X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 30 lipca 2021, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate, zelazna wycofala sie z leczenia endometriozy 3 i 4 stopnia. Operuja jedynie lzejsze przypadki, caly zespol lekarzy zmienil sie gdzies ze dwa lata temu i tak jak mieli super fachowcow, tak teraz ci lekarze-spece od endo poszli do prywatnych placowek.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2021, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza123 wrote:
    Hekate, zelazna wycofala sie z leczenia endometriozy 3 i 4 stopnia. Operuja jedynie lzejsze przypadki, caly zespol lekarzy zmienil sie gdzies ze dwa lata temu i tak jak mieli super fachowcow, tak teraz ci lekarze-spece od endo poszli do prywatnych placowek.

    No to lipa.

    Mysza wysłałam ci zaproszenie do grona przyjaciół. Teraz ide juz spać, mialam ciężki dzień i musze korzystac jsk dzieci juz spia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2021, 22:40

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 31 lipca 2021, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny☺ sorki, że się dopiero odzywam, są wakacje, a ja nie mam na nic czasu 😂 u nas wszystko w porządku, jest super (poza tym, że @ mnie zalała, a jednak tampony średnio się sprawdzają przy mej dolegliwości). Pogoda dopisuje, od dziś mają być już jakieś przelotne deszcze, ale może nie będzie tak źle. Kąpiele w morzu i opalanko zaliczone, dzieci grzeczne, wszystko gra. Mamy w planach zwiedzenie paru miejsc i liczę na to, że starczy nam dni 😉

    aLunia brawo dla Szymka ☺ takie pierwsze kroki ogromnie cieszą ☺

    Nadzieja przykro mi, że @ jednak przyszła. Daj znać jak wyniki męża.

    Hekate a dupka bierzesz? Może przy takich plamieniach warto. A i czy badałaś progesteron? Często przy zbyt niskim poziomie są plamienia.

    Mysza bardzo mi przykro, że masz taki problem... Sama nie wiem co bym zrobiła. Myślę, że pewno właśnie szukałabym dobrego szpitala co zrobi to na NFZ. Co innego jakby trzeba było zrobić tą operację raz i koniec, ale jak po iluś latach będzie trzeba powtarzać to taki wydatek jest ogromny... Mój mąż jak miał operację żylaków powrózka to też właśnie mieliśmy super dobrego androloga, który pracował w jednym z lepszych oddziałów urologicznych Polsce i dlatego robił na NFZ. Trzymam kciuki, żebyś znalazła kogoś sensownego i żeby potem szybciutko udało Ci się zajść.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2021, 06:34

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2021, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother super ze swietnie sie bawicie. Trzymam kciuki za dalsza dobrą pogode.

    A ja mam problem z glowa. Od ponad tygodnia nie ma dnia zeby mnie nie bolala. Zauwazylam ze nawet jak nie boli a wypije kawe czy piwo, czy nawet coca-cole to zaraz boli. A tak bym sie piwa napila. Z reszta nie mam z kim. Maz co wieczor od kilku dni pryska, nie ma go w domu, spimy oddzielnie a ja potrzebuje chwili relaksu i odpoczynku. Sama to nawet nie mam juz sily rozklapic sie przed tv tylko jak dziewczyny pojda spac to i ja ide. I taka chodze spieta. I wszystko w biegu.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 31 lipca 2021, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja przytulam cie ❤ a jak wyniki meza?

    Mysza współczuję bardzo, sama nie wiem ci bym zrobiła. 40 tys to kupa kasy a z drugiej strony czy idzie wycenić spokój od bólu... Moze uda ci sie faktycznie znaleźć kogoś na NFZ. Trzymam kciuki, nie poddawaj sie.

    Hekate z pierwszą córka taka wzdeta chodziłam mm niech szybko mija.

    Mother udanych wakacji, bawcie sie dobrze.

    My dzisiaj na noc wyjeżdżamy, zaraz sie biore za pakowanie.

    W czwartek byłam na imprezie firmowej. Bardzo fajnie było. Jednak tak jak mówiłam, ze pewne towrzystwo trzeba ominąć. A tu przesympatyczne dziewczyny też z trójka dzieci. Jednej dziewczynie juz powiedział menager, ze jej umowy nie przedłuża a razem przyszliśmy więc chyba jestem bezpieczna bo jeszcze chlopak, który ze mna był pytał go to powiedział, ze mamy sie nie martwić.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 31 lipca 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza, ten lekarz jest świetny i przyjmuje też w Łodzi - popytaj na swoich forach - może gdzie jest dostępny na NFZ
    Mother, odpoczywaj ile się da, nawet z @ - olej ją🤗
    Dupka biorę, ale tylko wspomagająco 1x - nigdy do tej pory nie plamiłam. Zapisałam się na USG kontrolne wcześniej, do innego lekarza - moja na urlopie - to będzie 6+6d. Zobaczymy czy jest wzrost CRL i czy serduszko już będzie.
    ALunia, będzie dobrze🤗
    Iza, może powinnnaś poprosić lekarza o jakieś lekkie psychotropy? A bóle masz migrenowe? Co na nie bierzesz?

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 31 lipca 2021, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny spójrzcie mam wynki

    5dd2cf323d69.jpg

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, kurczaczki nie znam sie na tym. Nie pomoge. Jedne w normie, i ne ponad. Lekarz pod katem plodnosci powinien to zinterpretowac.

    Alunia kciuki za przedłużenie umowy. I udanego wypoczynku zycze.

    Tesciowa chciala z nami jechac na wakacje😲

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2021, 14:06

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 31 lipca 2021, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate ja też plamilam na kolor kawy z mlekiem dość długo bo aż od 6 do 9 tyg.. z niewiadomych przyczyn. Serduszko u mnie było widać bodajże ok 8 tyg

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 31 lipca 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Hekate ja też plamilam na kolor kawy z mlekiem dość długo bo aż od 6 do 9 tyg.. z niewiadomych przyczyn. Serduszko u mnie było widać bodajże ok 8 tyg
    Dzięki Adele🤗
    Jak nie będzie widać ❤️, to przynajmniej zobaczę czy CRL przyrasta

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Kitikiti Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 31 lipca 2021, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powtorzylam test dziś z popołudniowego moczu wyszła druga blada kreska . Najpierw plamiłam na brązowo a teraz plamie na czerwono .. myślicie ze to biochemiczna :( ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2021, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja niby wujek Google mówi, że u mężczyzn LH jest do 7 tu jest 9,09.FSH od 4-25 więc niby w normie ale tej dolnej granicy. Prolaktyna u mężczyzn powinna być niższa niż 15 więc jest ok. Testosteron według norm laboratorium trochę podwyższony, ale i tak pewnie lekarz musi rzucić okiem na te wyniki i będzie wiedział co i jak.

    Kitikiti nigdy nie robiłam z popołudniowego moczu testu. Ale przy biochemicznej też miałam najpierw brązowe a później różowe krwawienie.

    Mysza szczerze mówiąc to nie wiem co doradzić bo nie wiem tak naprawdę z jakimi dolegliwościami musisz się zmagać.

    Ja dzisiaj kupilam 25kg ogórków i walczę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2021, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak powodzenia z ogorkami.

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 31 lipca 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ilość Piszczak będzie co robić ja już maraton z aprawimi mam za sobą ja dziś od lokalnego sadownika kupiłam 6 kg brzoskwin ale nie zaprawiam bo zrobię ciasto a resztę zjemy 🙈 bardzo lubimy owoce.

    Mother to super ze udane wakacje i dzieciaczki grzeczne.

    Aludzia dzieci jak przed wyjazdem wyzdrowiały?

    A teraz z tymi wynikami to najlepeij do androloga ale jeszcze nasienie by się przydalo od razu żeby za jedną wizyta ogarnąć.

    Wiera a ty jak się czujesz do kiedy wolne?

    Iza dziś już lepeij?

    Dziś z mężem liczyłam to w tym miesiącu tysiąc złoty wydaliśmy nawet nie wiadomo kiedy.... Na lekarzy córka testy i wizyta u alergologa on badania i tak leci. A to przecież nic szczególnego 🤷‍♀️

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 31 lipca 2021, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja już właściwie zapomniałam o zabiegu, tylko siniak na brzuchu mi przypomina :) Wolne do końca przyszłego tygodnia. Gin mówił, że jak będę chciała przedłuży mi zwolnienie, ale chyba pójdę do pracy na te 5 dni bo potem i tak urlop. Najwyżej będę się w pracy oszczędzać, a synek ma być u babci to po pracy będę odpoczywać dużo 😏
    Uwielbiam brzoskwinie. 😋 A teraz robię dżem z czarnej porzeczki. Mam kilka krzaków, oberwałam i tak trochę zamroziłam, a z części zrobię dżem, będzie potem do ciasta;)
    Na badania i wizyty prywatne to kasa idzie ino mig 😓 Co do interpretacji, najlepiej niech lekarz się wypowie jak spojrzy łącznie czy te ciut podwyższone coś oznaczają konkretnego.

    Mother to urlop niech trwa i trwa, a na wszystkie atrakcje żeby starczyło czasu. Odpoczywajcie 😘

    Piszczak ja miałam akcje ogórki po powrocie ze szpitala, tyle narosło, że zrobiłam trochę kiszonych, sałatkę szwedzka do słoików na najbliższe dwa lata co najmniej i jeszcze do jedzenia zostało i trochę rozdałam 🙈 powodzenia :)

    aLunia to dobry pracownik z Ciebie, jak Cię chcą dalej, super 😃

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2021, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja dzieki ze pytasz. Tak, dzis lepiej. Wczoraj jak w koncu Ola poszla spac (a poszla dopiero o 16.30) to wzielam sie za sprzatanie starej kuchni po babci męża, zrobilam tam miejsce na nasze buty, jeszcze wieszak stojacy kupie bo juz mam dosc marudzenia tesciowej na nasze buty i kurtki w gamku a dzis pomylam tam okna i okna w ganku. Ale najlepsza atrakcja byl bobr (?), chyba bobr, malo co a bym to cos przejechala 🤦‍♀️. I tak sobie mysle gdzie tam bobr, no rodzice mają staw, niedaleko row-rzeczka (woda jest w czasie roztopow i po ulewach) ale zeby bobr? Bo na kune czy lasice to za grube i za krotkie to bylo. Jeż tez nie bo mialo ogon.

    Ja na alergologa (2 wizyty) i badania Zuzi wydalam 600zl 🤦‍♀️ i ze 100zl na leki.

    P.s. Umowilam sie dzis z mezem na "randke". Juz po a raczej nie bedzie wogole bo sie poklocilismy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2021, 21:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2021, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera a jaki masz przepis na tą sałatkę szwedzka? Bo szukam takiej słodkiej. Ale nie wiem czy będzie mi się jeszcze chciało jutro kroić tyle ogórków. Padam na twarz. 18 słoików kiszonych i zarobiona sałatka z gyrosem. Jutro muszę ją po wsadzać do sloikow i zrobić jeszcze ogorki kanapkowe.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 31 lipca 2021, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak robię już któryś rok z tego przepisu:
    http://m.wielkiezarcie.com/przepisy/salatka-szwedzka-wg-przepisu-babci-cecylii-30050353

    Mam też taki "domowy" przepis bardzo podobny, tylko mniej cebuli i bez papryki. A my akurat z mężem wolimy z papryką. Co do krojenia - na szczęście mam maszynkę do tego i najmuje moje dziecko - bardzo to lubi. Marchewkę też ścieram Zelmerem, na innej tarce więc w sumie idzie w miarę szybko. W tym roku robiłam w podwójnej porcji i nie miałam tak dużej miski to wzięłam stara wanienkę mojego synka - mąż miał ubaw jak to zobaczył 😂

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2021, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera wrote:
    Piszczak robię już któryś rok z tego przepisu:
    http://m.wielkiezarcie.com/przepisy/salatka-szwedzka-wg-przepisu-babci-cecylii-30050353

    Mam też taki "domowy" przepis bardzo podobny, tylko mniej cebuli i bez papryki. A my akurat z mężem wolimy z papryką. Co do krojenia - na szczęście mam maszynkę do tego i najmuje moje dziecko - bardzo to lubi. Marchewkę też ścieram Zelmerem, na innej tarce więc w sumie idzie w miarę szybko. W tym roku robiłam w podwójnej porcji i nie miałam tak dużej miski to wzięłam stara wanienkę mojego synka - mąż miał ubaw jak to zobaczył 😂

    O to samo mialam doradzic. Maszynka-tarka do zelmera i dziecko- chwila moment i skrojone. Jablka do szarlotki- tylko na zelmerze.

    A ja czekam az lakier na paznokciach u nog mi wyschnie. Jak to Zuzia okreslila- kolor kosmiczny fiolet 🤔.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmiczny fiolet 😂- boski zapewne 🙂
    Właśnie tez miałam zapytać o przepis na szwedzką, bo uwielbiam.
    Piszczak podziwiam Cię- za półmetkiem już jesteś i tyle energii masz 👏
    Ja po wczorajszym sprzątaniu chałupy, praniu i gotowaniu o 18 padłam na pysk, a dół brzucha mnie tak bolał, że myślałam że już po wszystkim😬

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
‹‹ 2609 2610 2611 2612 2613 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ