X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2849 2730

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za porady, Wiera, nasza encyklopedio zawsze mozna na Ciebie liczyc ❤️☺️
    Osluchowo czysto, lekarz mowi ze poki co probujemy bez antybiotyku bo szkoda ja dodatkowo oslabiac przy tych upalach i zobaczymy za pare dni jak bedzie. Temperatura sie zaczela w srode, w dzien jest ok, na noc wzrasta ale wczoraj byla juz nizsza, dlatego tez jest nadzieja. Poszlam bo kaszel mnie niepokoil ale bede robic jeszcze inhalacje i dokupie kolejny syrop do kolekcji i moze w koncu sie polepszy 😁Ogolnie to cala przychodnia dzieci. Tak cieplo a tyle chorowitkow wszedzie.

    Patrze ze duzo wyzsze macie ceny truskawek niz u nas, na mazurach po 4/5 zl za kg chodza, nic tylko jesc. Wlasnie z racji pogody zrobilam leniwe na slodko polane zmiksowanymi truskawkami ze smietana 🤣 trzeba realizowac corki zachcianki 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2021, 16:15

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrocław tez po 10zl.

    Mother to w takim przypadku tez polecam fizjo gine-urol. Jest jeszcze wcześnie po porodzie to tez mysle, ze wszystko sie na prostuje.

    Wiera az sobie zrzut ekranu zrobiłam🤣 co postanowiłaś z zabiegiem?

    Mysza zdrówka dla córki.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother, próbuj fizjo ginekologiczne, póki możesz.
    U mniej stolicy truskawki kupowałam dziś po 7 zł.
    Syn szczepienie zniósł bez problemu🙂
    Upał straszny...
    Jutro kolejnego kandydata przesłuchiwać będę- oj ciężko teraz o dobrego pracownika☹️

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam dzien że plakac mi sie chce. O kant d... z tymi truskawkami 😠. Nerwa mam od samego rana, truskawki wrocily z rynku do domu, straciliśmy do tego troche jablek bo zwalila sie cala naszykowana paleta, męża noga boli, tesciowa sie czepia, Ola nie chce jesc, Zuzia nie wie co chce jesc a ja padam na ryj i nie wiem czy jesc czy isc rwac truskawki czy pie...wsztstko i sie polozyc.

    Dziewczyny co robicie jak dziec padnie umorusany jak swieta ziemia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2021, 21:28

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza nie ma za co, mam nadzieję że to pomoże złagodzić infekcje 😘 Dobrze, że lekarz na siłę nie kazał antybiotyku, jeśli spada co dzień gorączka to pozytywny znak, może jeszcze dzień, dwa i będzie z górki 💪

    Hekate to dobrze że po szczepieniu u syna ok 🙂

    aLunia co do zabiegu w pracy jeszcze nie powiedziałam 😆 jutro mam wizytę u gina, chcę ostatecznie potwierdzić, ewentualnie wybadać czy jednak się coś nie zmieniło albo czy jednak mu ten lipiec nie na rękę.. jak się upewnię że aktualne to zacznę walczyć w pracy... i tak nie ma kierowniczki teraz ani szefowej, będę musiała telefonicznie zacząć temat 😅 wolałabym za miesiąc, im szybciej tym lepiej, zwłaszcza że się trochę stresuje mimo wszystko tym zabiegiem i wolałabym mieć z głowy...

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera Twoja wiedza farmaceutyczna pochodzi z wykonywanego, wyuczonego zawodu czy może z doświadczenia z życia codziennego?
    Co do syropów rozrzedzających wydzielinę też mogę polecić Acc, świetnie u nas dał radę.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, zawód wyuczony ;) Plus doświadczenie praktyczne od kilku lat i testowanie na własnym dziecku 😅 A w ogóle cześć, wpadam tak z doskoku i chyba się nie witałam :)

    Lili90 lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już z dzieckiem po lekarzu. Niby zapalenia płuc ani oskrzeli nie ma. Ale ma nierówne szmery po obu stronach. Chyba z 5 minut ja osluchiwala na plecach. Przepisala ampułki do nebulizacji. Jak po dwóch dniach nie będzie poprawy z kaszlem to znowu kontrola.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak to samo ostatnio Hania miała, zmiany osłuchowo i mówiła babka że to taka luźna wydzielina do odkrztuszenia. Miała inhalacje z nebu-dose i berodualu + oklepywanie po i pomogło. Zdrówka dla córki :)

    Ewi jak tam po remoncie? Żyjesz? Nam zostały 3 tyg do startu i jeszcze nic nie wybraliśmy :/ ale powoli zawezam wybór sprzętów więc chyba jest dobrze 🤣

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówię wam ze ja na tym targowisku doslownie sie rozplywam. I narzekam ze duszno i goraco. A obok mnie handluje pani w zaawansowanej ciąży, siedzi tu od samego rana, śmiga lepiej niz niejedna nie w ciazy ale tak szczerze to ja jej wspolczuje ale i podziwiam ze daje rade.

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idzie się udusic taki skwar. Nawet gani zle znosi bo maruda jakich mało... do 25 mals powinno byc

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza123 wrote:
    Dzieki za porady, Wiera, nasza encyklopedio zawsze mozna na Ciebie liczyc ❤️☺️
    Osluchowo czysto, lekarz mowi ze poki co probujemy bez antybiotyku bo szkoda ja dodatkowo oslabiac przy tych upalach i zobaczymy za pare dni jak bedzie. Temperatura sie zaczela w srode, w dzien jest ok, na noc wzrasta ale wczoraj byla juz nizsza, dlatego tez jest nadzieja. Poszlam bo kaszel mnie niepokoil ale bede robic jeszcze inhalacje i dokupie kolejny syrop do kolekcji i moze w koncu sie polepszy 😁Ogolnie to cala przychodnia dzieci. Tak cieplo a tyle chorowitkow wszedzie.

    Patrze ze duzo wyzsze macie ceny truskawek niz u nas, na mazurach po 4/5 zl za kg chodza, nic tylko jesc. Wlasnie z racji pogody zrobilam leniwe na slodko polane zmiksowanymi truskawkami ze smietana 🤣 trzeba realizowac corki zachcianki 🤣
    U mnie też za kg wychodzi jakos 4-5 zł. Województwo lubelskie

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Piszczak to samo ostatnio Hania miała, zmiany osłuchowo i mówiła babka że to taka luźna wydzielina do odkrztuszenia. Miała inhalacje z nebu-dose i berodualu + oklepywanie po i pomogło. Zdrówka dla córki :)

    Ewi jak tam po remoncie? Żyjesz? Nam zostały 3 tyg do startu i jeszcze nic nie wybraliśmy :/ ale powoli zawezam wybór sprzętów więc chyba jest dobrze 🤣
    W weekend sie wprowadzamy. Bite 2 mce trwało... ja chce już do siebie... :) boze nigdy wiecej... po nd tylko drzwi nam wewnętrzne wstawia i elektryk dokończy osprzęt w przedpokoju I gites.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczynki! Poczytalam tak ze 3-4str wstecz (wiecej nie dam rady) i tak:

    aLunia zdrowka! Covid wykluczony?moze ty zlapalas przed szczepieniem :(
    I mowisz,ze Twoj Szymcio juz roczek? Masakrito!!czas zapier*** a nie tylko plynie! Z mamy taka pomocnica,zr tylko sie denerwowalas? :/ wspolczuje :/

    Iza ty skwareczko. Tobie to tylko wydluzenia doby mozna zyczyc, zapalenia krtani dla tesciowej zeby nie pierd** 🤣🤪 i sil.

    Mother z tym opuszczeniem narzadow to ja tez tak mam. Po porodzie mialam mniej wiecej jak Ty. Dosc duzobylo widac w lusterku, trochr dyskomfort przy seksach ALE! poprawilo sie gdzies po 6miesiacach. Nie odczuwam "wypadania" ale wiem,ze wszystko troche nizej. Oczywiscie mozesz sie skonsultowac z fizjo ale moj gin mi powiedzial,ze ciazatrwa 9miesiecyo tyle samo trwa powrot do formy.

    Wiera rob laparo. Kto Cie tam wie,co wyjdzie. Moze pomoze. Mi chyba pomoglo..boziu zapomnialam jak sie to nazywa!! Ogladanie kamerką w srodku w krotkim zniecxuleniu, do tego prosilam ginke o scratching endometrium i sie udalo.

    Mowilam juz,ze rowno 9miesoecy od porodu mialam @ .. matko jaka byla bolesna i dluga!5dni jak za mlodych lat! To juz chyba wole te moje 2dniowe okresy 😱🤣

    U nas ok tylko nadal Mlody chce stac i sie wspinac przy mniez nie chce sie sam pobawic nawet jakims ciekawym sprzetem np.mikserem (oczywiscie nie podlaczonym 🤣). No taki Szymus mamusi. Ze zmartwien to mam to,ze moj Szym wazy 7900 i jest na 3centylu (pod koniec lutego byl na 10centylu i wazyl 7...)i nie wiem czemu taki chuderlawy i maly jak cycka chla ile chcez chetnie je kanapeczki,kaszki, z obiadkami gorzej ale tez troche zjada. Moj starszak w jego wieku byl..2kg ciezszy (ale byl na mm). Niby lekarz mowi,zeby sie nie przejmowac,ze drobny ale zdrowy ale czemu tak malo przybiera :/

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap a dała mi skierowanie na test tylko powiedziała, ze musi ale uważa, ze nie powinnam robic. A ja sie pchać nie będę. Juz mi lepiej naszczescie.

    To faktycznie drobniutki. Moj to taka pyza a wcale duzo nie je, dziwne to.

    Ewi to faktycznie długo. Dobrze, ze juz wracacie.

    No to ja sie dołączam z kaszlacym dzieckiem. Wiki tak kaszle ale taki suchy ma kaszel. Juz spaliśmy a sie tak dusi, płacze 😞

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny , może któraś z was mi poradzi w temacie . myślimy o rodzeństwie dla naszego 1,5 rocznego brzdąca 😊 tak wiec zaszalelismy w dni płodne , przynajmniej z moich obserwacji wynika ze były to dni płodne , był to 7,8 dzień dni płodnych . Owulacja przypadała prawdopodobnie 10.06 ale nie mam pewności bo po porodzie moje cykle są nie do końca regularne . Owulacje odczuwam , to jest takie charakterystyczne kłucie w podbrzuszu i właśnie tak cZulam w okolicach 10go . Wczoraj wykonałam test ciążowy Bobo i zastanawiam się czy po prostu jest „ felerny” bo w przeciągu 5 przepisowych minut pojawił się cień drugiej kreski . Tego samo dnia przed wykonaniem testu bobo zrobiłam zwykły z rossmana który okazał się negatywny ale gdy spojrzałam po dłuższym czasie widoczna była druga kreska , oczywiście zignotowalam go bo przecież nie bierze się pod uwagę testów po upływie czasu . Wiec wykonałam kolejny , bardzo czuły ale niestety jedna krecha . Na chwile obecna mam mega tkliwe piersi i kłuje mnie Prawy jajnik od czasu do czasu tak jak pamietam przy pierwszej ciąży , tylko w pierwszej ciąży te kłucie było częstsze i intensywniejsze . Według kalendarza powinnam mieć miesiączkę 24.06 chociaż nie mam pewności właśnie przez te nieregularne cykle . Byłam na wizycie u ginekologa 16 czerwca który potwierdził ze była owulacja z prawego jajnika kilka dni temu wiec możliwe ze właśnie mogła się odbyć 10 . Myślicie ze test ma prawo wyjść negatywnie dwa trzy dni przed spodziewana miesiączka ? Jestem tez po ciąży pozamicicznej wiec trochę się obawiam . Pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi wspolczuje tak dlugiego remontu.

    Pap moja Ola tez słabo przybiera. Nasza pediatra odwrotnie- ciagle sie czepiala że mała i że za mało waży. Dla swietego spokoju robilismy badania (robilas?), wszystko ok. i odpuscila, w koncu stwierdzila ze taki typ dziecka. Moja 19 mies. i nieco ponad 9,5 kg. Skoro jest zdrowy to bez sensu sie martwic. A z drugiej strony to sie ciesz bo pewnie mało go nie nosisz, masz mniej😂.

    A ja padlam, dosłownie. Ola wyjatkowo wczesnie poszla spać (moj brudas 🤣, znow bede myc rano) a ja nawet przez sile nie bylam w stanie spedzic troche czasu z Zuzia, musialam sie polozyc i zasnelam. Dzis burzowo to nie bylo rwania wieczorem, wogole dzien okropnie duszny i gorący, wlalam w siebie ogromne ilosci plynow, 90% wypocilam bo potrafie przez 8 godz .nie korzystac z wc, nie czuje potrzeby i chyba bardzo źle to wplywa bo chyba jakas infekcja ukladu moczowego mnie łapie. I cos w gardle drapie. Jutro chyba "wolne"bo po burzach wszystko zlane to nie bedzie rwania od 5 rano i nie bedzie z czym jechac na rynek. Gorzej jak po takim silnym deszczu truskawki sie zmarnuja.
    Pap no mowie ci moja twarz, szyja, dekold, rece i nogi wygladaja jakbym spedzila ze 2 tyg.na Rodos 😂. Tyle ze mam rece opalone 'z rekawkiem', nie mam bluzek na ramiaczka, po za tym jak 1 wyszperalam to zaraz zmienilam bo mialam wrazenie ze te stary dziady z targu gapia mi sie na cycki jak przesypuje im truskawki i szybko zmienilam 🤣.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 02:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza to może te bluzki to dobry pomysł na pozyskanie klientów 🤣 u nas też duszno, niby na dworzu chłodniej po tych deszczach, ale w mieszkaniu jest masakra.

    Ewi najważniejsze, że już po remoncie ☺ jakoś przetrwaliście 😉

    Pap myślę, że to taki typ może być z tego Twojego synka, może będzie drobniutki pomimo, że je. Nie martw się skoro lekarz mówi, że wszystko ok, ale kontroluj to. Sprawdź za jakiś czas jak ta waga wygląda. Ps. Dzięki za info o sprawach popołogowych 😘

    aLunia noooo nieee, Ty ledwo wyszłaś to teraz córka chora 😞 dużo zdrowia dla niej. Co to za paskudztwa teraz krążą...

    Martyna testy w tą stronę rzadko kiedy się mylą. Najlepiej powtórzyć dziś czy jutro, a 100% odpowiedź da Ci badanie beta hcg. Powodzenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2021, 02:19

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother taaa jasne. Jak przychodza z żonami, chlopina ma chec na 2 lubianki bo mu sie truskawki podobaja a żony warcza że po co to jeszcze mi by sie dostalo za gleboki dekold 😆.
    Ale tak na serio to ja taka bardziej skromna jestem i sie zakrywam bo źle sie czuje.
    Spalam dosc duzo a trup ze mnie. Ola się wierci i obija sie o szczebelki, w domu duszno.

    Martyna za wczesnie na test. Powtorz w dniu spodziewanej @.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś miałam mieć laryngologa i po 3 tyg akurat od wczoraj lepiej... To chyba odwołam, bo pójdę i powiem, że nie słyszałam a już jest ok? To nic nie zobaczy. Najwyżej umówię się raz jeszcze, bo terminy krótkie...
    Póki co idę się ogarnąć i może jakiś spacerek uskutecznię póki nie pada. Miłego dnia dziewczyny ☺
    Adele nie masz dziś urodzin? Coś kojarzę, że Ty chyba w tym dniu co ja, albo za kilka dni? 😁

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
‹‹ 2574 2575 2576 2577 2578 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ