X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 21:21

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ale naprodukowałyście 😁

    Kinga to faktycznie ta sama branża co mój mąż 😁 ma też znajomych wśród projektantów, ale to bardziej na zasadzie "polecajek" funkcjonuje. Co do Brada Pitta to wewnętrzne piękno jest, bo fizycznie trochę inny typ urody 😂
    To w jakieś dużej firmie pracujesz, jak masz szefową nas sobą? A może własną działalność zacząć, u nas w okolicy przeważają takie mniejsze firmy, np. mojego szwagra siostra z mężem wiele lat pracowała przy projektach, plus oczywiście pracownicy fizyczni. Skumać się z jakaś koleżanka też niezadowoloną z szefostwa i iść na swoje 😁

    Nadzieja ja też robiłam z test dna, pakiet na trombofilię samą, była możliwość pobrania w labie, ale to wychodziło sporo drożej, taniej przez kuriera.
    https://www.testdna.pl/trombofilia-wrodzona-badanie/
    Wizyta na 17 :)

    Lili moj synek jak miał kolo 2 lat borykał się z zatkanym nosem, lekarz dał nam wtedy skierowania do alergologa i laryngologa. U nas akurat potwierdzono alergie i leki mu pomogły, testy wyszły dodatnie na niektóre pyłki i roztocza. Warto sprawdzić u laryngologia trzeci migdałek, on czasami też daje takie objawy. A nie pochrapuje dziecko w nocy? Lekarz mówil że to dosyć charakterystyczny objaw. Plus często otwarta buzia, taka niedomknięta jakby ;)
    Co do jedzenia to u nas było podobnie, wybiórczość żywieniowa w ciągu kilku miesięcy po skończeniu roku. Wiązałam to z kilkoma sprawami: przeprowadzką, początkiem żłobka, chorobami (w tym pobyt w szpitalu na zapalenie płuc) Jak skończył dwa latka z jedzeniem było ciut lepiej ale już nigdy nie wróciło do tego co było wcześniej. W przedszkolu mówili zobaczy jak inne dzieci jedzą to będzie jadł .. yhm... W końcu przestałam się przejmować, nie każde dziecko musi wsuwać jak odkurzacz ;) panie z przedszkola się przyzwyczaiły że zup na przykład wcale nie je, oprócz pomidorowej, i nie zmuszały go. Teraz sam z siebie chce próbować nowych rzeczy, nie zawsze i nie wszystko ale postęp jest. :)

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother już zamówiłam na tst dna z celakia bo w zestawie taniej 557 zł. To już za jednym razem żeby mieć wszystko kompletne. W pon będą próbki. Sama jednak się boje to nie są tanie badania a można nie to zrobić bo dużo jest wariantów.
    A jak to logistycznie robiłaś najpierw kurier a później próbkę bo wiedziałaś kiedy będzie?
    Cos mnie się wydaje że może wyjść u mnie celakia....

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili dziewczyny duzo ci napisaly. Lepiej idz do laryngologa i alergologa bo nam pediatra tez ciagle po co specjalisci jak ona da te same leki. W Warszawie przyjmuje fajna alergolog-laryngolog. Bylam ze starsza. A mlodsza tez z dnia na dzien przestala jesc, od urodzenia kiepsko przybiera na wadze, robilam badania i wyszly ok i pediatra stwierdzila ze taki typ. Nadal kiepsko je. Co do odrobaczania czesto slysze opinie że odrobaczanie w ciemno nie zaszkodzi dziecku (raz tak nas wszystkich odrobaczalam) a badan trzeba zrobic kilka zeby potwierdzily/wykluczyly obecnosc pasozytow.
    Lili jeszcze spytam bo napisalas o domownikach. Mieszkacie z kims, tesciami, rodzicami? Bo u nas czesto jest taka sytuacja że prosze zeby nic dziecku mie dawac jesc bo za chwile obiad a i tak je i to słodycze, pytam dlaczego dali, slysze odp ze nie dali, ze sama sobie wziela 😤. Albo wracam dzis z zakupow, dziecko ma lizaka w buzi a tesciowa lata za nią z kanapka, probuje jej wcisnac a do mnie sie skarzy ze nie chce jesc. To jej mowie że ja tez bym nie chciala jesc kanapki jakbym miala lizaka. Inni domownicy tez tu powinni troche myslec i sie stosowac.

    A ja dzis po raz drugi sadzilam te same stokrotki. Glupi pies wpakowal sie na paletke z rozsada i zrobil sobie tam legowisko w nocy 😤.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2021, 12:21

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja jak już dostaniesz próbkę to potem na ich stronie zamawiasz odbiór na konkretny dzień. Ewentualnie jak się kurier zgodzi to może podjechać za godzinę czy dwie jeśli będzie miał po drodze. Mnie z tego, co pamiętam zostawił numer i się z nim na drugi dzień umawiałam na mniej więcej godzinę,.o której będzie. I tam na stronie wybrałam kolejny dzień na odbiór a z kurierem bezpośrednio godzinę.
    Pamiętaj że nawet jeśli wyjdzie Ci mutacja tego genu warunkującego celiakię to jeszcze kwestia czy jest aktywny ten gen czy nie, czyli czy zachodzi ekspresja, bo wcale nie musi być objawów choroby :)

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak biorę to clo to dzis na weselu nie moge napić się nawet drinka ?

    Lili tak jak dziewczyny piszą, dużo ma tych przekąsek ale nic konkretnego. Ograniczyć słodkie i zapychacze. Może podawać jakiś probiotyk na jelita? I tak zapytam po co słoiczki z konserwantami , jak można samemu ugotować i zmiksować zupke itp.
    Może ma alergie,kurz roztocza? Materac z czego jest? Moja znajoma kupila kokosowy z czymś tam a tam było pełno larw . Nie wiem co jeszcze doradzić.

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny już nie mecze z tym testem. Przed zamówieniem czytałam o tej celakia i coś bym sobie przypisała no zobaczymy.
    Godzinę przed nie jeść to dam radę każda pora dnia może być.

    Wiera za wizyte 😘

    Kinga no nie wiem ja bym tam coś sobie lykla żeby nogi same tańczyły 😎😁

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga czasami dziecko zje wlasnie taki sloiczek a mamy zupka mimo ze z tych samych skladnikow jest ble a jak niewiele je to kazdy kes sie liczy. Wiem cos na ten temat.

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przepraszam ostatni raz o t teście już pisze obiecuje 😁 coś czuje ze bedzie to przełom bo niemożliwe że się udaje a nie utrzymuje się gdzieś musi być przyczyna. Nie to żebym chciała złe wyniki ale coś musi być.

    Lili nie znam się na tych spawwach pokarmowych ale dziewczyny dobrze piszą. Ja czasami czuje się na forum jak laik taka wiedzę mają.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoiczek je bo to jak narazie oprócz rosołu jest jedyne możliwe danie jake wcisnę. Każdego dnia próbuje podać w normalnej formie obiad, i zmiksowany na gładko, a nawet przełożone do słoiczka, a on i tak rozpozna, że to nie sloik i wypluje, język wyciera, aż zdrapuje pazurkami z niego jedzenie. Sporadycznie uda się wcisnąć jakaś zmiksowana zupę...
    Co do przekąsek jakie podałam to nie jest tak, że on ma do nich dostęp i je kiedy chce. To są tylko produkty jakie on jest w stanie zjeść. My go tym nie zapychamy. Owszem jak cały dzień nic nie je to dostanie herbatnika czy dwa żeby coś w tym brzuchu było, czy chałka z masłem. Ale to dopiero jak już naprawdę uważamy, że głodówka za długo trwa.
    Próbowaliśmy metody na przegłodzenie już kilka razy, skutku brak.
    Badań pod kątem anemii zrobione i wyszły prawidłowo. Morfologia wychodzi dobrze.
    Obawiam się, że to poprostu neofobia i nic z tym nie zrobie...
    Ostatnio byliśmy na wizycie u zarazem polecanego jak i bardzo odradzanego pediatry... specyficzna osoba, ale spodobało mi się, że nie spojrzał na problem tylko tu i teraz, a wypytał o cały rozwój od nardzin do dnia dzisiejszego i sam stwierdził, że lecząc dziecko musimy patrzeć i wstecz i do przodu na kilkanaście lat, jakie to będzie miało następstwa i skutki. Właśnie o zlecił nam panel wziewny i czekamy na wynik. Może uda się coś wyjaśnić.
    Materac ma lateks i pianka.
    Co do domowników to mieszkamy sami, ale często odwiedza nas moja siostra i to nawet kilka dni zostaje. Ale ona nie podkarmia mi syna :)

    W ogóle dziękuję za odpowiedzi :)
    Do laryngologa i tam musze gdzieś go zapisać bo zleciła nam to logopeda, także może i on coś bardziej rozjaśni :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2021, 13:08

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja przecież to normalne dopytywać, pamiętam że przed swoim testowaniem też Mother męczyłam 😂

    Kinga nie ma bezpośrednich wskazań do odstawiania alkoholu przy clo, jeden czy dwa drinki nie zaszkodzą na pewno ☺️

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja ja akurat robiłam celiakię z krwi najpierw, bo endo kazała, mówiła, że często idzie w parze z Hashimoto. Nic mi nie wyszło, ale właśnie na test dna zasugerowali, że z krwi mogło nie wyjść, a genetycznie już wykaże, więc po długich wahaniach zrobiłam w pakiecie właśnie trombofilię i celiakię (akurat celiakia mi nie wyszła). Ja jak robiłam te badania i wyszły mi mutacje (z czego jedna homohomozygota) to dostałam taką nadzieję, że skoro wykrylam coś nowego, dostałam zalecenia, leki to może w końcu się uda 😊 z kurierem też się bałam, że nie ogarnę, ale da radę to zrobić. Będzie dobrze 😉

    Kinga baw się dobrze 😊

    Wiera powodzenia na wizycie ✊

    Mam nadzieję, że jutro będę czuła się lepiej, bo mamy jechać na grilla, normalnie połamało mnie totalnie jak przed jakaś grypą 😩

    U nas też dziś okropna pogoda, leje cały dzień i tylko 16 stopni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2021, 14:37

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili moja będzie miała teraz 3 lata. Z jedzeniem było wszystko ok. Ale po ostatniej infekcji to jakaś masakra. Jadła by tylko Monte z płatkami, albo płatki z mlekiem, jogurty do picia itd. I najlepiej chrupki, biszkopty, lentilki, żelki. Myślałam, że jak wróci teraz od sierpnia do żłobka to wróci wszystko do normy, ale w poniedziałek poszła pierwszy dzień i wyobraźcie sobie, że wróciła bez kolczyków. A jeszcze miesiąc powinna je nosić. Oczywiście panie mnie zrypaly, że w żłobku dzieci nie mogą nosić biżuterii. I że ewentualnie musiałabym pisać pismo do dyrekcji. Ale został jej miesiąc żłobka to stwierdziłam, że nie ma się co stawiać. Założyłam jej już złote i myślałam, że będę ściągać przed żłobkiem a po zakładać. Ale jest taka histeria, że niestety młoda siedzi ze mną w domu, żeby jej nie męczyć. A i co do jedzenia jeszcze mogłaby codziennie jeść kiełbasę na ciepło 🤦‍♀️

    Odnośnie krzywej miałam dzisiaj czat z położna z pakietu medycznego i dla świętego spokoju dała mi skierowanie na konsultacje telefoniczna do diabetologa.

    Dzisiaj w końcu zrobili mi prenatalne. Wszystko ok. Ale dostałam skierowanie na echo serca bo młody ma trochę za wysokie tętno 164-169. Powiedziała, żeby się nie martwić, bo jest w górnej granicy ale lepiej to sprawdzić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak a to bez twojej zgody panie w zlobku tak sobie moga robic przy dziecku co chca? Dobrze ze bedziesz miala konsuktacje z diabetologiem. I moje o ie dziewczyny tez misly etap na kielbase, mogly jesc 3 razy dziennie.

    Ja dzis robie ciasta, biszkopt na tort i miesa. I juz głowa mnie boli od tych zapachów i piecyka.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak no lepiej skonsultować ten cukier u Ciebie i serduszko u małego. Na pewno wszystko będzie dobrze 😊

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie - na przyszły cykl tylko Miovella 3x1 między 3 a 5 dc, bo brak możliwości monitoringu. Na wakacjach mamy wyłączyć głowy ;) A we wrześniu jakby co stymulacja letrozolem. No i dał mi jeszcze zwolnienie na tydzień, a potem mam urlop. Nigdy nie miałam tak dużej przerwy w pracy, nie licząc ciąży i macierzyńskiego ;)

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera to odpoczywaj, korzystaj z wolnego❤

    Piszczak u nas tez zakaz ale to juz rzeczywiście mogły zadzwonić do ciebie i powiedzieć co i jak a nie stak sobie ściągnąć.
    U młodego tez pod koniec byly skoki tętna i wszystko ok, ale zawsze warto sprawdzić.

    Wiera lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak owu pęcherzyk pękł jakie endo coś mówił więcej. A jakiś plan ma po laparo? Podchodzicie ewentualnie do inseminacjai?
    Dluge wolne odpoczniesz i dojdziesz do siecie 🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2021, 20:47

    Wiera lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja nie robił USG to nie wiem. Brzuch już mnie małpowato pobolewa.
    A w sumie o inseminacji nie mówił, a ja nie pytałam. Pewnie liczy że na urlopie coś zaskoczy i nie będzie trzeba 😁

    aLunia wybyczę się za wszystkie czasy 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2021, 21:20

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera to odpoczywaj, relaksuj się na całego i w sumie możesz już zacząć urlop 😁 powodzenia✊

    Wiera lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
‹‹ 2616 2617 2618 2619 2620 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ