X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother to chyba ten najmniejszy rozmiar bo ten dla Oli to takie pieluchomajtki. I kiedys tez takie byly w tym rozmiarze.
    U nas zapowiadaja deszcz na caly przyszly tydzien ☹.

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother ja na myśl o urlopie to aż trzęsę się na kilka dni wyjeżdżamy tak z 5 a tak to na miejscu będę może porządek w garderobie zrobię i będę się cieszyć tarasem i spijać tam poranna kawusie bo właśnie kończymy z mężem 💪 ja już wszystko mam gotowe kwiatki posadzone w donice, nawet lampiony lupilam takie latarenki. Nie mówiąc że zestaw mebli czeka już 2 miesiąc zamówiłam szybciej bo był szła ciał i długi czas realizacji.

    Miskowa a jak szafa pax z ikea? Zdaj relacje bo ja myślę o takiej do córki pokoju.

    Mysza pewnie sprawdź doktorka to nic Cie nie kosztuje może akurat!

    Odnośnie pakowania na wakacje

    Calanthe to jeszcze troszkę i wyjazd.

    Ja też zapomniałam kiedy wizyta Hekate?

    Wiera ty w piątek na ciekawe co powie z pewnością będzie widział czy była owu.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z pakowaniem poczekam na ostatni dzien bo licze na zmiane prognoz a nie deszcz.

    Nadzieja piekny taras, juz go widze oczami wyobrazni 😍 i zazdroszcze. Ja mam waski, ciagle obstawiony suszarkami a teraz pelno sadzonek stoi bo tak naprawde nie mam gdzie zeby mi deszcz nie zlal i psy nie skopaly.

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa tak mialam clo przez pół roku, a potem okazało się że bez sensu bo zapchane jajowody były. W grudniu ostatni raz bralam.
    Dzwonilam o klo do aptek w dwóch różnych miastach.nigdzie nie ma i nie ma w hurtowniach.

    Jest jakiś zamiennik clo? Może zadzwonila bym do lekarza i by mi przepisal cos innego

    Amh nie robilam .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga2020 wrote:
    Miskowa tak mialam clo przez pół roku, a potem okazało się że bez sensu bo zapchane jajowody były. W grudniu ostatni raz bralam.
    Dzwonilam o klo do aptek w dwóch różnych miastach.nigdzie nie ma i nie ma w hurtowniach.

    Jest jakiś zamiennik clo? Może zadzwonila bym do lekarza i by mi przepisal cos innego

    Amh nie robilam .


    Ja sprawdzałam wczoraj na ktomalek.pl i dopiero się znalazł 12-20km od mojego miasta, a mieszkam w dużym mieście. Niestety chyba nie ma zamiennika.

  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 21:21

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Ja sprawdzałam wczoraj na ktomalek.pl i dopiero się znalazł 12-20km od mojego miasta, a mieszkam w dużym mieście. Niestety chyba nie ma zamiennika.

    Jakbys mieszkala na wsi to taka odległość to zadna odległość. U nas wieksze zakupy, urzad, bank to taki wyjazd albo jeszcze dalej wiec ja bym sie cieszyla ze prawie na miejscu 😁.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza No fakt. Człowiek się szybko do dobrego przyzwyczaja 😉

    Wiecie co od tygodnia probuje się umówić na szczepienie. Wolałabym w jakimś szpitalu, ale nigdzie w okolicy nie ma szczepień Pfizerem 🤔

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak nie wiem czy pisalam ale twierdze że mimo ze rejestrowalam męża na koniec czerwca to chyba go przeoczyli, wczoraj podalam jego pesel i za 2 tyg. Pfizerem bedzie szczepienie bez wiekszych problemow. tylko ze juz nie tam gdzie ja na wsi tylko wlasnie w miescie obok.

    A pregnyl nie jest zamiennikiem clo? Do stymulacji jeszcze przepisuja letrozole (?).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2021, 12:48

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2844 2713

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jeszcze nie zaszczepieni, wrocimy z wakacji to bedziemy myslec bo przypuszczam ze idac na ewentualna operacje dobrze by bylo miec szczepienie. Boje sie okropnie ale co zrobic.

    Mother, szkoda ze juz do domku jedziecie ale fajnie ze odpoczeliscie. Mam wrazenie ze w tym roku kazdy na maxa czeka na swoj wypoczynek. Nam zapowiadaja deszczowa pogode, mi chlodek nie przeszkadza bo jestem z tych co lubia jak nie ma upalow, ale fajnie jakby nam non stop nie padalo bo jak tu spacerowac a jednak jedziemy w gory wiec pogoda by sie przydala 😁

    Iza, rob corce urodziny i nie patrz na nikogo, chocby skromniejsze ale niech dziecko ma ucieche ! 😀

    Nadzieja, super ze remonty ida do przodu. To zawsze masa pracy ale ostatecznie warte efektu ☺️

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calanthe wrote:
    Mother kupiłam te pieluchy do wody ostatnio dla Wery i normlanie są wciągane jak majtki. Rozmiar M mamy. Może jakiś inny rzut trafiłaś 🤔

    Nadzieja jak urządzisz pochwal się zdjęciem. Nacieszymy oko 😁

    Wierzcie mi już bym chciała jechać. Naprawdę takie odmóżdżenie od miasta to jest coś 🙂 tylko jak pomyślę o pakowaniu to mnie bierze, bo tego nie cierpię 🙄 w dodatku muszę nas spakować prawie na 2 tyg. 🙈🙉🙊

    Hekate pisała o wizycie na koniec sierpnia, bodajże 30go
    Dzisiaj miałam mieć kontrolna umówiona dodatkowo, ale chyba nic z tego, bo lekarka ma problem z dostępnością i nie chce jej się czekać na mnie do wieczora 🤬

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga nie ma zamienników do Clo. Ew. lekarz może zlecić z inną substancją, np. z letrozolem ale to potrzebna nowa recepta.

    Iza można też mieszkać na przedmieściach jak ja i też miec wszędzie daleko... Do centrum, do głównego urzędu mam koło 14 km 😬 cokolwiek chce się załatwić to cała wyprawa 😤
    Mieszkałam przez jakiś czas w małym miasteczku, gdzie wszystko można było z buta załatwić, tudzież z wózkiem i rety..mega wygodnie się żyło pod tym względem :)
    Też bym robiła urodziny i się nie oglądała, zawsze znajdzie się ktoś komu nie pasuje..

    Mysza super, że udało się znaleźć potencjalnego lekarza! Trzymam kciuki, żeby zgodził się pomóc 😊
    W górach się prognozy mało sprawdzają, teraz jest koleżanka i normalnie wędrują, a pogoda nic się nie zgadza z tym co wieszczą.

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak to jest z kwarantanna? Moja teściowa napisała wczoraj, że wraca do Polski wrzesien/październik. Jako, że jest niezaszczepiona pewnie będzie musiała mieć kwarantannę. Czy my też jako, że będziemy z nią mieszkać czy nie?

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak czasy kwarantanny dla całych rodzin w domostwie to już chyba minęły, teraz dopóki współdomownik nie ma objawów chorobowych to nie idzie na kwarantannę z góry. Chyba, że dla wracających z zagranicy jest inaczej 🤷🏼‍♀️

    Mysza jeszcze a propos szczepienia to też trzeba pamiętać, że to po drugiej dawce koło dwóch tygodni i dopiero liczą w szpitalu, że jest ok. Mnie pytali ile po drugiej dawce. I jeszcze trzeba liczyć że, tak jak u mnie druga dawka może nie być w terminie, bo jakaś infekcja się przyplącze.

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umówiłam się na sobotę na szczepienie bliżej mojej mamy. I tak będę u niej na weeeked. Teraz tylko jeszcze namówić mojego na szczepienie przed powrotem teściowej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie cierpie sie pakowac, tez zawsze biore za duuuzo a potem problem.

    Ale dzien. Okien i luster myc skonczyc nie moge bo nie mam plynu do szyb, podlog pomyc wszystkich nie moge bo nie zdazylam odkurzyc bo Ola sie poplakala i poszla drugi raz spac. I tak tu troche zrobie, tam dlubne.
    Kurier przywiozl oplatek na tort. Jest super. Nie dość że od razu z napisem (w cenie) to ktos poswiecil czas i zamiast łysej grafiki rodem z internetu pododawal baloniki i prezenty i taki ten oplatek naprawde urodzinowy, kolorowy. Teraz reszta zalezy ode mnie. Czy taki oplatek mozna polozyc na bitą śmietanę ze 20 godz.przed podaniem czy lepiej tuz przed tzn.tak ze 2 godz.?

    Do nas jak przyjezdzaja Ukraincy do pracy to maja 2 tyg.kwarantanny i w sumie mąż jako pracodawca i osoba kontaktujaca sie z nimi tez ma nałożona (zawsze sanepid nanosi ale wystarczy zadzwonic i znoszą, nie wiem czemu tak robia). Jakby mieli szczepienia to by bylo bez kwarantanny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2021, 15:29

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic...ten miesiąc bedzie bez clo.
    Wczoraj jak pytałam w aptece byl dostępny w mieście 40km ode mnie a dzis juz w innym 70km. Pytałam kolezanki ktora tez brala czy zostało jej..ale tylko 3 tabletki ma , a mi potrzebne 5.
    A ten inozytol to ja mam w kapsułkach nie w saszetkach do picia. Facet tez może je brać?poprawia plodnosc?
    A i jak mam go brać...wiem ze 2 tabletki dziennie. Ale czy przez cały cykl czy jak? Czy trzeba przerwac od owu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2021, 17:48

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mio-inozytol, np inofem ja brałam non stop od łyżeczkowania, pięknie skraca cykle.
    Facetowi płodności nie poprawi😉

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga jak chcesz to weź te od koleżanki a ja ci podeślę to opakowanie co mam i już będziesz miała stymulacje od tego cyklu. Mi już i tak się nie przyda😉
    Jak chcesz to napisz dane na maila to jutro wyślę. [email protected]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2021, 18:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Kinga jak chcesz to weź te od koleżanki a ja ci podeślę to opakowanie co mam i już będziesz miała stymulacje od tego cyklu. Mi już i tak się nie przyda😉
    Jak chcesz to napisz dane na maila to jutro wyślę. [email protected]

    O, i znalazlo sie rozwiazanie. Brawo.

    Ja tez dzis tez znalazlam rozwiazanie na jeden mały klopocik 😊. Rozwiazanie proste a jak weszlam na olx to tuz pod nosem.

‹‹ 2613 2614 2615 2616 2617 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ