X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Między mną a moja siostra jest 5 lat różnicy, a między mną a bratem 11. Oczywiście oboje są młodsi. I szczerze mówiąc to z bratem lepiej się dogadywałam. Teraz z obojgiem bo wszyscy mieszkamy już osobno😉

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza wczoraj babka do mnie zadzwoniła ze lekarz sie rozchorował i mam przelozone na 19stego ,na ta sama godz.
    Możecie zerknąć na moje wyniki? Ja się kompletnie nie znam
    https://naforum.zapodaj.net/d34f15cc3feb.jpg.html

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga jeśli jesteś przed owu, a z tego co pamiętam to dopiero co dostałaś @, to wszystkie wyniki są w normie 😊

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Mother jestem w 4dc... jak się oblicza ten stosunek miedzy lh a fsh?
    Dzisiaj pierwsza tabletka clo... mam nadzieje ze wychoduje porządny pecherzyk i peknie. Musze jutro zapisać się do lekarza w terminie owu..mam nadzieję że lekarz wroci z urlopu do tego czasu.
    Jutro idziemy na wesele ,w sobotę poprawiny. Zapomnialam zapisać się na makijaż i obdzwonilam dzisiaj 4salony i nigdzie nie maja na jutro miejsca. Kurcze ale ze w piatek?Pojadę jeszcze jutro do innych i będę błagać na kolanach .
    Dzis jeszcze buty kupilam w ccc Lasockiego byly na wyprzedaży, takie płaskie na przebranie bo na obcasie nie wyrobie za długo.
    Noga nie przyzwyczajona do szpilki...cale dnie w pracy w wygodnych butach bo praca często w terenie. Ktoś mnie pytał czym się zajmuje...jestem projektantka ogrodów.
    Jeszcze ma padac jutro caly dzien i ma być zimno. Zepsuło mi to cala koncepcje stroju.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga hm...ja to na normy tylko zawsze patrzyłam, nie wiedziałam, że trzeba patrzeć na stosunek tych dwóch 🙊 ja też tylko na płaskich. Obcas to na góra pół godziny mam zawsze na weselu 😂 i to taki gruby muszę, bo inaczej nie daję rady. Zresztą ja mam straszne żylaki, już raz operowano, więc obcas generalnie nie jest wskazany. A zawód masz ciekawy, mogłabyś współpracować z mężem Wiery 😁😜

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2850 2737

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, wyniki ok, nie wiem czy stosunek lh do fsh nie powinien byc blizej 1, ale ogolnie nie wyglada to zle, mysle ze wszystko gra.
    Bylas na usg piersi bo cos wspominalas ze mialas miec na poczatku miesiaca ?

    Miedzy mna a moja siostra jest przepasc wiekowa, ogromna, ona byla dorosla jak ja sie urodzilam i kontakt byl sredni ale teraz jako dwie dorosle osoby, posiadajace rodziny mamy sie swietnie 😃☺️
    Dla dziecka wazne zeby to rodzenstwo bylo, to duzo daje, wiem jakie ja mialam dziecinstwo "sama" ale jezeli corka sie nie doczeka brata czy siostry to trudno, zycie. Bedziemy probowac ale tez mamy gdzies granice i moze przyjsc moment ze powiemy stop, wystarczy tej mordegi, no ale poki co walczymy 😁

    mother84 lubi tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie ze tak 😀jeszcze jak przystojny podobno jak Brad Pitt to więcej klientów płci żeńskiej bedzie . Gdzie wy go widziałyście?ja tez chce😜

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother dobre spostrzeżenie 😉 jaki duet byłby. A co na to Wiera 😁

    Wiera o której jutro wizyta ✊?

    Kinga ja pytałam to fajna masz pracę swój ogród też projektowałas? Ja jestem przed pracami na zewnątrz teraz taras może za rok coś uda się zrobić. W ogóle co rok planujemy jedna inwestycje żeby nie zostać w tyle i na raz tyle nie robić. W tamtym roku robiliśmy fotowoltaike i na tą chwilę jestem bardzo zadowolona już odczuwam oszczędności zobaczymy jak przyjdzie rozliczenie.
    A Kinga to przyjedz do mnie mi zaprojektować 😁 w zamian pyszna ☕ i towarzystwo.
    Wyniki jak dopiero po@ wydają się ok

    Mysza walczymy. Ja też już nie patrze na różnice wieku chcem żeby córka miała rodzeństwo a ja już zatęskniłam za takim maluszkiem jako on pięknie pachnie i w ogóle. A córki to mamy w podobnym wieku 😉

    Dziewczyny też zauważyliście forum na się ożywiło aby tak dalej wizytujemy, badamy się, wyniki zawsze to do przodu! Do cholerki musi się w końcu udać nam ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2021, 22:27

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ta różnicą wieku jest różnie. Tak jak Mother napisała, ze nie odczuła ze ma dzieci to ja to doskonale rozumiem z perspektywy moich dziewczyn.
    Pewnie duzo zależy od charakteru dziecka ale dwa lata różnicy jak dla mnie to tragedia. Szczególnie, ze Wiki potrzebuje dużo miłości, przytula się czesto a Szymek zaraz zazdrosny. Jedno i drugie wymaga duzej uwagi. Niby bawia sie tym samym ale jak narazie widzę więcej minusow bo nie jestem w stanie dać kazdemu tyle ile bym chciała. Może to tez moje chore ambicje, może pewne rzeczy trzeba siobie odpuscic, nie wiem...
    Moze bedzie fajnie za rok czy dwa.
    Także dziewczyny nie ma co myśleć, gdybać bo kwestia różnicy wieku to żadna reguła. Mój brat jest starszy od mojej siostry o 10 lat i od najmłodszych lat najlepszy kontakt mają. On ją uczył chodzic, później podwoził gdzie chciała.

    Kinga to udanej imprezki, bawcie sie i korzystajcie. Chętnie bym obejrzała Twoje projekty, lubię tskie rzeczy 😁

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długo tu nie zaglądałam, ostatnimi czasy czlowieki taki zaganiany. Ale nic, podejmuje próbę kolejnego wbicia się do Was 😀 wczoraj cały dzień czytałam wątek, żeby wiedzieć co u kogo słychać 😉


    Hekate moje gratulacje :) spokojnej ciąży Ci życzę 😘

    nadzieja_86, mother84 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili to wbijaj. Co tam u ciebie? Jakies widoki na ten cykl?

    Kinga udanej imprezy. Tylko ta pogoda 😭. Widzę że całe łódzkie mocno zachmurzone, ja teraz w łódzkim na zakupach to zamiast robic zakupy to siedze w samochodzie i czekam az przestanie lać, nie zdążę dojsc do sklepu a będę przemoczona. Dzis to tylko kalosze i 🛶.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga udanej imprezy.

    Dziewczyny w 21 tygodniu robiłam test obciazenia glukoza. Lekarz na te moje wyniki nic nie powiedział. A teraz czytam fora i wcale te wyniki moje nie były w normie. Chodzi o glukoze na czczo. Wynosiła 98 a wszędzie pisza, że w ciąży do 92. Pozostałe wartości ok. I teraz nie wiem co myśleć.

    Od wczoraj u nas też leje. I moje dziecko już dzisiaj wstalo z zatkanym nosem. Caly miesiąc jej nic nie było, bo pogoda byla w miarę fajna a teraz znowu to. 😠

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez czas mojej tu nieobecnosci starań nie było bo miałam za wysokie tsh i gin zakazał, wczoraj robiłam badanie i teraz już mam wynik 1.018 wiec już teraz powinien dać zielone światło :) umówiliśmy się, że będę pisała do niego sms wyniki badań co by nie jeździć co chwilę na wizytę. W międzyczasie zdążyłam się zaszczepić dwiema dawkami Pfizera więc chociaż z tym mam już spokojną głowę :)

    Ogolnie to mam problem z synem. Chodzę po lekarzach, szukam przyczyny i nic nie ma.... Może Wy doświadczone mamy coś podpowiecie, doradzicie na coś ukierunkujecie.
    Otóż dziecko rozwija się normalnie wszystko jest w pożądku, ma ponad 1.5 roku i z dnia na dzień przestaje jeść drugie dania, po kilku dniach przestaje jesc też zupy i w tym momencie pojawiają się u domowników pozytywne testy na covid, ok. nie chce jeść, pewnie go dopadło, w przeciągu kilku dni odrzucą coraz to więcej produktów. Dochodzi do tego, że w jego menu na cały dzień to płatki z mlekiem, jogurt, twarożek i kaszka. Teraz minęło już 9 mies. W tym czasie poszedł do żłobka, ale apetyt nie nie wrócił. Na tą chwilę zjada : jogurty, płatki z mlekiem, kasza, mus owocowy, banan, chałka z masłem, drożdżówka, herbatniki, biszkopty, woda, herbata, rosół, prawie codziennie udaje się wcisnąć słoiczek dla dzieci z obiadkiem, sok wypije tylko od czasu do czasu. Oczywiście próbuje podawać normalne jedzenie, ale nawet jak kuz uda się coś włożyć do buzi to wypływa i wyciera język.
    Druga sprawa od lutego ma zatkany nos, nie jest to katar cieknący tylko zatkany z tyłu nos, w ciągu dnia w pozycji pionowej nie przeszkadza mu, ale słychać ze coś tam zalega i podczas jedzenia nie może swobodnie oddychać, problem zaczyna się gdy jest w pozycji leżącej czyli od usypianie całą noc. Pediatra wmawia na siłę alergię brał kuz 3 leki i po żadnym nawet minimalnej czy chwilowej poprawy, do alergologa też jej zdaniem nie mamy po co iść. Poszliśmy do innego pediatry ale też daje leki które pomagają tu i teraz, ale nie na dłuższą metę. Sama zrobiłam wymaz z nosa wyszły pneumokoki, zostały wyleczone, ale zatkany nos został, może troszkę mniej ale jest zatkany. W lipcu byliśmy w szpitalu bo nagle dostał temp. Ponad 40 st i nie udało mi się jej na dłużej w domu zbić, tam powiedzieli po co leczymy pneumokoki, jak wyleczymy pneumokoki to szybko złapie gronkowca...
    W szpitalu temperaturę zbili, katar rozrzedzili i tak wypisali do domu.
    W tym tygodniu kolejna wizyta prywatnie u pediatry, badań zleconych na 900 zł... i co wyniki nie przyjdzie to wszystko prawidłowe, czekamy na panel alergiczny jeszcze do poniedziałku i na grzyby w organizmie. Pasożytów nie wykryto, ale badanie robione tylko z jednej próbki.
    Ie wiem gdzie szukać punktu zaczepienia, co sprawdzić... odrobaczyć w ciemno ???

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother Wiera przypomnijcie jakie testy dna mam zrobić na te mutacje nie zapisałam sobie 🤦‍♀️ sorki

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak nie mogę znaleźć moich wyników z krzywej cukrowej, jak mały mi się obudzi to poszukam, ale online znalazłam zwykłą glukozę to tam mam normy dla kobiet w ciąży do 92. To pewno przy krzywej cukrowej na czczo będzie tak samo.

    Nadzieja ja robiłam z test dna na trombofilię wrodzoną o celiakię, ale większość robi tylko ten pierwszy test 😉

    Lili witaj i powodzenia w staraniach 😊 jeśli chodzi o dziecko to nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. A laryngolog był? Może coś z przegrodą jak ciągle nos zatkany? Ale czy to miałoby wpływ na apetyt? I nagle przestał jeść... Nie mam pojęcia co to może być

    Ja dziś średnio się czuję po tej drugiej dawce. Bolą mnie wszystkie mięśnie, kości.było i głowa... Oby tylko gorzej nie było

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2021, 10:04

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak masz duza ta glukozę na czczo ,najlepiej jakby była poniżej 90.Mi gin ostatnio powiedzial ze zbyt wysoki poziom glukozy czy insuliny ,to bankowo wystapi cukrzyca ciążowa. A z takimi wynikami cukier działa jak kwas dla plemników i je zabija.. A jak z insulina?
    Musisz pójść do innego lekarza bo może w tym właśnie siedzi problem, a jak to to to i zaburzenia owulacji ,czy PCOs. Poczytałam troche o tym i u mnie wszystko się zgadza.
    Bozeeee jaka pogoda...idealna na jakąkolwiek imprezę. Dzis sie dowiedziałam że będzie ślub A potem od razu chrzciny dziecka młodych.. i co ja mam zrobić...to siostra cioteczna męża, nic nie wiedzieliśmy o chrzcinach.

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wtorek będę w labo to zrobię tam u nich jeszcze przeciwciała przeciw plemnikowe i TSH skontroluje bo ceny to mają ciekawe.
    A te pakiety są podstawowe i rozszerzone nie wiem który wybrać kupując online jest trochę taniej. Jakiś gen ma być tam oznaczony

    Będę robić w diagnostyce Mother możesz sprawdzić które to były jak Twoje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2021, 10:35

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja wklejam Ci pakiet, który ja robiłam i tam masz wymieniony zakres badań i cenę dla porównania. W diagnostyce taniej? Wiem, że wszyscy raczej z tego testu dna robią. Porównaj sobie jeszcze 😉
    https://www.testdna.pl/trombofilia-wrodzona-badanie/

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili przepraszam, teraz ci nic nie odpisze bo trochę czasu nie mam. U nax z jedzeniem podobnie sie stalo. Napisz mi tylko skad jestes.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Lili przepraszam, teraz ci nic nie odpisze bo trochę czasu nie mam. U nax z jedzeniem podobnie sie stalo. Napisz mi tylko skad jestes.
    Lubelskie

‹‹ 2615 2616 2617 2618 2619 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ