X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też tak było albo jakiś pierd albo ruchy jelit. Tak samo po kp podobno nie trzeba odbijać, a Wiki tego potrzebowała. Musisz obserwować swoje dziecko bo każde jest inne. Ale smoczka bym nie zmieniała bo mogą być problemy z brzuszkiem.

    Calanthe witaj i oby tym razem szybciej się udało ;)

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 11:03

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 11:03

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Ja bym dalej upatrywała winy napięciu mięśniowym. Ten fizjo sprawdzał napięcie w obrębie jamy ustnej? Wędzidełka sprawdzone?

    Wedzidelko sprawdzala. Zastanawiam sie jeszcze nad wizyta u neurologa bo dzis przyjmuje.

    Co do wiekszego smoczka to mam obawy bo i przy tym potrafi sie zakrztusic. Tak wiec narazie sie wstrzymuje mimo ze mam w domu wiekszy. Na odbicie czasami biore w trakcie jedzenia, czasami pomaga, czasami nie. Probkem z butla mam od jakis 2 dni i to nie przy kazdym karmieniu. Obserwuje i mysle co sie dzieje.

    Mialam wczoraj sprzeczke z mężem, i to juz druga w tym tygodniu 😳. On chyba nie wiedzial co mowi mowiac ze czas wrocic do rzeczywistosci bo to tyczylo i mnie. Owszem on musi wrocic, ja mam tą rzeczywistosc teraz inna i to jest teraz wazniejsze. Ale fakt faktem musze sie zorganizować i wozic corke do szkoły.

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj calanthe i powodzenia! Mój tez brał fertilman i nie zdążył wziac całego opakowania i sie udało ale to tez mogły inne czynniki zadziałać chyba nigdy się nie dowiem jakie, u nas było 3 lata staran urodziłam dokładnie miesiąc temu w swieta ☺️

    Iza u mnie jest nadal to szarpanie piersi i tez za rada zaczęłam przerywać karmienie odbijać i zmieniać piers ale niestety nie pomaga .. chyba muszę to przetrwać ale przez to nocki i poranki mam fatalne. Iza czy Twoja Ola jak miała 3-4 tyg to miała codzienne drzemki dłuższe niż pół godz? U nas się zdarza ale bardzo rzadko. Tak naprawdę to tylko na spacerze. A do godz 14 moje dziecko jest praktycznie nieodkladalne

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bujam cały czas na rękach ale kołysze w bujaczku ..i nie mogę nawet na chwile odejsc chhba ze usnie na 15 min albo usnie i chociażby panel zaskrzypi jak chce wyjść to już płacz 😱 oPanie 🙉

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calanthe u mnie starania o drugie trwały 3,5 roku a przyczyna niepowodzeń nieznana ✌️

    Adelax kurcze może z czasem będzie lepiej z tym spaniem i odkładaniem..bo można się zajechać.. 🤦

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele liczę na to ☺️ No jest mi ciezko nie powiem 😬🙈

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    calanthe u mnie starania o drugie trwały 3,5 roku a przyczyna niepowodzeń nieznana ✌️

    Adelax kurcze może z czasem będzie lepiej z tym spaniem i odkładaniem..bo można się zajechać.. 🤦

    Nie chce straszyc ale u nas z czasem jest tylko gorzej z tym spaniem. A najgorsze ze jest śpiąca i zmeczona i zamiast zasnac to placze i sie jeszcze bardziej nakreca mimo naszych wielu zabiegów wyciszenia jej. Teraz ma dzemki po 10-15 min., przez pierwsze 2 tyg. jadla i spala, pozniej byly dluzsze przerwy na aktywnosc ale tez ladnie spala nawet po 1,5 godz. a teraz jakiś koszmar. Najgorsze sa poppludnia i wieczory, a na noc klade ja juz spiaca do lozka i ktos musi sie z nia polozyc co tez nie gwarantuje sukcesu. Siku nie mam jak wyjsc w dzien, byle szelest i juz nie spi, co starszej obiecam ze do niej pojde to mloda juz nie spi i placze bo niedosypia. Juz nie mam pomyslu jak ja bujać, nosic, lulac. Ja predzej zasne na stojaco z dzieckie na reku niż ona.

  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a macie chusty? Ja jeszcze młodego nie motalam, ale przy starszaku korzystałam i polecam spróbować ;)
    U nas tez jest różnie... tylko, ze ja już się nie spinam tak jak przy pierwszym, zreszta mam 3 latka w domu wiec siła rzeczy się nie rozdwoje 🙃
    A dzisiaj w nocy miałam pobudkę o 23, o 1:30, a później chyba dopiero o 6, albo mam dziurę i nie pamietam czy było jakieś karmienie pomiędzy 🙈 starszak tez przychodzi do mnie spać i mąż już wyemigrował :/ za małe łóżko na nasza 4 😂

    a5e703bbfa.png
  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze zapomniałam Wam napisać, ze moja przychodnia to jakiś żart jutro dopiero idziemy na 1 wizytę... byłam wcześniej już 2x po zarejestrowaniu i za każdym razem odsyłali, a bo to lekarza nie ma albo, ze wpisali nas jak były dzieci chore 🙈 nie mam żadnego skierowania na usg i już pewnie nie będzie terminów na NFZ... porażka poprostu:/

    a5e703bbfa.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ja odwiedzam moja przyjaciółkę ma synka 3 miesiące i nie wiem czy jej się tak trafiło ale po miesiącu jakoś mały juz spokojnie sobie w bujaczku lezy a ona może sobie robić co ma do zrobienia.. teraz byłam u niej 3h i on też spokojny na macie w bujaczku heh .. raz go nakarmiła chwilę i dalej spokój ale to chyba wyjątki 😛 najgorzej,że się tak napatrze a ciekawe jakie piekło ja będę miała 😅✌️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 13:55

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 11:03

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie zeby nie bylo ze jest kompletnie beznadziejnie to napisze jeszcze ze takue 1,5 godz.spanie w dzien tez sie zdaza, w nocy jest ladnie (odpukac w niemalowane) mimo pobudek co 3 godz. a jak ja bym juz sie nie kladla spac po ostatnim karmieniu miedzy 5 a 6 to wsztstko na czas bym miala zrobione, rano sobie przysypia dosc dlugo i nawet jak mocno sie kreci (podejrzewam ze to wina ruchu jelit) to spi. Tylko w dzień źle, maz cale dnie w robocie, dzis bylam w potrzrbie i jak tylko wrocil na obiad to ja mu wcisnelam Ole, no co zrobie. Trzeba jakos. Tylko zmeczenie daje mi w kosc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calanthe wrote:
    AdelaX piękny prezent świąteczny. Co prawda moja nie na same święta, ale urodziła się 15 grudnia.

    Evs nie zazdroszczę przychodni. W większości tak chyba jest. Tutaj też sytuacja wygląda podobnie, no ale czego się po NFZ spodziewać. Najlepiej jakby wszędzie człowiek tylko prywatnie chodził.
    Jeśli chodzi o chustę, ja dostałam elastyczną i była beznadziejna. Jakoś nie potrafiłam sobie poradzić. Gdzieś zawsze coś uciekło i nie było ponaciągane jak trzeba. A z tkaną nie miałam styczności w ogóle i stanęło na tym, że zostało noszenie na rękach, a na szybkie wyjścia wózek.

    Adele27 widzę, że masz już synka i drugi w drodze, ponoć mówią, że drugie jest przeciwieństwem pierwszego. Pierwszy spokojny czy dawał popalić?

    Nie prawda. Mała jest kopia statszej 🤦‍♀️.

    A co do przychodni to u mnie tez beznadziejnie. Pani dr potrafi skonczyc prace i wyjść z gabibetu mimo ze w poczekalni są mali pacjenci. Sami bylismy swiadkami az poloznej sie pozalilam, to nie mogla uwierzyc. A powiedziałam bo trzyma sztame z rodzinna-wlascicielka przychodni a pediatra to swiezy narybek.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A coś mówią o trzecim? Kurde mnie druga córka tak rozpiescila naprawdę mogłam zrobić wszystko. Dom wysprzątany, obiad zrobiony, ja zadbana, wyspana bo ona totalny śpioch. To teraz dostanę w dupę pewnie :(

    Evs no z tymi przychodniami to są jaja. Ja mojej też tak nie lubię. Chodzę tylko na szczepienia a tak do lux medu jeżdżę z dziećmi. Ale dodzwonić się tak graniczy z cudem. I wiecznie miejsc nie ma :/

    Calanthe ja o drugie prawie rok się starałam, a trzecie samo się pojawiło i zrobiło nam niespodziankę🙈🙊🙉

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie syn dawał w kość ostro...😅

    Ja na swoją przychodnie w sumie nie narzekam. Dodzwonic się można zawsze przeważnie na ten sam dzień zapisują no chyba że jest mega dużo chorych dzieci to raz się zdarzyło,że zapisali na nast dzień. Szczepienia też fajnie przebiegają szybko i sprawnie. Tyle,że trzeba się z chorym dzieckiem w kolejce naczekac czasem te 1-2h ale to jak wszędzie...

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evs ja przy drugiej używałam chust. I polecam dla dzieci wymagających . Mi ratowała życie. Tera sporadycznie tez małą zamotam .

    evs6 lubi tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe witaj w naszych skromnych progach 😊 powodzenia w staraniach 😊

    calanthe lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother u ciebie dalej ten śluz płodny jest?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 19:11

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
‹‹ 1754 1755 1756 1757 1758 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ