X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 3 lipca 2020, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia, gratulacje!! Wszystkiego dobrego :)

    aLunia lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 3 lipca 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda myślę że najwcześniej jutro wieczorem coś ma szansę się zadziać, bo teraz wróciłam z pracy i głowa mi pęka mimo leków, marzę żeby się położyć. A jutro też do pracy więc rano raczej nie...;) Ale było ♥️ wczoraj więc nie jest źle;)

    Mother to się nam cykle zsynchronizowały 😎

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 3 lipca 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax właśnie nie wiem kiedy zacząć rozszerzać czy po 4 czy czekać do 6 miesiaca. Sprzeczne te info są.. ale zacznę wtedy kiedy zobaczę że mały jest gotowy czyli że siedzi w miarę stabilnie z podparciem ( on już sie garnie do siadania ) no i jak dzioba będzie otwierac przy łyżeczce. To mój na prawdę dużo waży 😳 a wydaje mi się taki malutki 😅

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 3 lipca 2020, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele ja zaczęłam po trochu jak miał 5 miesięcy i bodajże tydzien. Ale tez widziałam ze jest gotowy.
    Mój w zasadzie tez jeszcze taki malutki 🙂
    U nas wciąż pampersy 3, ale jeszcze mam jedno opakowanie i zmieniam na 4 ki

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 3 lipca 2020, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother
    No to urlop Ci się przydał 😂😀 Teraz kciuki i proszę za 2 tygodnie pokazać piękne dwie kreseczki 😉

    Wiera
    A widzisz 🙂 Seksy wczoraj, to też nieźle! Jutro powtórka i też widzę 2 kreski za 2 tygodnie 😀

    Nadzieja
    O Tobie już nie wspomnę, bo to mamy umówione 😀

    nadzieja_86, mother84 lubią tę wiadomość

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 3 lipca 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza przede mna miśkowa sie rozpakuje bo ma chyba ciaze odrobinke starszą :)

    Alunia a jak kolejnego dnia z raną po cc? Boli? Jak pielegnacja? Co do karmienia to mnie poczatki baardzo bolaly i choc widze,ze sutki zrobily sie juz jak smoczki a wczoraj na usg piersi pani dr powiedziala,ze widzi ze mleczna fabryka ruszyla to boje sie znowu tego zasysania 😂

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 3 lipca 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny w końcu Was nadrobilam! Płodne na forum się zrobilyscie to teraz czekam na wysyp ciąż 😀 szczególnie po tych testach o których pisalyscie☺️

    Kasia, Alunia dzieciaczki przecudowne😍😍😍

    Iza sukienusia super, ja też mam po pierwszej córce i nie zamierzam kupować nowej. Co do cen truskawek to szkoda gadać... Tyle pracy a zysku zero:/

    Girl ja co chwilę miałam zapalenie układu moczowego albo grzybicę w pierwszej ciąży i za każdym razem antybiotyk ale wszystko jest ok u córki. Wiem że to nie to samo ale może trochę Cię uspokoi. To normalne po dlugich staraniach. Ja w pierwszej ciąży non stop miałam wizję poronienia czy pustego jaja plodowego.

    Przepraszam jeśli kogoś pominelam ale dziś ciężko u mnie z myśleniem. Cały dzień prawie poza domem bo uwaga... W końcu podpisaliśmy umowę kredytową i akt notarialny! Więc już oficjalnie mogę powiedzieć że mamy mieszkanie :) już nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy się urządzać :D

    A i koleżanka z którą byłam na spotkaniu przyznała mi się że też pół roku się starają, bardzo jej kibicuję bo ona uwielbia dzieci a swoje lata też już ma. Mam nadzieję że jej się szybko uda :)

    mother84, AdelaX, pola89, Kasia 1805, nadzieja_86, calanthe lubią tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 3 lipca 2020, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa to wznoszę toast za Wasze nowe mieszkanko! Niech Wam się dobrze mieszka 🍷😊

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 3 lipca 2020, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa moje gratulacje 🙂

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2020, 02:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1805 wrote:
    Dzięki, mama zbiera na skup🙂 mają kawałek, tyle żeby dali rady z tatem pozbierać. Przetworów nie robi bo nie lubi z truskawek, a tatowi te drobinki wchodzą pod protezę 😅 więc chyba najlepiej wychodzi ta grandarosa🤔

    W takim razie nie grandarosa tylko musza rozejrzec sie za taka odmina ktora daje tonaz, jest bardziej plenna. Grandarosa ma malo owocow. To juz rumba lepsza i lzej sie rwie, jeszcze jest marmolada ktora ma mase owocu ale my odeszlismy od tej odmiany bo jak byl wysyp to noe szlo tego rwac na biezaco, truskawka robila sie ciemna, drobna i rwala sie bez szypulki. Musza poczytac bo odmian jest multum.

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 4 lipca 2020, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa swój własny kat😘 Bardzo fajnie a jakie to mieszkanko opowiedz coś 😁

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 4 lipca 2020, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2020, 17:05

    mother84, Miśkowa lubią tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 lipca 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 😊 jakie plany macie na weekend?
    Ja czekam aż mąż wstanie po nocce i ruszamy do moich rodziców, jakiś grill, mały się wylata. Pogoda dopisuje tylko wiatr jakiś duży się zerwał. Rano mnie tak nawalał brzuch, że nie wiem czy to akurat owulka czy już po niej, w razie co jeszcze dziś wieczorem może ❤️ jak się uda
    Miśkowa właśnie napisz coś więcej bo Waszym nowym gniazdku 😁

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jestem dzisiaj jak snieta ryba. Nalatalam sie wczoraj w truskawkach bo ludzie nie chcieli rwac bo niby tam truskawek juz nie bylo to rwalam sama, po obiedzie pogonilam męża i urwalismy tam 31 lubianek. Dobrze ze po poludniu sie ochlodzilo bo do poludnia byla sauna w truskawkach. Wieczorem padlam a rano wstac nie moglam. I zebrac sie cos nie moge. Ale dzis przerwa od rwania, jutro ostatni raz to musze dac rade.

    Kiedy jest juz czas na obnizenie materaca w łóżeczku? I czy do chrztu musi byc koniecznie nowa świeca? Wy jestescie niezastapione i na pewno to wiecie.

    A, moj mąż jak nigdy zaczal zwracac uwage swojej mamie ze nie tsk cos robi, teraz na tapecie przegrzewanie dziecka. No i moje dziecko stracilo imie, tesciowa na starsza mowila cipka (walczylam z pol roku zeby przestala) a Ola to Niusia. Swoich chłopaków tez inaczej nazywala niz mieli na imie. Juz nie mam sily z tym walczyc ale dziecko ma piekne imię i chcialabym zeby wszyscy zwracali sie po imieniu.

  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 4 lipca 2020, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2020, 17:05

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wezcie mi kopa w d... dajcie zebym wreszcie cos dzis zrobila. Tez juz drugie pranie w pralce a obiad z wczoraj ale mąż mięso mi kupil na jutro na obiad i trzeba cos z tym a i gary do mycia i za to zabrac sie nie moge.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 4 lipca 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja nie mam sumienia dawać Ci kopów, powiem tak: posiedź sobie jeszcze gary nie zając 😁

    Mother mnie plany zmieniły się 20 min temu 😅 Myślałam że wrócę do domu, zrobię pierogów z jagodami i z serem(wczoraj byłam z koleżanką na jagodach w lesie) i coś z synkiem się pobawimy a jutro jagodzianki obiad i nicnierobienie. Mąż zadzwonił, że nas znajomy zaprosił na popołudnie do siebie, a jutro teściowa z szwagierką i dziećmi przyjadą. Więc chyba zostawie z planów tylko jagodzianki, dzieciaki się ucieszą a resztę jagód zamrożę na lepsze czasy 😁 Tylko trzeba chałupę ogarnąć na inspekcję trochę bardziej niż miałam w planach :p

    Co do nazywania inaczej dzieci to ja tego też nie rozumiem 🤷🏼‍♀️ Mam sąsiadkę, trochę młodszą, z którą za dzieciaka bawiłam się na podwórku. I ona była dla mnie Paulina, bo tak na nią rodzice mówili a w papierach jak się później okazało ma na imię Marta. I w szkole była Marta, w domu Paulina, ale żeby tego było mało jej siostrze bardzo podobało się imię Jagoda i ona mówiła na nią z Jagoda 🤦🏼‍♀️ Dziewczyna Trojga imion 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2020, 13:53

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 4 lipca 2020, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa ale tym razem to nie były długie starania, nie licząc miesięcy bez tabletek które były potrzebne ale z racji regularnego cyklu miałam nadzieję że będą zbędne, to było gdzieś 6 miesięcy. Przy pierwszym były paro letnie to może to przez to, mam w głowie że za pięknie jest. Dobrze że za 3 dni ginekolog

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 4 lipca 2020, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja wogole jeszcze Cię podziwiam że słuchasz tego co mówi teściowa, i tym się stresujesz. Jednym uchem wpuszczaj drugim wypuszczaj.
    Ja dziś byłem na monitoringu i niewiem czy dotrwam do poniedziałku bo dziś już 19mm było. Zobaczymy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2020, 15:56

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2020, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    Iza ja wogole jeszcze Cię podziwiam że słuchasz tego co mówi teściowa, i tym się stresujesz. Jednym uchem wpuszczaj drugim wypuszczaj.
    Ja dziś byłem na monitoringu i niewiem czy dotrwam do poniedziałku bo dziś już 19mm było. Zobaczymy

    Emrica kciuki za ten cykl.

    Ja tak wam wsztstkim kibicuje. Zeby w koncu się udalo.

‹‹ 2066 2067 2068 2069 2070 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ