X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja 😁😁😁 to chyba szykuje się gorący wieczór 😁 będzie się działo 😻

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga2020 wrote:
    Iza moze juz nie potrzebuje tyle snu co kiedys...pamiętam że moja majac 1,5 roku juz zadnej drzemki w ciągu dnia nie miala,na sile tez ja nie ciagnelam do spania ale za to padała spac wczesnie wieczorem. Może tez dla twojej 17sta to za wczesnie A Ty sie tylko umordujesz.
    Ja właściwie nie wiem jakie są problemy przy zasypianiu, corka od urodzenia do teraz kładzie mi sie na ręce i albo pogadamy a ona w tym czasie zasypia albo bajka lub ksiazka.wszystko trwa gora 10min.
    Hekate to tylko powinnas sie cieszyc ze troszczy się o was😍 A to jego pierwsze dziecko?

    Dziewczynki bylam wczoraj w aptece zeby kupic mezowi jakies porzadniejsze witaminy...nie wiem czy one równaja sie z "drozsze" ,tańsze maja składy podobne. Ale skupilam sie na Fertilman plus, to babka mi mowi ze nigdzie nie ma i nawet w hurtowniach.. polecila mi Nucleox albo Acertin. Ktore waszym zdaniem sa ok?

    Nie, jeszcze za wczesnie na brak drzemki w ciagu dnia. Czesto ma 1 ok.2 godz.a tamtego dnia spala tylko 1 godz.i widocznie byla juz przemeczona i sama nie wiedziala czego chce.

    Co do witamin moj bral fertilmen, do tego testosteron i cos jeszcze ale nie pamietam co to bylo. Kuracja na 4 mies. kosztowala 1200zl (leki od urologa). Tylko ze ja ci nie powiem efektu bo nie zdazyl zrobic powtornych badan. Wiesz, my jeszcze ziola pilismy, i schudl, mniej stresu, wogole takie zrezygnowanie nas ogarnelo.

    Nadzieja musisz wytrzymac a wieczorem korzystac o ile mąż bedzie chcial 😁

    Wiecie co, mamy zaproszenie na niedziele na imieniny i tak bardzo nie chce mi się jechac bo do Warszawy i jeszcze z teściową. Sami to sami ale z nią to wogole nie mam ochoty. Jak ja to wytrzymam? 15 min.na dobe (czasami wystatcza 3 min.i juz ona sie czepia) to juz za dużo a pol dnia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2021, 10:26

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja Ty nimfomanko 😁😁😁 dobrze dobrze działajcie dzis 😜

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie ja nie z tych wlasnie temperamentnych dlatego sama sie dziwie. A co maz bedzie zadowolony.

    AdelaX, mother84 lubią tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Nadzieja Ty nimfomanko 😁😁😁 dobrze dobrze działajcie dzis 😜
    Tak właśnie mialam napisac😜

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja_86 wrote:
    No wlasnie ja nie z tych wlasnie temperamentnych dlatego sama sie dziwie. A co maz bedzie zadowolony.

    Nadzieja ja tez czasami tsk mam a tez nie z tych a czasami az sie wstydze przed mezem ze bym chciala i chciala bo zeby sobie nie pomyslal o mnie niewiadomo co. No ale czas mija i mi juz nie w glowie seksy 😭. Szkoda ze ta chec nie rozklada sie tak po rowno przez caly miesiac.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu Nadzieja nic tylko pozazdrościć😁

    Kinga mój też na początku brał jakiś preparat a potem gdzieś wyczytałam w necie zestaw takich osobno i brał właśnie tak jak mąż Mother osobno i dzielilam mu to do posiłków bo na raz bylby ciężko (wit c, d, kompleks b, salfazin, l-karnityna, cynk, selen, koenzym Q10 i maca)

    A ja się pozale trochę... U nas z mężem niby ok ale ja czuję że każdy ostatnio ma swoje życie. On tylko praca i praca a jak nie praca to mam wrażenie że tylko szuka wymówki żeby nie być w domu. Czasami czuję się jak samotna matka, wszystko na mojej głowie, a jak już jest to ani starsza ani młodsza nie chcą z nim zasypiac (chyba już o tym pisałam). Mój dzień kończy się o 23 (Zosia zasypia teraz ok 22, potem laktator, mycie wszystkiego, szykowanie rzeczy na następny dzień do zlobka itd) i jak słyszę aluzje że może byśmy coś porobili to mi się nóż w kieszeni otwiera... Wczoraj coś walnal o 3 dziecku to mu powiedziałam że ok ale on bierze macierzyński - nic nie powiedział ale widziałam że go to urazilo. Wiecie to nie jest beznadziejny facet który tylko leży i pachnie ale brakuje mi jego pomocy przy dzieciach i czasu tylko dla nas, żebyśmy mogli usiąść razem i obejrzeć film, pogadac o czymś innym niż tylko żłobek, wizyty u lekarza opłaty itd.... Wiem że najłatwiej byłoby mu to powiedzieć ale też wiem że skończy się to fochem bo w jego odczuciu robi dużo...
    Byłam dziś z Hanią u kardiologa i jeszcze ma te 2 dziurki w sercu ale do roku powinny jej zarosnac. W marcu kolejna kontrola.
    U mnie dziś chyba płodne bo śluz się pojawił 😳

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa domyślam się, że Ci ciężko... niestety, ale uważam, że jedynym dobrym sposobem do poprawy czegokolwiek jest rozmowa. Inaczej będziesz to dusić w sobie i będzie się to przekładało potem na Twoją irytację itp. Jeśli boisz się, że się skończy fochem to podejdź do tej rozmowy delikatnie, powiedz ile mu zawdzięczasz, ale określ co by mógł zrobić jeszcze, żeby Ci trochę pomóc i Cię odciążyć, jak Ty to widzisz. Uważam, że spokojna rozmowa potrafi zdziałać wiele. Trzymam kciuki ✊
    Mam nadzieję, że z serduszkiem Hani będzie wszystko dobrze 😘

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa u mnie podobna sytuacja i jak w koncu pekłam bo nie wytrzymalam to byla poważna awantura bo on uwaza ze jak pracuje to nie bedzie wiecej robil a i tak duzo mi pomaga. No pomaga jak twoj ale do mycia jestem ja (starsza jest za duza na tate w lazience), do usypiania ja, jak juz dziewczyny spia to on odpoczywa a ja dalej robie.
    Zdecydowałaś sie na laktator? Tym bardziej potrzebujesz pomocy bo to zajmuje kupe czasu.
    Moze zrob jak ci Mother podpowiada. Bo widzisz awantura do niczego nie prowadzi, sprawdzilam to ☹.

    Miśkowa lubi tę wiadomość

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa ja tez podpinam się pod wypowiedzia mother rozmowa na spokojnie.
    Aby przy nastepnej wizycie u Hani bylo dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2021, 16:58

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa ja też bylam przygnebiona A nawet mialam depresje ...mąż Od 8 do 20 /22 w pracy i czulam sie wypalona psychicznie,nie mialam do kogo buzi otworzyc ,chcialam poczuć ze jestem kobieta w jego oczach a nie tylko matka ktora zmienia pieluchy i karmi. Ale ze bylam dumna ,to nie mówiłam mu o swoich potrzebach a on sam sie nie domyślil. Teraz w zimowej porze tęsknota najbardziej doskwiera. Wiem jak sie czujesz...Ale musisz o swoich potrzebach mowic mezowi .

    Dzięki za podpowiedzi dziewczyny, oprócz tego żelu conceive czytalam cos o zestawie preparatów dr.Bociana i jest tam zel pre seed,który pomaga np przy wrogości sluzu.
    Na ta chwilę kupilam ten Acertin:myo inozytol,wit E, l-karnityna,l-arginina,kwas foliowy,selen.
    Babka w aptece miala ściągnąć kilka innych jeszcze specyfików zebym miala wybor dzisiaj. Ale nie wiem czy zapomniala ,bo zapisala dla mnie tylko Acertin. 60saszetek do picia. Jeszcze doloze mu do tego osobno cynk,wit D i magnez. I moze ta maca do picia dla niego i dla mnie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2021, 17:47

    Miśkowa lubi tę wiadomość

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza u nas tak samo, jak jakimś cudem starsza usypia z nim to ja ogarniam kuchnie albo mieszkanie a jak ja usypiam to on odpoczywa... Ostatnio mam wrażenie że on przychodzi jak do hotelu:zjeść, wyspać się i wziąć czyste ubrania. Dziś żadne z nas nie ma nastroju na rozmowę i moglby się skończyć właśnie awantura. Muszę ściągać laktatorem bo Hania nie chce ciągnąć cyca :( jak pociągnie to 2 minuty i koniec. Nie robię pełnego kpi, sciagam 3-4 razy na dobę i w nocy raz, chciałbym żeby choć przez zimę trochę mojego mleka piła. Nie miałabym ani sił ani czasu na kpi - cierpiała na tym Zosia bo to wieczne siedzenie z laktatorem.
    Dziękuję dziewczyny 😘 musiałam się wygadac, czuję że takie nastroje depresyjne mi wracają i widzę że on też jest jakiś "nie swój". Może przy okazji zagadne...

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2738

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez bywa roznie, akurat sie dobrze dogadujemy bo maz jest super tata, ale niestety ma prace jaka ma i czasami sa dni ze musi nagle jechac w trase i to mnie z rytmu wybija. No ale co zrobic, tak czy siak, pomaga mi duzo w domu, sprzata ze mna,gotuje, piecze ciasta, robi wszystkie remonty jakie tylko sobie wymysle 😃 w weekendy mala sie zajmuje. Corke kapie (jeszcze 🤪) i usypia tez sam.
    Nam duzo daje rozmowa bo ja jestem taki czlowiek ze jak cos mi nie pasuje to mowie otwarcie, zwracam uwage itp. Przez to praktycznie nie mamy klotni bo na biezaco poruszamy rozne tematy i latwiej nam sie zyje 🙂

    Miskowa, tak jak dziewczyny pisaly, mow mezowi o swoich potrzebach, na spokonie.
    Z dwojka dzieci na bank jest trudniej i inaczej pogodzic wszystko. Dom, praca i jeszcze zeby zadbac o zwiazek. To nie jest latwe ale nie niemozliwe.

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa przerabiałam to i z Wiki i z Szymonem. znalazlam gdzies artykuł słowa klucz typu potrzebuje pomocy przy... Bo chce zrobic to i to, czy chciałbym np isc do wc przejmiesz dzieci 🤣 serio u nas pomogło. Mówić wprost, nie oczekiwać bo sie nie doczekamy.

    Nadzieja ja pamiętam mialam tak po poronieniu, chyba organizm bardzo chce ciazy, przynajmniej ja to sobie tak tlumaczylam.

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy napady głodu plus zachcianki (cała ciążę ich nie miałam dopiero teraz mi się włączyły) mogą być zapowiedzią zbliżającego się porodu?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia to sluszne krotki komunikat i kazdy wie vo ma robic. A mezczyzni wszystkiegi sie nke domysla.

    A wiesz ze moze cos w tym jest o ciazy nie mysle nawet nie wiem kiedy dokladnie owu byla wiadomo okolice owu to jest wieksza chota na bliskosc ale po owu raczej tak nie mialam. I te ciagniecie az w dol to moze sam organizm tak odreagowuje i wysyla bodźce.

    Mysza ja tez mam podobnie z mezem wszystko zrobi a ja i tak czasem cos narzekam. Teraz mala wykapal i polozyl a ja chwile usiadlam i mam czas dla siebie. A dzis jeszcze teaciowa przyjechala pobawic sie z nia tzn na kawke a teraz wlascicie mam wyrzuty ze malo z nia czasu spedzialm jutro nadrobimy.
    W ogole nie wiem kiedu dzien mija do pracy pozniej z przedszkola odebrac do domu cos tam zrobic i wieczor.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laseczki jaki polecacie bank zebym mogla założyć ekonto w miarę za free? Wiecie, nie pracuje, nie mam stalych wpływów a potrzebuje konta zeby np.oplacic zakupy przez internet a nie takiego ktorym posluguje sie na codzien np.
    W sklepie korzystajac z karty. Moj bank oczywiscie ma takie konto ale pobiera oplate za prowadzenie i przelewy.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś też taki był, w pierwszej ciąży robił wszystko że ja mogłam w zasadzie leżeć i pachnieć. W drugiej już mniej - jedynie wsadził mi Zosię do wanny żebym mogła wykąpać bo nie mogłam dźwigać przez tego krwiaka. Mam wrażenie że przez ten remont jak tu siedział od rana do wieczora to się przyzwyczaił że nie ma żadnych obowiązków... A ja często nie umiem prosić o pomoc i mówić wprost o emocjach - trochę to wynika z mojego dzieciństwa ale nie będę wyciągać brudow. Dziś mu dałam Hanie bo miała kiepski dzień, musiałam ja nosić przez cały dzień (serio miała 2 drzemki po 15 min) i chciałam ściągnąć mleko bo już mnie cycki bolały. Po 10 min przyniósł mi ja w foteliku i postawił.... Kiedyś jak robił herbatę to robił i dla mnie a teraz nawet nie zapyta... Wiecie takie pierdoly ale smutno mi że nie jest jak kiedyś, brakuje mi tych małych rzeczy :(

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga wydaje mi się że ważne żeby póki co mąż brał jakiekolwiek witaminy co do reszty myślę że pokieruje was lekarz. My mieliśmy ten żel conceive ale nie podzialal... Tyle że u nas byl problem jeszcze z brakiem owulacji.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zelu conceive moje zdanie jest takie ze to zbędny koszt jak nie ma prawidlowych plemników.

‹‹ 2429 2430 2431 2432 2433 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ