X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wszystko przez internet zamawiam w tym roku 😁 piszę tylko sobie jakie paczki mają przyjść, bo potem się nie łapię co już mam, a czego jeszcze nie 😂

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa to jest taki ciężki okres, będzie trochę lepiej. Staraj się spać kiedy tylko się da... Bo ty zmęczona równa się nerwy plus wiadomo jak to oddziałuje na dzieci. Trzymaj się bidulo 😘 a faceci ech... I oni pracują i niby zmęczeni ale na znajomych siły są 🙄

    Iza za ten laktator podziwiam.

    Nadzieja będziesz powtarzać betę? Ile to w ogóle dpo teraz było? Pamiętam, że ja w dniu spodziewanej miesiączki miałam 300 betę ale to z córką i ponoć z dziewczynkami jest wyższa, to wiesz możmikołaje siuraczek u ciebie mieszka ☺

    Mother postaraj się o tym tak nie myśleć, trzeba wierzyć że będzie dobrze.

    Ja dla dzieci też już mam wszystkich, tylko dla mamy i teściów. Nie mam pomysłu co, teściom myślę kupić las w słoiku, chociaż postawią i będzie ładnie, bo zawsze co kupie to śladu po tym nie ma 🤣bo szkoda użyć bo coś tam. A do mamy nie mam pojęcia, macie jakieś pomysły?
    Dzisiaj wiki puściłam na Mikołaja do żłobka mimo, że kaszlała jeszcze trochę ale tak mi żal żeby nie szła. Wczoraj miałam dwóch kurierów i za każdym razem biegła pod drzwi uradowana, że to mikołaj 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2020, 11:36

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia haha to chociaż Tobie coś ten kurier-Mikolaj przyniósł? 😁😂
    Ja mamie kupiłam bieżnik i patyczki zapachowe. A teściowej to nie wiem właśnie co. Czekam aż mąż wstanie po nocce to niech on myśli nad swoją mamusią 😂

    aLunia lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak kupiłam na black Friday marynarke jebitny róż 😂 bardziej taki amarant ze 150 na 45zl😁. I taka super jest a nie mam żadnej bo moj mąż mi mówi że jak stara baba wyglądam w marynarkach, taki z niego słodziak🤣

    mother84 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother ja od razu wiedzialam,ze bedzie u Ciebie drugi chlopak. I fajnie. A co do lozyska to ja gdzies u mamyginekolog czytalam kiedys,ze prorokowanie o lozyski przodujacym przed bodsj 20tygodniem jest bez sensu. Bedzie dobrze. Tydzien zs ttgodniem zleci i zaraz bedzie termin porodu :D widac juz brzuszek?

    Iza ja tu zawsze bede powtarzac-Twoja tesciowa to wyjatkowy skarb. A skarby sie trzyma w skrzyni, zakopane pod ziemia. 😎🤪

    Co do swiat i prezentoe to powiem Wam szczerze,ze nie lubie. Nie lubie dostawac niespodzianek, ktore robi nam tesciowa. Juz mam od niej wiele niewypalow.. jedni byli by mega zadowoleni dostajac ekspres do kawy(taki zwykly, jak w amerykanskich filmach,ze tylko czarna kawe a ja lubie tylko sypana, maz tez takiej nie pije no to stoi ten ekpres i zawala miejsce), drugi niewypał to kuchenka mikrofslowa, ktorej tez jestesmy z mezem przeciewnikami i nie uzywamy. I stoi juz 2lata nieuzywana na szczescie na stryszku ale zajmuje miejsce. Moze jestesmy niewdzieczni ale po co tyle kasy marnowac.. nie zapytala czy bysmy cos tskiego chcieli.. starszemu synowi tez w hugo zabawek kupuja bez pomyslenia i nie ma gdzie trzymac..
    A ile ja od niej badziewnej bizuterii dostalam-takiej z bazaru posrebrzanej czy pozłacanej. I nie widzi,ze ja w ogole nie nosze?? Mam alergie i jedynie zloto moge. A tez wcale nie nosze zbyt czesto. Tak wiec nie lubie niespodzianek-prezentow. Dla mnie najlepszym prezentem swiatecznym sa te wszystkie swiateczne slodycze i czekoladowe mikolaje :D za takie prezenty nigdy zlego slowa nie powiem :D

    Sluchajcie dopiero co tu sie żalilam na zatkany kanalik lzowy u Szymonka, az tesciowa przyspieszyla nam wizyte u okulisty i co? Od czwartku jak za dotknieciem magicznej rozdzki oko nagle czyste! A od urodzenia dzien w dzien mial wydzieline. A od czwartku NIC. az glupio isc teraz z niczym haha

    mother84 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehehe i przynajmniej się taki prezent zużyje i miejsca nie zawala a ile przyjemności 😁

    PAP a kiedy masz wizytę? Ja pamiętam, że z natalka też tak było ale w końcu to oko znów zaczęło ropiec. Miała ostatecznie udrażniany kanalik w obydwu oczach. Choć trzymam kciuki żeby u was było po kłopocie 🙏

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o prezenty to jak już wcześniej pisałam kupujemy tylko dzieciom to nie mam aż takiego problemu bo siostra zawsze mówi co chce dla dzieciaków ja tylko robię kup teraz, a innym pociechom zawsze coś wynajde. I tak jak Mother wlasnie głownie internet 😎

    Dzisiaj byliśmy u siostry(Fotograf) żeby zrobiła mojemu roczniakowi kilka zdjęć urodzinowych, no to taki nygus ze cały czas w moich objęciach eh miałam trochę nerwy bo bałam się ze nic nie wyjdzie ale udało się go dosłownie na 2 min zabawić. Może coś z tego będzie i pochwale się w swieta 🙈
    Alunia już widzę jaka ta marynarka jest boska 😍

    Miskowa u nas tez często kryzysy. Jeśli chodzi o seks to mąż ostatnio tak długo nie naciskał a szczerze mi się jakoś nie chciało bo to starszy wejdzie, mały się obudzi itd jakoś brakowało mi nastroju, ze ostatnio się zastanawiałam jak on tak długo może wytrzymać.. i aż nie wiem od kiedy samej mi się chciało dość mocno hihi 🙈 ale taka przerwa ze szkoda gadac. Teraz jest trochę lepiej ale odkąd są dzieci takie małe to jednak jest jakoś tak inaczej, czuje ze nie potrafię się wyluzować tak do końca. Choć ostatnio się przyznam ze grzane piwo mnie niezłe rozgrzało aż mąż pyta czy dzisiaj tez mi zrobić? 😁😅🤣😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2020, 15:23

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap no to fajnie jakby samo przeszło i nie trzeba by było zabiegu 😁
    Adelax hahahaha😂 Ty jesteś dobra😂 wypij sobie znowu grzane piwo, a co! 😁😂I pochwal się potem jakąś górą jak już będziesz miała ☺️
    aLunia no takie prezenty to można dostawać od kuriera! A kolorek bardzo do mnie przemawia, bo lubię takie odważne ☺️

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki z tego badania genetycznego na trombofilię. Szkoda tylko, że ciągle mi wyświetla komunikat "plik uszkodzony" i nie mogę odczytać 🙄Mother Emrica - miałyście taki problem czy od razu Wam się otworzyło? Zainstalowałam też Acrobat Readera jak tam sugerowali i nic 😔

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja przyznam sie ze jak posucha to posucha po całości nawet i 2 tyg. ale jak nas najdzie to potrafimy co noc lub co druga. Teraz mamy taki czas 😋 i widze ze to czlowiekowi potrzebne, ja np.czuje taka inna swoja wartosc a nie tylko dzien w dzien kupy, zupy, odkurzacz i mop. Wiadomo jest strach ze starsza przyjdzie, ona potrafi co noc nas odwiedzac, wczoraj stwierdzilam ze czas spac, nie zdazylam zasnac a ona juz wtarabanila sie nam do łóżka. A co by było gdyby nas nakryla?

  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera mi normalnie się otworzyło czy z komórki czy z komputera. Nie wiem czemu ci tak wyświetla.

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera wrote:
    Mam wyniki z tego badania genetycznego na trombofilię. Szkoda tylko, że ciągle mi wyświetla komunikat "plik uszkodzony" i nie mogę odczytać 🙄Mother Emrica - miałyście taki problem czy od razu Wam się otworzyło? Zainstalowałam też Acrobat Readera jak tam sugerowali i nic 😔
    Dzwoń do nich oni mają czynną infolinię długo wiem. Na pewno Ci pomogą. Ja nie miałam żadnego problemu.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonię, nikt nie odbiera.. Wysłałam jeszcze wiadomość na tym moim koncie, może spróbuję jeszcze jutro zadzwonić albo dziś później.

    Ogólnie humor mam wisielczy, w środę nie było ❤️, za to była wielka kłótnia. W czwartek rano się "zmusiliśmy", ale mam już dosyć tego. Może na razie targają mną emocje, ale naprawdę dla zdrowia naszego związku potrzeba przerwy. Chyba, że się udało teraz, ale jakoś wątpię z moim dziurawym szczęściem.

    Nadzieja na poziomach proga się nie znam, ten preparat co masz to faktycznie z lepszych, a co odpisał lekarz, bo chyba nie zarejestrowałam?🤔

    Mother gratuluję synka 😊 Może z tym łożyskiem się jeszcze zmienić, trzeba być dobrej myśli 😊

    My na prezent dla Synka kupiliśmy grę planszową o pociągach, ma dostać jeszcze z tego co wiemy od rodziny zestaw LEGO i puzzle. Reszta niespodzianka. Kalendarz na Mikołajki z parowozami co zamówiłam dotarł więc dziecko będzie szczęśliwe w niedzielę 😁

    Miśkowa współczuję zmęczenia, ale pamiętaj że nic nie trwa wiecznie, kiedyś w końcu się unormuje, życzę żeby jak najszybciej :)

    Edit uruchomiłam inną przeglądarkę i się udało. Wyszło mi nieprawidłowe w dwóch miejscach: MTHFR 1298A>C układ hetero i PAI-1 4G układ hetero. To myślicie że zacząć brać Acard chociaż ? Myślę, że zamówię tę telewizytę z genetykiem, bo zapomniałam zapytać gina czy on to ogarnia czy nie, ale wydaje mi się że nie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2020, 19:47

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Wiera u nas to samo mam teraz dni że lada chwila owulacja ale tez taka kosa że się nie zmusza nawet. Też mam dość,idzie zwariować.

    Nadzieję trzymam kciuki będzie dobrze.

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica to przybijam piątkę 😔 Czasem mi przechodzi przez myśl, że prędzej się rozwiedziemy przez te "starania" niż spłodzimy potomka... Może lepiej jednak zostać przy jednym, trudno, przynajmniej mam czyste sumienie, że próbowałam 🤷🏼‍♀️

    Czytam sobie o tych mutacjach i znalazłam info, że vit. E powinnam brać. A poziom homocysteiny mam dobry, bo przy mutacji powinien być między 7-8 a mi wyszło 7,8. I w sumie lepsza heterozygota od homo. Mam zajęcie na wieczór ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2020, 21:02

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny gin jeszcze nie odpisala 🤷‍♀️ pewnie znow gdzies pojechala. A ja normalnie sie czuje bardzo normalnie nic nie boli nie ma na co narzekac.
    Wrzucam na luz nie analizuje w pon wizyta zobaczymy.

    Wiera to dobrze ze zrobilas te badania pewnie umów ta wizyte 😉. Nie znam sie na tych mutacjach zeby cos doradzic.
    A z tymi staraniami to wiem jak jest ten miesiac taki jakis wyjatkowy ze nikt nikogo nie ciagal tylko jakies 🎉. Ale nie raz miala tak jak Ty chyba kazda tak miala 😘

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera czyli wychodzi na to,że wyniki nie wyszły jakieś złe ? O rozwodzie to już wiele razy myślałam podczas starań 😓 niestety po długim czasie to robi się ciężki temat ..

    Zapomniałam co miałam komu odp.. 🙄

    Adelax ja za to pije ost grzane wino 😅

    Co do prezentów dla tesciow to nie mam wymagających właściwie co roku słyszymy a po co to, po co pieniądze wydawaliscie bla bla
    Gorzej z moją mamą.. tej to nigdy nie wiem co bo ona ma po prostu wszystko 🤦 no i nie lubi tendety .. 😅

    A u mnie było dziś z mezem ❤️ na spontanie 🤣 starszy grał a młodszy wsadzony w skoczek i oglądał bajki 😳😅
    Normalnie sex raz na miesiąc 🤦😎 w stresujących warunkach 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2020, 21:25

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele podziwiam, że baraszkujecie jak starszy nie śpi 😂 ja to bym się bała, że zaraz wpadnie 😂
    Wiera na pewno hetero lepiej niż homo, myślę, że jak gin nie ogarnia tych mutacji to możesz się umówić na teleporadę. Ja w sumie ją miałam i spoko, wzięłam z zaleceniami na maila, żeby właśnie potem pokazać ginowi itp.
    Dziewczyny chyba każda z nas przy dłuższych staraniach miała czasem takie chwile... myślę, że to zrozumiałe. Pamiętajcie jednak, że idą Święta, magiczny czas i oby przyniósł on pozytywne wieści oraz dodatkową energię ☺️
    Nadzieja musi być dobrze 😘 poniedziałek już tuż, tuż ☺️

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother oj pietra miałam jak nie wiem czy starszy nie wpadnie ale czekał pół dnia na granie więc wiedziałam,że nie powinien przez przynajmniej 10min wpaść 😅 za to męża nie poznałam nie przejmował się niczym jak nigdy 😳

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2020, 21:57

    mother84 lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele z tego co czytałam (choć oczywiście będę bardziej polegać na opinii genetyka niż Googla;)) przy hetero ok.60% wymaga podawania heparyny, a czasem daje się przy suplach E+C+B12 ogarnąć bez. I że po prostu od jednego z rodziców dostałam taką wersję, bo mamy po 1 części od matki a 2 od ojca- obstawiam moja mamę, która ma poronienie na koncie - miałabym jeszcze jednego brata. A ponieważ moje dwie siostry problemów nie miały z ciążami ani z zajściem, ani z donoszeniem to one pewnie akurat dostały tę "dobrą" część genu a mnie się trafił od niej "trefny", bo też jest heterozygotą, a od ojca dobry. Takie gdybanie przed snem. 😅 Ogólnie cieszę się że zrobiłam, przynajmniej wiem co jeszcze mogę zrobić. Acard sobie pobiorę, metylowane formę B12, bo folian już taki biorę no i tę E. Może by się udało bez stymulacji wtedy, po prostu nie będziemy się zabezpieczać, ale nie celować na siłę w płodne i może kiedyś się uda "samo". 🤔

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
‹‹ 2361 2362 2363 2364 2365 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ