X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi bo podobno do 6 mies. niektore dzieci nie mają wystarczajaco czegos tylko nie wiem czego zeby przetrawic enzymy i stąd bole brzuszka i "alergie" na mleko. Ale ci napisalam maslo maslane, bez ladu o skladu.
    Moja starsza corka byla na nutramigenie do 2,5 lat. Jajko np.weszlo dopiero po 14 m.ż.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2020, 19:14

  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 29 maja 2020, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie wypowiem bo mój na mleko nie miał alergi i teraz tez je wszystko i nic mu nie jest. Wczoraj nawet pieczarkową jadł i kompletnie nic. Wesołe normalne dziecko :)

    Ale on to jest agent. Dopiero co u niego bylam zeby spakowac ubranka bo do babci jedziemy na weekend i spał normalnie tzn. z głową na poduszce i przykryty kołderką (tylko stópka jedna wystawała spod kołdry) a po chwili wchodze po chusteczki nawilżane i zobaczcie jak spał

    59b57d1e695b.jpg

    Aż się cofnęłam po telefon żeby zdjęcie zrobić zanim go przełożyłam

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2020, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda to agent z Kacperka.

    Ja teraz z godzine swoja nosilam zanim zasnela tak ze moglam ja odłożyć. No nie ma komu pomoc wieczorami a dziś ta glowa mnie tak masakrycznie boli, dzis to wyczyn bylo nosic dziecko. Takie mam ostatnio wieczory, tak musze sie nanosic Ole bo nie potrafi zlapac glebokiego snu.

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 29 maja 2020, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Boisz się korona? My juz bylismy 4 razy w przychodniach z Ola. Wiem ze ryzykujemy ale co poradzic jak trzeba.

    Na apetyt Ola dostala żelazo, niby powinno byc po nim lepiej. Narazie bierze 3 dzien. Wiecej nie ma sensu chodzic do tej pediatry, badania zrobilismy i wyszly dobrze, diete rozszerzamy. Jak pojde i powiem ze jeszcze gorzej z jedzeniem to jeszcze do szpitala nas wysle bo ta pani dr taka jest.

    Jeny, łeb mi pęka, skronie pulsuja, szczeka aż boli. I nie na darmo nos mnie swedzial 😤.

    Nie to ze boje się korona tylko jakoś tak odwlekam, dzieci mogą przechodzić to bezobjawowo jak my wszyscy wiec tego się boje ale raczej w czerwcu już wybiorę się na szczepienie.

    Pola moja to zbyt douczona i zaczytana, nie można wejsc w żadna dyskusje bo nie jest za ciekawie wiec w ogóle staramy się nie poruszać tego tematu

    Oj Iza ból głowy współczuje jak się wyśpisz to będzie lepiej ☺️

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 30 maja 2020, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy też na szczepieniu ospa i 6w1, w końcu się udało po takim czasie chorowania.
    Jakiś wychodzę z założenia, że te wszystkie inne choroby są groźniejsze.

    Dzisiaj byliśmy już na placu zabaw. Posiedziałam z dziećmi aż dwie godz. Wiki to nie wiedziała jak się zachować taka była przejęta. Oczywiście kogo tylko spotkałam to wielkie oczy, że w ciąży i czy planowane no ręce opadają, albo że chłopak to mąż się w końcu doczekał ech.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX tej nocy spania nie będzie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 01:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Ewi bo podobno do 6 mies. niektore dzieci nie mają wystarczajaco czegos tylko nie wiem czego zeby przetrawic enzymy i stąd bole brzuszka i "alergie" na mleko. Ale ci napisalam maslo maslane, bez ladu o skladu.
    Moja starsza corka byla na nutramigenie do 2,5 lat. Jajko np.weszlo dopiero po 14 m.ż.

    Ostro 🥴 u mnie młody od 6msc już wszystko to co my. Ostro przyprawione z ziołami, czosnkiem, cebulą czy imbirem.

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 30 maja 2020, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia
    Ludzie to nie mają za grosz wyczucia 🤦 I oczywiście najważniejsze, żeby w końcu było chłopak czy dziewczynka. Mi już w drugiej ciąży życzyli dziewczynki, a jak mówiłam, że chłopak to "pocieszająco" stwierdzali, że "też fajnie we dwóch". Bo dla mnie najważniejsze była płeć 🤦 No ale nawet nie starałam się tłumaczyć, bo po co 🤷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 08:08

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 30 maja 2020, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola dokładnie, jakby parka była szczytem marzeń i wręcz jakimś obowiązkiem. Nie każdy wie jak ciężko jest zajść w ciążę, utrzymać ją itd.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 30 maja 2020, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    My byliśmy też na szczepieniu ospa i 6w1, w końcu się udało po takim czasie chorowania.
    Jakiś wychodzę z założenia, że te wszystkie inne choroby są groźniejsze.

    Dzisiaj byliśmy już na placu zabaw. Posiedziałam z dziećmi aż dwie godz. Wiki to nie wiedziała jak się zachować taka była przejęta. Oczywiście kogo tylko spotkałam to wielkie oczy, że w ciąży i czy planowane no ręce opadają, albo że chłopak to mąż się w końcu doczekał ech.
    To fajna macie pogodę? U nas leje głównie, na chwilę przestaje i zaś i tak w kółko . Następny tydzień też ma być taki. No ludzie to są.... Macie mała różnice więc pewnie dlatego 😋. Ale tak bywa... Jak się ma jedno to pytają kiedy następne a jak się ma dwójkę albo więcej i jest kolejna ciąża to albo patologia albo chcecie 500+.... No masakra...

    Dziewczyny jak jednorazowo pobolewal mnie rano brzuch, nie jakoś mocno ale jednak, to to jest normalne na tym etapie? Nie muszę się martwić? Poza tym wczoraj trochę śluzu mi wyszło, krzemowego, pewnie czop się tworzy

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 30 maja 2020, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl
    To normalne 🙂 Ja się cały czas czułam, jakbym miał dostać okres

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Pola dokładnie, jakby parka była szczytem marzeń i wręcz jakimś obowiązkiem. Nie każdy wie jak ciężko jest zajść w ciążę, utrzymać ją itd.

    U nas na zapyzialej wsi priorytetem jest syn. Jeszcze dobrze sie nie ogarnęlam po porodzie a tesciowa ze juz czas na chlopaka.

    Girl ja mialam tsk silne bole brzucha ze wylądowałam w szpitalu, spac nie moglam przez ten bol. Ale na szczescie wszystko było ok.
    Girl a ty skąd? U nas wczoraj wietrznie ale słonecznie. A dziś to nie wiem czy da rade wyjsc na spacer. Nie pada ale mocno zachmurzene i wieje. Ja mazowieckie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobitki powiedzcie czy wypada poprosic kogos na chrzestnego przez telefon?

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 30 maja 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    U nas na zapyzialej wsi priorytetem jest syn. Jeszcze dobrze sie nie ogarnęlam po porodzie a tesciowa ze juz czas na chlopaka.

    Girl ja mialam tsk silne bole brzucha ze wylądowałam w szpitalu, spac nie moglam przez ten bol. Ale na szczescie wszystko było ok.
    Girl a ty skąd? U nas wczoraj wietrznie ale słonecznie. A dziś to nie wiem czy da rade wyjsc na spacer. Nie pada ale mocno zachmurzene i wieje. Ja mazowieckie.
    A ja Podhale 😊

    QUOTE=Iza34]Kobitki powiedzcie czy wypada poprosic kogos na chrzestnego przez telefon?[/QUOTE]

    A daleko macie? Myślę że w obecnej sytuacji nie powinno być problemu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 08:35

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 30 maja 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    Girl
    To normalne 🙂 Ja się cały czas czułam, jakbym miał dostać okres
    Uff to dobrze. Pewnie macica rośnie powoli. Ponad tydzień do wizyty , przez tą pogodę wolniej leci ☹️.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 30 maja 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    A daleko macie? Myślę że w obecnej sytuacji nie powinno być problemu
    To że jesteś gdzieś z gór to bardzo łatwo poznać bo bardzo często używasz słowa "zaś"😉

    Girl25 lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1805 wrote:
    To że jesteś gdzieś z gór to bardzo łatwo poznać bo bardzo często używasz słowa "zaś"😉

    A ja na to nie zwrocilam uwagi.

    Girl25 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja bym w gory pojechala.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 30 maja 2020, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1805 wrote:
    To że jesteś gdzieś z gór to bardzo łatwo poznać bo bardzo często używasz słowa "zaś"😉
    mozliwe ;p i zamiast na "dwor" mowie "na pole" :D.

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 30 maja 2020, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl
    Też zwróciłam uwagę na "zaś" 😀 A "na pole"sama też mówię, bo jestem z Podkarpacia 😉

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
‹‹ 1985 1986 1987 1988 1989 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ