo jak zmienia się przychodnie to juz wypytalam.
    Iza, nie rozumiem komu
    Płaciłas za zrobienie szczepionki? Przychodni na NFZ? Nie ma konieczności przynależenia do jednej przychodni przecież.... dali Ci paragon?

a5e703bbfa.png
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 16:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dali paragon. Przychodnia na nfz ale nie moja jesli chodzi o interniste.
    Evs juz mi bylo bez roznicy czy zaplacilam czy nie. Wazne ze zrobili.

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • mother84 Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 17:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhhh to ta Twoja stara przychodnia to na serio jakieś nieporozumienie, najpierw mówią, że zrobią jak lekarz wypisze zlecenie, a potem jak już je masz mówią, że nie... nieźle. Ale najważniejsze, że już po :) teraz odpoczywaj po tym ciężkim i stresującym dniu

zem33e5egd6wxyy8.png

m3sx3e3kek2594vp.png

cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    29.09.2020 ♥️
  • aLunia Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 17:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co za podejście jeszcze do kobiety w ciąży. Ciemnogród jakiś :/

3i49df9hy6z4ginm.png

ex2bdf9h3wcvr2ut.png

zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • evs6 Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 17:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Dali paragon. Przychodnia na nfz ale nie moja jesli chodzi o interniste.
    Evs juz mi bylo bez roznicy czy zaplacilam czy nie. Wazne ze zrobili.

Masakra 🤦🏼‍♀️ Ja pamietam, ze pielęgniarka tez mi nie chciała robić, tylko ze w tej samej przychodni miałam gin, która do niej zadzwoniła i kazała wykonać....
    Najgorzej, ze wchodzi jakieś rozporządzenie, szczepionka ma być refundowana, a i tak musisz sama wszystko ogarnąć 🤦🏼‍♀️

a5e703bbfa.png
  • pola89 Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 18:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza
    To jakaś paranoja z tą szczepionką... Pisz skargę i nawet się nie zastanawiaj! Chyba bym ich tam rozszarpała...

Mother
    Przykro mi bardzo. Jeśli klinika miałaby pomóc, to mimo cen warto skorzystać. A może wydarzy się niespodzianka przed? ;)

Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 19:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie sadzilam ze takie przeboje moga mi sie zdazyc w ciąży. Teraz musze odpoczac.

A za was staraczki mocno trzymam kciuki. Czytam o waszych problemach i mam nadzieje ze je pokonacie. Sama przez to przechodzilam. Byly i lzy, i złość, i zrezygnowanie, wstawanie z kolan i walka od nowa mimo kolejnych łez itd. A tak naprawdę niewiadomo co pomoglo. I mam nadzieje ze i u was bedzie to szczescie.

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • AdelaX Autorytet

Wysłany: 6 września 2019, 23:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza w tych przychodniach to jakiś koszmar.. moje miasto to w ogóle zacofane. Wyczytałam na wątku mam ze kupowały glukozę cytrynowa a nawet w niektórych przychodniach sami podają cytrynowe. No i co taka wlasnie kupiłam. Zadowolona poszłam do przychodni a ona z gęba do mnie ze proszę wyjść apteka obok i proszę kupic zwykła glukozę... masakra. Nie rozumiem dlaczego gdzieś można a w mojej nie.. no taka tylko dygresja bo już mnie to wszystko zaczyna wkurzać. Mam wiele badań z pakietu z pracy i zmieniłam już 2 przychodnie bo nie wiedziały o co chodzi zawsze było zamieszanie, w trzeciej nie lepiej... wrrr

3 lata starań o drugie maleństwo.

ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 7 września 2019, 07:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to nie wiem po co ktos pracuje jako polozna a nie orientuje sie w temacie, jak ta kobieta jest juz na emeryturze i tylko dorabia a nie chce zagłębiać tematu to niech juz sobie da spokoj z praca. Albo druga- mloda a przyznala sie ze nie ma uprawnien do szczepien. A najlepsza doktora- kompletnie nie wie o co chodzi. Nie wie- to niech sie dowie, chociaz niech ma jakąś podstawowa wiedzę, tyle to by mogla jak chodze i pytam nie jeden raz. Powinni zamknąć ta przychodnie, brak wiedzy i kompetencji.

AdelaX lubi tę wiadomość

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • evs6 Autorytet

Wysłany: 7 września 2019, 08:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Ja to nie wiem po co ktos pracuje jako polozna a nie orientuje sie w temacie, jak ta kobieta jest juz na emeryturze i tylko dorabia a nie chce zagłębiać tematu to niech juz sobie da spokoj z praca. Albo druga- mloda a przyznala sie ze nie ma uprawnien do szczepien. A najlepsza doktora- kompletnie nie wie o co chodzi. Nie wie- to niech sie dowie, chociaz niech ma jakąś podstawowa wiedzę, tyle to by mogla jak chodze i pytam nie jeden raz. Powinni zamknąć ta przychodnie, brak wiedzy i kompetencji.

Iza pozostaje zapytać, kto tu jest lekarzem/pielęgniarka i takie rzeczy ma wiedzieć? 😂

Mój syn postanowił dzisiaj wstać 5:30 🙄
    Zapowiada się dluuuuuugi dzień....
    miłego dziewczyny, w ta deszczowa sobotę!

a5e703bbfa.png
  • PLPaulina Autorytet

Wysłany: 7 września 2019, 08:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas słonecznie i oby tak zostało. 😀 Bo w planach w końcu spędzenie czasu rodzinnie. ☺️

Mnie to aż głowa boli jak słucham o braku wiedzy lekarzy, pielęgniarek i innych specjalistów..
    To jest niedopuszczalna sytuacja! 😑

W każdej innej branży człowiek się musi ciągle doszkalac i edukować. A w tak ważnej dziedzinie jak medycyna to jest sytuacja naganna 😡

relgh3710yaghoyu.png
    😍
    km5skrhm690oz42r.png
  • Kasia 1805 Autorytet

Wysłany: 7 września 2019, 08:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Iza w tych przychodniach to jakiś koszmar.. moje miasto to w ogóle zacofane. Wyczytałam na wątku mam ze kupowały glukozę cytrynowa a nawet w niektórych przychodniach sami podają cytrynowe. No i co taka wlasnie kupiłam. Zadowolona poszłam do przychodni a ona z gęba do mnie ze proszę wyjść apteka obok i proszę kupic zwykła glukozę... masakra. Nie rozumiem dlaczego gdzieś można a w mojej nie.. no taka tylko dygresja bo już mnie to wszystko zaczyna wkurzać. Mam wiele badań z pakietu z pracy i zmieniłam już 2 przychodnie bo nie wiedziały o co chodzi zawsze było zamieszanie, w trzeciej nie lepiej... wrrr
    To ostatnio jak placilam za wizytę w rejestracji to pielęgniarka do mnie, że jak teraz będę robić glukoze to żebym kupiła sobie smakowa 🙂 I skoro i tak płacę za badanie to zrobię U nich, tam przynajmniej mają wygodną kanapę i przyjemniejsza atmosfera 😉

1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • mother84 Autorytet

Wysłany: 7 września 2019, 09:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Wam powiem, że coraz częściej dochodzę do wniosku, że czasem to my wiemy więcej od tych lekarzy😂 niedługo zrobimy specjalizację ✌️
    U nas też deszczowo...a ja z małym muszę wyjść po zakupy, więc czekam, żeby się jakoś wstrzelić w lepszą pogodę.

AdelaX lubi tę wiadomość

zem33e5egd6wxyy8.png

m3sx3e3kek2594vp.png

cb [*] - grudzień 2019
    29.09.2020 ♥️
‹‹ 1539 1540 1541 1542 1543 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pomagając szczęściu, czyli jak szybko zajść  w ciążę

Czy jest coś, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Co może pomóc? Optymalny czas współżycia, „akrobacje łóżkowe” czy zdrowa dieta? Przeczytaj na co warto zwrócić uwagę starając się o dziecko, jakie są sposoby na zwiększenie szans na zajście w ciążę, a co najlepiej odłożyć na bok i skupić myśli na czymś innym.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego