X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2850 2736

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother, az przykro sie czyta ze tak wiele zlego Cie dotyka. Co za sprawiedliwosc na tym swiecie ! Tyle czekalas na to dziecko, tyle wyrzeczen i zamiast los sie odwdzieczyc za to co przeszlas to jeszcze teraz po porodzie Cie same dolegliwosci dotykaja 😞. Mysle ze pogadaj z polozna, one sie na tym znaja na bank, mysle ze cos podpowie, pomoze. Nie przejmuj sie, my tu takie tematy poruszamy ze juz nic nie jest tabu.

    U nas ida powoli te zapowiedziane upaly, czuje to po sobie bo juz mi sie glowa odzywa 🤦‍♀️ Corka ma kryzys, nie chce jej sie do przedszkola chodzic. Woli szalec na podworku ale juz nie dlugo i wakacje. Przedszkole czynne ale malo dzieci ma chodzic i grupy mieszaja wiec darujemy sobie bo ona jest dziecko wysoko wrazliwe i przezywa takie rzeczy mocno.
    Dodatkowo cos mi od wczoraj brzydko kaszle. Taki mokry kaszel ma, pierwszy raz taki slysze u niej. Nie wiem czy to alergiczne czy gdzies sie zalatwila ? Troche katar miala to moze jej zeszlo nizej. Oby bez lekarza sie dalo obejsc bo mam dosc naszej sluzby zdrowia 🤦‍♀️

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak dobrze ze poszlas prywatnie. Ja tez teraz chodzilam prywatnie.

    Mother straszne jest to co piszesz, nie opis tylko przypadłość. Mam nadzieje że idzie z tym cos zrobic, jest jakaś plastyka narzadow rodnych. Bo to że masz juz wszystkie dzieci w domu nie oznacza ze musisz zyc w celibacie.

    A wogole to wczoraj Ola mi tak padła (co prawda dopiero o 22) że w koncu obcielam jej paznokcie u nog, zwykle to byly 2 ciapnieca i dziecko sie krecilo i nie dawalo. I ja taka szczesliwa bylam ze w koncu mi sie udalo to zrobic za jednym zamachem 😂.

    Wiecie co, zła jestem. Jutro klasa Zuzi ma wycieczke, Zuzia nie chce jechac i nie jedzie. A co na to jej wychowawczyni- ze wycieczka jest obowiazkowa, ze juz wszystko oplacone i tak czy siak mam pokryc koszty a za to ze nie jedzie ma przyjsc do szkoly do klasy 1 bo bedzie miala obecnosc nieusprawiedliwiona. W podobnej sytuacji jest jeszcze 1 dziewczynka. Zuzia mowi ze jutro nie idzie do szkoly, tamta dziewczynka placze bo bedzie sama a przyjsc musi bo grozi jej powtarzanie klasy. Dzisiaj rozmawialismy z pania, uwazamy ze jest zła i po zlosci do tych dziewczynek.

  • Soprecious Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Jestem tu drugi raz. Sześć lat temu Ovu i Belly towarzyszyły mi przez cały okres ciąży. Dziś jestem na etapie "wydaje mi się". Nie koniecznie się staramy, ale gdyby bylo to by się nic nie stało. W związku z dużym prawdopodobieństwem, że owulacja była, to w tym dniu stosowaliśmy stosunek przerywany. Jest szansa, że preejakulat narozrabiał. Teraz pytanie techniczne. Moje cykle są mw 28-29 dni. Według kalendarzyka owulacja była 5 albo 6 czerwca. Jest kilka dni po owulacji zaczely się duże bóle podbrzusza. Dzis jest 10 dzień po i ból się utrzymuje. Przez ostatnie dni nie byk jakiś zauważalny, ale dzisiaj daje popalić. Pytanie, czy to może byc zagnieżdżenie, czy bóle na @,która teoretycznie ma się pojawić za 5 dni. Test negatywny, ale to chyba za wcześnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soprecious szkoda czasu na gdybanie. Powtorz test lub zrob bete w dniu spodziewanej @.

    Z wycieczki klasowej zrobila sie g... burza. Moja Zuzia nigdy sie nie skarzy ale podobno dzisiaj w szkole bylo bardzo niemilo, pani czepiala sie mojej Zuzi i tamtej dziewczynki, podobno nawet krzyczala. Ja rozumiem że ktos ma gorszy dzien ale to nie powód do takiego zachowania bo dziecko nie chce jechac na wycieczke. Nawet i ja z tamta mamą uslyszalysmy że źle robimy pozwalając dzieciom decydowac czy jadą czy nie. Jak zaczelam z Zuzia temat wycieczki jak jadła obiad to tak mi sie rozryczala ze myslalam ze zwroci ten obiad. Do całego zamieszania wtracila sie tesciowa oczywiscie z zarzutami do mnie bo nie powiedzielismy jej że Zuzia nie chce jechac na wycieczke, ze ja powinnam tez jechac albo ze ona pojedzie. No mowie wam jeden wielki kocioł. I powiedzcie mi z czego tu robic afere?
    Mysza napisalas że twoja corka bardzo wrazliwa. Czy moja 9-latka juz w tym wieku nie moze byc wrazliwa, nie ma prawa bac sie gdzies jechac bez rodzicow, nie ma prawa decydowac o wycieczce? Ona zawsze taka byla ze jedzie tam gdzie zna miejsce, inaczej sie nie rusza, zawsze wszystko przezywa, boi sie. To tak trudno zrozumiec?
    😢😢😢😢

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)

    Zdrówka dla wszystkich chorujących, nie dajcie się i walczcie dzielnie 😘

    Mother tak mi przykro, że doszła kolejna dolegliwość, one spadają na Ciebie jak jakieś koszmarne domino 🥺 Oby sytuacja okazała się lepsza, niż się spodziewasz 😘 Położna na pewno się zna, w końcu opieka po porodzie to też jej fach. Przynajmniej tak mi się wydaje ;) Oby to już była ostatnia taka sprawa i teraz było tylko lepiej!

    Nusia kciuki za wyniki, oby hsg się odbyło bez przeszkód! Miałam w zeszłym roku, klasyczne z RTG, szybkie, właściwie bezbolesne i nawet żaden ibum nie był potrzebny później, ze dwa dni delikatnego krwawienia i już zapomniałam że miałam zabieg:)

    Mój posiew wyszedł dobrze, gin wziął ode mnie telefon i powiedział że będzie działał w tej sprawie, ale ze wstępnie przewiduje wrzesień, bo urlopy i te sprawy. Trochę się zdziwiłam, bo za dwa czy trzy miesiące ten posiew może być nieaktualny 🤔 No ale muszę mu zaufać, bo jakie mam inne wyjście :)

    Miałam intensywny weekend, mój syn skończył siedem lat, a w niedzielę była imprezka dla rodziny i kolegów ulubionych z przedszkola. Pochwalę się moim torcikiem, mojemu miłośnikowi pociągów się bardzo podobał a to najważniejsze 🤗
    IMG-20210613-002041.jpg

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera super tort 😁 napracowałas się 💪

    U nas po antybiotyku poprawa. W końcu synek dziś nie goraczkowal. Jeny ile to czasu trwało .. 😪 wracamy niedługo do normalnosci 👍

    mother myślę,że położna powinna coś kumać w tym temacie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2021, 22:30

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother a ja tez mam taka kule i nawet byłam u fizjo urologicznego to wszystko ok tam na dole. Nawet nie drazyłam tematu co to jest właściwie🤔
    A położna powinna wiedzieć cos w tym temacie. A jak inne dolegliwości?

    Ja sie dalej męczę chrypa, katar, kaszel.

    Wiera kurde to sens teraz było to robić 🤔
    Chyba, ze cie gdzies wciśnie.
    A tort no rewelacja! Sto lat dla synka❤

    Ja planuje 26.05 roczek Szymka.
    Ten tydzien opiekuje sie moja mama nim. Wiecie, ze wcale nie chce z nia być. Tylko sie pojawie to tak płacze. Jest mega ciężko.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele dobrze że dzis lepiej. Tylko szkoda dziecka ze tyle sie meczyl.

    Wiera nspatrzec sie nie moge na ten tort. Te tez robilas z masy czy to zabawki? Cudowny 😍. Zamawiam na sierpien z biedronka i czarnym kotem 😁.
    Tez uwazam ze bez sensu teraz ten posiem. Tyle ze wiesz ze pozbylas sie dziadostwa.

    Ja dzis mialam rwac truskawki. Chyba beda gnily na polu. 5 zl za lubianke oferuja, 2 zl wezma ludzie od rwania 😭. W leb sobie strzelic. Z czego tu zyc?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera tort przepiękny. 🤩

    Ja postanowiłam na cały lipiec pojechać do mamy. Żłobek będzie zamknięty, to chyba czegoś z młoda bym tyle czasu w bloku dostała. A tak przynajmniej na ogródku postawi się jej basen, namiot, i jakoś będzie spędzać te dni na świeżym powietrzu.
    Mam nadzieję że jak nas nie będzie to mój weźmie się trochę do roboty i zacznie remont u Natalki w pokoju.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2850 2736

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera, piekny torcik ☺️

    Iza, tanie truskawki w tym roku. U nas sprzedaja po 5zl za kg. Nie wiem w takim razie ile dostaje "producent", smieszne ceny 🤦‍♀️

    U mnie dzis corka w domu, kaszle okropnie, ma temperature. Dzis do lekarza juz sie nie dostane, tak wiec pytanie, co na taki mokry kaszel ? Jaki syrop ? Musze zaraz sie do apteki wybrac. Inhalacje pewno tez tu beda potrzebne.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na mokry podawalam flegamine w tabletkach bo moja starsza ale syrop tez jest.

    U nas 5 zl lubianka 😭.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza ja swojemu jeśli jest tylko kaszel mokry to podaje Mucosolvan/Flavamed, a jeśli ma do tego katar i zatkany nos to ACC.

    Iza figurki pociągu gotowce z cukru :) i choineczki też. Resztę kleiłam z masy cukrowej ☺️

    U nas truskawki po 8zl za kilo. A na krzaku już moje pierwsze dojrzewają od kilku dni 😃

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza u nas też się zaczelo od mokrego kaszlu, później katar i doszła gorączka po kilku dniach ...
    Na kaszel mokry tak jak Wiera napisała syrop wykrztuśny flegamina,mucosolvan czy ambrosol. Jeszcze inhalacje robiliśmy z nebu dose

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na wariata rwiemy truskawki i jade z mężem gdzies je sprzedac.
    A moja Zuzia poszla do szkoly, maja dzien sportu, jakies zawody, moglabym juz ją zabrac ale tak jej sie podoba ze nie chce isc do domu. Wczoraj ja az kipialam o tą wycieczke ale dzis w duszy mam to wszystko. Tylko jak ta pani nadal bedzie sie czepiac to nie wytrzymam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj kupowałam truskawki po 9zl.

    Kurcze tak się zastanawiam. W niedzielę wzięłam ostatniego dupka. Narazie oprocz lekkich boli brzucha(chociaż nie wiem czy to wynik odstawienia czy po prostu rozciagania) nic się nie dzieje. Na wszelki wypadek w aplikacji zleciłam wystawienie recepty i zastanawiam się czy go wykupić i brać jeszcze po 1 tabletce czy jednak nie?

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2850 2736

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny juz kupilam flegamine. Dostala dawke na dzis i starczy bo niby tylko do 16 podawac nie pozniej. Zobaczymy, mam nadzieje ze jej sie polepszy bo jutro w przedszkolu maja wystepy z okazji dnia mamy i taty po poludniu, tyle czasu cwiczyli i przykro jej bedzie jak nie pojdzie 😞

    Tak slonce grzeje, goraco okropnie a tu sie okazuje ze to najchlodniejszy dzien na najblizszy tydzien, strach myslec co w weekend bedzie 😅🤣

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera dobrze, że posiew wyszedł ok, ale faktycznie dziwne, że skoro dopiero laparo we wrześniu to wynik będzie się liczył. Ale powiem Wam, że podobnie miałam z HSG, od niektórych wiem, że chcieli posiew, a u mnie nie chcieli w szpitalu i nie robiłam ✌ dziwne nie? Wiera a tort piękny! Podziwiam za zdolności ☺ brawo!

    Iza no nauczycielka na pewno nie powinna piętnować dzieci za to, że nie jadą na wycieczkę. Druga rzecz, że dziwne, że ktoś nie chce/nie może dziecka puścić, a ona fochy urządza i mówi, że to obowiązkowe. Rozumiem jeszcze jakby płatne nie było...

    Adele dobrze, że antybiotyk podziałał i jest poprawa, na pewno teraz już będzie lepiej i całkiem wyzdrowieje mały chorowitek☺

    aLunia kiedy ten rok zleciał? Toć to szok! ☺ i oczywiście robisz 26.06 a nie 26.05, chyba błąd Ci się wkradł 😜 wracaj szybko do zdrówka 😘 a co do tych moich spraw to ja póki co nie mam innych dolegliwości, może czasem czuję jakbym w środku jakiś tampon miała i by wychodził. A powiedz mi dużą masz tą gulaję? Bo ja tak wielkości śliwki węgierki lub większe. Mam wrażenie że to cała szyjka jakby zeszła w dół... I to widać szczególnie jak stoję wychodzi z wejścia do pochwy. Normalnie jak stoję w rozkroku i wezmę lusterko to to widać... Jak się podmywam to czuję jak wychodzi, a najgorzej pod koniec dnia...Już nie wiem nawet jak to opisać 😬 zasłania mi wejście całkiem.
    Ja przełożyłam położną i ma być w przyszły poniedziałek więc zobaczy co tam się dzieje...

    Piszczak to korzystajcie z wolnego, my też na weekend wybywamy do rodziców, tak samo, gorąco ma być to mały polata w ogrodzie, basen się mu zrobi, zawsze to coś innego niż w bloku 😉 co do dupka to jak nie masz plamień i wszystko ok to może powoli pora odstawiać. Mi chyba tak pod koniec pierwszego trymestru odstawiała. A takie bóle to faktycznie od rozciągania mogą być i póki jest to do wytrzymania to jest to normalne myślę. Zawsze też możesz podratować się nospą czy magnezem.

    Mysza zdrówka dla córki, oby to tylko coś chwilowego i żeby mogła iść na występy. Trzymam kciuki ✊
    Swoją drogą strasznie dużo nas choruje wszystkich i dorosłych i dzieci... A to czerwiec przecież. Ja wczoraj antybiotyk zaczęłam, ale póki co ucho dalej zatkane i chodzę głucha taka🥴
    Mysza noooo gorąco będzie i to fest! No, ale ja w sumie wolę te upały niż jak szarówka za oknem 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2021, 21:08

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po handlu. Opchnelismy pierwsze w tym roku truskawki 🙆‍♀️.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i u mnie sie mały rozchorował, smarki i kaszel... do przedszkola nie poszedł. Wczoraj miałam ten posiew i czekam na wyniki, jak beda ok 5lipca mam HSG. Pytalam gina o jakies badania hormonalne to powiedzial ze nie widzi powodow by je robic i czekamy na wyniki HSG...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeny, co te dzieci tak choruja? Moja tesciowa twierdzi że Ola kaszle. Ja juz godzine z nia chodze i ani razu nie zakaslala.
    Ola wykonczy dziadkow 😂. We dwoje nie moga sobie dac z nia nie rady i jak tylko ja sie pojawię to znikają a ja nie mam nawet jak odpoczac.

‹‹ 2571 2572 2573 2574 2575 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ