X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3177 1346

    Wysłany: 1 listopada 2023, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka dobrze, że nie załamuje są się tylko pierś wysoko i do przodu😃

    Iza Ty akurst niezła siłkę i fitenss masz przy swojej pracy 😆

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2023, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Anka dobrze, że nie załamuje są się tylko pierś wysoko i do przodu😃

    Iza Ty akurst niezła siłkę i fitenss masz przy swojej pracy 😆

    Nie będę się załamywała po ledwo 4 cyklach 😁
    Jak to będzie 14 to zacznę 🤣

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1361 110

    Wysłany: 1 listopada 2023, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka32 wrote:
    Nie będę się załamywała po ledwo 4 cyklach 😁
    Jak to będzie 14 to zacznę 🤣

    Nie życzę ci tego. Ja nawet nie wiem do ilu dokladnie cykli dobilam, totalnie zalamalam się po 3 latach, po 4 latach odpuściłam ☹️

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1361 110

    Wysłany: 1 listopada 2023, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Anka dobrze, że nie załamuje są się tylko pierś wysoko i do przodu😃

    Iza Ty akurst niezła siłkę i fitenss masz przy swojej pracy 😆

    Taaaa, a mięśnie jak u marnego kurczaka 🤣
    Ale tak prawdę mówiąc sama nie wiem skąd ja czerpie siłę na to wszystko. Jeszcze kilka dni i skończymy rwanie jabłek. Tylko ostatnio ból głowy mnie powala 🤕.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2023, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Nie życzę ci tego. Ja nawet nie wiem do ilu dokladnie cykli dobilam, totalnie zalamalam się po 3 latach, po 4 latach odpuściłam ☹️

    Przykro mi 🥺

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1361 110

    Wysłany: 2 listopada 2023, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka32 wrote:
    Przykro mi 🥺

    Odpuściłam i zaskoczyło. Do dziś nie wiem jakim cudem.

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1361 110

    Wysłany: 2 listopada 2023, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy miałyście taki dzień że nic tylko usiąść i płakać albo trzasnąć drzwiami i jechać w Bieszczady? Ja mam dziś taki 😭. Do płaczu doprowadzil mnie nawet kawałek drzewa który nie chciał zmieścić się w piecu. A zaczęło się od tego że Ola nie chciała iść do przedszkola, potem że idzie i jak przypomniałam jej że dziś są tańce tak w jednej chwili ze nie idzie, rozebrała się do golasa i do łóżka i za nic nie dała się ruszyc, ani przykryć ani ubrac. Aż krzyknęlam na nią a ona sie popłakała. A tu Zuzię trzeba bylo zawieźć do szkoły. A dalej to już lawina złego. I jeszcze na dokładkę kolejna infekcja intymna. Coś jest nie tak bo 2 raz w czasie okresu, tak jakby środki higieny podrażniały ale zawsze używam tych samych produktów i było dobrze a teraz Jakieś szopki. Jeszcze teściowa naskoczyła ze byłam w domu a grzybów nie zrobiłam i za cholerę nie mogła pojac że mnie nie było, że mam dokładnie powiedzieć gdzie byłam i co robiłam, bo mogłam na pole przyjechać. Jak dzieci w domu to pozwalam sobie wyjść z domu ale jestem blisko domu- w ogródku albo drzewo wrzucam do piwnicy a nie jechać na odległa działkę na pół dnia. Nic tylko zostawić wszystko jechać w te Bieszczady. Bo nawet seksa na rozluźnienie nie mogę bo tak mi tam nieprzyjemnie. Powiedzcie że jutro będzie lepszy dzień.

  • Wenka Autorytet
    Postów: 582 1022

    Wysłany: 2 listopada 2023, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza z tym migdałem to możesz mieć rację. Ostatnio mam wrażenie, że jakaś plaga z tym jest. Syn od kolegi nawet zaczął lepiej słyszeć jak mu wycięli i momentalnie skończyły się choroby.
    Ty masz codziennie niezły trening przy tych jabłkach. Ja pracuje w biurze, jak wracam to aż się wyrywam, żeby coś poćwiczyć. Tylko najczęściej kończy się tak, że muszę biegać za młodym. A jak pójdzie spać to muszę ogarnąć obiad i dom na następny dzień a potem już mi się zwyczajnie nie chce. Ciężko się zmobilizować po przerwie, będziemy robić z mężem grafik biegowy 😂😂 może wtedy się ogarnę.

    Te cykle po porodzie to widzę, że mogą być mega pokręcone 😂

    Mama kp
    💙 lipiec 2022
    ⏸️ 19.12.2023
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2023, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Odpuściłam i zaskoczyło. Do dziś nie wiem jakim cudem.

    Słyszałam wiele o takich przypadkach ale ja nie odpuszczam jak mi na czymś zależy wiec raczej tego rodzaju cudu nie doświadczę 🤣

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1361 110

    Wysłany: 3 listopada 2023, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miała baba kłopotów i roboty to przygarnęła 2 kotki 🐈🐾🤦. Ja bym ich nie brała ale mąż i dzieci bardzo chciały. Oni się pobawią a ja będę po nich sprzątac.

    Dziś mam lepszy dzień. O wiele lepszy niż pogoda.

    Anka32 lubi tę wiadomość

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3177 1346

    Wysłany: 3 listopada 2023, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza dobrze, że lepszy dzień. Tobie potrzebny porządny odpoczynek i rozluźnienie umysłu.

    Anka obyś po prostu nie musiała liczyć w latach cykli to bedzie już fajnie 😉

    Wenka a jak długie dystanse biegasz? Bo mój mąż był ultra.. ale juz nie jest i teraz 8 km przebiec to kosmos. Jak to 2 lata nie biegania wpływa na kondycje..

    A ja żeby ni3 było ze mam za dużo wolnego przy dwójce, to się zapisałam na studia podyplomowe. Co prawda w formie elerningu, ale zawsze..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2023, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Iza dobrze, że lepszy dzień. Tobie potrzebny porządny odpoczynek i rozluźnienie umysłu.

    Anka obyś po prostu nie musiała liczyć w latach cykli to bedzie już fajnie 😉

    Wenka a jak długie dystanse biegasz? Bo mój mąż był ultra.. ale juz nie jest i teraz 8 km przebiec to kosmos. Jak to 2 lata nie biegania wpływa na kondycje..

    A ja żeby ni3 było ze mam za dużo wolnego przy dwójce, to się zapisałam na studia podyplomowe. Co prawda w formie elerningu, ale zawsze..


    Będzie co ma być, jak będzie trzeba to poczekam 🙂 ale i tak gwarancji nie ma, że cierpliwość zostanie wynagrodzona i kiedy 😅

    O, jaki kierunek? 😀

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1361 110

    Wysłany: 4 listopada 2023, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka szacun, czapki z głów. Ja bym się nie odważyła więc podziwiam.

    A ja się ostatnio dowiedziałam że teściowa nakręca Olę a ona już w to wierzy że urodzę jeszcze jedno dziecko. No jak tak można? Szczególnie że więcej dzieci nie planuje, nie chce. Dobrze mi tak jak jest, dzieci do placówek, matka do roboty i można żyć.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3177 1346

    Wysłany: 4 listopada 2023, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tester oprogramowania w IT 🫣 zwariowałam 🤣 jak ja ni w ząb o informatyce.. 🤣

    Iza jak tak można na takie tematy dziecku takiemu małemu głupoty gadac... a później wytluamcz że mama nie ma dzidziusia... 🤦🏻‍♀️

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1361 110

    Wysłany: 4 listopada 2023, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Tester oprogramowania w IT 🫣 zwariowałam 🤣 jak ja ni w ząb o informatyce.. 🤣

    Iza jak tak można na takie tematy dziecku takiemu małemu głupoty gadac... a później wytluamcz że mama nie ma dzidziusia... 🤦🏻‍♀️

    No to idziesz na głęboką wodę.
    Jak ja z tym kalafiorem się porwalam jak z motyką na słońce. No i mam nadzieję że tobie też się wszystko uda bo mój kalafiorek ma się dobrze, zrobiło się chłodniej, zaczął wiązać róże więc jest szansa że będzie co sprzedać.

    Ola znów chora, z gorączką, nic nie chce jeść. Stanęło na tym że zje frytki więc właśnie smażę.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3177 1346

    Wysłany: 5 listopada 2023, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frytki też jedzenie 🤣 powiem tak do czasu rozszerzania diety i późnie jeszcze przez jakis czas. Czyli tak mniej więcej do roku. To oczywiście gotowanie, wszystko zdrowe na parze bez soli i innch.. no dopóki nie poszłam do pracy i ona do żłobka x🤣 i moje założenia o tym zdrowym odżywianiu poszły... i u nas tez co jakis czas fryteczki i to najlepsze z magdonalsa 🫣 burgerow i innych nie poznała. Ale frytki tak.

    No z tymi moim studiami to jak zobacyzlam ile materiału, to mnie wgielo, nie wiem czy sie w sesji zimowej wyrobię 🤦🏻‍♀️ na szczęście nie ma tam jakiejs presji.. po prostu nie dostane materiałów na drugi semestr. Takze luz. Ale musze dupke spiąć.

    A wiesz Iza Ty w siebie inwestujesz w gospodarstwie żeby się modernizować itp. A ja w studia że jak skończę macierzyński mieć jakąś formę wyboru. Wczoraj rozmawiałam z kuzynem co siedzi w IT i powiedział,. że dobry wybór! Bo ciągle jest forma rozwoju w inne tematy. I mimo ze sztuczna inteligencja wkracza to i tak bedzie potrzeba ludzi.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3177 1346

    Wysłany: 5 listopada 2023, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiem Wam, że w piątek była u lekarza na wizycie i taki mnie żal ogarnął że temat ciążowy zamknięty.. jeszcze mi wypisał receptę na antykoncepcje.. i tak myślę zamknięty rozdział. I a może jednak 3 🫣

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1361 110

    Wysłany: 5 listopada 2023, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    A powiem Wam, że w piątek była u lekarza na wizycie i taki mnie żal ogarnął że temat ciążowy zamknięty.. jeszcze mi wypisał receptę na antykoncepcje.. i tak myślę zamknięty rozdział. I a może jednak 3 🫣

    Czy zamknięty czy nie to już wasza decyzja. Może jeszcze się zdecydujecie a może nie.
    Fajnie że myślisz o przyszłości, nie czekasz tylko działasz, doksztalcasz się. Tak trzeba. Abyś ty była zadowolona.

    Można powiedzieć że skończyliśmy rwanie jabłek 😀. Zostało na jakieś 2 godz. rwania ale tak się teraz rozpadało że bez sensu wychodzić. 7,5 tyg.w sadzie, dzień w dzień, nawet w niedziele. Ten rok, od kwietnia nieźle nam dał po d.... Nie wierzę że dałam radę i to w całkiem dobrym zdrowiu, największą moja bolączką były częste migreny. A teraz będziemy szykować się do nastepnego- mąż będzie szykował teren pod drugi tunel, ja muszę zasadzić czosnek. Jest w nas moc i siła, razem -ja i mąż do celu 💪 i w nosie mamy gadanie teściów że nie damy rady. Oberwane? Oberwane!!!!

  • Wenka Autorytet
    Postów: 582 1022

    Wysłany: 5 listopada 2023, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza nie zauważyłam Twojej wcześniejszej wiadomości. Czasem trafi się taki dzień co od rana nic nie wychodzi. Obyś wyczerpała już limit. Z teściową to masz niezłe przeboje...
    Super, że udało Wam się zebrać te jabłka.

    Kropka ja to na spokojnie, max półmaraton. Kiedyś chcę przebiec maraton a tak to zwykle koło 10 km biegam, z wózkiem trochę mniej, bo mamy tu sporo górek 😅😂no i wkręciłam się w biegi z przeszkodami 😍 A bieganie po przerwie to był dramat, ale szybko doszłam do formy. Ultra to dla mnie kosmos, brawo dla męża. I podziwiam za studia, przy jednym dziecku sobie tego nie wyobrażam, a co dopiero przy dwójce.

    Ja na razie pilnuję zdrowego odżywiania i my też przeszliśmy na ten tryb. Odpowiada mi to, wieczorem zawsze przygotowuje jedzenie na kolejny dzień. Ale domyślam się, że prędzej czy później wpadną jakieś niezdrowe rzeczy 🙈

    Anka w końcu zobaczymy te dwie kreski! Grunt to pozytywne nastawienie.

    Mama kp
    💙 lipiec 2022
    ⏸️ 19.12.2023
    preg.png
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 6 listopada 2023, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, czy można dołączyć? Jestem tu nowa. Mamy 3 latka, o drugie dziecko staramy się 7 miesięcy, obecnie 9 cykl starań.

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
‹‹ 2845 2846 2847 2848 2849 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ