X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2739

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzis ladnie do poludnia bylo. Zdazylismy zakupy zrobic i na powrocie juz nas ulewa i burza dopadla. Pada do teraz. Mielismy grilla zrobic ale przelozylismy na jutro. Basen mamy taki spory to wczoraj rozlozylismy, po weekendzie jak przyjda upaly to nie beda nam straszne 😁
    Teraz dokoncze sprzatac i mam wolne, wieczorem mamy randke z mezem w domu haha 🤣. Robimy kolacje i bedziemy film ogladac, wiem ze to takie zwykle i w sumie nic specjalnego ale tak w tygodniu to nie mamy albo czasu albo mozliwosci posiedziec sami jak mala usnie 🤷‍♀️☺️

    Hekate, ja mysle ze zycie Was jeszcze zaskoczy. Jestes dowodem ze pomimo niskiego amh zaszlas naturalnie, tak wiec jeszcze sie uda ☺️

    Dla mnie ciaza sie wydaje byc coraz bardziej odlegla. Tak jakby juz malo mozliwa. Czas leci, mijaja gdzies 2 lata albo i wiecej jak podjelismy temat drugiego dziecka, teraz jestem zatrzymana, na lekach, najgorsze to czekanie bo nie wiem co bedzie dalej. Kiedy bedziemy mogli podjac starania i czy te starania beda, czy nie uslysze ze " pani juz dziekujemy, po temacie " 🤪Czasami mi sie sni ze jestem w ciazy, albo tak jak dzis ze urodzilam a w sumie duzo o tym nie mysle, bo nie mam kiedy, ale chyba psychika podswiadomie mi to robi. Najbardziej zal mi corki bo widze ze jej przykro, ze jest sama no ale jest za mala na powazne rozmowy wiec poki co pozostaje nam mowic ze moze kiedys dzidzia bedzie ... Jedyne co w sobie lubie to, ze nie jestem zazdrosna, nie zycze nikomu zle, nie przezywam dzieciakow czy ciaz znajomych. Poki co mam zdrowe podejscie ale nie wiem na jak dlugo 🤣

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelax a co małemu dolega? Moj już ponad tydzień chory i mało co widzę poprawe 😌 gorączkuje od 3 dni i ciągle jest na lekach przeciwgorączkowych .. temp wysoko wybija bo nawet 39,1 miał.. w pn mamy kolejną kontrole.. kaszel i katar też jest. Lekarka właśnie nic o antybiotyku nie mówiła a nie wiem czy damy radę bez .. 😌

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa, 48 lat🙄
    To już chyba przesada...
    Każdej z nas, bez względu na wiek czasami wydaję się, że czas zamknąć fabrykę, po czym wracają uśpione nadzieję...
    Miskowa, Tobie tez się uda, tylko czasu potrzeba, jak widać.
    Ja taka samà randkę dziś planuję😂
    Piszczak, nasmaruj się czymś koniecznie.
    U mnie leje🌧

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate nie, naturalnie zaszła. Myślała najpierw, że to menopauza a tu niespodzianka.

    Zdrówka dla waszych maluchów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2021, 19:51

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate ja też zrobiłam wielkie oczy kiedy mąż powiedział mi że przyniósł ubranka dla córki od córki tej pani więc ja go poprawiam że chyba wnuczki! A on że właśnie nie, że tak im się zdarzyło 🤣 dla mnie to już też byłoby za późno ale jak się przytrafiło to trzeba było wziąć odpowiedzialność za swoje czyny :)

    Piszczak nic tylko zazdrościć pogody u nas rano mega duszno a od południa cały czas leje...

    Dziewczyny a macie jakieś info o wrogim sluzie? Co pomogło i czy się udało?

    Mysza ja miałam odwrotnie, każda ciąża mnie dobijala do tego stopnia że jak się okazało na terapii grupowej że jedna dziewczyna jest w ciąży to chciałam zrezygnować... Więc jak moja terapeutka zaszła w ciążę to bała się mi powiedzieć 😬 domyślam się że ten etap stagnacji jest trydny. Ja tak miałam jak czekałam na laparoskopie wtedy nic nie robiliśmy w kierunku starań ale te kilka miesięcy pozwoliły mi "ogarnąć" sobie życie i swoją psychikę. Wierzę że i Wam się uda, każda taka sympatyczna para zasługuje na bobasa :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Hekate nie, naturalnie zaszła. Myślała najpierw, że to menopauza a tu niespodzianka.

    Zdrówka dla waszych maluchów

    Ha ha, to moja mama w wieku 44 lat myslala że jest w ciazy a to byla juz menopauza. Czyli odwrotnie ☹.

    Tez bym chciala taka randkę ale pomarzyć mozna. Dziewczyny późno chodzą spać, my padamy z nimi, a po nocy juz sie nie chce.

    Szczepionka mnie nie wykończyła i ze schodów tez nie udalo sie mnie dzis zrzucic. Cos plany źle idą 🤔.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos zrzucania ze schodów - oglądaliśmy sposób na teściową😂 48 lat i naturalna ciąża, to ewenement, a nie przepraszam - Kurska przecież zaszła naturalnie w wieku 47 lat😉

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate to mnie tesciowka chciala zepchnac ze schodów. jak zwrocilam jej uwage że zaraz spadne to kazala mi sie wiatru trzymac.

    Miskowa ja o wrogim sluzie wiem tyle że zalecają inseminacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2021, 22:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.bebiprogram.pl/zdrowie-dziecka/kalkulator-bmi-dziecka?fbclid=IwAR1bXsseiJWpEO7rrQL1te9D4bE51qQp0VO1zuJhttfUeFcSDOyQWSttVoo

    Moze ktorejs sie przyda. Ja juz dawno czegos takiego szukałam.

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele przez półtora tyg miał katar i kaszel ale nie było po nim widać choroby tj mało kaszlał był żywy pogodny, a puscilam go do żłobka bo wydawało mi się ze jest lepiej i po dwóch dniach temp kaszel i katar się nasiliły i pojechaliśmy do lekarza. Dla mniej druga infekcja naszła może był do końca nie doleczony. Jak doszła gorączka to normalnie pół żywy. Na szczęście już jest lepiej. Powiedziała ze osluchowo czysto ale gardło zawalone i dała taki antyb żeby zadziałał ba wszytko bo to nie jak typowa angina. Po 2 dniach brania antyb poprawa jest znaczna.
    Zdrówka i pomyślności dla wszystkich 🥰🥰🥰

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX dobrze że jest duzo lepiej. Skoro antybiotyk byl potrzebny to bez sensu przeciagac.

    Ja wczoraj bylam w strachu ze legne po tym szczepieniu, wrocilam od szykowania jablek zmarznieta (jabkla mokre i bardzo zimne), ręka bolala ze ruszyc nie moglam, do tego szyja. Ale na szczescie jak zjadlam, odpoczelam to minelo a dzis juz reka praktycznie nie boli.

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem co zrobię jak mi lekarka jutro nic nie przepisze dla niego.. dziś już w nocy płakałam z bezradności ledwno zbiliśmy gorączkę 😌 może jestem przewrażliwiona .. dziś będzie 4 dzień jak tak wysoko nam gorączkuje . ..

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też coraz gorszy ma kaszel a katar też nie przechodzi. Jutro teleporada i jeżeli pani doktor ze chce to przyjmie dziecko. Ale powiem szczerze, że będę się upierać żeby ją osłuchała bo nie podoba mi się ten jej kaszel.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jestem tu nowa. To nasz drugi cykl starania o drugie baby :) dwa miesiące temu wyciągnęłam spirale mirene i odrazu zaczęliśmy się starać. Dzisiaj jestem 9dpo według aplikacji mam 30 punktów z detektora ciąży. Będę testować za kilka dni podejrzewam ze 11 dpo czyli wtorek.
    Chociaż uważam że w tym miesiącu się nie udało, bo wyszedł mi jeden wielki pryszcz, który zawsze przychodzi przed okresem. ;) kiedy zaczynacie testować?

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Ja nie wiem co zrobię jak mi lekarka jutro nic nie przepisze dla niego.. dziś już w nocy płakałam z bezradności ledwno zbiliśmy gorączkę 😌 może jestem przewrażliwiona .. dziś będzie 4 dzień jak tak wysoko nam gorączkuje . ..
    Adele, a może po prostu trzydniówka 🤔
    Jeśli / zrób CRP koniecznie.

    Ancyna-witaj i powodzenia🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2021, 11:33

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zlapalam niedzielnego nerwa. Bo od bratowej to sie doprosic nie moglam o rzeczy dla Oli ale jak ona pozyczyla to chce juz, nagle, najlepiej na wczoraj. No i tez bym chciala odpoczac a nie ma szans.

    Dziewczyny odczytalam wlasnie wyniki panelu alergicznego Zuzi. Wychodzi na to ze jest nieznaczne podwyzszone Ig na kurz, miesci sie to w 1 grupie (grup jest 0-6) i to nie powinno dawac objawow klinicznych. Zna sie ktoras na tym? Mam sie tym martwic? Wizyta dopiero za miesiac.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 to właściwie brak alergii.
    U Marka martwiłam się, jak było 3 i więcej 😉

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele a coś mu dolega poza temp? Bo może faktycznie trzydniówka, wtedy temp wraca co3-4 godz i jest ciezka do zbicia

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    1 to właściwie brak alergii.
    U Marka martwiłam się, jak było 3 i więcej 😉

    Dzięki. Pocieszylas mnie 🙂

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka ☺

    Hekate i inne staraczki, ja cały czas wierzę, że Wam wszystkim się uda! Naprawdę, wiem, że czasem ciężko, ale proszę nie traćcie nadziei 😘

    Nadzieja ja od tygodnia nie kp, przeszłam na mm z racji tego, że musiałam brać silniejsze leki na głowę przy tym zespole popunkcyjnym bo już nie dawałam rady plus dodatkowo przy okazji muszę wyleczyć zatoki, ucho i kaszel, które doskwierają mi właściwie od początku marca. Jutro chcę się umówić na wizytę znowu, bo średnia poprawa z zatokami. W czw w razie co laryngolog. Ale wszystko ok, mały rośnie, radzimy sobie ☺

    aLunia szczerze? Czuję się do 🍑🤣 chyba nie ma części ciała, która by mnie nie bolała w ciągu ostatnich dwóch tygodni, nawet hemoroidy dostałam ✌ale jestem dobrej myśli, że za jakiś czas będzie lepiej. Grunt, że mogłam z łóżka wstać i mogę robić coś przy dziecku 😉
    Długo Cię trzymało po tym szczepieniu. Dziś lepiej?

    Adelax db, że jest poprawa po antybiotyku. Myślę, że mały wydobrzeje i nie będzie potrzeby, żebyś potem brała zwolnienie skoro teraz masz kilka dni wolnego 😉

    Mysza udanego grillowania, a taki basen to super sprawa w upały. Wiem, że Ci ciężko teraz w takim zawieszeniu, bo się nie staracie i to może lekko dobija, że czas ucieka itp., ale uda się, zobaczysz😘

    Adele współczuję... Trochę już to u Was trwa, myślę, że jutro powinnaś coś dostać od lekarki. Trzymam kciuki za poprawę.

    Miśkowa ja też tylko jeśli chodzi o wrogi śluz to wiem, że wskazana jest inseminacja

    Ancyna witaj i życzę powodzenia ☺

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
‹‹ 2569 2570 2571 2572 2573 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ