X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny chyba sie skusze caly cxas cos innego to w dom pchac to auto a co cos dla siebie.
    Pokazalam mezowi portfolio salonu bo licze sie z jego zdaniem bo on nie lubi plastiku wiecie o co chodzi jak juz to ma byc bez przesadu to skomentowal masz czy Ci dac jak to ma tak wygladac to ok jak poprawi to moje samopoczucie to owszem.

    mother84 lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ja Ci odpisze jak to jest w takiej klinice na nfz. Oni prosza o przyniesienie historii "choroby". Ja musialam z mojej prywatnej przychodni skerowac swoja karte leczenia i dopiero moglam isc na wizyte.a tam po 20min czekania i 10min rozmowy lekarz zaproponowal mi in vitro jesli jestem z Warszawy bo "bedzie dofinansowanie" :/ poradnia ta jest w szpitalu na starynkiewicza. Jesli na karowa sie nie dodzwonisz to probuj tam. Moze Ciebie potraktuja lepiej.

    Kasia etap "chodzenie" oznacza niby wiecej szczrscia dla dziecka ale dla mamy wiecej klopotow poki jeszcze dzidzia niepewna 😀

    Adele remoncik bardzo gites!

    Mother Twoja ciąza mi leciiiiii :D jak sie czujesz oprocz boli? Ile kg na plusie?😎🤪

    Girl wiekszy glod to raczej nie zapowiedz porodu tylko wlasnie ostatni etap jak dzidzia najwiecej rosnie ale i Ty mozesz dobic na koniec duzo kg.uwazaj :) zajadaj warzywa.

    Dzis mojej przyjaciolce wyszedl pozytywny test ciazowy :D druga inseminacja bo slabe nasienie i sa 2kreski!!! Bedzie (daj Boze) miala wrzesniowego dzidziusia jak moj Szymonek! (Ja pozytywny test mialam rok temu 12.01 a ona 15.01). Ciesze sie jak bym sama bypa w ciazy :D

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza co do kont to przez pandemie wszystkie banki sie wycwanily i chyba jesli nie bedziwsz miala miesiecznych stalych wplywow (czasem chca 1000zl czasem wiecej miesiac w miesiac a do tego iles tam operacji kartą i w necie) to konta beda platne. Ja mam od lat w mbanku i oplaty nie sa porazające.pare zl za prowadzenie konta chyba.

    Iza34 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap pisz jak u ciebie. Tak przepadlas! Jak Szymus? 😁

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia codziennie to juz mi sie nie udaje czytac ale co pare dni to zawsze czytam co u Was :) przepadlam bo mi sie Szymonek popsul 😂 ma 4miesiace i juz nie chce w ogole lezec :/ cuagle jeczy i przestaje jak wezme go na rece
    Do tego mamy regres snu czwartego miesiaca czyli mlody budzi sie w wozku po30min a jesli spi mi na rekach na poduszce a ja np.ogladam serial to bedzie spal tyle ile bede go trzymala. No taka sie gadzina zrobila :) czekam na momemt jak wiecie-zacznie sie troche przemieszczac to go wtedy powinno to zainteresowac i nie powinien mi tak marudzic. Ciezko sie sprzata czy gotuje z 4miesieczniakiem na reku :) a tak to tesciu zlapal koronawirusa :/ na szczescie chyba po 10dniach idzie ku leoszemu (mial 9dni goraczke i oslabienie no i brak wechu i smaku ale powoli mu lepiej, tesciowa ma choroby wspolistniejace a sluchajcie nic jej nie jest, nie ma objawow no ale testu nie robila no ale siedzi przeciez z nim w domu).
    O i tak. Czas plynie :)

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap dzieki za podpowiedzi ..mam nadzieję że nie podchodzą lekcewazaco na NFZ. Jeszcze sie nie zadzwoniłam, będę próbować od poniedziałku.

    Girl kolezanka ostatnio co rodzila mowila ze przed porodem ja przeczyszcza bardzo😊

    Wiecie jakie jaja...Ksiądz miał nie chodzic po kolędzie. Jak kościelny chodzil z opłatkiem przed świętami to mowil zeby wiecej kasy wkładać w kopertę bo ksiądz po kolędzie nie będzie chodził A zbiera na remont plebanii. Więc dalam
    A dziś mialam pod opieką siostry cioteczne corki. Robię cos w kuchni ,patrze A tu ksiądz idzie do mnie. No masakra, dziewczyny zrobily pierdolnik z lalkami, ja nic nie naszykowane, bez ladu koczek na glowie,nie umalowana ,w leginsach i podkoszulce. Na szybko świeczki i krzyzyk wyjelam,byly w komodzie pod stertami ozdób ktore koniec końców wysypaly sie na podłogę bo tak mi sie rece trzęsly czy zdążę. On dzwoni do drzwi, a ja jeszcze woda swiecona prosto z kranu 🤣 dziewczyny w oknie na schodach i cos do niego krzyczą i wołają ze jakis pan stoi i sie patrzy. Wkoncu otworzyłam, modlitwa,tak stoje ...I oprzytomnialam ze nie mam na sobie stanika!!! Ale wstyd ! I jeszcze ksiądz taki młody, przystojny...Mówię do niego ze chyba jest nowy...A on tak juz od pol roku nowy 🤣🤪

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga😂

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga 🙆‍♀️. Ale zobacz jak sie pchaja do domow.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Kinga 🙆‍♀️. Ale zobacz jak sie pchaja do domow.
    Pchają się bo też kasy nie mają :p.. jestem katoliczka, wierze ale jak slysze co niektórzy księża odwalają, jak wołają o więcej kasy niż powinni to mi się nóż w kieszeni otwiera i szlak mnie trafia

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Pchają się bo też kasy nie mają :p.. jestem katoliczka, wierze ale jak slysze co niektórzy księża odwalają, jak wołają o więcej kasy niż powinni to mi się nóż w kieszeni otwiera i szlak mnie trafia

    Ale oni jakos przezyja. Ja juz pisalam ile nasz bierze ze sakramenty. A co maja powiedziec ci z branzy turystycznej albo gastronomii? Kto im da?

    Girl pytalas o odzywianie. Nie ma czegos takiego jak malo wartosciowe mleko kobiece. Powinnas sie odzywiac zdrowo, mleko zawsze bedzie w sam raz ale w razie jakis brakow twoj organizm ucierpi. Np.jak kobieta jest na diecie bmk to powinna suplementowac wapn bo on w mleku bedzie tylko ze w organizmie zrobi sie deficyt. A witaminy sa te same co w ciąży.

    Girl juz wiesz kiedy cc? Czy mi to umknęło?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2021, 08:12

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza dalej tylko teoretycznie, albo 22 stycznia albo 25 . Dowiem się dopiero we wtorek na wizycie. Wszystko zależy od blizny i czy szyjka w końcu ruszyła, jeśli kazde z tych dwóch rzeczy jest ok to na pewno 25 tylko że na każdej wizycie na której sprawdzał mi ginekolog bliznę młody był albo poprzecznie ustawiony albo pośladkowo więc blizna była idealna :p, teraz czuje i wg położnej z ktg jest ułożony głową w dół bo tak wychodzi jak szuka tetna, na dodatek czuje bliznę, w nocy mnie bolała, nie mogę się obracać bo czuję jakbym miała tam jakiś kamień w podbrzuszu , może już nisko jest, przy starszym nie pamiętam żeby tak było

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl to prawie juz. Ale dlugo cie trzymaja w niepewności kiedy.

    Jaką macie pogode? U mnie jak czasami sypnie i zawieje to swiata nie widac. 3 dni juz na spacerze nie bylismy bo sie nie nadaje zeby wyjsc. A dzis jestem cierpiaca (a mowia ze po ciazach mniej boli), mialam racje ze bole głowy to na @. Ale wczoraj mezowi trafilo sie jak slepej kurze ziarno, smieje sie ze byl to seks-wywolywacz.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza mi się wydaje że przez ten covid nieszczęsny bo testy jakbym miała wcześniej zaplanowana cc to musiałabym iść do 6 dni przed szpitalem a on chce je zrobić przy przyjęciu na oddział dopiero. Nie wiem co będzie na tym skierowaniu bo jeśli będzie planowa CC to boje się że będą się czepiać, chyba że zrobi tak żeby to on mnie na swoim dyżurze przyjmie , innej opcji nie widzę i jeśli nie to będę miała stresa. Jeszcze na dodatek od rana czuje napór na bliznę, ledwo chodzę także żeby się na 22 nie skończyło i mam nadzieje że wcześniej nic się nie zacznie chociaż do wtorku.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl jak ja sobie pomyśle o cc to az mną wzdryga, pierwsza dobrze znioslam, drugą juz nie. A mąż ma chęć na 3 dziecko a mnie az skręca bo wiadomo 3 cc. Drugie co mnie przeraza to karmienie, za kazdym razem nie wyszlo, teraz "wygralam" z natura ale ten laktator mnie wykonczyl.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny ☺️ coś się wbić nie mogłam tutaj ☺️
    Pap mam nadzieję, że to chwilowe pogorszenie sytuacji 😁 i niebawem synek będzie mniej absorbujący ☺️ co do ciąży przyjaciółki to wierzę, że Cię to cieszy ☺️ powiem Ci, że też mi ta moja ciąża leci strasznie szybko. Nie sądziłam, że to aż tak zleci. Do tej pory są dni, że nie mogę w to uwierzyć, że się udało itp 😍 a kg to mam póki co jakieś +2,5 kg. O dziwo w pierwszej ciąży tyłam od początku, a teraz najpierw zrzuciłam z dwa kilo, potem nic nie szło w górę i teraz od jakiegoś 20 TC ruszyło 😉
    Wiecie, wczoraj udało mi się sprzedać narożnik, a przedwczoraj krzesła 😁 cieszę się, bo zawsze to kasa do remontu będzie 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2021, 15:32

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother to piekna waga.

    Ja sprintem dokonczylam rozbieranie choinki (bo Ola nie dawala) i zaliczylam prasowanie poki spi bo tez mi nie daje 😂.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother 2,5 kg na plusie w 22 tygodniu to rewelacja👏 I super, że udało Ci się sprzedać meble.
    Miłego wieczoru Dziewczyny🤗

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu dziś cisza nastała ☺️ wszystkie pewno korzystają z weekendu 😉 u mnie mąż poszedł do pracy, synek zasypia, to ja chyba jakiś serial sobie włączę i potem spać 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzis pol dnia spedzilismy na zakupach, jeszcze nas taka zamiec sniezna zlapala, ze myslalam ze do domu nie wrocimy.
    Wzielam sie za sprzatnie, ogarnelam choinke, pranie itp. Same przyjemnosci ... bylismy tez po farby i ... moj maz juz maluje. Tak sam z siebie 😃ale dalam ciala bo tapety nie zamowilam, chociaz widze ze jest i plus tego bo kolor juz wyglada troszke inaczej niz myslalam i by odcien tapety nie pasowal 😬. Mialam upatrzonych kilka, w roznych odcieniach i musze sie przypatrzyc scianom w swietle dziennym zeby kupic teraz dobra 🤪
    Mother, super ze taka masz wage, zawsze masz jeszcze spory zapas na koncowe miesiace kiedy to dzidzius najwiecej przybiera 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2021, 20:14

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza to mąż widzę ruszył z kopyta 😁 super 😁 na pewno będziesz zadowolona z efektu końcowego ☺️

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
‹‹ 2431 2432 2433 2434 2435 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ