X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2739

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy boscha. To juz druga nasza z tej firmy. Poprzednia oddalismy rodzicom bo kupilismy wieksza. Wszystko dziala jak nalezy, jestem zadowolona 🙂.

    Girl, ja nie mialam, nikt ze znajomych tez nie mial. Szczerze to myslalam czy nie kupic, ale kilka poloznych mi odradzalo bo bywa, ze ciezko jest znalezc malucha i mozna najesc sie przez to strachu 🤪

    Dawno mnie tu nie bylo, ale mialam sporo spraw na glowie. Troche w zyciu zaszlo zmian ale mam nadzieje, ze tylko na plus i ze dobre decyzje podjelam.
    Piekna pogoda, upaly, siedzimy troche w domu bo jak na moj gust jest za goraco a popoludniami jezdzimy nad jezioro 😀. Az mi smutno, ze wakacje sie powoli koncza, ze mala znow pojdzie do przedszkola, bo lubie ten nasz czas razem. 🙂

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza może uchyl rąbka tajemnicy co to za zmiany 😁 oczywiście jeśli chcesz ☺️
    Ja też żałuję, że niedługo koniec lata...upały są ciężkie, ale tych ciepłych miesięcy jest w całym roku stanowczo za mało. U nas synek chodzi do przedszkola, ale po przedszkolu czy w weekend też staramy się jakoś fajnie spędzać czas. Wczoraj też właśnie nad jeziorem byliśmy, w ten upał jednak jest trochę lepiej nad wodą niż w bloku 😉
    Wiera, a Ty kiedy ruszasz na wypoczynek? Chyba jakoś niedługo? ☀️😎

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie Mysza tez miałam zapytać pochwał się co tam u Ciebie

    Iza my mamy bosh jestem zadowolona. Generalnie dużo osób poleca ta firmę jak szukałam. Mamy od roku. Wcześniej miałam elektrolux tez w zasadzie nie narzekałam. W tej podoba mi się szuflada na sztućce w tamtychnie miałam i miałam 45 a teraz 60 🙂

    Girl czemu się nas tym zastanawiasz? Myśle ze tylko będziesz się stresować. Ja nawet nie pomyslalam w ciąży żeby się w to zaopatrzyć

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie i tak niedługo powinnam czuć ruchy. 25 ginekolog, to praktycznie 2 tygodnie i zaś będę spokojna a potem już na pewno będę czuć ruchy codziennie.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother, tak, wyruszamy w sobotę 😎 Już powoli zaczynam robić listę co zabrać, bo pakować się będę etapami, przed/po pracy. Mnie właściwie też upały nie przeszkadzają, zdecydowanie wolę je niż marznięcie zimą 😁 Im dłużej myślę o tym tym bardziej stwierdzam że po prostu mam obawy przed braniem clo bez nadzoru - gin jest na wyjeździe i nawet nie będę mu mogła głowy zawrócić jak coś będzie nie tak, udam blondynkę najwyżej że nie zrozumiałam od którego cyklu :p

    Iza ja nie posiadam zmywarki, ale mam nadzieję, że trafi Ci się dobry model i spełni oczekiwania :) To urodziny z głowy, mimo pogodowych rewolucji.

    Mysza to niech tam wszystko się pozytywnie układa 😃

    Jagoda a Ty jak się czujesz? Pomógł antybiotyk, wychodzisz już na prostą ?

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera ja mam cholernego pecha do agd. Nowy sprzet kupowany 10 lat temu- juz druga lodowka, kuchnia po naprawie, zmywarka popsuta 3 raz, drugi mikser ktory tez siada a wszystko uzytkuje "normalne". Az sue boje wydawac 1800zl na boscha ktorego poleca znajomy ze sklepu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi dlaczego jestem tak cholernie nerwowa? Nigdy taka nie bylam.

    I jeszcze mam pytanko odnosnie paznokci. Na duzym paznokciu u nogi mam "rowek" przez cala szerokosc paznokcia. Wczesniej nie malowalam paznokci to nawet tego nie zauwazylam. I to przesuwa sue na paznokciu wraz ze wzrostem plytki. Czy to jakas "pamiatka" po zdrowotnych przygodach typu ciąża i porod?

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2739

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja zawsze zanim cos kupie to czytam opinie w necie na ten temat, moj maz zreszta tez wiec kupujemy sprzety ktore sa polecane i raczej nam sie buble nie trafiaja. Tfu tfu odpukac poki co 🤣. Ja do bosha mam zaufanie bo sporo tego sprzetu mielismy i mamy teraz tez. Jak cos to zawsze mozesz wpisac model i poczytac co kto o tym sadzi na forach np.

    Powiem tylko tyle ze wzielam sprawy w swoje rece, bo mialam dosc pewnych spraw w pracy, myslalam o tym sporo i kilka osob mnie tylko utwierdzilo w moim przekonaniu, tak w skrocie, otworzylam wlasna firme 😀. Robic bede to samo co robilam i nawet dla tych samych klientow tyle tylko ze z pozycji wlasnego biznesu a nie na etacie 🙂. Ciesze sie i trzymajcie kciuki zeby wszystko szlo dobrze do przodu ! Wierze ze na wszystko przychodzi czas, i moje marzenia beda sie spelniac 🙂

    Iza34, mother84, Emrica, Girl25, Miśkowa, AdelaX lubią tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza powodzenia.

    Mi nie chodzi o to ze wybieramy kiepskie marki tylko akurat o "szczescie" do danych egzemplarzy. Boscha chwala ale tez ma i wielka wade o ktorej nikt nie mowi bo po co.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2739

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza nie ma sprzetow bez wad. Zawsze znajdzie sie jakies ale, mozna trafic na felerny egzemplarz i tez pozamiatane 🤷‍♀️ A co takiego zlego mowia ? Moze sie przygotuje w razie co haha 😃.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka! ☺️
    Mysza to gratulacje za podjęcie decyzji i trzymam kciuki, aby biznes szedł jak ta lala ✊✊
    Wiera ulala to zleci raz, dwa i ruszycie na odpoczynek 😎 a z tym clo to zrób tak jak piszesz, daj sobie sierpień na taki luz i odpoczynek od wszystkiego ☺️
    U nas niestety z wakacyjnych seksów raczej nici. Piszę raczej,bo @ jeszcze nie ma, ale w nocy przy podcieraniu miałam nitkę krwi, poza tym wczorajsza i dzisiejsza temperatura nie rokuje. Ale powiem Wam, że db mi było, bo na wypoczynku większy luz, potem nie myślałam o objawach i o tym wszystkim, dziś dopiero mnie lekko chyba brzuch zaczął boleć, albo to mi już głowa się znowu uruchomiła 😂 generalnie czw, pt mam dzwonić do kliniki, bo ten lekarz nie dał na wrzesień jeszcze grafiku. Ja już chciałam olać to wszystko, na serio, powoli mi się nie chce, nigdy nie sądziłam, że dojdę do takiego etapu, ale chyba stopniowo się z tym już oswajam, że będzie nas trójka i tyle. Ale mąż mówi, że mamy jechać na tą jedną wizytę do kliniki, zobaczymy co nam powiedzą i wtedy będziemy decydować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2020, 08:07

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza BRAWO TY!💪
    Wiera udanego wypoczynku.
    Iza ja też mam te rowki, ale już od dawna i wydaje mi się że to bardziej niedobór czegoś🤔
    Ja zmywarki nie mam więc się nie znam, ale szwagier za płotem też ma Bosh.
    A ja melduję, że wczoraj po południu, dokładnie 7m-cy po porodzie dostałam @. Jakiś miesiąc wcześniej niż chłopakami, ale sądzę że to dlatego że u małej miesiąc wcześniej rozszerzylam dietę i automatycznie zaczęłam dawać mniej cyca. Ale nic to, bałam się tylko że będę musiała zakładać największy rozmiar podpasek i na łóżko dac podkład bo mnie zaleje, ale jak narazie leci normalnie i brzuch nie boli(chociaż jakiś tydzień półtorej temu przez 2-3dni bolał bardzo).

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza
    u nas tez było tradycyjnie z alkoholem :D

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia to witaj wśród "starajacych sie nie zajść", no chyba ze 4 w planach. Dobrze bylo bez @, no nie?

    Eh, glupiego robota lubi 😢. Chcialam szybko i sie zrobilo, wypadła mi szklanka z szafki, moja ulubiona szklanka która mialam jeszcze w internacie jak chodzilam do szkoly sredniej, spadła na talerz przy zlewie i tak sie roztrzaskala jak nigdy ze wszedzie bylo pelno szkla i zader z tego szkla. Roboty mi narobilo bo musialam przeplukac naczynia z suszarki, delikatnie pozbierać i zetrzec z blatu, odkurzyc podloge a zanim zaczelam myc szklanki w zlewie to musialam wysypac szklo i gabki powymieniac zeby mi nic w skore nie weszlo. Tak jeszcze nie mialam. A talerz caly, wlasnie jem na nim obiad 😋. Szkoda szklanki.

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Kasia to witaj wśród "starajacych sie nie zajść", no chyba ze 4 w planach. Dobrze bylo bez @, no nie?

    Eh, glupiego robota lubi 😢. Chcialam szybko i sie zrobilo, wypadła mi szklanka z szafki, moja ulubiona szklanka która mialam jeszcze w internacie jak chodzilam do szkoly sredniej, spadła na talerz przy zlewie i tak sie roztrzaskala jak nigdy ze wszedzie bylo pelno szkla i zader z tego szkla. Roboty mi narobilo bo musialam przeplukac naczynia z suszarki, delikatnie pozbierać i zetrzec z blatu, odkurzyc podloge a zanim zaczelam myc szklanki w zlewie to musialam wysypac szklo i gabki powymieniac zeby mi nic w skore nie weszlo. Tak jeszcze nie mialam. A talerz caly, wlasnie jem na nim obiad 😋. Szkoda szklanki.
    Nie nie, 4 już oddam innym staraczkom😉 Nom tak długo bez @ to komfort.
    Mi wczoraj przy zmywaniu wypadła z ręki flaczarka, ale na szczęście jakoś załapałam i nic się nie zbilo🙂

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1805 wrote:
    Nie nie, 4 już oddam innym staraczkom😉 Nom tak długo bez @ to komfort.
    Mi wczoraj przy zmywaniu wypadła z ręki flaczarka, ale na szczęście jakoś załapałam i nic się nie zbilo🙂

    Jeny, ja ostatnio co kawalek cos stluke 😳.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszą gratuluje i trzymam kciuki✊

    Wiera udanego urlopu 😁

    Mother a ty kiedy testu jesz?

    Iza wrrr i tak to jest jak się człowiek spieszy.

    My jedziemy w ostatni tydzień sierpnia nad jezioro. Ale wcale mi się nie chce.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia nie testuję, dziś w nocy i w dzień już miałam nitki krwi, także tyle w temacie ✌️ właśnie wracam ze spotkania z koleżankami przy piwku. Chociaż tyle dobrego 😶

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera u mnie już lepiej. Kaszel troche jeszcze meczy i ropny karat też ale już jestem w śród żywych jest o niebi lepiej niż było.

    Dziś mam stresa przed jutrzejszą wizytą u gin. Mam jednak nadzieję że się okaże że wszystko jest w porządku.

    Matko ten suwaczek tak się jakoś ostatnio pospieszył że właśnie sobie uświadomiłam że od jutra zostaje już tylko 11 tygodni. Coraz bliżej końca :) już zaczynam fiksować bo to z jednej strony jeszcze dużo czasu a z drugiej to pewnie zleci nim się obejrzę :)
    Ale z wyprawkowych rzeczy jeszcze mam coś do dokupienia chociaż większość już jest. Także tutaj chociaż czuję się bezpieczna :)

    Co do detektora to ja nawet nie brałam tego pod uwagę. Wiem że niektóre dziewczyny mają ale sprawdza im sie on dopiero w bardziej zaawansowanej ciąży. A ja stwierdziłam że nie ma sensu i poprostu jeśli coś się będzie działo to poobserwuję i zadzwonię do gin ewentualniei tyle. Jeśli chodzi o ruchy to są dni że mała siedzi cicho i się nie rusza ale na drugi dzień np bryka już super. Chociaż czasami mam takie dziwne drgające ruchy jak by się tam trzepała ale staram się być dobrej myśl.

    Mój synek zaczął chodzić :) jestem szczęśliwa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2020, 23:11

    pola89 lubi tę wiadomość

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda gratulacje dla synka ☺️☺️☺️ i powodzenia na dzisiejszej wizycie ✊ wiesz co, ja miałam w ciąży takie drgawki w brzuchu (one trwały od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund), ale to na serio duże, bardzo się martwiłam, ale pamiętam, że i w necie czytałam i gin mówił, że tak czasem bywa no i wszystko jest z małym ok☺️

    Jagodazdw92 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
‹‹ 2123 2124 2125 2126 2127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ