X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Fania017 Ekspertka
    Postów: 223 402

    Wysłany: 2 stycznia, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Przesledzilam Wasze wpisy od maja więc jestem na bieżąco. Trzymam kciuki za te które już są w ciazy, i teZ te które czekaja na upragnione dwie kreseczki. Wiem co u Was, co o mnie? Na pokładzie pięciolatka, od sierpnia staramy się o dziadziusia, póki co bez sukcesu. Pomyślałam że miło będzie dołączyć do grona dziewczyn, które tak mocno wzajemnie się wspierają:)

    Tiril lubi tę wiadomość

  • Kiti Ekspertka
    Postów: 143 427

    Wysłany: 3 stycznia, 04:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, chciałbym dołączyć do waszego grona. Na pokładzie 6 miesięczny synek. Chcemy z mężem starać się o drugie z jak najmniejszą różnicą wieku. Chociaż nie jestem pewna czy opieka nad dwoma maluszkami mnie nie przerośnie 😅 wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 🎆

    Tiril lubi tę wiadomość

    👩🏽👨🏼‍🦲34 35

    👶30.06.2023


    Choroba Gravesa-Basedowa

    27.05.2024 - ⏸️ beta 112,48 11dpo
    29.05.2024 - beta 379,94
    05.06.2024 - pierwsza wizyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Fania017 @Kiti Witajcie 🤗😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe koleżanki! 😉

    Fania a o córkę długo się staraliscie?

    Kiti karmisz piersią? Jak Twoje cykle?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka najważniejsze, że remont idzie do przodu i już się kończy. A z robotnikami to wiadomo jak jest, leczą się po dwa dni po "wolnym". 🤣

    Ja się obawiam tego jak będzie wyglądało podejście córki do braciszka. Żeby do niego nie rzucała zabawkami do łóżeczka czy coś. 🙈

  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 3 stycznia, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy nowe Koleżanki! ❤️

    Kropka - niefajnie z tym remontem, no ale to klasyka... Dobrze że już dziewczynki zdrowieją ale szkoda że jeszcze malutka coś ma, oby szybko się wykurowala.

    Tiril - a jak Mała reaguje? U nas na początku w ogóle nie chciał o tym rozmawiać, a teraz ma etap, że opowiada czasem że będzie coś robił z braciszkiem, ale to zależy od dnia.

    Dziś moje chłopaki pojechały na wycieczkę i powiem Wam że fajnie tak mieć dzień wolny zupełnie, ale aż mi dziwnie 🤷 mam kupę roboty z doktoratem i innymi rzeczami ale tak śmiesznie samemu zostać w domu 😛

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 3 stycznia, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie nowe dziewczyny.

    Na zewnątrz leje deszcz, w domu burza z piorunami że już mam dość a w głowie dziura się robi- odebrałam wczoraj wyniki rezonansu magnetycznego i chyba jest nieciekawie, już zdążyłam się naczytać dr google.

  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 3 stycznia, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, co się konkretnie dzieje? Wiem, że na pewno się niepokoisz, ale wiesz, że na internecie to każdemu zdiagnozują najgorsze rzeczy...

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 3 stycznia, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK wrote:
    Iza, co się konkretnie dzieje? Wiem, że na pewno się niepokoisz, ale wiesz, że na internecie to każdemu zdiagnozują najgorsze rzeczy...

    Mam zaniki korowe i jeszcze coś co to potwierdza. A niedawno robiłam tomograf i było ok a takie coś i na tk wychodzi. Za 2 tyg.mam wizytę u neurologa. Ciekawe co na to powie. Bo w starszym wieku to naturalne są takie zmiany ale nie w wieku 40 lat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia, 11:05

  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 3 stycznia, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, przykro mi, mam nadzieję że lekarz Cię uspokoi i to nic niepokojącego !

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza o kurczę, to nieciekawie 😬 a masz jakieś objawy? Bóle głowy czy coś? O ile pamiętam to miewasz migreny tak? Czy coś pomieszalam?
    A w domu co się dzieje? Teściowa?

    Karolina u nas córka póki co cieszy się, że będzie miała braciszka. Wie że jest w brzuszku u mamy, głaska, przytula się, sprawdza czy kopie 🥰 jak widzi małe ubranka, buciki itp. to mówi że to "dla Zbysia". 🤣 Jak rysujemy to kazuje narysować mamę, tatę, Zuzię i Zbysia. No jest przeslodka i przekochana. Ale jak będzie jak się urodzi... to się okaże 😅
    W ogóle to coś mi się wydaje, że mały będzie szalał za siostrą 🙈 już teraz najczęściej się uaktywnia i kopie gdy słyszy jak młoda dokazuje 😆

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, postaraj się nie czytać internetów. Ja też się naczytalam a wczoraj na wizycie nawet endo mówiła, że to nie jest najlepszy pomysł bo w internecie jest napisane wszystko i nic.
    Trzymam kciuki za wizytę za dwa tygodnie ✊️

  • Fania017 Ekspertka
    Postów: 223 402

    Wysłany: 3 stycznia, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril - no właśnie udało się od razu, i chyba dla tego tak się zaczęłam juZ nakręcać, aż trafiłam tutaj. Nawet jak pytałam w rodzinie bliskie osoby czy znajomych każdy dwie trzy i się udawało.. a ja się nakręcam tym bardziej że gdzie nie pojedziemy tam małe dzieci, córeczka bardzo by chciała, pyta się kiedy ona będzie miała sióstr/brata bo mają wszyscy .. 😞
    Dziewczyny a jak było u Was?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fania017 wrote:
    Tiril - no właśnie udało się od razu, i chyba dla tego tak się zaczęłam juZ nakręcać, aż trafiłam tutaj. Nawet jak pytałam w rodzinie bliskie osoby czy znajomych każdy dwie trzy i się udawało.. a ja się nakręcam tym bardziej że gdzie nie pojedziemy tam małe dzieci, córeczka bardzo by chciała, pyta się kiedy ona będzie miała sióstr/brata bo mają wszyscy .. 😞
    Dziewczyny a jak było u Was?

    U nas z córką 7 lat temu udało się za 3 cs. A teraz staramy się od sierpnia o drugie i do tej pory nic.
    Okazało się, że mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto więc myślę, że to może być powód.

  • Fania017 Ekspertka
    Postów: 223 402

    Wysłany: 3 stycznia, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka32 - my też od sierpnia i z tego co widzę jesteśmy z tego samego wieku i tatusiowie teZ ( nie opanowałam tych ustawień ). Ja przed planowaniem, jedynie co byłam u gin w celu " przeglądu" czy można zaczynać. Niby wszystko książkowo, badań póki co nie zlecił, że to po roku, ale jak tu jeszcze czekać tyle, a jeśli się to nie wydarzy.. nawet nie chce myśleć. A zaczynam się zastanawiać czy nie zrobić sobie na własną rękę właśnie panelu tarczycowego, progesteron, żebym nie była w stresie czy może to przez to... Chociaż nigdy nie miałam żadnym problemów hormonalnych wcześniej, ale to się zmienia
    Iza - trzymam mocno kciuki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fania017 wrote:
    Anka32 - my też od sierpnia i z tego co widzę jesteśmy z tego samego wieku i tatusiowie teZ ( nie opanowałam tych ustawień ). Ja przed planowaniem, jedynie co byłam u gin w celu " przeglądu" czy można zaczynać. Niby wszystko książkowo, badań póki co nie zlecił, że to po roku, ale jak tu jeszcze czekać tyle, a jeśli się to nie wydarzy.. nawet nie chce myśleć. A zaczynam się zastanawiać czy nie zrobić sobie na własną rękę właśnie panelu tarczycowego, progesteron, żebym nie była w stresie czy może to przez to... Chociaż nigdy nie miałam żadnym problemów hormonalnych wcześniej, ale to się zmienia
    Iza - trzymam mocno kciuki.

    Zrób sobie badania. Ja dopóki nie zobaczyłam wyników to byłam pewna, że jestem okazem zdrowia ;)

  • Fania017 Ekspertka
    Postów: 223 402

    Wysłany: 3 stycznia, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz mnie zmotywowałas😊

    Anka32 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fania017 wrote:
    Teraz mnie zmotywowałas😊

    Trzymam kciuki za dobre wyniki! 😊✊️

    Fania017 lubi tę wiadomość

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 3 stycznia, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej. Witam nowe koleżanki. Ale fajnie wątek rośnie życiem staraniowym a nie tylko naszym gadaniem jaki świat jest okropny 😛

    Kiti, Fania. Ja z pierwszą ciąże, która straciłam 3 cykl. Drugą ciążę ze starszą tez 3 cykl. A z młodszą staraliśmy sie jakie około 1.5 roku. Z czego ciągle było kp. I dopiero po pełnym odstawieniu był 3 albo 4 cykl. Zależy jak tam liczyć od odstawienia czy ten pierszy cykl pełny czy nie pełny. U mnie ewidentnie zaburzała podwyższona prolaktyna (ale u Ciebie Fania, raczej nie grozi, bo nie karmisz).
    Ale uważam jak Anka lepiej od razu jakies podstawowe hormony sobie zrobić. Bo tak to czekać rok. Później kolejne miesiące na diagnostykę kobiety. A może później mężczyzny i robi sie 1.5 roku jak nie dwa.. a później kuracja bo np trzeba pobrać trochę hormonów..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 3 stycznia, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril, Karolina my czytaliśmy Jadzię Pętelkę wita dzidziusia i Pucia o dzidziusiu i Marcelinka Bardzo sobie wzięła to do serduszka, że jest srarsza siostra i że małe dzidziusie są słodkie pomimi ze moga płakać 😛 mowilismi jej że taki dzidziuś to nic nie umie i dlatego mama z tata musza sie zajmować. A ona może uczyć i pokazywać jak cos sie robi, żeby szybko nauczył się ;) ona uwielbia Misie, a Misia ją. Tak ją obserwuje jak ta szaleje jak Szogun 🤣 zobaczymy jak bedzie w przyszłości. Ogólnie u nas też zrobił duża robote żłobek. Bo u nas jest jedna grupa od roczników az do przedszkola pojda czyli do 3 latkow. Wiec ona już miala styczność z maluchami ktore miały smoczek, pieluszki itp. wiwc wie że nimi trzeba sie opiekować. Ale mimo że czasem narzekam. to kocham te moje dziewczynki i cudne są 😛

    IMG-20231128-131211.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia, 14:35

    Tiril, Iza37 lubią tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
‹‹ 2859 2860 2861 2862 2863 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ