X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaka różnica krew czy nasienie bo jak będzie już tam to po co powtarzać A to kolejny krok.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja_86 wrote:
    A jaka różnica krew czy nasienie bo jak będzie już tam to po co powtarzać A to kolejny krok.
    Te w nasieniu uposledzaja ruch. Ale jest na to sposób tzn encorton. Zresztą steryd w ogóle jest chyba na wszelkie przeciwciala.

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedz jak to jest w badaniu nie wyszło że kiepski ruch żołnierzyków tylko badania super.
    A dopiero w przeciwciałach

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja odpiszę na szybko. Mój mąż chodził do Androloga/urologa/chirurga Piotra Pawła Świniarskiego. Mogę polecić z całego serca. Z tego co wiem to ma chyba teleporady też.
    Reszcie odpiszę później babeczki. Buziaki😘

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja_86 wrote:
    A powiedz jak to jest w badaniu nie wyszło że kiepski ruch żołnierzyków tylko badania super.
    A dopiero w przeciwciałach
    Ilość w całości wyszla około 500 mln, w ml 160. Ruch 35%, morfologia 3 % i nawet nie wyszła.aglutunacja a igg 26% a iga 16. Lekarka mówi, że to nie ma znaczenia jak jest taka ilość ale iui na fertile chip nieudana.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Ilość w całości wyszla około 500 mln, w ml 160. Ruch 35%, morfologia 3 % i nawet nie wyszła.aglutunacja a igg 26% a iga 16. Lekarka mówi, że to nie ma znaczenia jak jest taka ilość ale iui na fertile chip nieudana.

    Jeny jaki macho 😲. Moj w całości mial 39 mln 😭.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Jeny jaki macho 😲. Moj w całości mial 39 mln 😭.
    No macho. Ale dziecka drugiego nie zrobił do tej pory. 3 lata pykna we wrześniu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek na tych igg i iga to ja sie nie znam. No i widzisz roznie to bywa. U nas takie "dno" a jakos sie udało. Mąż Wiery tez jak Brad Pitt a ciazy brak. I czym to idzie? Szczegolnie ze jedno dziecko jest a o drugie tak ciezko. A chodzilas na monitoring czy masz owulke z droznego?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Blawatek na tych igg i iga to ja sie nie znam. No i widzisz roznie to bywa. U nas takie "dno" a jakos sie udało. Mąż Wiery tez jak Brad Pitt a ciazy brak. I czym to idzie? Szczegolnie ze jedno dziecko jest a o drugie tak ciezko. A chodzilas na monitoring czy masz owulke z droznego?
    A właśnie się wiecznie bujam z tymi owulacjami. Szczęśliwie to z prawego idzie mi częściej, ale nigdy nie wiadomo. Już mnie łeb boli od tego walenia w ścianę. Pierwsze dziecko zrobione gorszym nasieniem a teraz dupa. Ech.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    A właśnie się wiecznie bujam z tymi owulacjami. Szczęśliwie to z prawego idzie mi częściej, ale nigdy nie wiadomo. Już mnie łeb boli od tego walenia w ścianę. Pierwsze dziecko zrobione gorszym nasieniem a teraz dupa. Ech.

    A może ich tyle jest że sie nawzajem zabijaja w tym wyscigu 😂😂😂. Oczywiscie to żart.

    My tyle lat robilismy az zrobilismy blizniaczke, doslownie kopie starszej corki. Wiec moze u nas inne polaczenie nie wchodzilo w gre, moze inne sie gryzly?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2021, 21:28

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o te starania koło 40stki to uważam, że nie jest za późno. Mnie to do tej pory denerwują komentarze typu, że mamy dużą różnicę wieku między dziećmi itp. Ludzie naprawdę nie zdają sobie sprawy jakie można mieć problemy...

    Kinga nie bierz już dupka na własną rękę, żeby bardziej czegoś nie namieszac. Może jak za kilka dni nie przyjdzie @ to trzeba będzie do gina znowu

    Wiera też od kilku lat marzy mi się czytnik. Fajna sprawa, szczególnie właśnie na wakacje czy podróż autobusem do pracy 😉

    Iza bez przesady, nie patrz na to co kto mówi, bawcie sie dobrze i niczym nie przejmujcie 😘

    Miśkowa jak tam? Zadowolona z remontu? ☺

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother o tak. Ktos kto nie mial tego problemu nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. No bo niby skąd. Raz nawet jeden gin się osmial twierdzac ze nie ma czegos takiego jsk nieplodnosc wtórna skoro jedno dziecko juz jest. Nie kazdym jest dane zachodzic w ciaze jak tylko pomysla że chcą albo jak moja siostra - 3 ciążę i każda z pierwszego cyklu. A ja tyle lat 🤦‍♀️.

    Mother jak pogoda? Skiepscila sie nieco? U nas duzo chlodniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2021, 22:18

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Mother o tak. Ktos kto nie mial tego problemu nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. No bo niby skąd. Raz nawet jeden gin się osmial twierdzac ze nie ma czegos takiego jsk nieplodnosc wtórna skoro jedno dziecko juz jest. Nie kazdym jest dane zachodzic w ciaze jak tylko pomysla że chcą albo jak moja siostra - 3 ciążę i każda z pierwszego cyklu. A ja tyle lat 🤦‍♀️.

    Mother jak pogoda? Skiepscila sie nieco? U nas duzo chlodniej.
    Tak, moja córka kończy 10 lat we wrześniu. Ile się oslucham jaka to różnica będzie. No serio, siedzę i czekam, aż będzie jeszcze wieksza. Robię co mogę. Ale co ja mogę.

    W Krk tez dużo chłodniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2021, 22:30

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Mother doktorek niczego sobie 😉 i dużo opinii pozytywnych. Seminogram mąż ma na 23 dopiero wolny termin także po badaniu się umowie na wizyte u doktorka.

    Blawatek Iza jak ktoś nie przeszedł tego co my nie zrozumie.

    Pewnie nasze wczasowiczki później zdadzą relacje z wakacji 😎
    Wiera kiedy masz termin @?

    Emrica co u Ciebie?

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza no pogoda trochę się zmieniła, ale nie jest źle ☺ połowę pobytu mieliśmy na plażę więc jak na nasze polskie morze to statystycznie nieźle🤣 a tak to pogoda na spacery, zwiedzanie ciepło, tylko nad samym morzem już za zimno na długie siedzenie. Wzięłam długie spodnie, kalosze, płaszcze przeciwdeszczowe, kurtki, ale nic z tego się nie przydało. Jutro wyjeżdżamy. Wszystko co dobre szybko się kończy 😉

    Nadzieja no my naprawdę jesteśmy z niego zadowoleni. Mąż jeździł do niego mimo, że nie pracuje w naszym mieście, a w mieście obok. Zrobił dokładny wywiad, zlecił badania, zrobił USG i tam właśnie te żylaki wyszły, potem operacja i kontrola i w zasadzie więcej wizyt nie było, bo zaskoczyło ☺

    Adelax Ty chyba od wczoraj urlop co? Jak reszta wczasowiczek?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2021, 07:07

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jedziemy dzis na zakupy glownie po stroje kapilowe dladziewczyn a zapowiadaja zimno ☹

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    My jedziemy dzis na zakupy glownie po stroje kapilowe dladziewczyn a zapowiadaja zimno ☹
    Iza te prognozy są o kant tyłka. Na serio. Nam zapowiadali okropnie, a wcale tak nie było, z kolei jak wczoraj w nocy padało to prognoza pokazywała, że brak deszczu 🤣 nie ma co patrzeć 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Iza te prognozy są o kant tyłka. Na serio. Nam zapowiadali okropnie, a wcale tak nie było, z kolei jak wczoraj w nocy padało to prognoza pokazywała, że brak deszczu 🤣 nie ma co patrzeć 😉

    Mam nadzieje ze gorzej niz wczoraj i dzis nie bedzie. Najwyzej kostiumy nie będą uzywane.
    Nie moglismy wyjsc z domu bo Ola tez chciala jechac, stala pod drzwiami z butami i ona bum bum.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2021, 08:28

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza dokładnie, ja zanim nie zaczęłam ponownych starań nie sądziłam że jest coś takiego jak niepłodność wtórna 🙄 I że to raptem po kilku latach, po dziecku z pierwszego cyklu przydarzy się właśnie mnie 🤷🏼‍♀️😬 No, ale właśnie rozumie się najlepiej jak się samemu przez to przejdzie, teraz jestem już bardziej świadoma i wiem, że nie zawsze jest coś takim na jakiś wygląda w tym zakresie ;) Swoją drogą już oczyma wyobraźni widzę te komentarze, jakby wreszcie się udało... 😝
    Oby prognozy się nie sprawdziły i kostiumy można było wyciągnąć nie raz!

    Nadzieja termin mam na połowę przyszłego tygodnia. W piątek wizyta ciekawe czy gin coś każe mi brać w następnym cyklu, oprócz NAC. W przyszłym tygodniu jedzie na urlop chyba do końca sierpnia więc z monitoringu nici, zresztą w okolicach owu będziemy nad morzem to i tak nie miałabym jak się stawić 😁 Zastanawiam się czy coś sobie nie wziąć jeszcze do łykania, może bromelainę.. bo za świeżym ananasem myślę że nie będzie chciało mi się biegać na wyjeździe ;)

    Mother oj tak co dobre kończy się za szybko...😌 Zwłaszcza z morzem ciężko mi się zawsze rozstać..
    Czytnik ma dziś przyjechać, z biblio dostałam kod do Legimi o już nie mogę się doczekać kiedy go odpalę. 😁 Super sprawa, przestanę szukać po filiach upatrzonych pozycji, bo i tak najczęściej były po drugiej stronie miasta gdzie nie miałam chęci jeździć. Jestem taka "podjarana" jak to młodzież mawia, cieszę się jak dziecko 😁

    Miśkowa, właśnie, jak wrażenia po remoncie?😏

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Emi32 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dziś mija 10 dzień po owulacji i możliwym zajściu. Zrobiłam test rano z pierwszego moczu i test niestety wyszedł negatywny 🥺 staramy się z mężem o drugiego dzidziusia. Pierwszy synek ma 3 latka i jego poczęcie poszło błyskawicznie za pierwszym razem. Teraz próbujemy 3 miesiąc. Wiem, że to niedługo... Jednak płakać mi się chce na ten poranny negatywny test. Choć podbrzusze pobolewa i piersi, miałam ogromną nadzieję, że jednak się udało... Jak myślicie może jeszcze być nadzieja, że jednak się udało? Czekam teraz na @ i mam nadzieję, że się nie pojawi....

‹‹ 2611 2612 2613 2614 2615 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ