X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2021, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musze dac rade. Ale dzis lipa, bezruch i brak zainteresowania. Mąż totalnie zajechany, noga go boli i bez humoru, wogole widze że dzis ludzie w kiepskich nastrojach. Do tego gorąco.
    I co- wiem że nie powinnam jesc truskawek, w poprzednie lata obsypywalo mi rece, teraz nogi, stopy. Jeny, swedzi że do krwi moglabym drapac.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 20 czerwca 2021, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza to może jakieś tabsy na alergię powinnaś łyknąć albo wapno wypić. Ja też uwielbiam truskawki. Latem to właśnie najbardziej truskawki, maliny i arbuz u mnie są numerem 1 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2021, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera też napisze tak jak dziewczyny myśl o sobie. Chociaż znajac siebie jakbym była na twoim miejscu to też bym miala wątpliwości co do pracy.

    Iza współczuję pracy w takim upale. Ja gotuję obiad i przyniosłam sobie wentulator do kuchni bo chyba bym się rozpłynęła.

    Mój wczoraj poszedł na urodziny do kolegi, więc z młoda pojechalam popołudniu do mamy. Trochę się wybiegała.
    Martwi mnie, bo wogole kaszel jej nie przechodzi. Dobrze chociaż, że po katarze prawie nie ma śladu.
    Oczywiście jak przyjechałyśmy to drzwi do mieszkania pootwierane a mój trup. 🤯

    Kurcze ostatnio coś mnie piecze w pochwie. Nie jest to takie infekcyjne pieczenie. Tak jakby od gory(od brzucha).
    A wogole to mam wrażenie, że nie trzymam moczu😔😬

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 20 czerwca 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother, dzięki, że pytasz- wrócił rano przed 9 i spisał się 😉. Teraz odsypia - niebawem będę go budzić - bo na szczepienie idziemy.
    Iza, truskawki u mnie w sezonie to nr 1- zawsze z przyjemnością zajadam😋
    Nietrzymanie moczu🤔
    Chyba za wcześnie 😉
    Ćwicz mięśnie kegla😜

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że za wcześnie. Tym bardziej, że w pierwszej ciąży nie miałam z tym problemu, dopiero po a nie rodziłam SN. Ale jak brałam tabletki anty to gdzieś się to unormowało. A teraz widzę, że znowu gdzieś tam na wkładce mam ślady.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2021, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak a moze masz taki wodnisty śluz? Są takie wkladki sluzace do sprawdzania czy wody plodowe sie nie sączą. I chyba mozna by nimi sprawdzic czy to mocz. Poczytaj o nich.

    Hekate brawo dla syna.

    Mother moje dziewczyny prawie caly dzien na podworku, nawet mowie tesciowej żeby w ten najwiekszy skwar siedzialy w domu bo żar bucha nawet w cieniu. A Ole zeby sciagnac do domu to trzeba miec talent i sposob bo placze że nie chce 😂.

    Smutno mi bez was. Zagladam ale tak cos wiecej pisac to czasu brak. Teraz obiad jem i musze sie polozyc. Mam maraton niespania jak za czasow kpi 😆.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ;) czy można jeszcze się do Was przyłączyć???
    Chcemy z mężem rozpocząć starnia o kolejnego maluszka, ale ciągle coś staje na drodze... Przy poprzedniej ciąży to forum było moim "przyjacielem", teraz na samą myśl o staraniach ciągnie mnie w to miejsce :)

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 20 czerwca 2021, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Lili- rozgość się i powodzenia w staraniach 🙂

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 20 czerwca 2021, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate super,że masz rozsądnego syna 😊 ja to jestem taka panikara nie wiem jak to będzie jak mój zacznie tak wychodzić 😅

    Domek ojj tak też nam się marzy.. może za 3 lata się uda .. coraz częściej mamy dosyc mieszkania na blokowisku. Choć plusy tez są wiadomo.. np.wszedzie blisko.. sklepy, szkoła za płotem, przedszkole, żłobek itp ale czasem brakuje mi spokoju

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2843 2710

    Wysłany: 20 czerwca 2021, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nas dzisiaj przygrzalo, dobrze ze mamy duzy basen, altanke, duzo zieleni, to mielismy gdzie sie schlodzic 😁. Caly dzien lody, kawa mrozona, koktajle i jakos sie udalo przetrwac te weekendowe upaly.
    My mieszkalismy sporo lat w bloku, jeszcze na takim wybetonowanym osiedlu, bez grama drzewek i to wlasnie to miejsce nas zmotywowalo ze czas uciekac. Kupilismy dom, mielismy budowac, nawet dzialke zaklepana mielismy ale dobrze wyszlo. Mieszkamy w malej miescinie, wszedzie blisko, lasy, jeziora, w miescie tez mamy wiekszosc potrzebnych na co dzien rzeczy, no ale w jakiejs tam przyszlosci mamy plany sie wyniesc do wiekszego miasta, zeby dac corce start w zyciu, nam tez szanse na rozwoj bo tu troche wegetujemy. Tak czy siak latem mieszka sie super, zwlaszcza w domu ☺️

    Musze z corka jutro lekarza odwiedzic bo niestety nadal okropnie kaszle, co wieczor dochodzi temperatura, jest marudna i trudna w obsludze, widze ze nieswoja. Sama ja leczylam ale chyba czas zeby ja lekarz obejrzal.

    Lili, witaj, rozgosc sie w naszej forumowej rodzinie ☺️

    Iza, my truskawki teraz to na kg jemy. Same, z cukrem, ze smietana, koktajle itp. Wyjatkowo ladne i tanie w tym roku.

    Hekate, ja juz drze na sama mysl ze mi kiedys corka tak na noc na impreze zniknie. Jestem przewrazliwiona i nadopiekuncza 🤣🤣🤣

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother daj znać po wizycie położnej.

    Iza ja też kocham truskawki! Ale żeby mówić że są tanie to u nas nie bardzo :/ jakkolwiek rozumiem że przecież Ci co je uprawiają też muszą zarobić.

    Hekate no ja też się zastanawiam jak to będzie z moimi córkami jak zaczną chodzić na imprezy... Ale mam jeszcze jakieś 12 lat spokoju w tej kwestii 🤣 najważniejsze że masz zaufanie do syna a on tego nie naduzywa - wychowanie dzieci w tym czasie to mega wyzwanie 😵

    Lili90 witamy i zapraszamy! Życzę żeby jak najszybciej się udało 😊

    Jeju dziewczyny co te dzieci tak chorują? I to głównie podobne objawy... Zdrówka dla wszystkich chorowitkow!

    My wczoraj spędziliśmy dzień u brata męża też właśnie w domu. Super sprawa: podwórko, trampolina, basen, grill ale wiem że u nas by się to nie sprawdziło bo mąż wiecznie praca a ja byłabym mega ograniczona bez samochodu. Dom w mieście odpada bo u nas takie ceny że do końca życia byśmy tego nie splacili...

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa to ile u was truskawki i jaki rejon? Ciekawa jestem. Na skupie dostajemy 2,20 zl/kg albo ladne bez szypulki 3,70 zl/kg. Na targowisku 5-6 zl/kg.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2843 2710

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obskoczylam z rana z corka lekarza i wiem tyle ze nie wiem nic wiecej. Kaszel brzydki, mokry, meczacy, dodatkowo gesty katar, co wieczor temp 38. Dramatu nie ma ale dziecko apatyczne, marudne, bez humoru i apetytu.
    Daje jej flegamine, sol morska do nosa, ibuprom dla dzieci na noc. Lekarz mowi ze zamiast flegaminy to herbapect, facet w aptece mi nie sprzedal bo slyszal jak mala kaszle i mowi ze dla takiego dziecka na taki kaszel to sie nie nadaje. No i nie wiem czym juz ja leczyc 🤷‍♀️

    Iza, u nas truskawki po 4zl kg. Ladne, slodkie, takie male ciemne czerwone ☺️

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza mi brat ostatnio kupował, bo dżem chciałam zrobić,a co roku mi załatwia z jednej "plantacji" to liczą sobie 11zl za kilo. Ale trzeba powiedziec, że są słodziutkie.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza u nas też 10 zł za kg i nic nie opuszczają... Więc kupuje tylko do jedzenia bo jak na przetwory to z torbami można pójść.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza z tym kaszlem to jest masakra... Ja dla dziewczyn dostaje inhalacje (nebu-dose niebieski + czasami berodual) jeśli kaszel jest mokry i się odkrztusza. Jeśli się nie odkrztusza to wtedy wspomaganie syropem (jakiś mucosolvan itp - Wiera tu dużo polecala). Ale ta temp jest zastanawiajaca bo męczy... Rozumiem że osłuchowo ok?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ☺ widzę, że dużą część porozjeżdżała się w weekend po domkach, grillach itp😉

    Lili witaj i powodzenia w staraniach ☺

    Mysza herbapect to i na suchy i na mokry kaszel jest. W sumie nie wiem czemu farmaceuta nie sprzedał. Może niech nasza Wiera się wypowie 😁 dużo zdrowia dla córci.

    U na żar z nieba. Przez noc i rano wietrzę całe mieszkanie, potem zamykam wszystkie okna, opuszczam rolety i chodzi wentylator. Tak jest najchłodniej chyba.
    Była położna, generalnie powiedziała, że widać, że szyjka bardzo się opuściła, coś o macicy też mówiła, ona mówiła, żeby poczekać do wizyty tej popołogowej na początku lipca u gina, zobaczyć co powie, może się do tej pory coś zmieni, w międzyczasie ćwiczyć mięśnie Kegla co robię od tygodnia. Potem poleca fizjoterapeutę uroginekologicznego, ale to po połogu. Tylko, że ona tego tak wszystkiego nie widziała, bo rano to się chowa, wychodzi najbardziej jak stoję (a badała jak leżałam) i najbardziej na wieczór po całym dniu... No nic, będę dalej ćwiczyć, pójdę na wizytę do gin i wtedy zobaczę, jak moja nie będzie przekonywująca to mam też drugiego gina i udam się tam najwyżej. Potem zobaczymy. Najwyżej do doktora Szczyta pojadę 😶

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2021, 15:28

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza przy takich objawach to herbapect faktycznie chyba jako placebo, tam nic nie ma oprócz nawilżenia 🙄 z gęstym katarem lepszy syrop będzie albo ACC albo Flegamax - będzie schodzić też ładnie z nosa. Do tego inhalacje z soli hipertonicznej do godz 17. Do tego można vit C,mu dzieci lepiej działa niż u dorosłych ;)
    Z tego co się orientuję, to jeśli gorączka trwa powyżej 5 dób, to w szóstej lekarze włączają antybiotyk. A u córki ile to trwa? Jeśli osłuchowo czysto to lekarz może jeszcze się wstrzymuje.

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojej daje flegamine teraz. Po pecto drillu katar jej przeszedł ale kaszel dalej taki paskudny jak był. Jutro znowu kontrola u lekarza. Na szczęście moja wogole nie gorączkuje.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother uspokoiła Cię choć trochę ta położna? Z tego co piszesz to rzeczywiście obniżają Ci się narządy i wiadomo że jak się poruszasz/postoisz/nosisz małego to popołudniu jest gorzej. Chyba oprócz ćwiczeń nic Ci teraz nie zostaje bo jeśli nawet (tfu tfu) to w trakcie połogu chyba i tak nic nie zrobią? A jak ucho? Zatoki to paskudztwo - raz przeziebilam i do teraz są bardzo wrażliwe, zawsze jestem pierwszą osobą która jesienią nosi czapkę 😁 co do upałów to u nas też skwarek w domu a my jeszcze dziś placki z piekarnika (dieta męża) także wiecie... 🤣

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
‹‹ 2573 2574 2575 2576 2577 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ