X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 25 lutego 2021, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak super, że pojechalas, a usg Ci zrobili? Ściskam kciuki z całych sił!

    Iza brawa dla corci! A nie odciagasz odkurzaczem glutow? Moja tego nie lubiala w tym wieku a teraz jak odciagalam Hani i ona też miała katar to sama prosiła żeby jej wyciągnąć. Ona potrafi już sama wydmuchac nos ale odkurzaczem to rewelacja.

    Alunia Ty to zdolniacha jesteś. Mnie też się tęskni za ludźmi i ambitniejszmi zadaniami niż robienie prania, sprzątania zabawek i gotowania obiadów (choć pewnie i za tym zatesknie😁)

    Wiera otwieraj to wino bo za chwilę już nie będziesz mogła pić 😁 kciuki zacisniete!

    Hekate i super, niech się dziad wyprowadzi i zaczniesz życie na nowo.

    Mother dobrze że chociaż balkon jest 😊

    Iza34 lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robili usg. Stwierdził że po stymulacji i z tak niskim wynikiem bety to może być bardzo wczesna ciąża.mam jutro powtórzyć betę i zobaczyć czy rośnie

    mother84 lubi tę wiadomość

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2844 2712

    Wysłany: 25 lutego 2021, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, ale Wam Ola rosnie. Dopiero co sie miala urodzic a tu juz chodzi dziewczyna. Super 😃

    Piszczak, dobrze ze pojechalas. Tylko tak w razie co dali leki i czekasz na wizyte u swojego gina ?

    Hekate, dobrze ze w koncu bedziesz miec to za soba. Juz tyle czasu sie meczysz z bylym mezem. Czas na spokoj dla Was i rozpoczecie nowego zycia. Jaki plan dalej ? Partner sie do Ciebie wprowadza czy kupujecie cos nowego razem ? 🙂

    Wiera, cudowne wiesci. Caly czas trzymam mocno kciuki za sobote zeby sie udalo. Macie dobry plan wiec oby tylko sie wszystko powiodlo, mam nadzieje ze pochwalisz sie lada moment dwoma kreseczkami na tescie ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2021, 21:34

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 25 lutego 2021, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak - czuję, że będzie dobrze🤗

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie jakbym miała już zrobione dwie bety i przyrost byłby ok to byłaby inna rozmowa.
    Cały czas mówili że ciąża jest, patrząc na wynik bety, progesteron trochę za niski ale mam po 48 h od pierwszego badania zrobić drugie. I być pod kontrolą swojego lekarza

    Kinga2020 lubi tę wiadomość

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 25 lutego 2021, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak dobrze, ze pojechalas.

    Iza gratulacje dla Oli.

    Hekate w końcu! Chociaz jedno z głowy.

    Wiera no to świetnie ✊✊✊

    Mother dobrze, ze chociaż ten balkon jest.

    Ja dzisiaj z Natalka na rolkach byłam i z młodym oczywiście, tyle dobrze ze przed odbiorem młodszej córki. Zyc sie chce od razu taka pogoda.

    Miskowa pewnie, ze sie zatęskni. Pamiętam, ze po Natalce płakałam w pracy jak była ładna pogoda, ze byłabym z nią na spacerze itd. Ale fajnie moc zatęsknić niż mieć tego dość.
    Miskowa a jak u was wizyta u specjalisty?

    Kasia co u was słychać?

    Kinga kiedy ty z ta piersią pójdziesz do lekarza?! Będę cię tym dręczyć. Moja bratowa ma złośliwego raka piersi z przerzutami, dopiero miała wycinanego guzka z piersi, teraz znów ja czeka operacja wycięcia węzłów. Nie można niczego lekceważyć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2021, 22:05

    Iza34 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 25 lutego 2021, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak trzymam kciuki🙂🙂🙂

    Hekate super, nowy rozdział w życiu❤️

    Iza brawa dla córeczki, mój się w końcu nauczył chodzić w butach😎

    Wiera świetne wieści ! Działajcie

    Iza34 lubi tę wiadomość

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 26 lutego 2021, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak ogromne kciuki za dzisiejszą betę ✊✊ daj znać jak tylko będziesz miała wyniki.
    Wiera jak tam minął wieczór?😁 Dziabnęłaś winko? 😜 Jutro Wasz wielki dzień ☺️☺️
    Adelax a Ty zaraz już do pracy wracasz nie? Jak mały na adaptacjach w żłobku?
    Co u reszty?
    Ja jeszcze leżę w łóżku, ale niedługo pewno wszyscy wstaną. Coś mnie gardło znowu pobolewa🤪 i czemu? Skoro nigdzie nie chodzę, piję ciepłe...no nic będzie płukanie wodą z solą z rańca.
    Miłego dnia dziewczyny ☺️

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2021, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa wczoraj wyciagnelam katarek. Stwierdzilam ze skoro i tak jest placz to tym 10s.i po sprawie. Tez uwazam ze to rewelacja. A ci co nie znaja smieja się ze sciagam odkurzaczem. Ale to nas ratowalo przy mega katarach Zuzi. Ile on glutow wywlukl to tylko on i ja wiemy. Choc obarczam go wina za spalenie pierwszego odkurzacza to i tak uwazam ze jest super.

    Noc ok choc krotka bo pobudka o 5.30.
    Mysza tak, niedawno sie urodzila. I teraz jak chodzę z tym wozkiem i tak mysle o Piszczak ze 2 lata temu bylam w identycznej sytuacji co ona, wczesna ciaza, plamienie, strach. Ale sie udało.

    Piszczak widze ze trafiłaś na fajnych lekarzy. Dobrze ze pomogli. Bo niejeden by olal. Jak dzisiaj?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2021, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez noc było ok. A teraz znowu. Nie jest co prawda różowa tak jak wczoraj i narazie nie aż tyle. Wzięłam druga tabletkę. Później telefon do lekarza, a popołudniu beta i progesteron jeszcze raz.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 26 lutego 2021, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej siostry corka ma rok i chodzi do zlobka od polroku, czesto ma katar, siostra poleciła mi Isonasin septo. Podobno duza ulga po tyn, ze młoda noc przesypia. To sa jakies ampułki.

    Mother w ciazy z Wiki co chwile bylam chora właśnie przede wszystkim gardło mnie bolało, w koncu polozna mi probiotyk poleciła brac do konca ciąży i rzeczywiscie bylo lepiej.

    Piszczak trzymam kciuki, żeby było dobrze..

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 26 lutego 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wszystkie zaciśnięte kciuki, jesteście kochane 🥰

    Mother winko było, ale niedobre kupiłam, nie smakowało mi 😬 Ledwo kieliszek dałam radę, a jeszcze tyle w lodówce zostało...ale cóż, poświęcę się bo szkoda wylewać🤣

    Kinga lekarz mówił, że naturalnie mamy w sobotę wieczorem "poprawić". Dziś nie planujemy nic, zresztą wydaje mi się, że tak dzień po dniu to będzie gorsze nasienie jutro ;)

    Piszczak ✊

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 26 lutego 2021, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza my tez wyciągamy katarkiem, przy starszym tego nie stosowałam a przy małym już tak i naprawdę jest super. Najpierw wkraplam isonasin septo wlasnie a potem wyciągam.
    Mother Synek do żłobka idzie w pon wiec ostatni dzień laby 🙂 może po nocy masz takie wrazenie bolącego gardła i zaraz przejdzie

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 26 lutego 2021, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jakoś leci, dzień po dniu, tydzień po tygodniu 😉Ostatnio trochę mi mlodsze dzieci się podziebily, ale dosyć lekko przeszło. Potem byłyśmy z małą na szczepieniu i w 8 dobie po dostała gorączki, nigdy wcześniej się to nie zdążyło, u chłopców też. Ale bardzo wysoka nie była, 3dni i 3noce i potem zdrowa. Zębów mamy narazie 8 i nic więcej nie widać, ale gaduła się zrobiła i cwaniara😉 Średni zrobił się niegrzeczny, chociaż nie jest jeszcze tragicznie. Mi też już bardzo chce się wiosny, ostatnio ruszyłam trochę z domu, w końcu. Do kuzynki, do ciucha, do koleżanki. Teraz ma przyjechać do mnie inna koleżanka. Po niedzieli jadę do pracy złożyć wniosek o urlop wychowawczy, biorę ciągiem 3lata,a potem rozwiązuję umowę i będę musiała poczekać aż dzieci usamodzielnią się na tyle żebym mogła pójść do jakiejś pracy.
    Iza ja też nie przepadam za kupowaniem butów dla dzieci, dla odkupiłam od koleżanki 12par,na cały rok dla małej i mam spokój 😂Średni ma po starszym bracie, więc zostaje mi tylko starszy syn🙈właśnie szukam mu kurtkę wiosenną, buty i czapkę ma z tamtego roku (chyba, muszę sprawdzić czy dobre) 😉

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 26 lutego 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia nie wiem czy cos przeoczylam a jaki plan masz na siebie?

    Piszczak bardzo dobrze ze bylam wczoraj dzis powtorz zaciskam mocno ✊ nie kazda taka historia musi sie zle konczyc.

    Wiera barzo dobra wiadomość takze niech sobota zaowocuje.

    Ja umowilam sie do gin w okolicach owu powiem o hashi... A juz mam koncowke @ a zaczyna mnie jajnik pobolewac chyba niezla produkcja sie szykuje na ten miesiac 😜🤭
    Milego dnia dziewczynki.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Aga1405 Koleżanka
    Postów: 38 29

    Wysłany: 26 lutego 2021, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Może wy mi coś podpowiecie bo troszkę się w tym pogubiłam ... mam już synka (8 lat) nigdy nie miałam problemów z miesiączka, ze zdrowiem.... od dwóch lat staramy się o drugiego dzidziusia. Pod koniec stycznia byłam w ciąży biochemicznej, ten cykl jest pierwszym od tego zdarzenia. Lekarz w 21 dc stwierdził ze możliwe ze mam problem z pękającymi pęcherzykami ponieważ w tym dniu był on już wielkości 26mm. Cykle mam zazwyczaj 27-28 dni. Zlecił badania. Moje wyniki to:
    - prolaktyna 28,6 ng/ml (4,79-23,3)
    - testosteron 28,12 ng/dl
    - TSH 3,06
    - ft3 3,56 (2,00-4,40pg/ml)
    - ft4 1,11 (0,93-1,70ng/dL)
    - vit. D3 11,70 (30-80ng/ml)
    - DHEA-SO4 191,0ug/dl

    Co myślicie ? Czy powinnam skonsultować się z endokrynologiem ? Wiem ze D3 do suplementacji i TSH do obniżenia a co z reszta ?

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 26 lutego 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja niech się tam produkuje, a co! 😉 Pij czerwone winko na endo 😁
    Adelax korzystaj z ostatnich dni ☺️ ciekawe jak to będzie 😉
    Aga za bardzo nie pomogę, bo też tylko widzę, że TSH do zbicia, żeby było koło 1-1,5 i Wit d za niska.
    Ja to ogólnie po sklepach chodzić nie lubię, właśnie przyszła paczka z h&m zamówiłam kilka kurtek dla synka i będziemy zaraz przymierzać, mam nadzieję, że wybiorę jedną i reszta do odesłania 😜 buty ostatnio też tak kupuję, na spokojnie wszystko w domu przymierzamy i odsyłamy te niepasowne.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2844 2712

    Wysłany: 26 lutego 2021, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother, ja tez nie lubie po sklepach latac. Raz na rok sie wybieramy na wieksze zakupy do galerii ale tak to tez zamawiam wszystko przez internet. Jak chodze i szukam to nic znalezc nie moge a online jakos tak mi lepiej i mniej wydaje bo widze od razu ile w koszyku 🤣 Hm bardzo lubie, zwlaszcza dla dzieci, tez corke musze zaopatrzyc na wiosne.

    Aga, mi tez wyglada na pierwszy rzut oka ze tsh za wysokie, no i wit d3 ale to chyba norma u wiekszosci.

    Piszczak, ciekawa jestem jak ta Twoja beta dzisiaj 🙂

    Ja tylko czekam zeby juz popoludnie bylo, nie mam
    dzis weny, zmeczona jestem po calym tygodniu i tylko czekam zeby usadowic sie na kanapie i film obejrzec 🤣

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 26 lutego 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga 1405 prolaktyne też do zbycia za wysoko, tsh też i Wit D koniecznie. Zbadaj jeszcze krzywe glukozowa i insulinowa. Powodzenia w staraniach

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • Aga1405 Koleżanka
    Postów: 38 29

    Wysłany: 26 lutego 2021, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    Aga 1405 prolaktyne też do zbycia za wysoko, tsh też i Wit D koniecznie. Zbadaj jeszcze krzywe glukozowa i insulinowa. Powodzenia w staraniach

    Krzywa glukozowa robilam pol roku temu i było Ok. Myślisz ze gin będzie chciał obniżyć prolaktyne ? Czytałam na forum ze nie chętnie przy niedużych wahaniach chcą ..
    miałam w pierwszej ciąży 8 lat temu niedoczynnosc .. ale zupełnie nie znam się na tych wynikach ft3 i ft4 widzę ze w normie ale procentowo już chyba nie jest tak Ok.. może macie z tym doświadczenie ?
    Może któraś z was przechodziła tez ciąże biochemiczna ? Jak wasze cykle od razu po wyglądały ?

    Dziękuje wam pięknie za odpowiedzi 😘😘😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2021, 11:37

‹‹ 2479 2480 2481 2482 2483 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ