X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2020, 02:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX dzis mi pierwszy raz tak sie przekrecila i nie wiem jak to zrobila bo nakrecilam karuzele i poszlam do kuchni jesc starszej naszykowac. Przychodze a ta lezy odwrotnie, a jaka zadowolona.
    Starsza miala AZS, po przejsciu na nutramigen bylo juz ok. Ale tez kapalismy w krochmalu ale to chyba dlatego ze miala wiecznie odparzona dupke, jakbym nie pielegnowala tak zawsze czerwona.

    Ola cos mi ostatnio malo je. Teraz wciagnela sluszna porcje ale w dzien tragedia. Ostatnio nawet 600ml nie zje na dobe. Ale na chrupki kukurydziane rzuca sie jak dzik na zoledzie, ograniczam jej, dzis pozwolilam na 4 szt.

    A, dzis konczy pol roczku. Kiedy to zlecialo?

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 29 maja 2020, 02:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calanthe super,że wszystko z maluszkiem dobrze! ☺️❤️

    Adelax mój starszy syn miał duża ciemieniuche i do tego pełno włosów.. ona nie schodzi jakoś bardzo ciężko trzeba tylko bardzo mocno natluscic i wyczesać szczotka pamietam ile się z tym nameczylam 😅 i syn nic się nie drapał. Ignaś też miał ale bardzo mało natluscilam linomagiem i pięknie zeszło odrazu że szczotką.

    Ja wizytę miałam co 4tyg dopiero w 9 miesiącu co 3tyg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2020, 02:43

    calanthe lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 29 maja 2020, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny tak czytam i czytałam już wczoraj i nic nie mogłam napisać. Ale dziś piszę.

    No Iza mój miał chyba właśnie 5 miesięcy jak zaczał sie przewracać z pleców na brzuszek i odwrotnie. A jak mial 7 miesięcy to zaczął raczkować

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 29 maja 2020, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    AdelaX dzis mi pierwszy raz tak sie przekrecila i nie wiem jak to zrobila bo nakrecilam karuzele i poszlam do kuchni jesc starszej naszykowac. Przychodze a ta lezy odwrotnie, a jaka zadowolona.
    Starsza miala AZS, po przejsciu na nutramigen bylo juz ok. Ale tez kapalismy w krochmalu ale to chyba dlatego ze miala wiecznie odparzona dupke, jakbym nie pielegnowala tak zawsze czerwona.

    Ola cos mi ostatnio malo je. Teraz wciagnela sluszna porcje ale w dzien tragedia. Ostatnio nawet 600ml nie zje na dobe. Ale na chrupki kukurydziane rzuca sie jak dzik na zoledzie, ograniczam jej, dzis pozwolilam na 4 szt.

    A, dzis konczy pol roczku. Kiedy to zlecialo?
    Moja też już tak potrafi tylko nie pełny obrót jak Twoja tylko o połowę mniej(90°), już ze 2tygodnie tak robi. A co do obrotów to od tygodnia potrafi narazie tylko na bok się ułożyć i tak sobie leży, ale za to bardzo nie lubi na brzuchu - tylko chwilę i zaraz marudzi, krzyczy i płacze, do tego buzia do podłogi dupka w górę i nóżki podkula i się siluje. Pewnie jeszcze jakby przód podniosła to by się przesuwala do przodu 😂

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 29 maja 2020, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia mój od małego, w sumie od urodzenia był "zmuszany" na brzuszek i w końcu polubił aż miał etap ze spanie tylko na brzuszku było. Też tak podnosił dupke do góry aż w koncu tak sie zaczął poruszać. Później podniósł górę i bujał się na kolankach aż w końcu ruszył na 4 i do tej pory na 4 chodzi :) a na nogi bardzo szybko w łózeczku zacząl sie podnosić. Aż się martwiłam bo nie chciał siadać a wstawał

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 29 maja 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodazdw92 wrote:
    Kasia mój od małego, w sumie od urodzenia był "zmuszany" na brzuszek i w końcu polubił aż miał etap ze spanie tylko na brzuszku było. Też tak podnosił dupke do góry aż w koncu tak sie zaczął poruszać. Później podniósł górę i bujał się na kolankach aż w końcu ruszył na 4 i do tej pory na 4 chodzi :) a na nogi bardzo szybko w łózeczku zacząl sie podnosić. Aż się martwiłam bo nie chciał siadać a wstawał
    No moja niestety bardzo nie lubi na brzuszku, w ogóle to dopiero z miesiąc temu zaczęła się podnosić na raczkach, już nawet pytałam fizjoterapeute, ale powiedział że spokojnie do końca 4m-ca powinna no i zaraz zaczęła. Ale ogólnie to chce siadać i inne akrobacje robi więc już się nie boję🙂

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 29 maja 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2020, 16:53

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • justyna18 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 29 maja 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kobietki, co myślicie o moim wykresie, temperatury nie są za niskie na ewentualną ciąże? doradzcie proszę 🤔

    8c59f63bc4aa3785cc5327fc9a901af5.png

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 29 maja 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele u mojego starszaka to ja nie wiedziałam co to ciemieniucha bo po prostu jej nie miał a u Tymonka już wszystkiego probowalam wyczesywalam po natłuszczeniu różnymi olejami specyfikami ale coś mi nie pasowało bo zaczął się strasznie drapać po główce, do krwi nawet i jak tylko się w nocy budził to rączka szła do gory i się drapał. Wiec to tez by wyjaśniało te częste pobudki a niekoniecznie zęby
    Zobaczymy ten krochmal i szampon mustella a jak coś to już zrobiłam listę kolejnych. Z ciała mu dość sporo zeszło po robionej maści na recepte i zaczęłam teraz nią główkę smarować bo na główkę wcześniej to w zasadzie tylko specyfiki na ciemieniuche używałam. Teraz zaczne tez natłuszczać emolientami.
    Do tego dużo włosków mu wypadło nie ma tak duzo jak po urodzeniu

    Iza nie martw się tym chwilowym brakiem apetytu, może Oleńka tylko tyle póki co potrzebuje. Mój jak łapie cycka to 3 min tylko ciągnie ale tak co 1,5-2 h

    Wczoraj wyszłam do kosmetyczki i zostawiłam dzieci u siostry. Nie było mnie godzinę. Mały tak płakał ze aż się zanosił szlochał. Już kiedyś tak płakał u siostry ale potem była znaczna poprawa myślałam ze już jest ok. Ale już doszłam do tego dlaczego aż tak płakał .. bo nie byliśmy u nas w domu tylko u niej... nie dość ze ktoś inny to inne mieszkanie, a przypomniało mi się ze raz co z nim została to wlasnie było u nas i wtedy był wesoły... takie miałam wyrzuty sumienia ze aż tak płakał, usnal potem z tego płaczu wtulony w moja chustę ❤️

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 29 maja 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Adele u mojego starszaka to ja nie wiedziałam co to ciemieniucha bo po prostu jej nie miał a u Tymonka już wszystkiego probowalam wyczesywalam po natłuszczeniu różnymi olejami specyfikami ale coś mi nie pasowało bo zaczął się strasznie drapać po główce, do krwi nawet i jak tylko się w nocy budził to rączka szła do gory i się drapał. Wiec to tez by wyjaśniało te częste pobudki a niekoniecznie zęby
    Zobaczymy ten krochmal i szampon mustella a jak coś to już zrobiłam listę kolejnych. Z ciała mu dość sporo zeszło po robionej maści na recepte i zaczęłam teraz nią główkę smarować bo na główkę wcześniej to w zasadzie tylko specyfiki na ciemieniuche używałam. Teraz zaczne tez natłuszczać emolientami.
    Do tego dużo włosków mu wypadło nie ma tak duzo jak po urodzeniu

    Iza nie martw się tym chwilowym brakiem apetytu, może Oleńka tylko tyle póki co potrzebuje. Mój jak łapie cycka to 3 min tylko ciągnie ale tak co 1,5-2 h

    Wczoraj wyszłam do kosmetyczki i zostawiłam dzieci u siostry. Nie było mnie godzinę. Mały tak płakał ze aż się zanosił szlochał. Już kiedyś tak płakał u siostry ale potem była znaczna poprawa myślałam ze już jest ok. Ale już doszłam do tego dlaczego aż tak płakał .. bo nie byliśmy u nas w domu tylko u niej... nie dość ze ktoś inny to inne mieszkanie, a przypomniało mi się ze raz co z nim została to wlasnie było u nas i wtedy był wesoły... takie miałam wyrzuty sumienia ze aż tak płakał, usnal potem z tego płaczu wtulony w moja chustę ❤️
    To U nas była identyczna sytuacja jak pojechaliśmy ze średnim na odklejenie napletka. Też zostawiłam małą U siostry(wcześniej przyjechała do mnie któregoś dnia żeby sprawdzić jak na nią zareaguje😉) tylko że nas nie było ok.2,5h bo w jedną stronę do lekarza 30km. I też tak jej bardzo płakała że aż mi się serce krajalo jak słyszałam w telefonie bo aż 3razy do mnie dzwoniła że nie może jej uspokoić, ale później włączyła jej suszarkę i jakoś zasnela. Ale siostrzenice(8 i 5 lat) stwierdzily, że - "mamo to może niech ciocia już nie przywozi tej dzidzi bo ona tak płacze cały czas"😂 ale w sumie tego płaczu było jakieś pół godziny, tylko że siostra też się nieźle umeczyla i spocila😂 i też stwierdziła że następny raz to może już za rok jak będzie już wszystko jadła itp.😂😂

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 29 maja 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa dobre to, ja jeszcze chyba tak nie miałam😁 Ale starszy też potrafi tylko na szczęście w gronie rodziny takie różne wyskoki, a przed wczoraj robimy zadanie z przedszkola - czym zajmują się Twoi rodzice itp., a on : gotowaniem, uczeniem, opiekowaniem się dziećmi i..
    ....(zastanawia się)a i jeszcze jedzeniem chipsów bo mój tatuś jest gruby i lubi jeść chipsy i pić kokole😁dobrze że to nie w szkole bo by Pani sobie pomyślała🙈😁
    No i żeby nie było to mąż nie jest jakimś grubasem tylko ma duży brzuch(nie od piwa bo nigdy nie pił) i chipsy owszem jemy, ale z raz na 2m-ce 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2020, 10:43

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 29 maja 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1805 wrote:
    To U nas była identyczna sytuacja jak pojechaliśmy ze średnim na odklejenie napletka. Też zostawiłam małą U siostry(wcześniej przyjechała do mnie któregoś dnia żeby sprawdzić jak na nią zareaguje😉) tylko że nas nie było ok.2,5h bo w jedną stronę do lekarza 30km. I też tak jej bardzo płakała że aż mi się serce krajalo jak słyszałam w telefonie bo aż 3razy do mnie dzwoniła że nie może jej uspokoić, ale później włączyła jej suszarkę i jakoś zasnela. Ale siostrzenice(8 i 5 lat) stwierdzily, że - "mamo to może niech ciocia już nie przywozi tej dzidzi bo ona tak płacze cały czas"😂 ale w sumie tego płaczu było jakieś pół godziny, tylko że siostra też się nieźle umeczyla i spocila😂 i też stwierdziła że następny raz to może już za rok jak będzie już wszystko jadła itp.😂😂

    No myśle ze moja siostra już długo nie zostanie z małym 😂 a ja pod koniec czerwca mam fryzjera 😅

    Kasia usmialam się Z Twojego syna 😄 dzieciaki to jednak są komiczne

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalej brak @ no oszaleje

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX martwie sie bo sniadania moglaby wogole nie jesc. Np.dzisiaj zjadla przed 2 w nocy i dalam jesc przed 8 (tak wstalysmy) to wyciągla tylko 90ml. Co to jest na 6h niejedzenia? Rozumiem ze nie chce co 3 godz. jesc. To rozszerzanie diety tylko miesza, pediatra kazala zeby bylo wiecej kalorii a jest coraz mniej. Ja po 3 woreczki mleka mroze na dobe bo Ola malo je a mi nadal przyzwpite ilosci się utrzymuja.

  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 29 maja 2020, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2020, 16:53

    justyna18 lubi tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 29 maja 2020, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza a jak inne rzeczy oprócz mleczka? Zjada ladnie?

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calanthe wrote:
    Na razie ciężko cokolwiek powiedzieć, z temperaturą różnie bywa 🤷

    Sinugma robiłaś test dla pewności? W ogóle jak długie masz cykle?

    Zwykle 28 dni, ale teraz owulacja była przesunięta. Nie mam testu w domu, a jak skończę pracę to apteki zamknięte 😅
    A temperatura szaleje, chyba ze grypa mnie bierze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Iza a jak inne rzeczy oprócz mleczka? Zjada ladnie?

    Dostaje mleczko i raz na dzien zupke warzywna taka porcje do 100g-ziemniak z marchewka lub innym warzywem, jadla tez groszek i dynie, dostaje tez 2-4 chrupki kukurydziane. Byly dni ze jadla po 800ml mleka poza zupka, ostatnio nie dobija do 600ml. Nawet teraz karmienie na spiocha nie zdaje egzaminu.

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 29 maja 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza obserwuj i zobaczysz, może wprowadź jakieś nowe rzeczy a wagowo myślisz ze ok? Ja nawet nie wiem ile mój wazy w połowie czerwca może sie zdecyduje na szczepienie bo na razie jakoś tak się boje ale na niedożywionego mój nie wyglada 😅

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 29 maja 2020, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Iza obserwuj i zobaczysz, może wprowadź jakieś nowe rzeczy a wagowo myślisz ze ok? Ja nawet nie wiem ile mój wazy w połowie czerwca może sie zdecyduje na szczepienie bo na razie jakoś tak się boje ale na niedożywionego mój nie wyglada 😅
    A do nas dzisiaj zadzwonili i w poniedziałek na 9:00 jadę do szczepienia z malutką i tym starszym synem-5latek.

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
‹‹ 1983 1984 1985 1986 1987 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ