X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate oszczedzaj sie. Ja tez szalałam, moze inaczej- bedac w ciazy sprzatalam a potem musialam lezec.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ku pokrzepieniu mnie. Są tu jakieś mamy, które walczą o drugie i zbliżają się do 40stki? Oprócz Hekate :) oszczędzaj się kochana. Lez i pachnij :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc to nie bardzo chciało mi się walczyć z tymi ogórkami, bo remont jeszcze nie skończony i ruszyć się nie ma jak, bo mój to przecież nie umie na bieżąco wyrzucać niepotrzebnych rzeczy więc mam jeden wielki burdel w mieszkaniu. Po całym dniu stania w kuchni i co chwilę mycia podłogi żeby kurzu nie było myślałam że kręgosłup mi wypadnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Szczerze mówiąc to nie bardzo chciało mi się walczyć z tymi ogórkami, bo remont jeszcze nie skończony i ruszyć się nie ma jak, bo mój to przecież nie umie na bieżąco wyrzucać niepotrzebnych rzeczy więc mam jeden wielki burdel w mieszkaniu. Po całym dniu stania w kuchni i co chwilę mycia podłogi żeby kurzu nie było myślałam że kręgosłup mi wypadnie.

    Piszczak ogórki to nie truskawki. Spokojnie w chlodzie poczekaja, szczegolnie te na salatke.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Dziewczyny, ku pokrzepieniu mnie. Są tu jakieś mamy, które walczą o drugie i zbliżają się do 40stki? Oprócz Hekate :) oszczędzaj się kochana. Lez i pachnij :)

    Nie wiem jaki masz problem jesli chodzi o starania ale znam mnostwo kobiet 40+ które są/byly w ciąży.

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewuszki . U mnie ostatni dzień urlopu... jutro czeka mnie ciezka rozmowa z dyrektorka w pracy . Nie lubi jak ktoś za dużo wie i jest sie mądrzejszym od niej , jest coś cieta na mnie a ja na nią. Juz mam naszykowany dyktafon... bo zachowuje się jak wariatka i za dużo slow jej się wymyka niestosownych i w razie czego będą mi potrzebne nagrania. Od roku jak ona jest zwolnilo sie juz 10osob. Ja nie mogę sobie pozwolić zeby się zwolnić bo umowa na stale. Ratuje mnie tylko ciaza , a jutro jak bedzie nie ciekawie to ide do gina i da mi na "zapalenie przydatków " zwolnienie i pokaze jej faka.

    Mother udanego urlopu. Jak rodzice sie z sobą dogadują to i dzieci są spokojniejsze .
    Wczoraj jak bylismy nad wodą to bardzo wkurzały mnie kłótnie rodziców...mowilam Ci zebys spakowal husteczki nawilżane, osa lata no zrob coś a nie siedzisz , i drze sie matka na chlopa caly dzien o byle co,,, a dzieci przejely nastrój mamy i jeden wielki krzyk i placz.

    Wiera miałaś juz owu? Nie spoczywajcie na laurach ze staraniami nawet jak juz po owulacji.

    Co do ciazy po 40stce. Ja nie mam nic przeciwko. I jak Bóg da sama bym się cieszyła z takiej ciazy , w moim przypadku z każdej ciazy. Mojego męża bratowa 1 dziecko urodziła w wieku 30lat.nie ma drugiego dziecka,nie dopytywałam dlaczego,raz bąknęła ze maz zachowuje się jak kawaler i nie wyobraza sobie być w tym sama.dziwne trochę bo corka dla niego jest całym światem i zajmuje się nią.. niewiem ..A może to tylko jak ktoś widzi..w tym roku bedzie miala 40stke ,rozmawialysmy o moich problemach z zajściem. Powiedziala ze juz jej czas sie skończył ze względu na wiek nawet jak by chciała. Mowie jak to ,przecież dużo kobiet rodzi w twoim wieku. A ona :a potem ja dzieci kobiet z tego wieku diagnozuje i prowadze terapie i nawet nie masz pojęcia ile dzieci jest chorych, autyzm ,asperger i inne.
    Niewiem jak to ugryźć i jakie są statystyki.

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nadal czekam na okres...juz przeszlo 2 tyg minęło jak odstawiłam dupka. Nie wiem o co kaman .
    Czy mam go wziąść znowu przez kilka dni zeby wywołać okres?
    O poznej owulacji z tamtego cyklu nie ma mowy ,przedwczoraj zrobilam test i jest negatywny.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga może na dniach się pojawi, dupek nie wiem czy nie namiesza znowu.
    My od czasu do czasu działamy, ale nie nastawiam się na ten cykl, coś czuję że organizm jest mądry i jak było coś "grzebane" to ciążę na razie odpuści. Co do owu nie wiem, zrobiłam wtedy ten jeden test owu a potem już wyleciało mi z głowy. Zresztą to żadna gwarancja a tempki nie mierzę, żeby dodatkowo potwierdzić, ciężko mi powiedzieć czy się owu odbyła czy nie. 😅
    Na następny cykl się powoli przygotowuję - czerwone wino zakupione 😁
    Co do szefowej współczuję, atmosfera w pracy jest bardzo ważna a z takimi ludźmi ciężko. Oby rozmowa nie była taka straszna, jak się zapowiada.

    Piszczak Iza ma rację - jak jesteś zmęczona, zostaw cześć ogórków, spokojnie poczekają :)

    Iza lubię fioletowe lakiery na paznokciach 😁 a teraz mam też ładny niby bordo a mieni się na złoto trochę.

    I spełniłam swoje małe marzenie - zamówiłam dziś czytnik do książek 😊 od roku chyba zwlekałam, ciągle odkładając bo ciągle coś ważniejszego ☺️

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozladowaly mi sie akumulatory i to tak doslownie. Znow mnie głowa boli, bylam z Olą w kosciele, potem zrobilam obiad i padlam. Polozylam sie, Ola spała i tak zasnelam ze prawie 4 godziny spałam, mąż musiał zajac sie Olą i o dziwo wiedział gdzie są spodenki (mimo że powiesilam inne na łóżeczku), i dal jeść i wszystko inne. I potrafi.

    Kinga to lipa w pracy. Pewnie Cię ona mocno stresuje. A z @ to nie wiem.

    Gadanie że dzieci kobiet po 40 maja problemy, to że jest większe ryzyko chorob to owszem. Cala rzesza kolezanek mojej siostry maja w tym wieku dzieci, brat meza tez, i tamta dziewczyna- 45lat. Nigdy nie jest za późno.

    A powiedzcie mi taka rzecz. Bo pisalam wam jaki mamy plan na wakacje- ze bedziemy sie bawic z dziecmi. Rozumiem tesciowa-emerytka, ostatecznie stwierdzila ze nie podoba jej sie tam gdzie jedziemy bo tam "nic nie ma ciekawego" i że nie jedzie ale brat męża (45 lat) uwaza że w tym wieku to nie wypada sie bawic z dziecmi, bo człowiek stary i jak to wyglada i on nie cierpi takich parkow rozrywki dla dzieci i mimo ze 4 l.syn bardzo chce jechac to on nie pojedzie. To czy z nami jest cos nie tak za nasze podejscie? Ja pamietam jak raz bylismy w Magicznych i chodzil taki chlop i ciagle jeczal że tu nic nie ma, po co oni przyjechali a ich syn pelen radosci i euforii. Strasznie irytujace to bylo. Moja tesciowa-identyczna postawa i jeszcze ze atrakcje są niebezpieczne i beznadziejne. I dzis niby w zartach do szwagra- co, ty na etapie muzeow, skansenow i kosciolow, ze to sa odpowiednie atrakcje do jego wieku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Rozladowaly mi sie akumulatory i to tak doslownie. Znow mnie głowa boli, bylam z Olą w kosciele, potem zrobilam obiad i padlam. Polozylam sie, Ola spała i tak zasnelam ze prawie 4 godziny spałam, mąż musiał zajac sie Olą i o dziwo wiedział gdzie są spodenki (mimo że powiesilam inne na łóżeczku), i dal jeść i wszystko inne. I potrafi.

    Kinga to lipa w pracy. Pewnie Cię ona mocno stresuje. A z @ to nie wiem.

    Gadanie że dzieci kobiet po 40 maja problemy, to że jest większe ryzyko chorob to owszem. Cala rzesza kolezanek mojej siostry maja w tym wieku dzieci, brat meza tez, i tamta dziewczyna- 45lat. Nigdy nie jest za późno.

    A powiedzcie mi taka rzecz. Bo pisalam wam jaki mamy plan na wakacje- ze bedziemy sie bawic z dziecmi. Rozumiem tesciowa-emerytka, ostatecznie stwierdzila ze nie podoba jej sie tam gdzie jedziemy bo tam "nic nie ma ciekawego" i że nie jedzie ale brat męża (45 lat) uwaza że w tym wieku to nie wypada sie bawic z dziecmi, bo człowiek stary i jak to wyglada i on nie cierpi takich parkow rozrywki dla dzieci i mimo ze 4 l.syn bardzo chce jechac to on nie pojedzie. To czy z nami jest cos nie tak za nasze podejscie? Ja pamietam jak raz bylismy w Magicznych i chodzil taki chlop i ciagle jeczal że tu nic nie ma, po co oni przyjechali a ich syn pelen radosci i euforii. Strasznie irytujace to bylo. Moja tesciowa-identyczna postawa i jeszcze ze atrakcje są niebezpieczne i beznadziejne. I dzis niby w zartach do szwagra- co, ty na etapie muzeow, skansenow i kosciolow, ze to sa odpowiednie atrakcje do jego wieku.
    Ja piernicze, ale nie lubie takiego gadania, ze ktos jest za stary w wieku 45 lat. No ja pierdole. Oczywiście, że popieram Cię w jechaniu do takich parków rozrywki, świetnie się można tam przeciez bawić! Jak ktos po czterdziestce ma mentalność starego człowieka to nic nie pomoże. Przecież to taka radość spędzać czas z dziećmi!

    Co do nas to mąż ma przeciwciala przeciwplemnikowe w nasieniu, ale nie jakos dużo. Bierze encorton od mojego 1dc do owulacji, ruch i liczba super. Morfologia 3%, ale podobno przy jego ilości jest ok. Ja mam lewy jajowod niedrozny po cc. Reszta super, amh 3. I dupa.
    Dobrze się czyta, że masz dużo znajomych po 40stce w ciazy I z dziećmi. Jednak większość ludzi potrafi tylko krytykować albo sie idiotycznie pytac czy nam się jeszcze chce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2021, 20:26

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek bo kiedyś po 40 to juz babciami sie zostawalo a nie rodzicami.

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.

    Ale Wiera zrobiłaś mi apetytu na tą sałatkę lubimy takie slodko kwaśne a nie mam już ogórków 🤦‍♀️ a u nas cena 8 zł ale może kupię chociaż na 1 partie.

    Blawatek ja też nie lubię takiego gadanI o wieku... Różne są historie i nie zawsze jest tak jak chcemy ja już ok 3 lat się staram o drugie a niedługo 35 lat także mam nadzieję że będzie mi dane jeszcze tulić maleństwo. A poza tym zawsze marzyło się mi dziecko ok 40stki 😍 może byc juz 3 ❤️. Mama mnie późno urodziła chciałabym powtorzyc historie. To prawda dzieci odmładzają mama zawsze mówi że dzięki mnie młoda się czuje a poza tym jestem dla niej dużym wsparciem (dziewczyny wiedzą o czym pisze)

    Kinga a to długo czekasz na @ ja ma być już niech się pojawi bo to też a przypomnij w jakiej branży pracujesz? A z tą dyrektora nie ma nikogo nad nią żeby porządek z nią zrobić.

    Piszczak Hekate dziewczyny oszczędzać się robota nie zająć nie ucieknie a wy musi dbać o siebie. Ja sama mam motrek w tyłku ale w taki stanie z Pewnościa już bym zwolniła.

    Iza nie ma wieku że z dzieci nie wypada się bawić. Same je nie puścisz w takie miejsca dzieci niech się bawią a wy korzystajcie przy okazji. A poza tym radość dziecka i uśmiech to najlepsze co może być. Śmieszne sytuację czas spędzony razem. My planujac wakacje wyjazdy razem z córką mamy ubaw. I sama przy okazji mogę swoje niespełnione marzenia z dzieciństwa realizować. Życie jest jedno nikt mi nie powie jak żyć żeby być szczęśliwym.
    PS chcociaz teściowa się sama odczepiła od was☺️

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebny przepis na dobre miesko na obiad dla gosci, najlepiej jakis mało pracochlonny 🍗🍖

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2021, 07:55

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do rękawa mięso przyprawić

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Dziewczyny potrzebny przepis na dobre miesko na obiad dla gosci, najlepiej jakis mało pracochlonny 🍗🍖

    Nam bardzo smakowały polędwiczki z tego przepisu
    https://www.kwestiasmaku.com/przepis/poledwiczki-z-grzybami
    Lub podobny mają tylko oparty na suszonych pomidorach. Dosyć szybkie i pyszne 😁


    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo! Hejo!

    Wybaczcie moją nieobecność ale wróciłam do domu po remoncie i staram się ogarnąć armagedon 🤣

    Mysza ja się leczylam w Angelius Provita w Katowicach, u dr Paligi (złota kobieta), słyszałam że Mańka też ma dobre opinie.

    Nadzieja nie pamiętam dokładnie jak było u nas ale chyba Twoj mąż będzie miał prolaktyne lekko do zbicia i wydaje mi się że FSH i LH powinno być 1:1 (mój brał clostibegyt i pregnyl). Na pewno przyda się wizyta u dobrego androloga.

    Przepraszam reszcie odpisze w wolnej chwili.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam androlog dobrego ale kiepsko z terminami...... Wiem że co stacjonarnie to stacjonarnie ale może któraś ma namiary na e wizyte żeby wyniki i nasienie skonsultować? Chociaż to a pod koniec września umowi się stacjonarnie.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może przy okazji zbadać te przeciw ciała przeciw plemnikowe. U mężczyzn można z krwi i nasienie u kobiet z krwi.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja ja tego androloga co mąż byl nie polece mimo ze ma rewelacyjne opinie. My jestesmy innego zdania. Mąż przeciwciala robil z krwi.

    Eh, jak to jest. Jak czlowiek ma za duzo to sie martwi co z tym zrobic, jak ma za mało to sie martwi ze nie ma. Pisalam wam o moich bratkach i stokrotkach. Bratkow z drugiego siewu wykielkowalo az 5 szt. 😲 a posialam 6 roznych kolorow (dam jeszcze im czas) a stokrotek - juz rozsadzilam 80 szt.a drugie tyle do rozsadzenia 🤦‍♀️ i chyba braknie mi i doniczek i ziemi. To samo z cebulkami zonkili, pol pola bym obsadzila ale sprzedać to nie jestem pewna czy to zakwitnie czy nie za małe cebulki i zeby ktos nie mial pretensji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja_86 wrote:
    A może przy okazji zbadać te przeciw ciała przeciw plemnikowe. U mężczyzn można z krwi i nasienie u kobiet z krwi.
    Nadzieja, ja polecam zbadac przeciwciala przeciwplemnikowe w nasieniu. Mój mąż ma super wyniki a jednak ma i to dziadostwo.

‹‹ 2610 2611 2612 2613 2614 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ