X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 27 lipca 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 21:21

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 27 lipca 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja ja też robiłam z test dna. Tylko bez celiakii. Mi wyszły wersję hetero (PAI i MTHFR) co genetyczka od nich skwitowała, że większość Europy tak ma. Brałam trochę Acard na własną rękę po owu, ale u mnie to nic nie zmieniło. Gin niby też mówił, że wersje hetero nie mają większego znaczenia ale jak bardzo będę chciała zleci mi heparynę jak zaskoczy. Po zastrzykach przed laparo i po się zastanawiam czy brać, bo trochę bolesne 😆 ;) *

    * Żartuje oczywiście, dla dobra dziecka wiadomo, że nie takie rzeczy się znosi.

    Kinga trochę faktycznie z obrusem nie wyszło temu panu, może jednak niech poprawi, jak spitolił i prezent da się później.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2021, 14:06

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2021, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zaklepalam nocleg na mini-wakacje 😁

    mother84, calanthe, Miśkowa lubią tę wiadomość

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 27 lipca 2021, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza chwal się.. gdzie wyjeżdżacie

    Wiera juz na poprawki za późno.byl szyty na wymiar..dalammu na to 3 tyg zeby się nie spieszył.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2021, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga2020 wrote:
    Iza chwal się.. gdzie wyjeżdżacie

    Wiera juz na poprawki za późno.byl szyty na wymiar..dalammu na to 3 tyg zeby się nie spieszył.

    Ake reklamacje powinnas złożyć.

    Nie ma czym sie chwalic. Okolice Kazimierza na 4 dni.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 27 lipca 2021, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza zawsze to oderwanie od codzienności ☺️

    Dzwoniłam do gina, ma mi ten szew wyciągnąć u siebie, kazał przyjechać w piątek.

    Zrobiłam dziś z ciekawości test owulacyjny, bo coś miałam dziś od rana ochotę na ❤️, a tam pozytyw jak się patrzy. Czyli w sumie nie namieszało mi bardzo w cyklu, to dobrze :)

    mother84, nadzieja_86, Piszczak, Miśkowa lubią tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 27 lipca 2021, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 21:21

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 27 lipca 2021, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calanthe wrote:
    Nie znam się na laparo, ale jeśli możecie działać, to korzystaj. Bierz starego w obroty i niech wióry lecą, a co!!!
    Oj niech lecą Wiera😜❤️

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 27 lipca 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja wybacz, ale ja mam tak słabą pamięć do pieniędzy, że nie pamiętam ile kosztowały, ale na ich stronie będzie. Coś mi się kojarzy, że trombofilia i celiakia to koło 700 zł, ale każda z osobna chyba mniej więcej po połowie. Jednak lepiej sprawdź. Mi wyszło mthfr hetero i pai homo. W czasie starań miałam Acard i koniecznie trzeba brać metylowany kwas foliowy! Zwykły nic nie daje, bo się nie przyswaja. Czasem też trzeba B12 włączyć, ale u mnie akurat wyszło ok. genetyk kazała zrobić homocysteinę kwas foliowy i b12 na podstawie wyników kazała mi brać pregna start
    W ciąży heparyna przez całą ciążę i 6 tyg po.
    Na wynik czekałam chyba ok. tygodnia, ale też już dokładnie Ci nie powiem.

    Iza super, że z tym wyjazdem się udało ☺ kiedy ruszacie?

    Kinga chyba reklamacja by się przydała na ten obrus

    Wiera db że cykl się nie rozregulował. a starać się możecie już w tym cyklu? Jak tak to działajcie 😁

    Ja zdycham, nienawidzę się pakować, jeszcze gorąco tak, że się pot po tyłeczku leje. Jutro ruszamy na tydzień nad morze, więc proszę trzymać kciuki by tylko dzień w dzień nie padało 🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2021, 22:45

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 27 lipca 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, Kazimierz jest piękny - wypoczywaj🙂
    Mother i Ty wygrzej tyłeczek nad morzem😉

    mother84 lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 27 lipca 2021, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza jest się czym chwalić super właśnie Kazimierz to jest piękne miejsce.

    Mother a Ty paujesz 3 czy 4 sposoby ale będzie pięknie na wakacjach wasza 4 wymarzone wakacje.

    Dziękuję za info 😘 po konsultacji z gin skorzystam.
    Jesteście wszystkie kochane dziękuję bardzo jeszcze raz za wsparcie nieocenione ten kto tyle się nie starał nie rozumie tego. Naprawdę dobre z was dziewczyny.

    Wiera działacie! Niech się tu dzieje na watk😘

    Kinga nie dziwię się ze zdenerowals tyle czasu miał i jeszcze taka robota.

    Ze mnie już zeszło wysprztaalm dom tzn umyłam 1 okno wszedzie odkurzyłam i po mylam podłogi i jeszcze zupke na jutro zrobiłam 💪

    Dziewczyny chcecie się pośmiać. Uwaga czytać do końca.
    Mąż mnie się pyta czy Robiłam ostatnio test ja mówię że tylko jeden i nie za bardzo wyszedł nie chcę mówić bo on jest jeszcze bardziej wtedy zdołowany i chyba rozczarowany niż ja. A on niewiele myśląc pojechał do Rossmanna kupić mi test bo stwierdził że robię jakieś tanie z Allegro niekoniecznie dobre. Wrócił z pracy i Mówi do mnie zrób hehe no dobra poszłam siklam a tam druga kreska na moment się pojawia patrzę a tam LH 🤣 a on kupił tetsy OWULACYJNE 🤣 tak mu Pani doradziła chyba nie była w ciąży nigdy albo on tak wytłumaczył. A ja jemu tlumacze co on kupił to już całkiem zgłupiał.... Jak kobiety ogarniają te wszystkie testy i w ogóle a mina bezcenna ale chciałm go pocieszyć że się przydadzą w nowym cyklu i podziękowałam.
    PS nie wiedziałem że te z rosmanna to są takie wygodne testy.
    ab2f760b3e99.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2021, 18:58

    Piszczak lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2844 2712

    Wysłany: 27 lipca 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, a moze postaraj sie bete zrobic bo dziwne ze tak bylo i nagle nie ma ? Moze test jakis felerny byl albo wlasnie jest gdzies problem ze organizm ta ciaze odrzuca.
    Testy owu z rossmanna to moje ulubione, ile ja ich zrobilam, teraz juz dlugo nie uzywam bo nie mam po co 😏 ale sa bardzo dokladne i wygodne. Polecam 🤣

    Iza, kazdy wyjazd dobry byle sie wyrwac z domu ! Nie wazne gdzie, wazne zeby wyjechac i odpoczac.

    Wiera, jak jestes na silach to dzialajcie ❤️

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 27 lipca 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ciąg dalszy rozmowy z mężem... Pyta się to co w tym miesiącu... to próbuje delikatnie powiedzieć że raczej nic kolejny nasz będzie. A jemu wzięło się na zwierzenia że myslalm ze moze akurat bo tacy zabiegani byliśmy i wspomniał a o tym nie wiedziałam że widzi w tym miesiącu różnice w "zolniezykach" że jest lepsza konsystencja mniej kleista i jakby więcej teraz lykal już któryś miesiąc fertilmen może tego zasluga. A na koniec w oczach szklistych żeby nie zauważyła wymknął podlewać ogrodek. Szkoda mi go widzę że mu zalezy, kobiety jeden lub dwa dni mają chandrę i ze zdwojoną siłą działają. Dlatego jemu nic nie mówiłam że może coś tam. Będę miała konkrety po wizycie czy badaniach to porozmawiamy.

    Tak Mysza super te testy są pierwszy raz miałam.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja az mi sie smutno zrobilo. Bo co usmiech z pomylonych testow to usmiech ale widać ze naprawde twojemu mezowi zależy i mu przykro. Ale piekny ci ten test wyszedl. A wiesz co mowia- ze jak owulacyjny wychodzi to ciążowy tez (ale wiem ze to tylko plotki).

    My w sumie nocujemy w Janowcu kolo Kazimierza. Tam blisko do Magicznych ogrodów ktore Zuzia wręcz kocha, tam tez jest super zamek, powiedzialabym ze ladniejszy niz w Kazimierzu. Chcemy dzieciom, bardziej Zuzi sprawić frajde, niech sie wybawi, na muzea i skanseny bedzie czas na szkolnych wycieczkach. A i my na chwile zaczerpniemy dzieciecej radości, zamierzamy odwiedzić az 3 😲 parki rozrywki, i bedziemy sie bawic razem z dziecmi. Dlatego kiedys napisalam że tesciowa popsula nam wyjazd bo chodzila i jeczala i krytykowala dosłownie wszystko. To juz w ciazy kiedy nie moglam korzystac z tych atrakcji (mega duza zjezdzalnia nie, tunele-miala bym problem z brzuchem przejsc, "drzewa"- zbyt bujajace sie) lepiej bylo niz z tesciowa. Wyjezdzamy 10 sierpnia.

    A ja siedze w ogorkach. Nie wiem kiedy pojde spac bo dopiero Ola zasnela a musze zrobic zalewę i zapasteryzowac. I jeszcze mąż zrobil mi ochote na piwo a wczoraj jak wypilam to czulam sie pijana i glupoty wygadywalam typu "prosze przynies mi z łóżka pizame bo ch...poszla juz spac beze mnie".

    Mother ja tez nie cierpie sie pakowac. Udanych wakacji ci zycze.

    mother84 lubi tę wiadomość

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 27 lipca 2021, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja ja też się wzruszyłam czytając Twój wpis. Widać naprawdę jak Twojemu mężowi zależy. Faceci już tak mają, że przeżywają to (mimo, że my czasami uważamy, że nie) i duszą często to w sobie. Też słyszałam że owulacyjne często wychodzą pozytywne podczas ciąży 🙊 ale jak kiedyś o tym czytałam to niektóre dziewczyny obalały tą teorię. Nadzieja, a może tak dla pewności jak @ nie przyjdzie to zrób jeszcze jeden ciążowy jutro czy pojutrze🤔

    Iza fajne plany macie na ten wyjazd. I najważniejsze, że wypoczniecie i spędzicie razem czas, no i bez teściowej 😁

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 28 lipca 2021, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja🤗😘
    Iza, taka rola plantatorkj😉, a Janowiec jest piękny 😍

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 28 lipca 2021, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate suwaczek ❤️

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 28 lipca 2021, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja..? 🙏
    Mąż Twój mnie wzruszył, cudownie mieć takie oparcie i współpracę. 🤗
    Historia z testami dobra 😂 nigdy nie używałam owulacyjnych z rossmana, jakoś do tych allegrowych się przyzwyczaiłam 😅

    My dziś podziałaliśmy, a co tam. Nikt mi w sumie nie mówił o przerwie, a rany już zagojone. 😂

    Mother ja z kolei lubię się pakować, a nie lubię się rozpakowywać 😎 spokojnej podróży i udanego wypoczynku ☺️

    Iza wczoraj oberwałam ogórki,.ale nie było za wiele to poszłam na łatwiznę, nastawiłam małosolne, jeden słój, a reszta do jedzenia 😁

    mother84 lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • MagdaN Ekspertka
    Postów: 159 265

    Wysłany: 28 lipca 2021, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Ja dziś mam wolne, więc nadrabiam domowe zaległości 😃odliczam dni do 6 sierpnia kiedy ma przyjść @, z drugiej strony nie chce żeby to lato tak szybko zleciało 😭
    Jak się robię żuwaczki? Jestem z tego zielona 😃😃

    p19uxzkrqdmj5jif.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 28 lipca 2021, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie mam testu zrobić poczekam te dwa to może @ się zjawi jak nie to zatestuje. Ostatnie dwa dni nie wiem czy ten nawał pracy co sobie narzuciłam wczoraj wyplewilam jeszcze cały folwiowiec i dziś jestem tam zmęczona.... I ten rollercoster raz tak raz inaczej Ze ledwo wstałam do pracy. Jakoś się pogodziłam z tym że nic z tego wolę tak niż znów się rozczarowac

    Wiera tak 3 maj :) a co magia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2021, 08:14

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
‹‹ 2606 2607 2608 2609 2610 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ