X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...
Odpowiedz

Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...

Oceń ten wątek:
  • Viola999 Autorytet
    Postów: 3152 2673

    Wysłany: 24 września 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    T

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 18:42

  • Ewelina2605 Autorytet
    Postów: 1242 597

    Wysłany: 24 września 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia ja brałam euthyrox 25 jedna tabletkę potem 1,5 a potem znowu 1 tabletkę. Na pewno kiedyś powtórzę badania narazie zaduma temu lekarzowi a co tam :) smacznego wszystkim ja dopiero zasiadać do obiadku pulpeciki w sosie pomidorowym :)

    bfaregz28gz5h2oi.png
    31 lat - 16cs - ostatnia @ 06.04
    4 cykl z CLO
    2 IUI- :(
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 24 września 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki badań krwi, chyba mam problem z prolaktyną bo jest zdecydowanie za wysoka :/
    mój wynik prolaktyny to 58,12 ng/ml podczas gdy wskazana norma to 5,18 - 26,53 (badanie robione w 25 dc)
    Pozostałe wyniki wg tabeli mieszczą się w normie:
    TSH 1,775 µIU/ml
    FT3 3,01 pg/ml
    FT4 1,14 ng/dl
    Progesteron 18,30 ng/ml
    Testosteron 47,87 ng/dl

    Co o tym myślicie??

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 24 września 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaż dosyć to dziwne bo w necie wyczytałam, że przy wyniku prolaktyny powyżej 50 powinnam mieć całkowity zanik miesiączek, a ja miesiączki mam normalnie, w miarę regularnie i na dodatek ovu wyznacza mi normalnie owulację...

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 24 września 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calineczka88 wrote:
    Mam wyniki badań krwi, chyba mam problem z prolaktyną bo jest zdecydowanie za wysoka :/
    mój wynik prolaktyny to 58,12 ng/ml podczas gdy wskazana norma to 5,18 - 26,53 (badanie robione w 25 dc)
    Pozostałe wyniki wg tabeli mieszczą się w normie:
    TSH 1,775 µIU/ml
    FT3 3,01 pg/ml
    FT4 1,14 ng/dl
    Progesteron 18,30 ng/ml
    Testosteron 47,87 ng/dl

    Co o tym myślicie??
    y
    Tak jak pisałam wcześniej mi lekarz mówił by robić prolaktyne w pierwszych dniach cyklu. I kazał mi wypić herbatę przed badaniem i zjeść banana;) bo to hormon stresu jak stwierdził organizm głodny to i zestresowany. Zalecił by nie uprawiać sexu 2 dni przed badaniem i nie dotykać piersi bo lekkie otarcie sutków tez podwyższa prolaktyne. Jak wykonałam badanie zgodnie z jego zaleceniami to w końcu prolaktyna wyszła w normie;)


    Tsh bardzo ładne;) testosteron nie wiem bo jestem u teściów i nie mam swoich wyników. Natomiast powinnaś mieć obok normy:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2016, 16:43

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 24 września 2016, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec pytanie. Czy było przytulanie wcześniej? bo sex podwyższa prolaktyne. I oczywiście dzień badania moim zdaniem tez ma znaczenie;) stres tez mógł odegrać znacząca role .... pomysł czy tego dnia albo kilka dni wcześniej sie denerwowałas? Aaaaaa godzina badania tez ma znaczenie najlepiej wykonać miedzy 8-10 rano
    Pierwsze badanie wykonałam prolaktyny bez tej wiedzy...wynik wyszed koszmarny. Dostałam lekki po których wymiotowałam jak zmieniłam lekarza i powiedziałam mu o moich dolegliwościach to pierwsze to kazał mi powiedzieć jak wyglądało badanie i kilka dni wcześniej co robiłam, czy było przytulanie, godzina, dzień cyklu, czy mam stresująca prace. Kazał odstawić lek. Powiedział mi ze wszystko było zle wykonane i jego zdaniem jak powtórzę badanie zgodnie z jego zaleceniami to napewno wynik będę mieć w normie. I tak było;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2016, 16:42

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 24 września 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaa, badanie robiłam dzisiaj o 9.00 rano. Ostatnie przytulanko było w czwartek, więc wydaje mi się że nie powinno mieć wpływu. Badanie robiłam na czczo, tylko rano wypiłam herbatkę. A zestresowana to ja jestem prawie cały czas ;) niestety pracę mam stresującą :/ I do tego sama okoliczność kłucia igłą dla mnie nie jest jednak super przyjemna, nie żebym jakoś szczególnie się bała pobierania krwi, ale wiadomo...
    No cóż, trochę jestem przerażona tym wysokim wynikiem...
    Teraz to się dopiero tak zestresowałam, że chyba miałabym powyżej 100 tą prolaktynę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2016, 16:46

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 24 września 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caluneczka najlepiej powtórzyć prolaktyne 2-4 dc a najlepiej jak by byl to 3 dc .
    Olciaa moze u mnie wyszla prolaktyna podwyższona bo bylam na czczo i bez kawusi. Najwyzej dla pewności powtórzę wg twoich zaleceń

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 24 września 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calineczka88 wrote:
    Olciaa, badanie robiłam dzisiaj o 9.00 rano. Ostatnie przytulanko było w czwartek, więc wydaje mi się że nie powinno mieć wpływu. Badanie robiłam na czczo, tylko rano wypiłam herbatkę. A zestresowana to ja jestem prawie cały czas ;) niestety pracę mam stresującą :/ I do tego sama okoliczność kłucia igłą dla mnie nie jest jednak super przyjemna, nie żebym jakoś szczególnie się bała pobierania krwi, ale wiadomo...
    No cóż, trochę jestem przerażona tym wysokim wynikiem...
    Teraz to się dopiero tak zestresowałam, że chyba miałabym powyżej 100 tą prolaktynę :D
    Godzina ok. Powtórz 3 dnia cyklu;) zobaczysz ze będzie lepiej;) ja za pierwszym razem pojechałam po bandzie wieczorem przytulanie, rano badanie i w 20ktoryms dniu cyklu. Wiedziałam ze do 10 mam zrobić a autobus przyjechał z 10 minutowym opóźnieniem i sie stresowałam ze do 10 nie dam rady krwi oddać:) pamietam to jak dziś :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2016, 17:16

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 24 września 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caroline29 wrote:
    Caluneczka najlepiej powtórzyć prolaktyne 2-4 dc a najlepiej jak by byl to 3 dc .
    Olciaa moze u mnie wyszla prolaktyna podwyższona bo bylam na czczo i bez kawusi. Najwyzej dla pewności powtórzę wg twoich zaleceń
    Nie wiem czy kawusia jest ok;) chyba nie bardzo radziłabym po herbacie i baranku;) kawusia dopiero po pobraniu;)

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 24 września 2016, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaa miałam na myśli ze prolaktyna mogla byc podwyższona bo bylam na czczo i bez kawusi i stad organizm się stresowal i ze powtórzę wg twoich zaleceń 3 dc jak się nie uda czyli bananek do herbatki

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 24 września 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    Nie neguje, ale pierwsze słyszę zeby jeść i pic cokolwiek przed badaniem prolaktyny, zarówno lekarz jak i w szpitalu powiedziano mi ze trzeba byc na czczo i byłam.
    Wynik badania wyszedł mi w normie. Moze u Oli to sie sprawdziło, ale wydaje mi sie jednak ze należy sie trzymać ogólnodostępnych zaleceń. W intencecie tez wszędzie widze informacje o tym zeby byc na czczo. Jak robiłam prolaktynę z obciążeniem to nawet pielęgniarka zapytała mnie czy dam radę zażyć tabletkę bez popijania, bo tak byłoby najlepiej i tak tez zrobiłam bo tabletka jest malutka. Wydaje mi sie rownież, ze jeżeli prolaktyna wychodzi odrobine powyżej normy to należy ja powtórzyć w kolejnym cyklu zanim rozpocznie sie leczenie hormonalne. Poziom prolaktyny moze sie różnic z cyklu na cykl, ale jeśli wynik znacząco odbiega od normy to nie wydaje mi sie aby tylko i wyłącznie stres związany z badaniem mogl aż tak wpłynąć na wyniki.
    Oprócz bycia na czczo oczywiście zgadzam sie z cała reszta, czyli ze przed badaniem należy byc wypoczętym, nie uprawiać seksu, nie pobudzać sutków, nie uprawiać sportu itd te czynniki faktycznie mogła wypływać znacząco na powiem hormonu.
    Ja bardziej ufam temu co zalecił mi lekarz niż internetowi. Przykro mi. Tym bardziej ze u mnie sie sprawdziło. Każdy zrobi jak uważa. Nikt nikogo tu nie zmusza:). Takie zalecenia dostałam do zwykłego badania, nie dostałam skierowania na obciążenie. Może przy obciążeniu jest inaczej. Akurat do tego lekarza mam zaufanie, a trochę sie ich przewinęło w ostatnich kilkunastu miesiącach. U niego byłam jeszcze dużo wcześniej niż zaczęliśmy sie starać. To on jako jedyny tak naprawdę powiedział mi ze w moim przypadku w ciąże nie będzie mi łatwo zajść i to będzie bardzo długi proces. Jak na razie sie sprawdza na moje nieszczęście ;(

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 24 września 2016, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaa a chodzisz do tego lekarza?

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 24 września 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caroline29 wrote:
    Olciaa a chodzisz do tego lekarza?
    Niestety nie;( ponieważ to bardzo skomplikowana sprawa;( mam pakiet Medicover u mnie w miescie nie ma medicover tylko medipartner ( straszne dziadostwo). Z wiązki z tym medicover przekierowuje do medipartner i odkąd medipartner zatrudniło kolejnych 2 ginekologów to nie wyraża zgody na korzystanie z placówek współpracujących z medicover. Napisałam 4 reklamacje i nic. No chyba ze byłabym w ciazy...w ciazy mogę skorzystać z placówek współpracujących.
    Mogłabym iść do tego lekarza prywatnie 150 zł wizyta, ale boje sie ze powie mi tak jak Ci w medipartnerze ze to raczej do kliniki niepłodności powinnam sie zgłosić. Dlatego zdecydowałam sie na lekarza do którego idę 26 października bo on jest ordynatorem (kierownikiem, czy kim tam jeszcze) kliniki leczenia niepłodności. W necie ma bardzo dużo opini pozytywnych od kobiet które miały problemy z zajściem w ciąże. Jak mam wydać kasę to juz chce na specjalistę w tym kierunku. Natomiast tamten lekarz tez ma mega dużo pozytywnych opinii ale nic na temat niepłodności ;(

    Caroline jesteś juz po owulacji?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2016, 19:41

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 24 września 2016, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    Olcia czytałaś to co napisałam? :) przecież napisałam ze opieram swoją opinie na zaleceniach zarówno lekarza, pielęgniarki w szpitalu i DODATKOWO dodałam ze w internecie tez piszą to samo o czym zawsze słyszałam, czyli że należy byc na czczo. Badanie z obciążeniem to badanie takie jak zwykle, z tym ze po badaniu podstawowym ponawia sie je po godzinie po podaniu leku, wiec to raczej nie ma tu znaczenia.
    Jeżeli u Ciebie sie sprawdziło to dobrze dlatego napisałam ze nie neguje :) , ale chodziło mi o to ze wiecej czynników o których sama napisałaś mogło źle wpłynąć na wynik Twojego złego badania niż to ze byłaś na czczo.
    Tak samo jak Ty wyraziłam swoją opinię potwierdzoną opiniami rożnych lekarzy i wiedza ogólną, że większość badań kwi w tym prolaktynę robi się na czczo i należy zadbać o wyeliminowanie innych czynników, które mogą wpłynąć źle na wyniki badań.

    Każdy robi jak uważa, ale ja podobnie jak Tusia nigdy nie jem przed badaniami i jak na razie - wszystkie co do jednego - wyniki badań wychodzą mi w normie :)
    Co lekarz to opinia. U mnie sie sprawdziło;) wszystko :) i to 2 krotnie.

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 24 września 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaa jeszcze miesiąc czekania ale btc moze warto oby pomogl to najważniejsze. A u mnie czy byla ovu nie wiem tak naprawde bo jestem lekko przeziębiona rano jak mierzyłam temp to pokazywalo 36.5 czyli troszkę wiecej jak norma a pid pacha miałam 36.3 i czułam się oslabiona ale wczoraj mimo to podokuczalam mężowi i mam nadzieje ze dzis tez uda się nam poprzytulać. Zazwyczaj na ovu temp wynosił 36.8 ciekawe jak jutro.

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 19:19

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 24 września 2016, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caroline29 wrote:
    Olciaa jeszcze miesiąc czekania ale btc moze warto oby pomogl to najważniejsze. A u mnie czy byla ovu nie wiem tak naprawde bo jestem lekko przeziębiona rano jak mierzyłam temp to pokazywalo 36.5 czyli troszkę wiecej jak norma a pid pacha miałam 36.3 i czułam się oslabiona ale wczoraj mimo to podokuczalam mężowi i mam nadzieje ze dzis tez uda się nam poprzytulać. Zazwyczaj na ovu temp wynosił 36.8 ciekawe jak jutro.
    A sluz był? Albo nadal płodny jest?

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 19:19

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 24 września 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynka1234 wrote:
    Wiesz Olciaa jak juz tez pisalam to co lekarz to opinia. Ja rowniez zgadzam sie z Kuchcinka i mi rowniez powiedziano, ze na czczo. Zreszta co do tsh to Twoja lekarz rowniez ma inna opinie, rozumiem, ze ufasz tylko swojemu, ale czasami warto zasiegnac opinii roznych lekarzy :-)
    Ja wlasnie wrocilam z basenu i mialam przed chwila ostra klotnie z mezem, jestem totalnie bez sil przez to wszystko i czasem chcialabym to wszystko rzucic gdzies daleko.
    Moja endokrynolog powiedziała ze tsh musi byc poniżej 2,5 ( ostatnio z koleżanka rozmawiałam i ona tez powiedziała ze jej lekarz kazał jej utrzymywać tsh poniżej 2,5) natomiast jak miałam wynik 1,8 to endokrynolog powiedziała mi ze mam idealny do zajścia w ciąże. Wiecie dziewczyny ja sie leczę od prawie 2 lat na niedoczynnosc z hashimoto i w moim przypadku to nie jest tak łatwo nawet to 1,8 osiągnąć ;(. Ja nie jestem zdrowa osoba która zrobiła badanie i wyszło 2. Czasami czuje sie jak stara baba która łyka garść leków z rana.

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

‹‹ 99 100 101 102 103 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ