X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku Ewi to miałaś hard core... Najważniejsze że już koniec i wracacie do swojego starego-nowiutkiego mieszkania. Nasz ma się zmieścić w 2 tyg bo potem ma następną robotę i mam nadzieję że tak to będzie.

    Mother u nas tak samo... W domu siedzę i się rozpuszczam więc wczoraj wieczorem poszliśmy jeszcze raz wieczorem na spacer żeby się ochlodzic.

    Pap a moja to już 11 kg waży 🙃 ale moje obie to jako niemowlaki takie kluski, apetyt też im dopisuje. Skoro lekarz mówi że ok to dobrze alr warto mieć rękę na pulsie. Bo z tego co piszesz to nie zawsze był w takim niskim centylu. Hania już wspina się do wstawania, dziś dwa razy stanęła. Nie raczukuje (ale czołga się znakomicie) i obstawiam że chyba ruszy na nóżkach od razu.

    Alunia jak nie urok to sraczka :/ Hania dziś w nocy też kaszlala i ja już paraliż że znowu się skończy zapaleniem... Zdrówka dla córki! I cieszę się że u Ciebie lepiej :)

    Martyna najlepiej betę zrobić. Powodzenia!

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother to wszystkiego najlepszego. Największy skarb sobie urodziłaś ❤ to teraz życzę Ci zdrówka, żebyś mogła sie cieszyć tym co masz😍

    Miskowa no nie dziwie sie, mnie tez zaraz kaszel przeraża. Przypomnij mi ile ma juz Twoja corcia? Moj pewnie ma z 12 jak nie wiecej🤣

    mother84 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 21:18

    mother84 lubi tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother, Calanthe wszystkiego najlepszego dla Was!!! Przede wszystkim zdrowia! Dobrze że ktoś tu pamięta o ważnych datach bo ja kupiłam upominek na dzień ojca ale zapomniałam dać rano dziewczynom żeby wysciskaly tatusia 🤦

    Alunia za tydzień 10 miesięcy... I ja nie wiem kiedy to zleciało. Za chwilę trzeba do pracy wracać.

    Calanthe to widzę że Śląskie, Dolnośląskie i Opolskie trzymają takie same ceny truskawek.

    Co za dzień dziś... Najpierw babka w pepco nie przyjęła mi zwrotu bo nie miałam karty a takie mają procedury!, a potem facet nie chciał mi sprzedać truskawek bo miałam kolekcjonerskie 2 zł...

    calanthe lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny , na pewno jutro pojde na krew ale obawiam się ze nic z tego jednak nie będzie . Naczytałam się na różnych forach , stronach internetowych ze obserwacja temperatury jest dobrym wyznacznikiem ciąży … oczywiście podniesionej temperatury . Od dwóch trzech dni mierze z samego rana i jest normalna tzn 36,6 36,7 , tylko w ciągu dnia wzrasta tak do około 37,1 wiec raczej nie nastawiam się na nic . W pierwszej ciąży nie bawiłam się w pomiary temperatur , po prostu zrobiłam test i był pozytywny .

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna nie patrz na to, że niektóre dziewczyny mają powyżej 37 stopni. Jak nie mierzyłaś cały cykl to nie wiesz jakie miałaś przed skokiem, może miałaś niskie bardzo, a te, które masz teraz są temperaturami wyższymi. Trzymam kciuki.

    Dzięki dziewczyny 😘

    Calanthe to w takim razie spóźnione życzenia 😘🥳

    U nas dziś kupowałam truskawki po 6,5 za kg 🙂

    Miśkowa no czas leci😜 ja sama się boję, że się nie obejrzę, a będę musiała wracać do pracy. Przeraża mnie to.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2021, 14:46

    Martyna121, calanthe lubią tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za szybka odpowiedz , oczywiście dam znać jaki będzie wynik . Kłuje mnie jajnik właśnie jakoś tak dziwnie od czasu od czasu , aż promieniuje mi na nogę ehh , dzisiaj już jest lepiej ale wczoraj to faktycznie dokuczalo bardzo . Ja nie pamietam żeby przed miesiączkami oprócz delikatnych skurczy w podbrzuszu doskwierała mi strona gdzie była owulacja , tylko wtedy kiedy zaszłam w ciąże

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna tak jak Mother pisze ni sugeruj się temp jeśli nie mierzysz cały czas. Ja ani w pierwszej ani w drugiej nie miałam 37...Ściskam kciuki za jutro :)

    Mother mnie przeraża ta poranna logistyka... Nieogarniety mąż, żłobek, przedszkole a ja muszę być na 7... Z Zosią to wstawalam o 5 żeby być na czas to teraz chyba pobudka będzie o 4😵

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    Mother wszystkiego najlepszego! Calanthe również buziaki dla was dziewczyny!

    Wiera myśl o sobie ją też z tych obowiązkowych ale ile praca może być przed poradzą sobie na wakacje nie jedziesz.

    Moja też smarkata coś dluzszy czas jest i mija i tak w kolko ale mamy w sobote wizyte prywatna u alergologa bo że skierowaniem dopiero pazdziernik.

    A u mnie dziś byłam na usg piersi w poprzednim miesiącu dyskomfort typowo w jednym sutku jakieś prądy mnie ciągły że nawet nie mogłam spać na tym roku albo przy schylaniu czuła był bardzo czuły i bolesny. W tym miesiącu to się powtórzyło i nie ma to zasady co do dnia cyklu Czy przed owulacją Czy przed miesiączką wolałam to skontrolować i być spokojna. Także jestem po badaniu wszystko ładnie czyste, węzły nie są powiększone i nie ma jakieś zmiany torbielowatych. Jak dobrze pamiętam to Kinga też miała jakieś objawy w jednej piersi także nie wiem czy już była dałaś to ale z pewnością będziesz miała spokojna glowe tak jak ja teraz.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja dzięki😘 ja jak byłam na USG piersi to babeczka mi mówiła (nie wiem ile w tym prawdy), że poważne zmiany rzadko dają o sobie znać bólem. Ja wtedy właśnie poszłam z jedną piersią, bo coś mnie pobolewało, a okazało się że ta pierś ok, a w drugiej,
    w której nic nie bolało, nic nie było czuć, torbiele ✌na szczęście niegroźne, takie do kontroli co roku. tak czy siak jak widać, warto kontrolować, bo nigdy się nie wie czy wszystko jest ok😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2021, 15:22

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tylko porównanie co do pierwszej ciąży , wtedy testy wyszedł pozytywny już prZed spodziewanym terminem miesiączki a mojej prZyjaciolce z kolei w dzień spodziewanej taka blada kreska czy nawet jeden dzień po terminie

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie Mother też mi to samo powiedziała że gdy przeważnie coś się dzieje to nie boli i nie od razu kobiety reaguja bo same nie wiedzą jak nie wyczuja.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother wszystkiego najlepszego 🎁🎉🥳
    Moje dziecię też z zatkany nosem chodzi juz ponad miesiąca i nie wiemy czy to alergia, czy może od migdała.
    Ja miałam dzisiaj konsultacje z hematologiem odnośnie V Leiden i ewentualnego szczepienia. No i nie wiem co robić, biję się z myślami. Zaszczepić się i w tym samym czasie się starać, czy może lepiej rozpocząć starania dopiero po drugiej dawce...

    mother84 lubi tę wiadomość

  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie mam pojęcia czy ja fiksuje czy chce to widzieć ale znowu jest taka sama sytuacja , zrobiłam bobo test oczywiście nie wytrzymałam i znowu pojawił się cień cienia , czułość 25 ml , wykonałam tez jest facelle o czułości 10 i raczej niczego tam nie widać wiec te bobo testy tak maja i chyba daruje sobie testowanie

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna bobo testy mjie nigdy nie zawiodły i często one wychodzą szybciej niż testy innych firm. Chociaż te z rossmana też nie są złe. Musisz odczekać z dwa dni i powtórzyć, a jeśli nie możesz wytrzymać to zrób beta hcg

    Lili a co hematolog mówił? Ja też mam mutacje, ale inne i nie ma przeciwwskazań do szczepienia, ale najlepiej wybrać Pfizera. Póki co muszę odczekać 2 tyg od skończenia antybiotyku i mam nadzieję, że do trzech razy sztuka i w końcu uda mi się zaszczepić pierwszą dawką 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hematolog kazał jak najszybciej się szczepić, nie widzi tez przeciwskazań żeby w tym samym czasie rozpocząć starania. Uważa, że najlepiej zaszczepić się Pfizerem ewentualnie można Moderną. Tylko ja sama nie wiem czy napewno szczepienie w trakcie nie zaszkodzi ewentualnej ciaży...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna mój cień cienia z bobo testu z 11 za chwilę będzie miał 2 lata i 3 mies. Nie mam porównania do innych testów bo tylko tych używałam. U mnie mocna kreska nie pojawiła się nawet w 3 dni po terminie spodziewanej miesiączki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2021, 21:47

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili myślę, że warto się zaszczepić. w ciąży też można a gorsze chyba złapać covid i jakiś jego ciężki przebieg w ew. Ciąży. Ja starałabym się normalnie i szczepiła 😉 ale wiadomo, że zrobisz jak uważasz, decyzja należy do Ciebie 😉

    Lili90 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili ja też słyszałam że w takiej sytuacji bierze się Pfizera. Co do starań popieram w 100% to co napisała Mother.

    Mother no tak po antybiotyku trzeba odczekać... Ja też miałam "do 3 razy sztuka" ale w końcu się udało. Teraz będę dzwonić i próbować znaleźć wcześniejszy termin na drugą dawkę.

    Lili90, mother84 lubią tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dlatego jutro pobrać krew o ile się wyrobie . Widać dosłownie cień cienia jak się dobrze przyjrzeć , kreska nie jest nawet zabarwiona . Mi takie cienie wychodziły w dniu spodziewanej miesiączki jak byłam w ciąży pozamacicznej

‹‹ 2575 2576 2577 2578 2579 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ