X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest dobrze - 11 mm małego człowieka i mam serduszko ❤️

    nadzieja_86, Iza34, mother84, Mysza123, aLunia, Miśkowa, calanthe, Lili90, Adele27 lubią tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak miło z Twojej strony.

    Iza extra dzień od razu lepszy.

    Hekate cudowne wieści! 3mam za was mocno kciuki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2021, 20:29

    Hekate42 lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate wspaniałe wieści 😊😊😊 teraz oficjalnie gratuluję! Życzę spokojnej ciąży 😘

    Iza nie pomogę z tym opłatkiem, bo nigdy nie robiłam.

    Piszczak ale ten Twój suwaczek zasuwa 😁 a z kwarantannie to nie wiem jak to jest, myślałam, że tak jak pisze Wiera, ale pewności nie mam.

    Iza ja też nie lubię się pakować. Zawsze robię listę i wg niej pakuję, lepiej już jak się wraca, bo trzeba tylko wszystko wpakować co nasze i tyle 🤣

    Dziewczyny nie patrzcie na prognozy, one naprawde się nie sprawdzają. Na dzień przed, co ja mówię na kilka godzin przed nic się czasem nie zgadzało, więc bądźcie dobrej myśli 😉

    My jutro mamy dzień szczepień. Mały ma drugą dawkę rota, a ja drugą dawkę Pfizera 😁

    Hekate42 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak jestes kochana 😘 napisalam na grupie i juz będę miała cale opakowanie i to po drodze z pracy po córkę do tesciw ..2 domy obok🤪
    Powiedziala mi 45zl...tyle kosztowało? Mi się wydaje że troche droższe bylo?

    Obie mamy tez ten sam problem,te same choroby , i dzieci po 8 lat i tyle lat niepłodności.ona juz sie poddaje z clo i odsprzeda mi opakowanie. Spadła mi z nieba dzisiaj, chociaż nie wiem po co sie tak ekscytuje ... tyle czasu mi nie pomogło a sie ludze ze teraz mi pomoże.

    Hekate kamien z serca ! Piekne wieści... pewnie odglos bijacego serca to miod na uszy🥰 ciesze się razem z tobą 😘

    Jednak myo inozytol tez dla facetów, na mojego saszetkach " Acertin" do picia pisze w składzie ze zawiera...
    A ja głupia dla siebie kupilam sam inozytol i to dwa opakowania a chciałam inofem który zawiera myo inozytol ale babka w aptece nawet nie wiedziala co to. Na necie cena ok 20zl, a ona mi policzyła po 30 pare

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2021, 23:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate gratuluje!

    Mother gorzej jsk sie pakujesz na powrot a tu miejsca na rzeczy brak 😂
    To sie umowilas z tymi szczepieniami. Po chwili relaksu takie niemile.
    Kinga to jeszcze lepiej, bez przesylki. A ceny lekow diametralnie sie roznia, jak wiem ze cos w necie duzo tansze to zamawiam np.duzy bepanhen w necie kosztuje 30-33zl (czasami jeszcze maly gratis) a stacjonarnie nawet 50zl. A wczoraj mialam taką sytuacje. Kupilam lek, wrzucilam go do torebki i na miasto na zakupy, przy samochodzie wyjelam, patrzę a tam z drugiej strony przekreslone na opakowaniu a w opakowani 100 tabl.a nie 120. I poszlam do tej apteki. Przeciez pani mogla mi powiedziec ze wyjelam 1 listek ale ona przeprosila że nie zauwazyla i dala cale opakowanie. Nas tak 1 chlop z truskawkami zalatwil, zjadl a potem sie klocil ze do wagi brakuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2021, 00:31

    Hekate42 lubi tę wiadomość

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 04:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha z tymi truskawkami to dobre 🤣

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka pogoda ze we wtorek zrobilam pranie ktore zaraz znow wrzuce do pralki bo nie wyschlo tylko smierdzi 😤

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobilam dzisiaj badania krwi fsh i lh, dokupilam do tego amh (kurde 150zl to kosztuje?!)
    I na sobotę wynik chyba będzie,tak długo się na niego czeka?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga2020 wrote:
    Zrobilam dzisiaj badania krwi fsh i lh, dokupilam do tego amh (kurde 150zl to kosztuje?!)
    I na sobotę wynik chyba będzie,tak długo się na niego czeka?

    To i tak szybko. Ja czekalam 2 tyg.

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zjadł truskawki 😅😅 ma tupet. A co z twoimi suwaczkami?

    Kinga tak kosztuje nawet dłużej się czeka.... To super daj znać jak wynik.

    Mother jak w domciu już ogarnięta po wakacjach?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2021, 09:00

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 21:21

    Hekate42 lubi tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja nie mam czasu na nowe suwaczki. Widzialam ze u AdelaX jest to samo.

    Tak, podobno juz nie jednego na tamtym targowisku tak zalatwil, później inni sprzedawcy mowili. Kupuje, odchodzi, zjada troche a potem sie kloci. Ale przez dziada kilku klientow odeszło 🙁

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, u mnie amh kosztuje 196 zl wiec jeszcze wiecej. Ja poki co badan nie robie, nie chce sobie wakacji psuc wynikami, wroce to zrobie bo pare ich mam a to juz spory koszt 🙄

    U nas dzisiaj slonce, wczoraj bylo ponuro a dzisiaj ladnie.

    Zastanawialam sie ostatnio co do roznicy wieku miedzy dziecmi, ze juz kit, czas leci, za duza bedzie ale z drugiej strony moja mala bedzie miec dopiero 5 lat. To juz sporo ale w sumie jezeli ma to drugie byc to juz tam trudno z roznica wieku, jeszcze nie ma dramatu. Mysle ze tak do 10 lat nie jest zle, wiadomo ze juz zabawy nie te, ale wiez zawsze jakas bedzie, wiec juz sie tak strasznie tym nie zamartwiam ☺️

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza u mnie z urodzinami też zawsze nie pasuje całej rodzinie a bo to a bo tamto, dlatego od jakiegoś czasu obchodzimy urodziny na trzy rzuty😤

    Hekate ciesze sie i gratuluję❤

    A co do wakacji to pogoda piekna, dla dzieci multum rozrywek jest mini zoo. Starsza corka chodzi tam na 2.5 godz z animatorkami i pomaga przy zwierzetach, codxiennie wieczorem dyskoteki dla dzieci i przedstawiania, sa sale zabaw dla maluchów i starszych dzieci. Nawet mozna je tam zostawić no ale trgo nie robimy, jakieś zajecia plastyczne, zumba itd naprawdę super zorganizowane. No i wszedzie blisko bo na plaże 3 min a basen z 5 min. Ale jesteśmy tak zmęczeni, ze szkoda gadać. Z trójka dzieci to nie wypoczynek, średnia córka co chwilę ryczy, dze sie no nie wiem co sie z nia dzieję. Albo natłok atrakcji ją przeraża i męczy... Chociaz pilnujemy żeby spała w dzień, wiec nie wiem no jest z nią trudno.

    Mysza rozsądne podejście, też bym tak zrobiła.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga daj znac jak po usg piersi.

    Alunia to jestescie zadowoleni. Super.

    M0ja Ola nie chce dzis spac 🙁. I kto mi najwiecej pomaga- Zuzia bo zależy jej na tych urodzinach to ile może to przypilnuje Oli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2021, 14:16

  • Ana37 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie do bardziej doświadczonych, czy tabletki tzw Clo uzywa sie zawsze z zastrzykiem ovitrelle, czy mozna pominac Clo jezeli po wcześniejszym monitoringu pecherzyka na usg wiadomo ze jest ładny pęcherzyk i uzyc samego zastrzyku????

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja noooo wpadłam jakoś w ten rytm codzienności 🤣

    aLunia to wypoczywajcie. U nas z kolei to jakbym dzieci nie miała. Nawet najmłodszy się spisał i w długiej podróży i tam na miejscu. A teraz to i z drzemkami gorzej i ze wszystkim, chyba muszę zamieszkać nad morzem 🤣

    Mysza takie podejście do sprawy jest właśnie najlepsze chyba. Ja też początkowo przejmowałam się bardzo różnicą wieku, ale potem stwierdziłam, że nie mam na to wpływu, chcieliśmy drugie dziecko i nieważne z jaką różnicą, bo i tak już była taka duża, że by razem nie bawili i przedstawiliśmy się na myślenie, że ważne aby po prostu to rodzeństwo było. Ja mam siostrę 9 lat starszą i naprawdę mamy świetny kontakt, a nieraz różnica mdzy rodzeństwem jest mała a kontakt beznadziejny, więc nie ma co się przejmować 😉

    Ja właśnie siedzę po drugiej dawce szczepionki 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2021, 18:58

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza123 wrote:
    Kinga, u mnie amh kosztuje 196 zl wiec jeszcze wiecej. Ja poki co badan nie robie, nie chce sobie wakacji psuc wynikami, wroce to zrobie bo pare ich mam a to juz spory koszt 🙄

    U nas dzisiaj slonce, wczoraj bylo ponuro a dzisiaj ladnie.

    Zastanawialam sie ostatnio co do roznicy wieku miedzy dziecmi, ze juz kit, czas leci, za duza bedzie ale z drugiej strony moja mala bedzie miec dopiero 5 lat. To juz sporo ale w sumie jezeli ma to drugie byc to juz tam trudno z roznica wieku, jeszcze nie ma dramatu. Mysle ze tak do 10 lat nie jest zle, wiadomo ze juz zabawy nie te, ale wiez zawsze jakas bedzie, wiec juz sie tak strasznie tym nie zamartwiam ☺️
    Moja córka za miesiąc kończy 10 lat i w głowę sobie nie strzelę, że będzie duża różnica. Żeby tylko to drugie było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2021, 16:58

    mother84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 7 lat roznicy i czasami bywa ciężko szczegolnie że Zuzia jest bardzo dziecinna ale jak ją poprosze to bardzo ładnie zajmuje się Olą. Czasami Zuzia pokazuje malej glupoty, czasami najzwyczajniej w swiecie chce sama cos porobic a Ola jak czuje sie "zagrozona" bo nie lubi jak Zuzia ją dotyka to bije Zuzie (dzis ją ugryzla w plecy), czasami sie kloca o cos i krzycza a Zuzia jeszcze specjalnie drazni ale ostatnio pomoc mam tylko w Zuzi. Czasami nawet wysylam je same na podworko na kilka minut, nie za dlugo bo jednak sie obawiam ale juz te smieci do wyniesienia moge naszykowac, dokonczyc zmywac czy pranie powiesic lub nastawic, zawsze do przodu. Kazda roznica wieku ma swoje plusy i minusy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana37 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie do bardziej doświadczonych, czy tabletki tzw Clo uzywa sie zawsze z zastrzykiem ovitrelle, czy mozna pominac Clo jezeli po wcześniejszym monitoringu pecherzyka na usg wiadomo ze jest ładny pęcherzyk i uzyc samego zastrzyku????

    Wydaje mi sie ze jezeli problem jest w pekaniu pecherzyka a nie w jego wzroscie to mozna użyć samego ovitrelle.

‹‹ 2614 2615 2616 2617 2618 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ