X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 12 listopada 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother Ty już działasz a u mnie 13 dc i ani kropli plodnego śluzu, znowu chyba mi się coś pieprzy :/ ale nic czekam dalej bo co mi zostało. Poza tym zrobiłam prolaktyne i wyszła w normie więc skąd to mleko w cyckach?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Mother Ty już działasz a u mnie 13 dc i ani kropli plodnego śluzu, znowu chyba mi się coś pieprzy :/ ale nic czekam dalej bo co mi zostało. Poza tym zrobiłam prolaktyne i wyszła w normie więc skąd to mleko w cyckach?

    Taka twoja uroda. Ja tez mialam a prolaktyna byla ok.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 12 listopada 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Mother Ty już działasz a u mnie 13 dc i ani kropli plodnego śluzu, znowu chyba mi się coś pieprzy :/ ale nic czekam dalej bo co mi zostało. Poza tym zrobiłam prolaktyne i wyszła w normie więc skąd to mleko w cyckach?
    Ja mam dziś 11 DC i było ❤️, szybciej robiliśmy tylko 9 DC i mam wrażenie, że to już po płodnych będzie. Dziwnie szybko z kolei. No, ale jeszcze że dwa razy może w razie w zadziałamy.
    Miśkowa, może lada dzień będzie u Ciebie owulka. Serduchujcie :)

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 12 listopada 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzizas co za dzień dzisiaj miałam 🤦🏼‍♀️
    Wy tez takie zmęczone?? Ja to po ścianach łaziłam. W końcu miałam spokojna noc, bo od kilku dni męczył mnie taki katar, ze nie mogłam spać! A to wszystko za sprawa cudownego specyfiku, który odkryłam Sinulan express forte! Dziewczyny zapiszcie sobie gdzieś, bo naprawdę pierwszy spray do nosa u mnie, który coś zdziałał! Bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących.
    No ale wracając do tematu :P mimo słodkiej nocy musiałam wcześniej wstać, bo znowu kontrola w szpitalu i calyyy dzień na rzęsach! W dodatku mąż drugie zmiany, wiec całe popołudnie z syneczkiem w domu, deszcz pada wiec trzeba kombinować... No ale moje dziecko nie potrafi się niczym zabawić (za wyjątkiem scenek odgrywanych podczas wszelakich możliwych wypadków 🙈 przy użyciu wszystkich służb specjalnych) dłużej niż 2 min! Myślałam ze szału dziś dostanę, wasze dzieciaki tez tak miały? Rozkładam memory, bo woła - pierwsze odkrywane pola - on chce domino, mówię Ok, biorę domino, on chce autka, noooo myślałam ze mnie coś rozerwie 🤯 na szczęście już śpi i mogę sobie odpocząć 🥴

    Iza widzę, ze Twoja córcia tez dała w kość z samego rana ;) a co to dopiero będzie jak będą mieć po 16 lat 😵😵😵

    a5e703bbfa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam ciężki dzien. Poranek juz znacie. Wczoraj więcej zrobilam to w nocy spac nie moglam, pobudka rano zeby corke do szkoły, później wymylam lodówkę, potem obiad i tu klops bo gaz w butli sie skonczyl, miedzyczasie dopadla mnie słabość, chyba cukier mi musiał spasc bo zrobilo mi się slabo, oblaly mnie poty i rece zaczely się trzasc, po obiedzie zrobilo mi sie zle na zoladku, z reszta coraz częściej mi źle az na wymioty, córka chciala sie bawic, mi zle i zimno wiec gralysmy w karty w lozku dopoki mąż nie wrocil. Dokucza mi szereg dolegliwości ciazowych, tylko ze dzis to szczegolnie. A jsk poszlam z corka do lazienki teraz wieczorem to az mi słabo sie zrobilo. Teraz leze i nie mam sily nawet zębów umyc. A wczoraj mialam taki dobry dzien.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza myślisz że tak poprostu... Karmić skończyłam w styczniu a mleko (chyba) zauważyłam we wrześniu.

    Mother ja mam późno owu i chyba poczekam z seksami do śluzu bo ja to raczej z tych o niskim temperamencie, i ostatnio ciągle jestem zmęczona więc marze tylko o tym żeby się wyspać :D

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Iza myślisz że tak poprostu... Karmić skończyłam w styczniu a mleko (chyba) zauważyłam we wrześniu.

    Mother ja mam późno owu i chyba poczekam z seksami do śluzu bo ja to raczej z tych o niskim temperamencie, i ostatnio ciągle jestem zmęczona więc marze tylko o tym żeby się wyspać :D

    Mi po karmieniu nigdy nie zniknęła wydzielina z piersi. Bylam z tym u niejednego lekarza, robilam badania, usg i kazdy mowil ze jest ok. Nawet w klinice niepłodności tak powiedzieli.

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evs zapisałam sobie bo może będzie potrzeba kupienia choć oby nie 🙂
    Ja tez tak mam ze jeden dzień jest super a drugi nie mogę się podnieść. Najgorzej jest rano się rozchodzić ... 🤣
    Coraz czesciej myśle o tym ze niedługo będę miała synka w ramionach i muszę Wam powiedzieć ze jestem ... PRZERAŻONA 🙉

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 listopada 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evs z nieba mi spadlas ! 3 tydzień męczę się z katarem... Faktycznie można brać w ciąży a lekarz mi mówiła,że żadnych kropli nie ma wrrr

    Ja dziś z synem poczulam klimat swiateczny i lepilismy balwanki z modeliny przy świątecznych piosenkach... 🤦😂

    No dziewczyny to się zwolnią niedługo brzuchy 😁

    evs6 lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX ja jestem przerazona porodem.

    A tymczasem nie spie bo uaktywnil sie syndrom niespokojnych nog. Juz sama nie wiem jak sie położyc i co z nimi zrobic.

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 13 listopada 2019, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Ja mam dziś 11 DC i było ❤️, szybciej robiliśmy tylko 9 DC i mam wrażenie, że to już po płodnych będzie. Dziwnie szybko z kolei. No, ale jeszcze że dwa razy może w razie w zadziałamy.
    Miśkowa, może lada dzień będzie u Ciebie owulka. Serduchujcie :)
    U mnie w tej ciąży też jak nigdy przedtem owu była sporo wcześniej i dobrze że wcześniej zaczęliśmy z ❤ bo byśmy przegapili 🙈😉

    mother84 lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 13 listopada 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja tez 🙈🙄strasznie się boje zwłaszcza ze mam traumę po pierwszym...
    Adele super spędzony czas z synkiem, my chyba niedługo bierzemy się za pisanie listu do świetego Mikołaja 🙂

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 13 listopada 2019, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1805 wrote:
    U mnie w tej ciąży też jak nigdy przedtem owu była sporo wcześniej i dobrze że wcześniej zaczęliśmy z ❤ bo byśmy przegapili 🙈😉


    U mnie w tej ciąży tak samo także mother ✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 08:06

    mother84 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 13 listopada 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wczoraj były 💓. I raczej tyle na płodne 😂 M w pracy codziennie teraz do Nd, wraca po 24 także czekać nie będę. Mother kciuki za Was ✊
    Jejku jak mi się marzy wolne. Taki tydzień luzu by się przydał.
    Czekać muszę do grudnia bo mam urlop na czas między świętami to sobie posiedzę 9 dni w domku. Chociaż tyle. Choróbska nas omijają szerokim łukiem w tym roku. Mam umowę ale na czas określony nadal. Po dwoch latach pracy być może dostanę aneks na nieokreślony ✌️

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja to w sumie nie wiem kiedy owu byla. Zawsze byla pozniej bo ok.18dc a wtedy mialam wrazenie ze 12dc jest juz po i wsciekla chodzilam ze przegapilismy. Ale skoro termin z om i z usg to tylko 1 dzien roznicy to gdzies po drodze miedzy 12 a 18 byla.

    Dzis moze bedzie lepiej. Corka oddelegowana do szkoly bez problemu, ja po prysznicu, miedzyczasie jak corke szykowalam to oproznilam zmywarke, suszarki z prania i sniadanie zjadlam. Ale chyba musze przejsc na diete tzn. jak zjadlam bulke z maslem to bylo ok, jak troszke pozniej dojadlam kanapka z szynka od razu mi niedobrze a szyna swieza i z gornej polki.

    A poród-no coz nieuniknione teraz. Abym tylko miala sile wydusic dziecko. Ale ja jeszcze przenosze tą ciążę. Nawet pol skurczu do tej pory nie mialam tylko miewam bole okresowe. Chyba ze zacznie sie nagle.

  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 13 listopada 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja tez nie miałam wcześniej żadnych skurczy, zaczęło się 3 dni przed terminem ;)
    Będzie dobrze, jakoś to dziecko i tak musi wyjść 😃

    A ja właśnie w drodze do fryzjera Lalala 💇🏼‍♀️

    a5e703bbfa.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 13 listopada 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evs6 zapisałam sobie ten specyfik na katar :)
    Ja do tej pory jeszcze się nie wyleczyłam do końca, ale w tym tygodniu muszę być w pracy i nie ma opcji na żadną przerwę.
    Hugo gratuluję umowy, szkoda, że jeszcze nie na stałe, ale zawsze coś ;) przynajmniej masz spokojną głowę teraz. Co do zmęczenia to bardzo Cię rozumiem, też nie mam na nic siły i naprawdę potrzebuję wolnego. Najbliższy zaplanowany urlop mam pomiędzy świętami a sylwestrem. Jednak w przyszłym tyg chce z dwa dni wolnego przed urodzinami synka, żeby poogarniać trochę.
    Miśkowa my też raczej z tych co "oszczędzają" siły na płodne haha. Potem to i chęci i energii brak. Także ja zwykle mam co dwa dni maraton w okresie płodnych i tyle ;) za długo już się staram, żeby spontanicznie mieć chęć np.pod koniec cyklu 😂
    Adele szybko poczułaś klimat świąt :)
    Adelax u nas wczoraj synek napisał list do Mikołaja :) to takie słodkie, że jeszcze w niego wierzy :)
    Iza fajnie, że dziś córka bez problemu poszła do szkoły. Najwidoczniej wczoraj miała gorszy dzień.
    Evs6 co robisz u fryzjera? Jakaś duża zmiana?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 09:51

    Iza34 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 13 listopada 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na stałe może dostanę w maju jak coś. Do końca roku będą nas przenosić także zobaczę czy mi będzie pasowała nowa lokalizacja w ogóle.. U mnie owu dziś chyba bo 12 dc. Wczoraj już nerwa miałam mega. Na jakieś usg muszę iść bo dawno nie byłam 😂 czy tam wszytsko ok 👌 badań też dawno nie robiłam to kasy więcej w portfelu 😂 drogie te starania ogólnie były Hahha

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 13 listopada 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka moja koleżanka tak miała i też niby prolaktyną ok. Ona później badała wszystkie hormony i coś jej wyszło, nie poetami dokładnie, ale co najważniejsze okazało się że nie ma owulacji i musiała mieć stymulację. Może monitoring warto zrobić?

    Ja wczoraj miałam plamienia z zywa krwią, ale wzięłam dupka i jest ok.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 13 listopada 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia o kurcze dobrze,że przeszlo po dupku a kiedy masz lekarza ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
‹‹ 1621 1622 1623 1624 1625 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ