X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Iza ale chociaż jadła moja to nie chce jeść nawet😂

    Cały dzień ogarniałam chate i chyba tydzień bym potrzebowała żeby było tak jak chce 🥴

    Adele pięknie macie

    Mother dopiero mi przyszła ta świeca, a pierwszy raz ja mam. Ale warto samej dla siebie kupić ☺ a wy co do przytulanek macie zakaz?

    Alunia ja pol dnia siedzialam u córki w pokoju i sprzatalysmy. Ona oczywiscie wszystko "pod dywan" i już a nerw mnie wziął bo wczoraj dalam jej majtki zeby zaniosla sobie do szuflady to oczywiście nie doszly a ona mówi ze się nie mieści. Ja otwieram szuflade a tam poza bielizną kupe spinek, lego i pierdul. A w każdej kolejnej szufladzie i szafce nie lepiej, 30% tego co powinno byc a reszta duperele🤦‍♀️. Masakra. Na reszte domu czasu juz braklo.

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj wysprzątałam dom i zrobiłam ciacho bo jutro robię obiad poimieninowy 😉 Rosół, karkówka, surówka z pekinki, sałatka, kalafior z jajkiem, pomidorkami i sosem czosnkowym, ruloniki z chleba tostowego z szynką i serem obsmażone w jajku i bułce i ciasto 1szt.😉
    My choinkę ubieramy zawsze z 1-2 przed wigilią.
    Sztuczna w tym roku cała na srebrno.
    Prezenty na święta mamy już ogarnięte, na Mikołaja nie robimy, syn dostał w szkole i jutro pewnie ciocia coś przywiezie.
    Moja mała zaczyna wstawać, mamy 5 zębów i ostatnio ją zważyłam na normalnej wadze (postawiłam) 8,5kg.😁 Ale wygląda lepiej niż jej bracia w tym wieku,chociaż chłopcy ważyli więcej 😅 i mały rozbituch z niej rośnie bo bije wszystkich, tak mamę i tatę też, jak się nadarzy okazja 😅
    Ogólnie jakoś leci, ostatnio zabrałam smoka i 2dni było trochę ciężko przy zasypianiu, ale przeszło. W nocy śpi całkiem nieźle, budzi się raz na jedzenie ok. 01:00. W dzień ma 2drzemki, jedna ok. 10:00 to śpi 1-1,5h. Potem ok. 15:00 to tak samo mniej więcej. Jest kochana i naprawdę duuuzo mogę zrobić, a ona 2 tym czasie się bawi w pokoju albo koło mnie gdzieś na podłodze 😉
    Kobiety kochane czytam Was sobie codziennie, ale czasami tak fajnie wam się toczą rozmowy że nie chce mi się wtrącać i tylko sobie czytam☺️
    Ewi śliczności małe.
    Adel francja elegancja 😉
    Jagoda malutka słodkości ☺️

    9a2615a801f6.jpg

    Tutaj przegląda swoje pranie, uwielbia to robić. Pół godziny dziecka nie ma 😁😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2020, 20:35

    mother84, calanthe, pola89, Jagodazdw92, Emrica lubią tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia mniam 😋 z chęcią wpadłabym na taki obiadek 😋😋😋 a córcia przeurocza 😍
    Ja to się boję o której godzinie syn jutro wstanie, żeby zajrzeć do buta🙊

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia jaka śliczna. I ma tyle włosków co moja.
    O pranie- ja skladam a ona rozklada 🤣. A dzis jak byla u starszej w pokoju to jutro bedzie kupa z brokatem 😨, dorwala to czego nie powinna i do buzi. A Najlepiej wychodzi nam wspolne odkurzanie ale ostatnio nic nie wychodzi bo duzo placze, obstawiam zęby.
    P.s.moja gryzie, siostre szarpie za włosy a mi ściąga okulary. Ale pieknie daje buziaczki i robimy przytulaski, i uwielbia stymulacje stop 😁.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2020, 21:18

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia urocza malusia❤️ Mój wazy ponad 10 kg ostatnio je tak dużo ze rece opadają ja już nie nadazam z robieniem, brak mi pomyslow 🙈 ciagle wola jesc
    My tez mamy prezent na mikołajki muszę jakoś schować pod poduszkę a on jeszcze nie spi 🤗
    Iza mój starszy robi wszystko żeby z małym się nie bawić, a on nawet nie musi się bawić wystarczy ze jest obok i bawi się sam ☺️

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez ubieramy choinke dzien przed swietami,ale w tym roku moze wczesniej...zawsze mamy żywą Jodłe ,wiec nie opadaja igly tak szybko jak ze zwyklego swierku. Corka juz dzis chciala kupic i ubierac ,ale powyjmowalysmy tylko ze strychu lampiony ,renifery,skrzaty, i dekoracje swiateczne na schody, a na stole wlasnorecznie zrobiony stroik przez corcie na plastrze dzewa, zeby miala namiastke Mikolajkowego nastroju jutro.
    A powiem wam ze powoli trzezwieje...kupilam dzis sobie czerwone wino bo podobno pomaga w dobrym endo i owulacji. Mialam wypic kieliszek i tak codziennie po troszku...ale poklocilam sie z mezem i wypilam cala butle. Corka przed spaniem mowi do mnie,mamo a dlaczego ty bylas dzis taka smieszna?
    Bosze jak mnie bola jajniki...chyba clo za bardzo podzialalo. A bylam dzis tez w aptece po testy owu i zapytalam sie przy okazji o dostepnosc ovitrelle..nie maja i strawdzila ze zadne apteki w miescie nie maja i w magazynach czy hurtowniach tez nie ma... we wtorek wieczorem ide do tej nowej gin i zobaczymy czy pomoze ,ten zatrzyk wedlug moich obliczen musze wziasc w czwartek.

    A acard to nie jest na serce? Kiedy Wiera bedziesz go brala? Od razu po owu czy przez caly cykl?

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga testy owu najlepiej z allegro, są najtańsze i najbardziej się opłaca ☺️ co do acardu to jest to lek przeciwzakrzepowy, a mutacje te związane są z trombofilią (nadkrzepliwością). Winko czerwone wskazane na endo, pamiętam, że też się wspomagałam😁

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia mój syn odkąd zaczął otwierać szafki to wszystko z nich wyrzucał i był bardzo szczęsliwy taplacąc się w moich ubraniach. A teraz wiecznie siedzi w łazience przy pralce. Czesto go wyganiam i wtedy bardzo płacze i się denerwuje. Mógłby caly dzień spędzić wyciągając i wkładając ubrania do pralki 🤣

    Mnie dziś córcia dała w kość w nocy. Pobudki max co 2h a przed 5 już wstała i bardzo ulewała. Jednak mimo niewyspania kiedy ją przebierałam to tak cudnie się do mnie uśmiechała że zaraz poszłam z jią na rękach zrobić sobie kawe. Tyle że po 6 ona zasnęła i śpi słodko a ja siedzę i oglądam tv

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już też kawusię spijam☺️ dzień zaczął się od 6.50, oczywiście syn zaczął szukać co zostawił Mikołaj, więc szaleństwo od samego rana ☺️
    Jagoda no uśmiech dziecka potrafi wynagrodzić wiele 😍

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia urocza coreczka😊 rosnie mala pomoc mamy i robi porzadki po swojemu 😊

    U nas tez szal mikolajkowy...nie wiedzialam co jej kupic bo wszystko co w reklamach to jej sie podoba ..a najlepiej ten srajacy i spiewajacy flaming. Ale kupilam jej fabryke magicznego piasku ,nie zmiescila sie pod poduszke bo za duze pudlo i pod lozkiem bylo... w skarpetach mikolajowych slodycze. Od razu do stołu i dziecka nie ma ,zajeta jest nawet zjesc nie ma czasu.
    A u mnie kac morderca nie ma serca ,wszystko bylo ok dopuki nie napilam sie kawy, i trzeplo.

    Wiera ja tych genetycznych nie mialam co ty, mialam zwykle w labolatorium na krzepliwosc INR i wyszlo ponad norme. Ale lekarz powiedzial ze jeszcze jestem mloda.pol roku pozniej uslyszalam tylko pyt u lekarza w szpitalu czy biore cos na krzepliwosc krwi...i powiedzial ze powinnam,dostawalam tam zastrzyki z heparyny w ramie i lepiej sie czulam. Skonsulkowalam to ze swoim lekarzem w osrodku i powiedzial zeby sie nie martwic ze samo sie unormuje. I zapomnialam o tym temacie ,a moze trzeba go drazyc bo to tez moze utrudniac.

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słodkie dziewuszki te nasze forumowe ❤️

    U nas też syn wparował do sypialni z takim uśmiechem od ucha do ucha, że Mikołaj był, że od razu dzień się miło zaczął 😁 Obudził się co prawda koło szóstej do toalety i myślałam że już zacznie szukać i po spaniu, ale był z lekka nieprzytomny i wrócił do łóżka i jeszcze ponad godzinę pospaliśmy 😌

    Kinga Acard ma za zadanie rozrzedzić krew, zwiększyć szanse na implantację, z tego co kojarzę, stwierdziłam że mi nie zaszkodzi dopóki nie pogadam z genetykiem. Zaczęłam go brać jak dostałam wyniki, czyli mniej więcej dzień po owu, tak obstawiam, że była w czwartek. Z tego co czytałam na innych wątkach to różnie go dziewczyny miały zlecane brać, niektóre przez cały cykl, inne od owu. Dopiero w poniedziałek ktoś zadzwoni do mnie umówić na poradę.
    Ja nie pamiętam czy miałam oznaczanie INR 🤔 Tak dużo rzeczy ma znaczenie przy zajściu w ciążę, że dopiero na tym fo odkryłam ile, bo tak to żyłam w nieświadomości 😅

    Iza moja teściowa na szczęście z mniej czepliwych 😅 Ale soli do ciasta powinno się dodawać szczyptę to fakt 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2020, 10:14

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Kasia jaka śliczna. I ma tyle włosków co moja.
    O pranie- ja skladam a ona rozklada 🤣. A dzis jak byla u starszej w pokoju to jutro bedzie kupa z brokatem 😨, dorwala to czego nie powinna i do buzi. A Najlepiej wychodzi nam wspolne odkurzanie ale ostatnio nic nie wychodzi bo duzo placze, obstawiam zęby.
    P.s.moja gryzie, siostre szarpie za włosy a mi ściąga okulary. Ale pieknie daje buziaczki i robimy przytulaski, i uwielbia stymulacje stop 😁.
    U nas ta bujna fryzura to rodzinne 😁 a i tak ma więcej włosów niż moja najmłodsza siostra w wieku 3-4 lat😅
    My co prawda prezentów na Mikołaja nie robimy, ale mikołaj był i zostawił u dziadka upominki więc radość z rana była 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2020, 10:26

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzicie jak to jest, jsk nie dzieci to tesciowa. My sobie tu w nocy w najlepsze, nagle słyszymy ze ktoś zapala światło w korytarzu, potem u nas w salonie. Kto-tesciowa. Dobrze ze drzwi do sypialni mielismy zamkniete. Mąż sie zdenerwowal i zestresowal a ja nie wiem czemu zaczelam się śmiać az chyba tesciowa słyszała 😂.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia moja starsza na roczek to praktycznie lysa byla. A teraz co ma.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boooze iza no czego ona u was szukała?! Ale bym tej babie chętnie nagadała🙄

    Kasia wpadnij może do mnie co😁😁😁

    U nas podudka o 5.30 prezenty pod drzwiami i słyszę młoda mama był już, mama był mikołaj 😁 i stały obydwie przy tych prezentach zahipnotyzowane i nawet nie patrzyły co tam jest 😂

    Kinga a przynajmniej humorek miałaś. Na ten srajacy flaming... Czasem patrzę na te zabawki i się zastanawiam po co to, no typowo żebyś kupić coś czego jeszcze się nie ma.
    Nati dałam branzoletke Lego i bardzo zadowolona plus zestaw origami. Ale oczywiście najbardziej jej podpasował renifer pluszak z milki z zestawu ze słodyczami. Pluszak zawsze ja cieszy choć już taka dużą.

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adle piekna choinka 🤩 juz nastroj swiateczny. U nas jak na razie tylko u corki okno i mala 🎄 zeby sie cieszyala ja moze w tym tyg. stroiki ogarne.

    Mother a ty t tak od rana na nogach my dzis pospaly do 9 bo maz w pracy😉.

    Dzis chyba u wiekszoaci taki fajny dzien dziecka radosc i ta wiara w mikolaja ☺️

    Kinga a co winko czasem trzeba z pewnoscia nastroj sie poprawil.

    Ewi cudownosci 😍super ze tyle mozesz zrobic pewnie to zasluga dobrej organizacji 😁

    Wiera a jak maz ogarnal wczoraj czy poprawki byly? To dzis tak rodzinnie 😁
    Ja moja tesciowa lubie nie wtraca sie a kiedy trzeba to pomoze a jeszcze zawsze pamieta o mnie. A nawet kiedys mi powiedzila ze jak maz nie bedzie sie sprawowal to doprowadzi go do pionu ale narzekac nie mam na co jakos 😉 i jie skorzystalam 😅 chyba taka solidarnosc kobieca.

    Milego dnia!

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha to ja mam nadzieja z teściową podobnie! 😁

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No z winkiem troche zaszalalam.
    Podpowiedzcie mi czy dobrze robie z witaminami.Biore:
    Selen organiczny
    Cynkovir immuno
    Magnez B6 forte 400
    Omegamed optima forte+actiFolin,witD,żelazo
    Wiesiolek do dzisiaj bralam bo juz zaczynaja sie dni plodne, i od jutra olej lniany podobno dobry na druga faze cyklu.
    Glucophage 1000
    I ten moj eutyrox 175
    Czy cos z tego nie powinnam brac podczas owu ,albo dodac jeszcze cos pomocnego?

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga no zestaw niezły 😁 ja to się do końca nie znam co jeszcze możesz więcej włączyć. Pamiętaj tylko, że wiesiołek po owu już nie brać, tylko do czasu owulacji 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teściowa już pojechała, ale nawet było miło :) Syn się ucieszył, bo miał komu pokazać skarby w pokoju;) Pochwaliła mój rosół, więc jest dobrze 😂

    Kinga myślę że ok😏 Czytałam też o ananasie w drugiej połowie cyklu (ale nigdy nie udaje mi dotrzeć się do sklepu i kupić na czas), przed owu no to oprócz wina warto jeść migdały i morele na endometrium. A gin nie ma Ovitrelle u siebie? Mój cwaniak ma własną lodówkę i z niej sprzedaje, wychodzi mi ciut taniej niż w aptece, no i nie ma problemu z brakiem dostępności właśnie.

    O i właśnie mi się przypomniało że od dziś powinnam brać Duphaston 🤦🏼‍♀️ Przez te teściową miałam co innego w głowie 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2020, 15:17

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
‹‹ 2363 2364 2365 2366 2367 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ