X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...
Odpowiedz

Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...

Oceń ten wątek:
  • Viriki Autorytet
    Postów: 765 917

    Wysłany: 11 marca 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    Chyba nie zrozumiałaś co napisałam i nie rozumiesz do końca jak działa cykl. Owulacja NIE ZAWSZE występuje w 14 dc ale jeśli występuje to OK 14 dni PRZED następna miesiączka.
    Kuchcinka wrote:




    Czytanie ze zrozumieniem się kłania, bo dokładnie napisałam o owu 14 dni przed @ a nie w 14dc ;)

    Spoko, rozumiem, ze jesteś tu na forum nadwornym ginekologiem, ale nie ucz proszę matki dzieci robić, bo jestem trochę starsza i podstawy biologii również opanowałam w tym cykl kobiety - chociaż przyjmuję do wiadomości, ze to twój konik i czujesz się w tym temacie najlepiej doinformowana z grupy..
    Fajnie, że dajesz dziewczynom rady ale jednak - lekarzem nie jesteś a historia zna nie takie przypadki, gdzie ciąży miało nie być a jest.
    Dlatego, nie twierdzę, że w przypadku tej dziewczyny będzie ciąża a jedynie proponowałabym odsyłać do ginekologa z wątpliwosciami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2017, 16:44

    <3 Daniel <3
    3jgxqqmzdvdetwpe.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    Dombrusia myśle ze jeszcze chwile , musisz poczekać na owu, test jest na razie negatywny wiec do owu jeszcze trochę jeśli w ogóle wystąpi. Ja nie jestem zwolenniczka testów co już chyba wszyscy tu wiedza :P ale jeśli chcesz je robić to powarzaj codziennie przez kilka dni i jak kreski będą identyczne to wtedy będzie można mówić ze owu wkrótce wystąpi. Po pierwsyzm POZYTYWNYM teście więcej się ich nie robi bo pozneij mogą wychodzić pozytywne nawet jak będzie już po owulacji :) to tyle z mojej podstawowej wiedzy o testach która zdobyłam tu dzięki Wam :P hehe

    A ja tak w ogóle już w domu bo szkoleniu i WRESZCIE mam wolne! Jutro pierwszy i niestety jedyny dzień wolny :) wiec dzisiaj do notatek nie zakłada, jutro obiadek na monciaku a wieczorem znowu nauka.

    W ogóle muszę Wam powiedzieć ze wkurza mnie trochę to szkolenie, a raczej nie szkolenie co niektóre laski. Materiału jest w mega dużo ale on nie jest jakiś trudny, trudność polega na tym ze jest to po angielsku i wszystko trzeba zapamiętać, ale ogólnie ze zrozumieniem to wystarczy to brać na logikę - fizyka Kuzwa kwantowa to to nie jest :) i niestety autentycznie połowa lasek NIC nie ogarnia. Codziennie mamy testy i dzisiaj np na 15 osób zdało 7 a wczoraj 8... No żenada. Ja na szczęście na razie zdaje wszystko, fakt łatwe to nie jest No ale bez jaj. Ja sie uczę tylko 2h dziennie i jakoś daje radę wiec nie wiem w czym problem... I teraz przez to ze one się nie uczą i nic nie kumają to wszyscy musimy pisać więcej testów i siedzimy dłużej na zajęciach bo prowadzący się wkurwia i ciagle je opierdala ze się nei uczą :/ w poniedziałek mamy przez nie spotkanie z base managerem gdzie dostaniemy zbiorowy ochrzan... super :/
    E nie ja tylko tak z ciekawości zrobiłam bo bolały jajniki ale dzięki ;-)

    Wojcinka lubi tę wiadomość

  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 11 marca 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 13:12

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Viriki Autorytet
    Postów: 765 917

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dziś taki dzień , że japierdolekurwamać!

    Jak mnie ta praca czasem denerwuje, a najbardziej jak ludzie mają wyjebane a ja próbuję pracowac normalnie..
    Jak mi kiedyś mówiono, ze w pracy nauczyciela najgorsi są rodzice to niedowierzalam, ale teraz już WIEM.

    Poza tym - pilnujemy dzieci na przerwach tak? Są dyżury i każdy teoretycznie wie kiedy ma swój. No ale przecież, ja jestem jedynym chyba nauczycielem w tej placowce który chodzi na te dyżury bo reszta ma wyjebane czy sie dzieci pozabijają na korytarzach czy nie.
    A mnie po prostu strzela jak ludzie przychodzą do pracy od tak, posiedziec, odwalic swoje i do domu. Tym bardziej, ze to praca na pół etatu - nie 10h na tasmie w fabryce. Tylko pare godzin w tygodniu z DZIECMI.
    No możnaby się przyłożyć prawda?
    Ech - musialam sobie ulac ;)

    <3 Daniel <3
    3jgxqqmzdvdetwpe.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    No powiem Ci ze mi jest za nie wstyd. Bo ja nawet nie mówię ze one tych trudniejszych rzeczy nie ogarniają, ale takich kompletnych podstaw na zasadzie gdzie znajdują się drzwi do samolotu... SERIO!
    .
    A może problem tkwi w angielskim? Albo one nie są tak zdolne jak Ty :)

    Albo sie stresują ? Czy testy są na czas? Bo mnie ten cholerny zegar zawsze wqrwia. I zamiast koncentrować się na pytaniu to patrzę na upływ czasu.
    Ja ostatni raz na szkoleniu takim w nowej pracy byłam dawno dawno temu. Ale właśnie na tym ostatnim to była taka łaska która nic nie ogarniała. Niby się uczyła ( bo mieszkaliśmy razem) a egzaminu pisemnego nie zdała, ustnego tez. Poprawki z tego co mi wiadomo tez nie.

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluebell1984 wrote:
    Wysłałam Ci na fejsie ten przepis ;) uwielbiam go! Robiłam już chyba z milion razy :)
    A czy jakoś tez mogę go dostać? Nie jem mięsa przez co jem dużo ryb a łososia uwielbiam :)

    Bluebell1984 lubi tę wiadomość

  • Natka2 Autorytet
    Postów: 7406 4963

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 17:15

    olciaa, Wojcinka, Zuza33 lubią tę wiadomość

    👦 2012r.👼 8tc 2016r.👦 2017r.
    12cs
    23.11.2022 ⏸
    23.11. 15dpo Beta: 198.8 progesteron: 21,51
    25.11. 17dpo Beta: 522 (163,6%) ❤️
    30.11. 5+1 Pęcherzyk w macicy
    14.12. 7+1 Pęcherzyk z zarodkiem 💕 ciąża młodsza o tydzień.
    21.12. USG ciąża 5 tydzień? 🤦🏼‍♀️
    22.12. USG prywatne
    Koniec.
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 13:12

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Zuza33 Autorytet
    Postów: 2311 3079

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    No powiem Ci ze mi jest za nie wstyd. Bo ja nawet nie mówię ze one tych trudniejszych rzeczy nie ogarniają, ale takich kompletnych podstaw na zasadzie gdzie znajdują się drzwi do samolotu... SERIO!

    Bała bym się takiej stewardessy ;) więc Ty się ucz lepiej :)

    Wojcinka, Bluebell1984 lubią tę wiadomość

  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 13:12

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytoczę Wam dwie historie :)

    1. Moja była szefowa robiłam rekrutacje zgłosił się chłopak, który wypadł tak zajebiscie ze od razu go przyjęła. Same ochy i achy! Pracować się z nim nie dało! To była istna masakra! Nic nie kumal ! Tylko nas opóźniał. Na szczęście sam się zwolnił. Pamietam jak ktoś podsumował go mówiąc ze widocznie sztukę rozmów rekrutacyjnych miał pięknie opanowana i wyćwiczoną;).


    2. Zapomniałam co chciałam napisać :(

    Zuza33, Wojcinka, Bajkaaa, Natka2, Bluebell1984 lubią tę wiadomość

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Viriki Autorytet
    Postów: 765 917

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no serio to o samolotach to chyba ja wiem wiecej niż ta laska. A nie wiem za wiele :D

    Wojcinka, Bluebell1984 lubią tę wiadomość

    <3 Daniel <3
    3jgxqqmzdvdetwpe.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa już wiem :)

    2. Przypomniało mi się jak moj ulubiony Pan dr na studiach mówił nam zawsze podczas egzaminu coś w tym stylu ( a miałam z nich chyba ze 4 przedmioty) moja żona która jest psychologiem i nie ma pojęcia o tym czego was uczę, wczoraj rozwiązała ten egzamin na 3, wiec liczę na Was :) i zawsze były 4-5 ;) a do tego był taki przystojny...ze teraz to wspominając robi mi się gorąco ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2017, 17:19

    Wojcinka, Bluebell1984 lubią tę wiadomość

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 13:12

    olciaa, Zuza33, Bluebell1984 lubią tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Viriki Autorytet
    Postów: 765 917

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz powitajcie debila roku.
    Miga mi ta koperta przy wiadomosciach nie? wiec sprawdzam, ale tam mam tylko jedną jakąś smutną wiadomość od Ovu i sie zastanawiam, co to tak mryga. I po roku użytkowania zauważyłam, ze tam jest cos takiego jak zaproszenia :D
    ahahahahaha takze jak czegos nie akceptowalam, to nie dlatego że nie lubię kogoś czy coś, tylko ze taka jestem własnie ogarnięta....
    sciana.

    Bluebell1984 lubi tę wiadomość

    <3 Daniel <3
    3jgxqqmzdvdetwpe.png

  • Viriki Autorytet
    Postów: 765 917

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz spadam się szykowac bo jedziemy do znajomych na imprezkę z okazji ich 10 rocznicy ślubu.

    <3 Daniel <3
    3jgxqqmzdvdetwpe.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena24 wrote:
    Martynka masz rację. Ale widać że już zaomnialas chyba jak się starał

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2017, 08:35

    Zuza33, anq05, Natka2, Bluebell1984 lubią tę wiadomość

  • Foczka173 Znajoma
    Postów: 29 5

    Wysłany: 11 marca 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moglibyście zajrzeć na mój wykres i ogarnąć kiedy mialam owulke..Bo juz sie pogubilam o co chodzi z tą owulka u mnie i co i jak ...teraz mam plamienie i nie wiem co myśleć. Dzieki

    4 przecudowne córeczki. ❤
    i 2 aniołki
    46146d448c8291e79b006e9e0c218e76.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 11 marca 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajkaaa. Nic nie daje 100% pewności, że owulka była, nawet USG ;) Jednak wiele kobiet chciałoby mniej więcej móc oszacować kiedy owu występuje, więc stosują testy owu, mierzenie temperatury czy inne narzędzia.

    Dombrusia. A robiłaś testy przez ostatnie kilka dni? Skoro bolały jajniki to może miałaś dziś owu a test pozytywny był wczoraj lub przed wczoraj i już go nie zobaczysz.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Lili91 Autorytet
    Postów: 497 724

    Wysłany: 11 marca 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki, co tutaj za aktywna sobota, az nie wierze :D

    Co do testów owu ja robie zeby zobaczyć czy sie MNIEJ WIECEJ pokrywa z tym kiedy mi sie wydaje ze mam :) ale robie to raczej na luzie, 4-5 testów w miesiącu. Kochamy sie i tak cały cykl ale wtedy kiedy mysle ze moge miec owu to np używam żelu concieve plus :) w zeszłym cyklu np nie wyszedł mi żaden test ovu pozytywny i chyba tak mogło byc ze to był cykl bezowulacyjny. To tak z mojej strony.

    Mam nadzieje ze miło spędzacie weekend, mnie dzisiaj narzeczony zabrał do super ośrodka narciarskiego, największego w Norwegii wiec wyjezdzilismy sie za wszystkie czasy :D wprawdzie musiałam wstać o 5 bo to kawałek od Oslo ale było warto :) teraz padam na twarz.

    Jakie plany na niedziele? :)

    Bluebell1984 lubi tę wiadomość

    Aniołek 29.12.16

    hchy3e3ka4wry07j.png
‹‹ 2136 2137 2138 2139 2140 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ